Kadaň – Kolín 1:2 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 1:5 (kon.) | Poruba 2011 – Havířov 5:4 (1:0 po s.n.)
Vrchlabí – Prostějov 2:6 (kon.) | Litoměřice – Sokolov 4:5 (kon.) | Slavia – Třebíč 2:3 (kon.)
Přerov – Ústí n/L 2:1 (po pr.) | Jihlava – Benátky n/J 4:2 (kon.)
HC Stadion Litoměřice
4:5 (2:4, 2:0, 0:1)
HC Baník Sokolov
Sobota 23.10.2021, 17:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Stadion se utká se soupeřem, proti kterému se postavil v loňské sezoně v předkole play-off. Sokolovu se v úvodu sezony daří a po třinácti zápasech se nachází na sedmém místě tabulky s jednadvaceti body. Kališníci v minulém zápase poprvé nezískali ani bod, když v Třebíči v poslední třetině marně dotahovali a prohráli 4:6. Baník se v minulém kole utkal s Vrchlabím a připsal si výhru 4:1.

Lídrem sokolovského bodování je Vojtěch Tomi, který zaznamenal šest gólů a stejný počet asistencí. Devět bodů má na svém kontě Otakar Šik, jenž vstřelil dvě branky a přidal sedm asistencí. O bod méně mají Tomáš Šmerha a Ondřej Jurčík.

Stadion se po dvanácti zápasech nachází na druhé příčce prvoligové tabulky, když na vedoucí Třebíč ztrácí čtyři body, ale má zápas k dobru. Právě vedoucí Horácká Slavia v minulém utkání přerušila sedmi zápasovou šňůru Litoměřic.

Nejvíce bodů za Stadion zaznamenal Riku Sihvonen, který vstřelil devět branek a přidal tři asistence a je zároveň nejlepším střelcem Litoměřic. Stejný počet bodů má také Lukáš Válek, jenž zaznamenal pět tref a sedm nahrávek. O bod méně má Josef Koláček a Roman Přikryl, který si v posledních dvou zápasech připsal pět kanadských bodů.

HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Ticháček, Výtisk (C), J. Holý, Pinkas, Kottek – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, J. Jícha, Berka – T. Urban, Koláček, Pajer – Rouha, Černohorský, Smola.

HC Baník Sokolov: Habal (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Radek Jeřábek, Vodička – Jurčík, Jiskra, Tomi – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Kverka, Kružík – Prošek, D. Novotný, M. Sloboda.

Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Juránek, Hnát.

00:01

00:28
    Baník právě vstřelil branku!
    Sokolov jde po osmadvaceti sekundách do vedení! Jiskra vyslal střelu z pravého kruhu a po Králově zákroku ramenem se kotouč odrazil do brankoviště, kde stál ONDŘEJ JURČÍK, který ze vzduchu doklepl puk do sítě. Asistence: Vít Jiskra a Vojtěch Tomi.
    00:28 Ondřej JURČÍK - 0:1

02:46
    Smola vjel s kotoučem do útočného pásma a zkusil překvapit Habala, který byl ale připravený a bez problémů zasáhl.

03:28
    Strejček poslal kotouč před branku, kam si najížděl Šik, avšak přihrávka byla zblokovaná.

03:34
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Riku Sihvonen – 2 min., podrážení).

03:53
    Procházka si v oslabení dojel pro vyhozený kotouč a následně nabil Marcelovi, jehož střelu Habal vyrazil.

04:39
    Od modré to zkusil Pohl, litoměřický brankář jeho střelu ukryl ve své výstroji.

04:48
    Velká šance Baníku! Jiskra našel křižnou přihrávku úplně volného Tomiho, který ale zamířil pouze do Králova betonu.

05:27
    Sokolov využívá početní výhodu a odskakuje na rozdíl dvou branek! V závěru přesilové hry Pohl našel křižnou přihrávkou na pravém kruhu dobře postaveného TOMÁŠE ŠMERHU, který střelou o tyč překonal domácího brankáře. Asistence: Jan Pohl a Otakar Šik.
    05:27 Tomáš ŠMERHA - 0:2

05:54
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Stadion ale vzápětí snižuje! Přikrylovu střelu vyrazil Habal přesně na hokejku RIKU SIHVONENA, který z mezikruží poslal kotouč pod horní tyč. Asistence: Roman Přikryl a Lukáš Válek.
    05:54 Riku SIHVONEN - 1:2

06:55
    Gólové hody pokračují! Šmerha poslal zpoza branky přesný pas do mezikruží na zcela volného OTAKARA ŠIKA, který přesnou střelou k levé tyči překonal Krále. Asistence: Tomáš Šmerha.
    06:55 Otakar ŠIK - 1:3

08:43
    Sokolov navyšuje vedení na tři branky! Po Tomiho střele, kterou domácí brankář vyrazil mezi kruhy se nejrychleji ke kotouči dostal ONDŘEJ JURČÍK, který poslal puk přesně k levé tyči domácí branky. Asistence: Vojtěch Tomi a Vít Jiskra.
    07:43 Ondřej JURČÍK - 1:4

11:00
    Stadion ale vzápětí snižuje na rozdíl dvou branek! Jícha našel v přečíslení dvou proti jednomu volného MICHALA ROUHU, který umístil puk nad Habalovu lapačku. Asistence: Josef Jícha a Jan Smola.
    11:00 Michal ROUHA - 2:4

13:27
    Jurčík útočil na hattrick, jeho střelu ale na poslední chvíli srazil mimo branku Holý.

14:42
    Rulík si našel odražený puk mezi kruhy, Král ale na poslední chvíli zasáhl lapačkou.

15:32
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Filip Kuťák – 2 min., sekání).

16:10
    Od modré nebezpečně pálil Holý, před kterým se rozestoupila obrana hostujícího celku. Habal ale předvedl skvělý zákrok lapačkou a zabránil snížení.

16:44
    Sokolov byl úspěšnější na buly a vyhazuje, následnou akci kališníků zastavil ofsajd.

17:09
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Lukáš Válek – 2 min., podrážení).

17:32

18:04
    Kružík chtěl najít křižnou přihrávkou úplně volného Kverku, který ale před prázdnou brankou promáchl.

18:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Výtisk – 2 min., napadení).

19:09
    Domácí hrají ve čtyřech.

19:35
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vít Jiskra – 2 min., sekání).

20:00

První třetina, která byla bohatá na góly, je u konce a na tabuli svítí stav 4:2 pro hosty. Skóre otevřel již po dvaceti osmi sekundách Jurčík, na něhož navázal Šmerha. Za Stadion sice snížil Sihvonen, ale Baník rychle odpověděl a po gólech Šika a Jurčíka vedl již o tři branky. V polovině třetiny snížil na rozdíl dvou branek Rouha.

20:01

20:43

21:28
    Velkou šanci měl Přikryl, který ale z hranice brankoviště poslal kotouč do tyče!

22:17
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Vojtěch Tomi – 2 min., sekání).

23:14
    Obrovské štěstí pro hosty! Ticháček si povyjel na levý kruh, zamířil však pouze do horní tyčky.

24:17

24:57
    Smola vystihl rozehrávku hostujícího týmu, střelu mu však na poslední chvíli zblokoval nad branku Novák.

25:37
    Kverka obdržel skvělou přihrávku mezi kruhy, kde byl zcela sám. Hostující útočník však až moc dlouho čekal na správnou příležitost ke střele a sám se vytlačil do velkého úhlu.

27:36
    Přikryl objel dva hráče, střelu z mezikruží však poslal vysoko nad branku.

29:44
    Stadion poslal kotouč na zakázané uvolnění a vhazovat se tak bude po pravici domácího brankáře.

30:20
    Potřetí v prostřední části hry zazvonila tyč Habalovy branky! Tentokrát po střele Černohorského od modré.

32:25
    Smola mohl ujíždět sám na hostující branku, kotouč se mu však zapletl mezi brusle a nakonec skončil na holi Pohla.

33:37
    Od pravého mantinelu to zkusil Šik, litoměřický brankář ale bez problémů zasáhl.

34:23
    Stadion snižuje na rozdíl jediné branky! Kottkovu střelu vyrazil Habal na hranici pravého kruhu, kde stál připravený JOSEF JÍCHA, který obloučkem poslal kotouč do branky. Asistence: Marcel Kottek a Ondřej Procházka.
    34:23 Josef JÍCHA - 3:4

36:26
    Sokolov se v posledních momentech hlavně brání a posílá kotouč na zakázané uvolnění.

37:06
    Po delší době velká šance Sokolova! Tomi poslal kotouč před branku, kde stál Jurčík, ten ale poslal puk těsně vedle pravé tyče domácí klece.

38:00
    Těsně před Habalem tečoval Pinkasovu střelu Přikryl, kotouč však skončil těsně vedle branky.

38:40
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Josef Koláček – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Otakar Šik – 2 min., krosček + 2 min., nesportovní chování).

39:35
    Stadion těsně před druhou přestávkou srovnává! Jícha našel v mezikruží Přikryla, který naznačil střelu a vyslal přesný pas na pravý kruh, kde stál osamocený ONDŘEJ PROCHÁZKA, který poslal puk do odkryté branky. Asistence: Roman Přikryl a Josef Jícha.
    39:35 Ondřej PROCHÁZKA - 4:4

40:00

Po druhé třetině je stav vyrovnaný a nutno říci, že zaslouženě. Stadion v prvních deseti minutách druhé třetiny trefil třikrát tyč. Střeleckou smůlu nakonec pět minut před koncem druhé části hry prolomil Jícha a těsně před přestávkou vyrovnal Procházka.

40:01

41:00
    Zakázané uvolnění Baníku vrací hru před Habala.

41:19
    Proškovu střelu přizvedl Kottek a Král měl co dělat, aby na poslední chvíli vytrčil svůj pravý beton.

42:36
    Pohl si sjel do mezikruží a vyslal tvrdou ránu, která však skončila vysoko nad brankou.

44:19
    Jurčík lehce tečoval střelu Klejny, puk ale skončil mimo branku.

44:36
    Sokolov jde do vedení! OTAKAR ŠIK si vyjel s pukem mezi kruhy, vystřelil a kotouč si těsně před Králem srazil do vlastní branky jeden z litoměřických hráčů. Bez asistence.
    44:36 Otakar ŠIK - 4:5

48:37
    Šik mohl vstřelit i třetí gól, když si vybruslil na levý kruh a zkusil vystřelit nad lapačku, avšak neúspěšně.

49:17
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (František Klejna – 2 min., hákování).

49:41
    Stadion se sám vyhnal do středního pásma, když Procházka nepřesně nahrál Holému.

50:41
    Po odrazu od hostující hráče se s pukem v dobré pozici ocitl Pajer, který ale bekhendovou střelou po ledě nenadělal Habalovi žádné problémy.

51:18
    Ticháček dostal nabito na levý kruh, střela však skončila na levém betonu hostujícího brankáře a Sokolov je v plném počtu.

Dnešní utkání sleduje 1030 diváků.

53:00
    Hned po buly pálil Výtisk, jehož dělovka prolétla těsně vedle pravé tyče.

54:07
    Od levého mantinelu to zkusil Přikryl, hostující brankář jeho střelu bez problémů chytil.

56:59
    Stadion na více než minutu zamkl Sokolov v obranném pásmu a Habal si musel připsat několik dobrých zákroků.

57:38
    Až nyní vyhazuje Sokolov na zakázané uvolnění. Hostující pětka je na ledě již přes dvě minuty a trenér Baníku si podle nových pravidel navíc nemůže vzít timeout.

57:50
    Tomáš Král míří na střídačku a Stadion to zkouší v šesti.

58:12
    Z mezikruží dobře pálil Pajer, jehož střela skončila ve výstroji Habala.

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:30
    Přikryl téměř nachytal z velkého úhlu Habala, který si skoro srazil kotouč do vlastní sítě.

59:07
    Sokolov vyhazuje a nebude z toho ani zakázané uvolnění.

59:27
    Kotouč skončil na hostující střídačce a vhazovat se bude po levici Habala.

59:43
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Jan Smola.

Je konec! V dnešním utkání vítězí hostující tým ze Sokolova. Baník za výhrou vykročil v první třetině kterou vyhrál 4:2. Stadion sice vyrovnal, ale v závěrečně třetině rozhodl i s nutnou dávkou štěstí Šik.

Odsud z Kalich Areny je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:28:36)

Filip Hulín

Branky a nahrávky: 6. Sihvonen (R. Přikryl, Válek), 11. Rouha (J. Jícha, Smola), 35. J. Jícha (Kottek, O. Procházka), 40. O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha) – 1. Jurčík (Jiskra, Tomi), 6. Šmerha (J. Pohl, Šik), 7. Šik (Šmerha), 9. Jurčík (Tomi, Jiskra), 45. Šik

Rozhodčí: Zavřel, Jaroš – Juránek, Hnát