Montreal – Carolina 1:4 (kon.) | Ottawa – San Jose 1:2 (kon.) | Florida – Colorado 4:1 (kon.)
Columbus – NY Islanders 3:2 (po pr.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.) | Detroit – Calgary 0:3 (kon.)
Winnipeg – Anaheim 5:1 (kon.) | Nashville – NY Rangers 1:3 (kon.) | Chicago – Vancouver 1:4 (kon.)
Arizona – Edmonton 1:5 (kon.)
Columbus Blue Jackets
3:2 (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
New York Islanders
Pátek 22.10.2021, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Děkujeme za pozornost, dobrou noc. (03:56:05)

Statistiky zápasu
    Střely na branku – 32:36
    Přesilovky – 1/4 : 0/3
    Trestné minuty – 6:8
    Hity – 11:26
    Zblokované střely – 13:13

Columbus potřetí ze čtyř zápasů vítězí v letošní sezoně, to pro New Yorku Islanders to je třetí prohra v tomto ročníku National Hockey League. V souboji nejmladšího hráče současné NHL Colea Sillingera a nejstaršího hokejistu působícího momentálně v nejslavnější lize planety Zdena Cháry se tak raduje domácí útočník. Ten navíc zaznamenal svou první trefu v kariéře v NHL, když Gavrikovova nahrávka z pravé strany prošla před brankoviště, kde se nacházel právě Sillinger a ten rychlou střelou na vyrážečku překonal bezmocného Sorokina. Domácí tak během ani ne 30 sekund otočili vývoj zápasu poté, co Peeke si srazil bekhendový pokus Mayfielda mezi nohy Merzlikinse. Toho v poslední třetině pokořil Barzal gólem do šibenice a vynutil si prodloužení. V něm ustáli domácí tlak v úvodu a pak rozhodl utaženým zakončením Patrik Laine.

Columbus právě vstřelil branku!
    Columbus vítězí! PATRIK LAINE objel na pravém kruhu bránícího hráče a utáhl střelu zápěstím na zadní tyč. Asistence: Zach Werenski, Oliver Bjorkstrand.

61:40
    Bjorkstrand ujel přes levou stranu, Sorokin vyrazil jeho střelu ve stoje a gólem neskončila ani dorážka.

61:11
    Hosté kombinují ve svém útočném pásmu a v prodloužení jsou zatím nebezpečnější.

60:49
    Barzal udělal kličku zleva na střed, zbavil se beka, ale minul pravou tyč.

60:25
    Jenže ztratil kotouč a Anthony Beauvillier zakončoval z pravé strany přes beka na lapačku Merzlikinse.

60:06
    Columbus vyhrál první vhazování prodloužení.

60:01

Hosté byli o něco lepší ve třetí třetině a Matthew Barzal parádní trefou do šibenice poslal zápas do prodloužení. Tentýž hráč mohl ještě rozhodnout, ale při brejku dva na jednoho pálil vedle bližší tyče. Remíza po normální hrací době je asi spravedlivá. Oba týmy mají jistý bod.

60:00

59:57
    Boqvistův pokus z levé strany dopadl vedle vzdálenější tyče.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 38. Jenner (O. Bjorkstrand, J. Voráček), 39. Sillinger (Gavrikov, O. Bjorkstrand), 62. Laine (Werenski, O. Bjorkstrand) – 31. Mayfield, 46. Barzal (Dobson, M. Martin)

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Harrington – J. Voráček, Jenner (C), Laine – Činachov, Roslovic, Nyquist – O. Bjorkstrand (A), Sillinger, Texier – Hofmann, Kuraly, E. Robinson.
    New York Islanders: I. Sorokin (Schneider) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Mayfield, Greene – Palmieri, Barzal, A. Lee (C) – Bailey (A), Nelson, Beauvillier – Wahlstrom, Pageau, Parise – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Schlenker, Schrader – Nansen, Suchánek

Diváci: 12 937