Plzeň – Olomouc 6:1 (kon.) | Motor ČB – Zlín 4:2 (kon.) | Litvínov – Třinec 2:5 (kon.)
Mountfield HK – Kladno 4:3 (po pr.) | Liberec – K. Vary 3:2 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
HC Kometa Brno
6:1 (3:0, 2:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Úterý 26.10.2021, 18:00 • Winning Group Arena • Tipsport extraliga • 18. kolo

Z Brna je to vše, Kometa bere tři body a s tímto konstatováním se dnes loučím. Pěkný večer. (20:29:31)

Je dobojováno. Kometa od začátku do konce udávala tempo hry a po jasné výhře 6:1 napravuje minulé utkání ve Zlíně, které se vůbec nepodařilo. Dnes měla svůj den a nasázela soupeři šest branek. O osudu zápasu rozhodla už první třetina, kdy Boleslav neuvyžila šance a naopak to byli Brňané, kteří měli správná mířidla a klidně mohli nasázet Bolce i větší přídel.

Hráči zápasu: Vladimír Roth – Miloš Kelemen.

Střely na bránu: 35:27.

59:29
    Tak ještě přesilovka pro Kometu v samotném závěru.

59:20
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Adam Jánošík – 2 min., hrubost).

58:44
    Potlesk, diváci ve stoje, Kometa slaví nejvyšší výhru v této sezoně a ničí svého neoblíbeného soupeře.

58:05
    Ďaloga se rozhodl projet celým hřištěm, až se natlačil před Schwarze, který s obtížemi chytá.

57:26
    Mueller je hladový po gólech. Teď dvakrát v jeho oblíbené pozici napálil z voleje, ovšem Marek Schwarz vždy jeho záměr pochytil.

57:00
    Tři minuty do konce zápasu, je jasné, že dnes tři body zůstanou na domácí půdě.
    55:35 Mário LUNTER - 6:1

55:35
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Tak se přeci jen hosté dočkali branky. Klimeš dělal co mohl, ale na smolný odraz neměl protizbraň. MÁRIO LUNTER vystihl odražený kotouč a zametl ho do brány. Brněnský gólman se natahoval a vypadalo, že se u toho zranil, ale je v pořádku. Asistence: Maris Bičevskis, Pavel Kousal.

54:50
    Posledních pět minut zápasu, duel se dohrává za všeobecné radosti brněnského publika.

54:38
    Vincour ukázkovým pasem našel před bránou volného Muellera, který mohl přidat již sedmou branku, proti byl však Schwarz a jeho parádní zákrok.

54:15
    Zápas se dohrává, teď už se hraje i o to, zda Lukáš Klimeš vychytá svou první nulu v nejvyšší soutěži.

53:30
    Gulašiho nahození opět končí u boleslavského brankáře.

53:08
    Posledních sedm minut je před námi, ale budeme pokračovat po krátké pauze.

53:08
    V závěru přesilovky vypálil od modré obránce Kučeřík, jeho ránu však Schwarz dobře viděl a má ji v lapačce.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 3. Ďaloga (Roth, P. Mueller), 4. P. Holík (Roth, Zaťovič), 20. Krištof (Roth, P. Mueller), 22. L. Horký (P. Holík, Roth), 33. P. Holík (Zaťovič, P. Mueller), 46. M. Haščák (Zaťovič, P. Holík) – 56. Lunter (Bičevskis, P. Kousal)

HC Kometa Brno: Klimeš (Tomek) – Ďaloga, D. Mikyska, Kučeřík, Roth, Gulaši (A), L. Forman, Fajmon – Kollár, Krištof, P. Mueller (A) – Zaťovič (C), P. Holík, L. Horký – M. Haščák, R. Pavlík, Mallet – Magee, Rákos, Vincour.
    BK Mladá Boleslav: J. Růžička (41. M. Schwarz) – Pavel Pýcha, Ševc (C), Bernad, Pláněk (A), Jánošík, Šidlík, D. Moravec – Kotala, Fořt, Claireaux – Kelemen, O. Najman, P. Kousal – Lunter, Bičevskis, J. Stránský (A) – Grim, Adam Raška I, J. Dufek.

Rozhodčí: Hradil, Stano (SVK) – Frodl, Komárek