Novosibirsk – Minsk 3:2 (kon.) | Barys – Jaroslavl 1:4 (kon.) | Čeljabinsk – Jekatěrinburg 4:3 (2:0 po s.n.)
Kazaň – Omsk 3:2 (kon.) | Čerepovec – Riga 2:0 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Pátek 22.10.2021, 14:30 • Sibir Arena, Novosibirsk • KHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne. Na počtenou! (17:01:01)

Michal Čajkovský (SIB) 0+0, 0 střel, čas na ledě: 17:02

Novosibirsk si dnes připsal velmi cenné vítězství nad favorizovaným Minskem. Všechny góly dnešního klání přišly v první třetině. Bělorusové se dostali celkem rychle do dvoubrankového vedení, avšak ve 13. minutě se trefili domácí Korotkov a Šarov. Rozhodující branku vstřelil pár sekund před koncem první periody Nikita Setdikov. Ve třetí třetině Sibir kvalitně bránil své vedení, avšak na konci si Dinamo vytvořilo tlak. Z vyrovnání se ale neradovalo, takže Novosibirsk dnes zvítězil 3:2.

59:44
    Máme tady ještě jedno přerušení. Kotouč totiž opustil kluziště, takže se bude vhazovat před Säterim .

59:18
    Teď už domácí dostali touš do neutrální zóny. Do konce třetí třetiny schází čtyřicet sekund a Dinamo se bude muset znovu dostávat dopředu.

58:49
    Nahození Malteho Strömwalla z kruhu zřejmě zazvonilo o zadní tyč domácí svatyně. Nechybělo moc a bylo by vyrovnáno.

58:25
    Slovenský obránce Michal Čajkovský netrefil prázdnou klec hostů. Na řadu tak přichází zakázané uvolnění Sibiru.

58:02
    Domácí skvěle zastavují pokusy hostů. Poté dokonce i posunuli touš do středního pásma.

57:45
    Hostující brankář už zůstal na střídačce. Minsk má výhodu vhazování v útočném pásmu.

57:33
    Rychlý protiútok Alexeje Kručinina zakončením neskončil. Útočník Novosibirsku byl čistým způsobem přiražen na mantinel.

56:56
    Vpřed si to mířil i Jegor Milovzorov. Domácí se snaží využívat pootevřených okének v defenzívě Minsku, který už hraje na riziko.

56:06
    Čas pro domácí mohl pošetřit kapitán Jevgenij Česalin, jehož nahození ze středního pásma zamířilo na brankáře Bolšakova.

55:22
    Do konce řádné hrací doby chybí už jen pět minut. Stále platí, že už 35 minut čekáme na branku.

54:32
    Jako tank se po levém křídle vpřed probíjel Nikita Jefremov, který při přečíslení dvou na jednoho ještě vybízel svého spoluhráče Liho, jenž však promáchl.

53:53
    Z nejhoršího jsou domácí pro tuto chvíli venku. Nyní mají dostatek času a prostoru k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.

53:09
    Běloruský celek si dlouho přihrával v útočném pásmu, ale přesná finální přihrávka nepřišla. Sibir nyní brání jako jeden muž.

52:51
    Ilja Usov dorážel z předbrankového prostoru. Vzápětí domácí touš vyhodili z hrací plochy, ale po teči, takže vylučovat se nebude.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 13. N. Korotkov, 13. Šarov (N. Jefremov), 20. Setdikov (Kručinin, N. Shore) – 6. Strömwall (L. Bengtsson), 9. K. Voronin (Strömwall, Sapego)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Kudako, Ilja Morozov, Čajkovský, J. Alanov, Jokipakka, N. Jefremov, K. Alexejev – O. Li, Litovčenko, Česalin (C) – Šarov, Pjanov, Milovzorov (A) – N. Shore, Setdikov, Kručinin – Golubev, N. Korotkov (A), Nikita Šaškov – D. Ovčinnikov.
    HC Dinamo Minsk: S. Bolšakov (Šostak) – V. Jerjomenko, A. Lindholm, L. Bengtsson, D. Korobov (C), Sapego, Almqvist, Děrjabin – Graovac, Alistrov, Tedenby – Strömwall, M. Kempe, K. Voronin – T. Beck (A), Děmkov, Usov – Mosaljov (A), Varfolomejev, R. Gorbunov – Suvorov.

Rozhodčí: Beljajev, Sergejev – Ivanov, Sivov

Diváci: 2 700