Chabarovsk – CSKA Moskva 3:4 (1:2 po s.n.) | Vladivostok – Minsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – Barys 4:3 (3:2 po s.n.)
Jekatěrinburg – Kazaň 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | Ufa – Čerepovec 2:3 (kon.)
Dynamo Moskva – Jaroslavl 4:1 (kon.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:4 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 5:3 (kon.)
Viťaz – Soči 1:3 (kon.)
HC Viťaz Moskevská oblast
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
HK Soči
Úterý 26.10.2021, 18:30 • Ledovyj dvorec Viťaz • KHL

To je ode mne z tohoto utkání vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (21:01:28)

Nějakou dobu to vypadalo, že o osudu dnešního střetnutí bude muset rozhodnout až prodloužení, ale nakonec tomu tak není! Soči totiž ve třetí třetině nejprve udeřilo při dvojnásobné přesilovce a následně si zisk důležitých dvou bodů pojistilo zásahem z modré čáry. Viťaz doplatil na bídnou koncovku, Hellberga ohrozil jen osmnáctkrát a pouze malá hrstka z těchto střel měla potenciál se vůbec dostat do klece.

Československá stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český či slovenský hráč.

59:43
    Audette přenáší kotouč přes modrou čáru. Viťaz bojuje, na vyrovnání už mu ale nezbývá čas.

Dnešní utkání sleduje 500 diváků.

59:19
    Nikita Sedov z druhého konce hrací plochy trefil jen mantinel, nikoliv opuštěnou domácí branku. Další vhazování tak proběhne po Hellbergově pravici.

58:48
    Soči drží kotouč u mantinelu ve svém pásmu, a krájí tak zbývající sekundy ze závěru střetnutí.

58:29
    Viťaz hraje vabank! Domácí už nemají co ztratit a po icingu soupeře odvolávají brankáře!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:46
    Míříme do posledních dvou minut třetí třetiny, Hellberg má naprosté minimum práce.

57:16
    Hosté oslabení zvládají bez sebemenších komplikací, Viťaz se musí znovu stáhnout z útoku.

56:50
    Rytíři zatím opatrně kombinují v útočném pásmu, na švédského gólmana dosud nevystřelili.

56:32
    Že by jiskra naděje pro Viťaz? Za hákování míří na dvě minuty ven ze hry Jurij Alexandrov (SOC).

55:55
    Domácí to ještě nevzdávají a přesouvají se před Hellberga, budou to ale mít opravdu těžké.
    55:06 Viktor BALDAJEV - 1:3

55:06
    Soči právě vstřelilo branku!
    No, v Podolsku je zřejmě rozhodnuto! O třetí zásah hostujícího celku se postaral VIKTOR BALDAJEV, jehož prudká rána z modré čáry se hned odrazila z klece zpět ven. Po konzultaci s videorozhodčím následně bylo definitivně potvrzeno, že kotouč netrefil horní tyč, nýbrž zadní část brankové konstrukce – 1:3! Asistence: Jegor Babenko, Vasilij Glotov.

Střely na branku: 14 – 25.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 21. V. Leščenko (Indrašis, Jaremčuk) – 16. Miščenko (Dyblenko, Feoktistov), 54. Babenko (Feoktistov, Miščenko), 56. Baldajev (Babenko, Glotov)

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov) – Kemiläinen, Jegor Voronkov, Borodkin, Viktor Antipin, K. Ljamin (A), D. Musin – Ojamäki, M. Aaltonen (A), Audette – V. Leščenko, Indrašis, Jaremčuk – Smolin, N. Gončarov, Malychin (C) – I. Zinčenko, Šiksatdarov, Zubov – V. Popov, Savin.
    HK Soči: Hellberg (Treťjak) – Dyblenko, Miščenko, J. Alexandrov, N. Sedov, Baldajev, Kamalov, Zorkin, Smirnov – Feoktistov (C), Glotov, Peťkov – Babenko, A. Nikolajev (A), Garajev (A) – Kolgotin, P. Šen, Bakanov – Romajev, Alijev, Melničenko.

Rozhodčí: Gofman, Soin – Golovljov, Savenkov.