Kometa Brno – Havířov 4:3 (kon.) | Kladno – Olomouc 2:4 (kon.) | Zlín – Třinec 3:2 (kon.)
Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 3:4 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 2:4 (kon.)
Slavia – Salzburg 3:0 (kon.) | Jihlava – Motor ČB 5:3 (kon.) | Chomutov – Mladá Boleslav 3:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:3 (1:0, 2:3, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 29.10.2021, 18:00 • CZ LOKO Aréna, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • 14. kolo

Domácí se i přes výpadek ve druhé třetině vzchopili, ukázali hlad po výhře a po dvou gólech ze třetí třetiny berou z dnešního klání tři body.

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:02:01)

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:50
    Dukla právě vstřelila branku!
    Autorem branky je VYVIAL. Asistence: Šabatka a Čermák.

57:33
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Putz – osobní trest do konce utkání, bodnutí špičkou hole + 5 min., bodnutí špičkou hole). Trest odpyká Sochor.

57:30
    Oddechový čas pro domácí.

57:30
    Maláč je nyní ostřelován ze všech stran!

56:22
    Putzovi se střílená přihrávka jenom otřela o hokejku, do prostoru tří tyčí však nezamířila!

55:44
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Matějíček – 2 min., držení).

55:10
    Maláč likviduje střelu z modré a přerušuje hru.

53:20
    ADAM RAUŠ dostal přesnou přihrávku do jízdy na pravém mantinelu, rychle vypálil ze zápěstí a puk zapadl přesně ke vzdálenější tyči – 4:3! Asistence: Martin Matějíček, Filip Maláč.

51:20
    Číhal se po opuštění trestné lavice ihned zapojil do kombinace a málem velmi zatopil obráncům Motoru.

50:30
    Nevšímal se dostal do dobré pozice na pravém kruhu, Maleček zasahuje betonem.

49:40
    Čermák to zkusil z mezikruží, branku Malečka ale přestřelil.

49:00
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Číhal – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Petrásek – 2 min., sekání).

48:25
    Příliš rychlí byli nyní útočníci Dukly na modré čáře a hru přerušuje ofsajd.

47:45
    Jungwirth trefuje z pravého kruhu pouze tyč!

47:20
    Dukle se podařilo ubránit početní výhodu soupeře a je již v plném počtu.

46:20
    Nevšímal se i při vlastním oslabení dostal do šance. Maleček zasahuje betonem.

45:40
    Toto vyloučení může Duklu ještě mrzet. Poté co Motor ve druhé třetině ukázal, co v přesilovkách umí.

45:12
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Čermák – 2 min., hákování).

44:25
    Číhal nyní dvakrát pálil z modré.

43:00
    Remeš se nyní dostal k odraženému puku ve středním pásmu a snažil se o střelu z levého kruhu. Ta byla sražená a dopředu můžou domácí.

42:00
    Oba celky jsou nyní v plném počtu.

41:25
    Číhal se dostal po kombinaci v pásmo ke střele z modré, ta ale minula bránu nejméně o metr.

40:40
    Dukla prozatím drží útočné pásmo a snaží se ohrozit branku Malečka.

40:05
    Začíná třetí třetina a hráči si poprvé zkusí hru 4 na 4.

40:01

Jestli byla první třetina hektická, tak tato byla ještě jednou tolik. Motor po dvou rychlých brankách ve 30. a 31. minutě vyrovnal, následně šel i do vedení po gólu Petráska.. Duklu nakopla až přesilovka ve 37. minutě kdy srovnal na 3:3 Matějíček.

Třetí třetina začíná za 15 minut.

40:00

39:59
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Sapík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Petrásek – 2 min., hrubost).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:05
    Bulík se sice dostal s kotoučem do pásma, tam ho ale rychle odevzdal a zamířil na střídačku.

37:25
    Motor se pomalu zabydluje v útočném pásmu.

36:08
    Jihlava proměňuje další přesilovku. Na modrou čáru dostal přesnou přihrávku MARTIN MATĚJÍČEK a střelou k pravé tyči srovnává na 3:3! Asistence: Jan Nevšímal, Patrik Čermák.

35:40
    Motor se osvobozuje vyhozením puku až k Maláčovi.

34:26
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Kumpfmüller – 2 min., držení).

34:15
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Vyhrané buly ve středním pásmu a Motor jde do vedení! Po levé straně se po buly dostal s pukem na kruh FILIP PETRÁSEK a trefuje přesně levý horní roh branky! Asistence: Jaroslav Pouzar

33:50
    Nyní to zkusil z mezikruží Remeš, Maláč likviduje akci lapačkou a přerušuje hru.

33:10
    Putz byl nyní ve velké šanci na levém kruhu, branku Maláče ale o pár centimetrů netrefil!

32:52
    Icing ze strany Motoru a domácí mohou trochu oddychnout.

32:30
    Jihlavští jsou nyní jako opaření po dvou rychle inkasovaných gólech.

31:30
    Masopust se opět dostal do úniku, blafákem do bekhendu však Maláče neobalamutil!

30:13
    Hráči Dukly se nestačili vzpamatovat po první inkasované brance a během pár vteřin je vyrovnáno. Autorem vyrovnávací trefy je FRANTIŠEK SCHWARTZ. Asistence: David Putz, Štěpán Maleček.

29:50
    Motor snižuje na 2:1. po kombinaci v útočném pásmu se k puku dostal na pravém kruhu DAVID KAŠPAR a trefil se přesně do šibenice Maláčovy klece! Asistence: Jaroslav Pouzar, Filip Petrásek.

28:40
    Motoru se nedaří najít klid na hokejkách. Dukla se jednoduše dostává k pukům, které následně ihned vyhazuje.

28:00
    Pouzar vypálil z levého kruhu, Bulík střelu blokuje.

27:00
    Motor bude mít nyní více prostoru ve čtyřminutové přesilovce.

26:15
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Vovsík – 2 min., krosček + 2 min., nesportovní chování).

24:56
    Kombinace v útočném pásmu a Dukla jde do dvougólového vedení. Na levý kruh dostal nabito JONÁŠ JUNGWIRTH, který na nic nečekal a střelou z první rozvlnil síť za Malečkem!
    Asistence: Matouš Menšík, Marek Melenovský.

23:55
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Schwartz – 2 min., držení).

23:10
    Báťa nyní měl na holi gólovku, ale v poslední chvíli mu puk skočil přes lopatu a odkrytou klec nedokázal trefit!

22:20
    Opět střílel Číhal, tentokrát z levé strany. Maleček vyráží betonem.

22:00
    Motor je již v plném počtu.

21:56
    Nyní Číhal pálil z modré, Maleček opět zasahuje.

21:50
    Vyvial to vzal na sebe na levém kruhu a prověřil Malečka. Ten ramenem vyráží puk do ochranné sítě.

21:10
    Šabatka vypálil z modré, střelu blokuje obránce.

20:30
    Dukla drží Motor v pásmu a rychle kombinuje krz útočné pásmo.

20:05
    Dukla nastupuje do druhé části v početní výhodě a rychle se snaží dostat do útočného pásma.

20:01

První třetina byla hektická z obou stran. Hra nahoru a dolů vypovídá o kvalitách hráčů na obou stranách. Skóre otevřel až v 15. minutě po samostatné akci Číhal, který se nebál projet si polovinu hřiště a přesně zakončit.

Druhá třetina začíná za 15 minut.

20:00

19:59
    Vyloučení v týmu Motor České Budějovice (Placek – 2 min., podrážení).

19:30
    Dukla nyní v šesti v signalizované výhodě kombinuje v útočném pásmu a vypadá to, že přesilovka jí začne až od samého začátku druhé části.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:20
    Opět pálil Masopust, nyní ale zasáhl dříve bek Dukly a zblokoval střelu od modré.

18:00
    Masopust se odhodlal ke střele z modré. Tu Maláč moc dobře viděl a zasahuje lapačkou.

17:50
    Sražená střela a kotouč končí v ochranné síti za Maláčovou klecí.

16:10
    Dukla po vstřeleném gólu dostala pořádnou chuť hrát a drží se v útočném pásmu.

15:15
    Nyní vyšla spolupráce na modré mezi Matějíčkem a Vovsíkem a právě Vovsík prověřil Malečka z modré. Ten stačil vytasit lapačku a pokus Dukly zlikvidovat.

14:04
    LUKÁŠ ČÍHAL to vzal ve svém pásmu na sebe, projel až do pásma útočného, a střelou po ledě prostřelil Malečka – 1:0! Bez asistence.

13:20
    Maláč nyní má plné ruce práce se střelami od modré.

12:30
    Janoch prověřil Maláče z modré čáry. Ten raději puk podržel a přerušuje hru.

11:40
    Rauš dostal dvakrát za sebou nabito na mezikruží, Maleček ale stále odolává pokusům jihlavských forwardů!

10:40
    Po střele Kerbera zůstal puk v lapačce Malečka. Bude se vhazovat na levém kruhu před jeho svatyní.

10:00
    Zdarsa to zkusil z mezikruží, Maleček vyráží puk do rohu.

09:05
    Kašpar vypálil skvěle z pravého kruhu a Maláč byl donucen k zákroku. Puk stačil ve vzduchu vytěsnit mimo prostor tří tyčí holí!

08:30
    Vyvial se neudržel na modré čáře a sudí píská ofsajd.

07:55
    Kotouč skončil po zblokování přihrávky na trestné lavici, vhazovat se bude v pásmu Dukly.

07:15
    Báťa se dostal do výborné pozice na levém kruhu, Maleček jeho pokus vyráží ramenem!

05:55
    Motor uklidňuje hru rozehrávkou od svých beků.

05:00
    Maleček má po střele z pravého kruhu kotouč v lapačce. Kotouč raději podržel a bude následovat vhazování.

04:00
    Vyvial našel Zdarsu, který byl rozjetý na mezikruží. Ten se dostal ale tak blízko k brance, že už mu nezbyl volný prostor na pokus ohrozit Malečka.

03:15
    Motor se nedokázal udržet v útočném pásmu a dopředu jde Dukla.

03:10
    Po zakázaném uvolnění Dukly se hra přesune zpět před Maláčovu klec.

03:00
    Maláč si připisuje po třech minutách první zákrok.

02:30
    Číhal vybojoval kotouč ve vlastním pásmu a hned se snažil najít rozjetého Jungwirtha na vzdálenější modré čáře.

01:10
    Čermák se probojoval po pravé straně do útočného pásma, Maleček ale zatím zůstává klidný ve své kleci.

00:25
    Sudí sice zapískal icing, ale jelikož chtěl gólman Dukly hrát, tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

00:05
    Jako první se kotouče po zahajovacím buly ujímají domácí a snaží se o rychlé založení útoku z vlastního pásma.

00:01

HC Dukla Jihlava: Maláč (Krejčí) – Matějíček, Šabatka, Sapík, Melenovský, Číhal, Kerber, Vovsík – Jungwirth, Menšík, Rauš – Čermák, Zdarsa, Vyvial – Nevšímal, Bulík, Báťa – Bačkovský
    Trenér: Michal Broš

Trenér: Josef Turek

Rozhodčí: Mejzlík – Polák, Kotlík.

Příjemný hokejový podvečer z Jihlavy!

Dnes proti sobě nastoupí téměř vyrovnané celky. Dukla má po 13 zápasech na svém kontě šest výher a tedy s 18 body se nachází na 12. místě.

České Budějovice mají sice o polovinu bodů méně než Dukla, tedy 9. V tabulce je dělí ale pouze čtyři příčky a je tedy stále o co hrát.

Utkání začíná v 18:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Milan Horák

Branky a nahrávky: 15. Číhal, 25. Jungwirth (Menšík, Melenovský), 37. Matějíček (Nevšímal, Čermák), 54. Rauš (Matějíček, Maláč), 58. Vyvial (Šabatka, Čermák) – 30. Kašpar (Pouzar, Petrásek), 31. Schwartz (Putz, Maleček), 35. Petrásek (Pouzar)

Banes Motor České Budějovice: Maleček (Ludvík) – Remta, Willmann, Placek, Fousek, Pavlát, Kumpfmüller – Janoch, Masopust, Remeš – Kašpar, Petrásek, Pouzar – Putz, Schwartz, Anderle – Vavřík, Sochor

Rozhodčí: Mejzlík – Polák, Kotlík