Valencia – Mallorca 2:2 (kon.) | Cádiz – Alavés 0:2 (kon.) | Elche – Espanyol 2:2 (kon.)
Ath. Bilbao – Villarreal 2:1 (kon.)
Valencia CF
2:2 (0:2)
RCD Mallorca
Sobota 23.10.2021, 14:00 • Estadio de Mestalla (Valencia) • Španělská LaLiga • 10. kolo

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 10:4. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:19. (16:54:50)

Fotbalisté Valencie nakonec po fantastickém závěru berou z duelu proti Mallorce alespoň bod! Hosté vedli ještě po 90. minutě 2:0, ovšem v oslabení závěrečnému náporu domácích neodolali. Krásnou střelou z dálky nejprve snížil Gonçalo Guedes a již po uplynutí avizovaného sedmiminutového nastavení srovnal kapitán José Gayá. Na Mestalle je tedy po závěrečném hvizdu nakonec veselo, byť to tak ještě před pár minutami nevypadalo ani náznakem.

Připomeňme si, že hostům skvěle vyšel první poločas, v němž se trefil nejprve Ángel Rodríguez a o pár minut později si zakončení Daniho Rodrígueze srazil do vlastní sítě Diakhaby. V 55. minutě byl ale vyloučen Lee a Mallorca závěrečný tlak Valencie neustála.

90+8

90+8
    Valencia právě vstřelila branku!
    Obrovská radost na Mestalle! Valencia v posledních sekundách vyrovnává! Závěrečný nákop do pokutového území si našel Marcos André, který balón ve skluzu vrátil před bránu a tam ho akrobaticky dopravil do sítě kapitán netopýrů JOSÉ GAYÁ – 2:2.

90+7
    Na trávníku ještě leží Pablo Maffeo. Toho složil centr Heldéra Costy, který ho trefil do obličeje.

90+7
    Běží už poslední minuta avizovaného nastavení. Domácí zakládají jeden z posledních útoků...

90+5
    Po nákopu Jasona se dostal k hlavičce Marcos André. Zkoušel to v pádu a Manolo Reyna dokázal zakročit.

90+4
    Manu Vallejo šel do souboje s Maffeem příliš tvrdě a dostal za to žlutou kartu.

90+3
    Je tu kontaktní gól domácích! Z dálky vypálil GONÇALO GUEDES, míč ještě lehce přizvedl bránící hráč a brankář Reyna plachtil vzduchem marně. Krásná trefa!

90+2
    Hosté odkopli míč na svou útočnou polovinu a mohou se zase zformovat do obranného bloku.

90+1
    Gaya vyslal vůbec první domácí střelu, která směřovala mezi tyče. To je hodně chabá bilance pro ofenzivu Valencie.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě sedm minut!

90
    José Gayá vyslal zpoza šestnáctky tvrdou střelu. Ta ale směřovala na střed brány a Manolo Reyna tak dokázal prudký míč vyboxovat nad svou svatyni!

89
    Rodrigo Battaglia je potrestán žlutou kartou, Valencia pospíchá s rozehrávkou.

89
    Jason spadl v pokutovém území. Penalta z toho ale nebude, byť by si ji domácí hodně přáli.

88
    Další centr Wasse zase našel jen hráče hostí, konkrétně stopera Russa.

87
    Domácí si poradili s centrem Daniela Wasse, Mallorku pak vysvobodil odkopem Oliván. Míč navíc doběhl Rodrigo Battaglia, jenž si navíc došel pro faul.

86
    Ze strany Valencie je to už velká křeč. Do hry domácích se vkládají výrazné nepřesnosti.

Martin Augustin

Branky: 90+3. Guedes, 90+8. Gayá (M. André) – 32. Ángel Rodríguez (Lee Kang-in), 38. Diakhaby (Ángel Rodríguez) (vla.)

Karty:   14. Diakhaby (VAL), 34. M. Gómez (VAL), 90+4. M. Vallejo (VAL) – 31. Lee Kang-in (MLR), 35. Oliván (MLR), 77. Oliván (MLR), 89. Battaglia (MLR)   55. Lee Kang-in (MLR)

Valencia CF: Cillessen – Foulquier (75. Jason), Paulista, Diakhaby (46. Alderete), Gayá (C) – Costa, Račić (46. Soler), Wass, Duro (64. M. Vallejo) – M. Gómez (46. M. André), Guedes.
    Náhradníci: Doménech, Mamardašvili – Alderete, A. Blanco, Guillamón, Jason, M. André, Musah, Soler, M. Vallejo, J. Vázquez.

RCD Mallorca: Reina (C) – Maffeo, Valjent, Russo, Oliván – Lee Kang-in, Baba, A. Sánchez (85. J. Costa), de Galarreta (75. Lago Junior), D. Rodríguez (75. Battaglia) – Ángel Rodríguez (62. Niño).
    Náhradníci: Greif – Battaglia, Febas, Sevilla, J. Costa, Lago Junior, Mboula, Ndiaye, Prats, Sastre, Sedlar, Niño.

Rozhodčí: Del Cerro – García, Alonso