Chabarovsk – Minsk 3:0 (kon.) | Vladivostok – CSKA Moskva 1:2 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:0 (kon.)
Barys – Čerepovec 1:5 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 4:3 (2:1 po s.n.) | Jokerit – Riga 8:0 (kon.)
N.Novgorod – Nižněkamsk 6:3 (kon.) | Spartak Moskva – Kunlun 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Viťaz 2:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Severstal Čerepovec
Neděle 24.10.2021, 13:00 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Skóre zní jednoznačně, ale dlouho to na jasnou výhru pro Severstal nevypadalo. Hosté sice po dvou třetinách vedli 2:0, ale Barys vstoupil do třetí periody opravdu dobře. Ve 44. minutě snížil zásluhou Šestakova, avšak asi zlomový moment nastal v 51. minutě. Domácí obránce Dietz ztratil kotouč, díky čemuž mohl pohodlně skórovat hostující Geraskin. V závěru ještě navýšili vedení Čerepovce Rooba s Kodolou, takže dva body dnes po výhře 5:1 berou hosté. Dvěma kanadskými body se blýskl slovenský útočník Adam Liška.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (15:20:54)

59:34
    Jegor Rykov zablokoval nahození, které pomalu ale jistě směřovalo na Šugajevovu bránu.

59:04
    V plném proudu už je poslední minuta tohoto utkání. Severstal si závěrečné sekundy opravdu užívá.
    58:03 Vladislav KODOLA - 1:5

58:03
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Tak nakonec je z tohoto utkání solidní kanonáda! Krásnou kombinaci hostů zakončil v mezikruží VLADISLAV KODOLA, jenž na Pressovu přihrávku jen nastavil hůl a poté úspěšně usměrnil puk za brankovou čáru. 1:5. Asistence: Robin Press.

57:46
    Rychlonohý Vladislav Kodola stačil dobruslit nahozený kotouč. Nyní má dostatek času a prostoru u mantinelu.

57:06
    Znovu si tým ve žlutých dresech situaci nekomplikoval. Touš jen posunul do neutrální zóny.

56:27
    Smazat tříbrankové manko bude už na domácí příliš. Nyní se hraje ve středním pásmu.
    55:49 Robert ROOBA - 1:4

55:49
    Tady je zřejmě hotovo! Otevřená okénka v defenzívě Barysu potrestala dvojice Adam Liška – ROBERT ROOBA. Slovenský útočník vybídl svého kolegu před bránou, Rooba protlačil puk nad Ortiovu vyrážečku. 1:4. Asistence: Adam Liška.

55:34
    Olle Alsing rychle přenesl hru směrem dopředu na Michajlise, který se ale ke střele nedostal.

54:46
    Čerepovec se už ale soustředí především na defenzívu. Barys to už bude mít těžké. Do konce řádné hrací doby chybí pět minut.

54:15
    Teď už ale Igor Geraskin odvádí dobrou práci v útočném pásmu. Opětovně vysoko napadá rozehrávku Barysu.

53:27
    Matt Frattin si vybruslil do gólové pozice těsně před brankovištěm, avšak horní tyč branky Čerepovce o kousek přestřelil. Nechybělo moc a mohlo to být znovu o gól.

52:35
    Po poslední komerční pauze tohoto utkání už znovu pokračujeme ve hře. V útočném pásmu se drží celek z Kazachstánu.

52:12
    Barys to nyní zkusil tlakem do brány. Šugajev toho sice moc neviděl, ale nakonec stačil černou gumu zachytit.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 44. Šestakov (Gurkov, Savickij) – 19. Liška (Guslistov), 33. Stenqvist (Geraskin, Timašov), 51. Geraskin, 56. Rooba (Liška), 59. Kodola (Press)

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – D. Dietz (C), Alsing, R. Savčenko, Šalapov, Samat Danijar, Orechov – Michajlis (A), Valk, J. Lilja – Frattin, J. Berglund, A. Zubov – R. Starčenko (A), Šestakov, Savickij – Petuchov, Gurkov, Asetov – Šaichmeddenov.
    Severstal Čerepovec: Šugajev (Šostak) – Press, Chochlov, Stenqvist, Timašov, Rykov, N. Makejev, Rogov, M. Tichonov – D. Dumbadze, Liška, Kolmykov – Geraskin (C), Vovčenko, Guslistov – Rooba (A), Joonas Nättinen, Kodola – Jemec, A. Alexejev (A), Dmitrij Moisejev.

Rozhodčí: Ovčinnikov, Judakov – Sadovnikov, Šišlo

Diváci: 5 022