Lipt. Mikuláš – Banská Bystrica 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Košice 1:7 (kon.) | Michalovce – Prešov 1:4 (kon.)
Zvolen – Trenčín 4:3 (kon.) | Nitra – Nové Zámky 3:2 (po pr.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:4 (1:0, 1:0, 0:4)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 22.10.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 10. kolo

L. Mikuláš viedol po dvoch tretinách 2:0, no B. Bystrica v tretej tretine strelila štyri góly a zvíťazila 4:2. Postupne sa presadili Žiak, Šoltés, Berger a Fossier. (19:18:28)

58:26
    Zápas sa tak už len dohráva, domáci už nemajú síl na vyrovnanie. Banská Bystrica je na koni.

57:17
    Paločko zvolil forhendový blafák, no potom nezdvihol puk ponad Belányiho pravý betón. Stav zostáva nezmenený.

57:17
    Paločko sa po vhadzovaní dostal k puku, Belányi jeho streku zastavil betónom. Predtým bol však faulovaný a nasleduje trestné strieľanie!

55:40
    Banská Bystrica dala gól!
    MITCHELL FOSSIER dostal výbornú prihrávku od Šoltésa, odpútal sa od brániacich hráčov a strelou do vinkla nedal Vošvrdovi šancu zasiahnuť. B. Bystrica vyhráva 4:2 a predvádza dokonalý obrat.
    Asistencia: Dávid Šoltés

55:21
    Situácia sa úplne otočila, teraz sú to Liptáci, ktorí sa musia tlačiť dopredu.

53:33
    Banská Bystrica otáča zápas v tretej tretine! Crevier-Morin vystrelil od modrej čiary, Fossier následne prihrával pred bránu z veľkého uhla a CHARLES BERGER ho z bezprostrednej blízkosti tečoval za bránkovú čiaru!
    Asistencie: Mitchell Fossier, Marc-Olivier Crevier-Morin

52:58
    Fossier dostal prihrávku, no bol už príliš blízko Vošvrdu, aby niečo nebezpečné vymyslel.

50:51
    Je vyrovnané a začína sa odznova. Opäť Žiak nahadzoval puk od modrej čiary, Mezovský ho nešťastne tečoval za seba, skackajúci puk nedokázal odpáliť ani Shepelev a tak ho DÁVID ŠOLTÉS aj so šťastím, no zaslúžene pre hostí, dostal za bránkovú čiaru!
    Asistencia: Adam Žiak

50:03
    Bdžochovo nahodenie tečoval nepresne Ihnačák, následne domáci hráči puk poslali na opačnú stranu ihriska.

49:17
    Hovorka dostal dobrú prihrávku a skúšal prestrčiť puk pomedzi Belányiove betóny, hosťujúci gólman ich sklepol.

48:35
    Uhrík sa dostával do brejku, ale skôr než stihol zakončiť, bol odstavený od puku.

48:22
    Veľký tlak Banskobystričanov, ale tiesnený Tamáši strieľa iba do domáceho brankára.

47:29
    Šikovný teč Fossiera, ale tesne vedľa pravej žŕdky.

47:10
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Obdržálek – 2 min., podrazenie).

47:10
    Misteleho obrovská šanca spomedzi kruhov – likviduje Vošvrda.

46:15
    Hostia znižujú na 1:2! Ihnačák vyhral vhadzovanie na hokejku ADAMA ŽIAKA, ktorý bol na vrchole kruhu úplne sám, dobre zamieril a trafil horný roh Vošvrdovej brány, domáci gólman mal zakrytý výhľad.
    Asistencia: Brian Ihnačák

Daniela Mesíková

Branky a nahrávky: 11. Kriška (Hovorka, Obdržálek), 39. Varttinen (Hovorka, Shepelev) – 47. Žiak (Ihnačák), 51. Šoltés (Žiak), 54. Berger (Fossier, Crevier-Morin), 56. Fossier (Šoltés)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Ventelä, Varttinen, Mezovský, Shepelev, Ilenčík, Kurali, Dunčko, Nemec – Kriška, Hovorka, Obdržálek – Michalík, Walega, Jurík – Paločko, Urban, Uhrík – Haluška, Petráš, Kalousek
    HC´ 05 Banská Bystrica: Belányi (Gajan) – Breton, Boldižár, Žiak, Crevier-Morin, Ďatelinka, Bdžoch – Gabor, Ihnačák, Šoltés – Fossier, Berger, Shcherbak – Fafrák, Bubela, Mistele – Výhonský, Tamáši, Kabáč

Rozhodčí: Goga, Krajčík – Orolín, Kacej