Havířov – Přerov 3:2 (po pr.) | Benátky n/J – Vsetín 2:4 (kon.) | Sokolov – Slavia 3:4 (0:2 po s.n.)
Prostějov – Litoměřice 4:2 (kon.) | Ústí n/L – Vrchlabí 3:4 (1:2 po s.n.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 2:5 (kon.)
Kolín – Jihlava 3:7 (kon.) | Šumperk – Kadaň 5:0 (kon.)
AZ Havířov
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HC ZUBR Přerov
Pondělí 25.10.2021, 17:30 • Gascontrol Aréna, Havířov • Chance liga • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z 15. kola CHANCE ligy, kde domácí AZ Havířov hostí zubry z Přerova. Utkání začíná v 17:30.

AZ HEIMSTADEN Havířov 16. místo, 13z. (3 – 1 – 2 – 7), skóre 35:45, 13 bodů

Ve vyrovnané tabulce je Havířov, se 13 body, šestnáctý. Na devátý Frýdek ztrácí momentálně pouhých pět bodů. To není mnoho, ale před Azetem stojí v následujících zápasech těžcí soupeři. Po zápase s Přerovem, míří do Vrchlabí, pak ho doma čekají Litoměřice a Slavia.

V posledních pěti utkáních AZ třikrát bodoval. Nad jeho síly zůstal venku Šumperk (1:2) a doma Vsetín (1:4). Dvě tříbodové výhry přišly s Kadaní (4:0) a v Jihlavě (5:3). Naposledy AZ vyzval v RT TORAX Aréně Porubu.

HC ZUBR Přerov, 7. místo, 13 z. (6 – 2 – 1 – 4 ), skóre 43:34, 23 bodů

Výsledkově to mají letos Zubři velmi rozdílné doma a venku. Zatímco venku si nejprve připsali 5 porážek a vyhráli jen v Prostějově (7:3), tak doma v aktuální sezóně nepoznali hořkost porážky (7 zápasů = 19 bodů). To platilo i po zápase se Slovanem.

V utkání, chudém na góly, se přerovští hráči ujali vedení pět minut před první sirénou Jakubem Svobodou. Ve druhém dějství se Hanáci doslova protrápili dvěma přesilovkami, (ty jim letos opravdu nejdou viz tabulka), ale gól dalo Ústí. Ve 35. minutě Petr Přindiš překonal Petráska. Oba týmy se trápily i ve třetím dějství. V něm Přerov nevyužil další přesilovku a šlo se do prodloužení. O vítězi zápasu rozhodl autor prvního gólu Zubrů Jakub Svoboda. Přerov doma porazil Slovan 2:1p. Na střely to bylo 35:20 pro domácí.
    Statistické srovnání obou týmů:

Zdroj: hc-havirov.cz

Vítám Vás z havířovské Gascontrol Arény. Za 10 minut vypukne utkání mezi Havířovem a Přerovem. Přeji příjemný sportovní zážitek.

00:01

00:06
    Utkání začalo a Přerov se po vyhraném vhazování rozhodl nahodit puk ze středního pásma na bránu. Tam jej ale drží Štipčák ve své výstroji a hra je přerušena.

00:31
    Hra přerušena. Havířov byl v pásmu s kotoučem a při manévru za bránou se klec převrátila na gólmana Petráska. Vhazování ve středním pásmu.

00:43
    Rychlá střela Šimona Kratochvila byla vyražena betonem do ochranné sítě.

00:58
    Ševčík nahazuje od modré na Štipčáka a ten sráží puk do rohu.

01:17
    Pšurný našel najíždějícího Černého, který si puk zpracoval a poté jej vyslal na bránu z prostoru u pravého kruhu. Štipčák puk drží.

01:55
    Pšurný nastřelil tyč Štipčáka od levého kruhu. Puk se odrazil do rohu kluziště.

01:57
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Tomáš Pastor – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

02:02
    Přerov vyhrál buly a začíná kombinovat ve své první přesilovce.

02:31
    Svoboda pálí vedle.

02:54
    Hrabalovo nahození ze středu modré čáry bylo několikrát tečováno, ale nakonec mířilo vedle.

03:34
    Přerov se po vlastní nepřesnosti dostává ven z útočného pásma.

03:55
    Krenželok střílí od modré, ale pouze štipčákovy betony zaduněly.

03:57

04:50
    Hosté skvěle napadají rozehrávku a získali puk. Seeman poté střílel, ale brankář připraven.

05:31
    Havířov zakládá nový útok.

06:07
    Hosté rozehrávají od vlastní brány.

07:11
    Dostálkova střela z mezikruží byla zablokována a Přerov šel do protiútoku. Tam si nahození pohlídal domácí gólman a hra je přerušena.

08:07
    Ani jednomu z týmů se nedaří usadit se v útoku a tak se hra přelévá z jedné strany na druhou.

08:39
    Zakázané uvolnění hostů.

08:46
    Pastor udržel modré pásmo a stihl rychle vystřelit, puk sražen do rohu. Následně se hosté dopouštějí druhého icingu.

09:36
    Herman se vydal do útoku po pravém křídle, nakonec z velkého úhlu nahodil do brankoviště, kde byl Štipčák připraven a schoval puk v lapačce. Hra přerušena.

09:52
    První velká příležitost Havířova. Dostálek dostal dlouhou přihrávku do jízdy za oba přerovské obránce, ale puk mu ujel a Petrásek byl nucen vyjet z brány. Chyboval a puk mu přeskočil čepel. Dostálek poté reflexivně máchnul hokejkou do poskakujícího puku, ale trefil pouze tělo gólmana. Hra přerušena.

11:13
    Havířov se dostal do útoku. Bednář podržel puk u mantinelu a poté našel Pechance. Jeho střela byla zablokována.

11:59
    Š. Kratochvil nahodil ze středního pásma přímo do lapačky Petráska. Ten puk drží a hra je přerušena.

12:34
    Havířovu se nedaří v rozehrávce a hostům se povedlo je o puk obrat.

13:33
    Ofsajd hostů.

13:58
    Herman najel po pravém křídle a poté nahrával do brankoviště na najíždějícího spoluhráče. Tam ale byli havířovští obránci připraveni a k ničemu jej nepustili.

14:23
    Havířov získal puk za bránou Přerova.

14:36
    Pastor nahodil od modré na bránu. Tam byl na teč připraven Bednář, který byl ale obráncem zasažen do tváře a je pískán faul.

14:36
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Josef Hrabal – 2 min., vysoká hůl).

15:21
    Krenželok vyváží puk až na havířovskou půlku.

15:58
    Havířov je v pásmu a kombinuje.

16:14
    Pechancovu střelu tečuje Kratochvil, ale Petrásek byl včas dole a tento pokus kryl.

16:36

18:03
    Havířovu se nedaří rozehrát od vlastní brány a při tomto pokusu se dopouštějí zakázaného uvolnění.

18:13
    Štipčák drží nahozený puk od Krenželoka, který byl lehce zblokován.

18:29
    Pechancova kombinace s Bednářem málem vedla ke gólu. Pechanec dostal přihrávku. Najel k levému kruhu a vystřelil na betony Petráska. Ten vyrazil přesně na druhou stranu, kde najížděl Bednář a mohl zakončit do prázdné brány. V tomto mu však zabránil obránce hostů, který mu včas nadzvedl hůl.

20:00

Máme za sebou úvodní dějství, ve kterém jsme branku neviděli. Šance byly na obou stranách, ale oba gólmani si prozatím drží čisté konto. Druhá třetina začne zhruba v 18:19 hodin.

20:09
    Vhazování vyhráli hosté, ale vzápětí o puk přišli a AZet o něj bojuje za bránou Přerova.

20:45
    Krenželokovu střelu od levého mantinelu kryje Štipčák vyrážečkou.

21:30
    Rašner si sjel od modré až ke kruhu pro přihrávku. Poté střílel, ale Petrásek vše viděl a střelu pohodlně ukryl do lapačky.

21:36
    Icing hostů.

22:16
    Domácí jsou s pukem v útočné třetině.

22:28
    Doležal vyslal krásnou přihrávku od pravého mantinelu na dva najíždějící hráče do brankoviště. Černý puk trefil, ale Štipčák se skvěle roztáhl a velkou šanci zhatil.

22:41
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ondřej Ševčík – 2 min., hákování).

23:31
    Pechancovu střílenou přihrávku zastavil obránce.

23:55
    Po nepřesnosti domácích v útoku se k puku dostal Přerov a pohodlně puk vyhodil.

Přerov právě vstřelil branku!
    TOMÁŠ DOLEŽAL si našel nahozený poskakující puk, u kterého se domácí obránci nedomluvili. Zakončil poté do sítě s pomocí levé tyče štipčákovy brány. Asistence: Daniel Indrák, Daniel Krenželok.
    25:08 Tomáš DOLEŽAL - 0:1

26:20
    Hra přerušena po tom, co zůstal ležet po souboji Seeman v rohu hřiště za hostující bránou.

27:01
    Hudeček našel přes celou šířku hřiště Kratochvila, který od levého mantinelu vystřelil. Petrásek vyrazil na zadní mantinel a poté puk ve vzduchu lapil do lapačky. Hra přerušena.

28:06
    Mrva dostal dlouhou přihrávku. Vystřelil od levého kruhu, ale Petrásek ztlumil střelu na betonech a následně ji přikryl do lapačky. Hra přerušena.

29:13
    Hra je teď plná nepřesností ve středním pásmu.

29:31
    Černý si najel do pásma a vystřelil. Jeho střelu viděl domácí brankář a vyrazil ji do ochranné sítě.

30:09
    Černý střílel od modré, ale Štipčák připraven. K dorážce se nakonec nedostal ani M. Kratochvil.

30:38
    Handl nahodil puk na bránu a Petrásek jej vyrážečkou poslal vysoko za bránu.

31:10
    Přerov se usadil v útočném pásmu.

31:48
    Kočí se probruslil až do pásma po levém mantinelu, zkoušel žabičkou najít Pechance, ale obránce si nadvakrát s pukem poradil a nedal domácím šanci.

32:47
    Dostálek objel bránu a rychle se snažil zasunou kotouč pod betony Petráska. Ten kotouč zalehl a nenašel jej ani domácí Hudeček. Hra přerušena.

33:07
    Icing Přerova.

33:48
    Dělovku Krenželoka od modré schytal do helmy Lytvynov a hra je přerušena. Na ledě zůstává hodně krve a tak jsou povoláni ledaři.

33:49
    Ledová plocha uklizena a puk byl znovu vhozen do hry.

34:20
    Hrabalovu střelu tečoval mezi kruhy Novák. Gólman AZetu byl připraven a nohy včas roztáhl, aby tento pokus usměrnil vedle své tyče.

35:00
    Rychlá kombinace na ose Kočí, Pechanec a Bednář skončila střelou posledně jmenovaného. Ten z první napřáhl k dělovce, ale tak šla pouze na střed brány a Petrásek s ní neměl výraznější problém.

36:05
    AZet kombinuje v pásmu.

36:54
    Seeman našel dlouhým náhozem Dvořáka, který byl na chvíli osamocen mezi kruhy. Puk si zpracoval na bekend a tím taky zakončil. Štipčák drží puk na své hrudi a hra je přerušena.

37:50
    Přerov rozehrává od vlastní brány.

38:29
    Kočí střílel od modré, ale puk zablokoval obránce. K odraženému puku se dostal Mrva, ten ale gólmana nepřekonal.

38:58
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Matouš Kratochvil – 2 min., podrážení).

39:40
    Havířov se po kombinaci dostal ke střele od Modré. Nejprve byl pokus Chrobočka zablokován, ale později prošel až na bránu, kde jej pohodlně lapil Petrásek.

39:49
    Hosté se osvobozují.

40:00

Druhá třetina přinesla jeden gól v podání hostů. Střelcem branky byl Tomáš Doležal. Havířov měl i přesto spoustu šancí, které nedokázal proměnit. Do poslední třetiny půjdou domácí s přesilovkou, která bude trvat ještě 58 sekund. Třetí část začne zhruba v 19:11.

40:15
    Havířov zakládá nový útok od vlastní brány.

40:40
    Pechanec přihrál Chrobočkovi pod sebe, ale ten kotouč netrefil ideálně a puk se svezl jen vedle tyče.

40:58

41:35
    Mrowiecovo nahození od modré zastavil Dostálek mezi kruhy a střílel z otočky. Gólman připraven.

41:49
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZet srovnává skóre. K JANU HUDEČKOVI se dostal puk za obránce Přerova a následně jel sám na brankáře. Hodil si puk na bekend a zakončil jim do horního rohu. Asistence: Vlastimil Dostálek, Tomáš Valenta.
    41:49 Jan HUDEČEK - 1:1

42:10
    Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Tomáš Pastor – 2 min., podrážení).

43:37
    Přerov využívá přesilovou hru. Po dlouhé kombinaci se odražený puk po střele dostal k JAKUBU HERMANOVI, kterému se nadvakrát podařilo dopravit kotouč za záda Štipčáka, který byl na brankovišti roztáhnutý.. Asistence: Josef Hrabal, Matěj Svoboda.
    43:37 Jakub HERMAN - 1:2

45:19
    Ševčík dostal do jízdy nabito na modré čáře a vystřelil dělovku, která se jen svezla po boční síti havířovské brány.

46:08
    Hra přerušena poté co hostující bek poslal kotouč mimo hřiště. Vhazování ve středovém kruhu.

47:15
    Střela Š. Kratochvila byla sražena vedle brány. Přerov má nyní puk na svých holích.

48:44
    Přerovu se nedaří usadit v útoku a tak začínají s pukem znovu z vlastní půle.

49:07
    Doktor objel celé útočné pásmo a poté našel osamoceného Pechance v prostoru mezi kruhy. Ten napřáhl, ale střela mu nesedla a lehce se donesla k brankáři, který ji pohodlně lapil do lapačky. Hra přerušena.

49:47
    Paś se dostal k dlouhému nahození až za bránu Petráska. Kotouč si navedl k brankovišti a zkusil překvapivou střelu na bližší tyč z velkého úhlu. Petrásek byl připraven.

50:37
    Bednář vybojoval puk u rozehrávky hostů. Zakončil pouze nad bránu.

51:30

Dnešní utkání sleduje 719 diváků.

52:11
    Havířov rozehrává od vlastní brány.

52:37
    Hrabalova střela od modré byla tečována vlastním hráčem a poté se vydala směrem do ochranné sítě. Hra přerušena.

53:34
    Hra přerušena, protože Doktor zasáhl puk vysokou holí. Vhazování před Štipčákem.

53:36
    Dvořák pohotově zakončoval ihned po vhazování. Trefil pouze betony gólmana.

53:46
    Útočící hráč v brankovišti domácích. Vhazování ve středním pásmu.

54:08
    Groch nahodil puk od modré a tento pokus tečoval Doktor. Šikovně se puk odrazil, ale Petrásek včas stáhl betony k sobě a puk nepustil za svá záda. Hra přerušena.

55:18
    AZet ztratil puk v útočném pásmu a dopředu jdou zubři.

55:59
    Paś vyzkoušel pozornost brankáře od levého kruhu, tento pokus výrazně neohrozil bránu.

56:55
    Hudeček zavedl puk po levém křídle a poté ho naservíroval Š. Kratochvilovi, kterému se první dotyk nepodařil a puk nasměroval mimo bránu.

57:32
    Hra přerušena z důvodu hry vysokou holí a vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:58
    Havířov zaváží puk do útoku a následně je pískáno zakázané uvolnění hostů.

58:06
    Oddechový čas pro domácí.

58:06
    Havířov staví na ledovou plochu 6 hráčů a gólman je na lavičce.

58:11
    Ihned po vhazování trefuje Š. Kratochvil z otočky tyč.

58:26
    AZet využívá hru v powerplay a srovnává na 2:2. Autorem branky je ŠIMON KRATOCHVIL, kterému se povedlo šikovně tečovat střelu od modré v podání Jakuba Doktora. Asistence: Lukáš Bednář a Jakub Doktor.
    58:26 Šimon KRATOCHVIL - 2:2

59:50
    Havířov je s pukem za vlastní bránou.

60:00

V poslední třetině se povedlo nejprve domácím vyrovnat na 1:1, ale následně šel Přerov znovu do vedení po brance Hermana. Havířov zkusil hru v 6 hráčích zhruba minutu a půl před koncem a vyplatilo se. Vyrovnávací branku na 2:2 vstřelil Kratochvil. Následuje prodloužení.

60:01

60:14
    Havířov se v úvodu prodloužení dostal k puku a drží jej na svých holích.

60:58
    AZet stále krouží s pukem. Poté se Dostálek dostal ke střele, ale pokus byl zablokován.

61:31
    Havířov znovu v držení puku za svou bránou.

61:55
    Paś vyvezl puk a následně vzal střelu na sebe. Petrásek ztlumil pokus na své hrudi. AZet stále drží puk.

62:25
    Autorem branky je ANTONÍN PECHANEC, který zasunul puk do poloodkryté brány po tom, co Jakub Doktor vzal kotouč a objel celou bránu. Následně jej naservíroval přes celé brankoviště až na hůl střelce gólu.. Asistence: Jakub Doktor, David Chroboček.
    62:25 Antonín PECHANEC - 3:2

V prodloužení držel většinu času AZet puk na svých holích. Následně využili zaváhání jednoho z bránících hráčů a vstřelili gól v prodloužení, čímž upravili konečný stav na 3:2.

Loučím se s Vámi z Havířova a příště zase napočtenou. (19:51:17)

Daniel Wróbel

Branky a nahrávky: 42. Hudeček (Dostálek, Valenta), 59. Š. Kratochvil (L. Bednář, J. Doktor), 63. Pechanec (J. Doktor, Chroboček) – 26. T. Doležal (D. Indrák, D. Krenželok), 44. Herman (Hrabal, Matěj Svoboda)

AZ Havířov: Štipčák (Fučík) – Groch, Chroboček, Mrowiec, Valenta, T. Pastor, Lytvynov, F. Kočí – L. Bednář, Pechanec, J. Doktor – Š. Kratochvil, Hudeček (A), Dostálek – Maruna (C), Paś, Severa – Handl, Stuchlík, Mrva.
    HC ZUBR Přerov: Petrásek (Postava) – D. Krenželok, R. Černý, Hrabal, Hamrlík, Krisl (C), Seemann, Ševčík – D. Indrák, Pšurný (A), T. Doležal (A) – Jakub Svoboda, Herman, M. Kratochvil – Matěj Novák, F. Dvořák, Matěj Svoboda – Dobša.

Rozhodčí: Mrkva, Koziol – Král', Blažek