Znojmo – Salzburg 3:1 (kon.) | Bratislava Capitals – EC-KAC 6:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
EC Red Bull Salzburg
Úterý 26.10.2021, 18:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 13. kolo

Znojmo si proti Salcburgu připisuje nesmírně cenné vítěství. O zisku všech tří bodů rozhodl ve třetí třetině Anthony Luciani. Výhru v samém závěru pojistil Ryan Culkin. Orly čeká v pátek utkání ve Vídni, Salcburk hostí doma Valpusterii. (20:57:57)

59:46
    Orli právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! Obránce RYAN CULKIN přes celé hřiště trefil odkrytou bránu Salcburgu a Znojmo vede 3:1.
    Asistence: Radim Matuš

59:42
    Ofsajd Salcburku. Vhazování ve středním pásmu.

59:12
    Necelou minutu před koncem třetí třetiny jde Znojmo do čtyř!

58:42
    Salcburk to zkouší se šesti hráči v poli!

58:20
    Oddechový čas pro hosty.

58:20
    Posunutá brána domácích. Vhazování bude před Pavlem Kantorem. Hostující trenér si bere oddechový čas.

58:00
    Přesně dvě minuty před koncem řádné hrací doby nervozita stoupá a na ledě se viditelně přiostřuje.

57:12
    Kantor raději přikryl puk lapačkou a vhazovat se tak bude po jeho pravici.

56:04
    Salcburku se čas povážlivě krátí. Znojmo teď dobře kontroluje hru.

54:03
    Zubov mohl svůj velmi dobrý výkon korunovat brankou, Tolvanen ale navýšení vedení pro domácí Orli nepřipustil.

Dnešní utkání sleduje 2695 diváků.

52:39
    Hra teď samozřejmě nabrala na obrátkách. Dotahovat musí hostující Red Bull, který v průběhu třetí třetiny byl až do inkasovaného gólu o něco nebezpečnější.

51:51
    Zakázané uvolnění Salcburgu.

51:07
    Znojmo jde do vedení! ANTHONY LUCIANI nejprve u mantinelu skvěle vybojoval kotouč a po samostatném úniku ho přesně poslal mezi nohy gólmana Tolvanena.

49:40
    Zubov zkoušel najít skulinku pod horní tyčkou z velmi ostrého úhlu, Tolvanen je ale pozorný.

48:48
    Ani Peter Schneider si ve vyložené pozici na Kantora nepřišel. Znojmo může svému gólmanovi opět děkovat za udržení nerozhodného stavu.

48:17
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, lépe do třetiny vstoupilo Znojmo. Je to ale Pavel Kantor, kdo měl v bráně do těchto chvil více práce.

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 7. Svoboda (Němec, Sedlák), 52. Luciani, 60. Culkin (Matuš) – 7. Järvinen (Raffl, Schneider)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Culkin, Sedlák, Younan, Southorn, Tejnor, Bartko, Stránský, Haman – Svoboda T., Zubov, Fejes – Brittain, Němec, Matuš – Gorčík, Prokeš, Luciani – Kvasnica, Svoboda O., Oščádal.
    EC Red Bull Salzburg: Tolvanen (Wieser) – Wimmer, Lo Verde, Stapelfeldt, Brennan, Kanzig, Pallestrang – Baltram, Nissner, Huber – Raffl, Järvinen, Schneider – Thaler, Leonhardt, Borzecki – Huber, Predan, Maier.

Rozhodčí: Schauer, Smetana – Jedlička, Racicot