Chabarovsk – Barys 0:1 (kon.) | Vladivostok – Jokerit 1:4 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Kunlun 8:0 (kon.) | Čeljabinsk – Kazaň 5:0 (kon.) | Soči – N.Novgorod 2:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Sobota 30.10.2021, 11:30 • Arena Metallurg, Magnitogorsk • KHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (13:57:32)

Československá stopa

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Viťaz měl dnes smůlu. Rozhodně to nevypadalo tak, že se střetl nejlepší tým soutěže proti jednomu z nejhorších. Sledovali jsme zcela vyrovnané utkání, které však dopadlo lépe pro favorizovaný Magnitogorsk, který dnes zvítězil 2:1. Domácí tým poslal už v 6. minutě do vedení Andrej Čibisov. Rozdílovou trefu měl na svědomí Josh Currie, který zkraje druhé periody poslal puk do šibenice opravdu výstavně. Ve 38. minutě Niko Ojamäki snížil, avšak ve třetí třetině už žádná další branka nepadla. Jedna sice ano, ale ta po trenérské výzvě Metallurgu uznána nebyla. Dva body tak bere Magnitogorsk.

59:46
    Archip Několenko nedokázal poslat puk do prázdné brány. Teď už to však s domácím týmem vypadá dobře. Zdá se, že svůj těsný náskok ubrání.

59:22
    Magnitogorsk vyhodil puk tak, že se zakázané uvolnění pískat nemuselo.

58:59
    Audetteho přihrávka před bránu byla zablokovaná. Posléze domácí dostali puk dostatečně daleko od své klece.

58:26
    Tlak Viťazu je stále větší a větší. Hostující brankář Ježov už je na střídačce.

57:56
    Vitalij Popov získal puk pro svůj tým. Následně si to mířil před brankoviště, kde se snažil tečovat nahození od modré čáry. Ani tentokrát ale gól nepadl.

57:13
    I se štěstím dostal Nikita Korosteljov touš do středního pásma. Metallurg se ale musí strachovat, nic jistého zatím rozhodně nemá.

56:51
    O chvíli později právě finský zadák vyzkoušel pozornost domácího brankáře, který hrací předmět ve své výstroji udržet dokázal.

56:38
    Hosté už znovu pobývají v útočném pásmu soupeře. Kotouč má na hokejce obránce Kemiläinen.

56:02
    Linus Hultström bojoval o kotouč za svou klecí. Posléze přišla střela od modré čáry, po které se kotouč nebezpečně odrazil před bránu. Audette ale černou gumu dorazit nedokázal.

55:15
    Kotouč se dostal až k brankovišti hostů, kde Ilja Ježov raději hru přerušil. Do konce řádné hrací doby nám chybí zhruba pět minut.

54:49
    Akolzin předvedl na vlastní modré čáře poměrně ostrý hit, kterým seslal na zem hráče soupeřova celku.

54:09
    Rána Daniela Audettea moc nebezpečná nebyla. Jussi Olkinuora si povyjel a hrudí úspěšně zakročil.

53:45
    Hosté ubránili i další přesilovku soupeřova celku. Obránce Ljamin se už vrátil na led.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Čibisov, 23. Currie (Čibisov, S. Košelev) – 38. Ojamäki (M. Aaltonen, Viktor Antipin)

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – J. Jakovlev (C), Zemčonok, Makljukov, Hultström, Pašnin (A), Minulin, I. Nikolajev – S. Košelev, Currie (A), Čibisov – Korosteljov, Zernov, M. Karpov – Maillet, Korobkin, Goldobin – Akolzin, A. Několenko, Ruděnkov – D. Jurov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Kloberdanec) – K. Ljamin (A), Kemiläinen, Borodkin, D. Musin, Jegor Voronkov, Viktor Antipin, Busygin – M. Aaltonen (A), Audette, Ojamäki – Jaremčuk, Indrašis, I. Zinčenko – Malychin (C), Šiksatdarov, V. Leščenko – V. Popov, Nesterov, N. Gončarov – Zubov.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Ivanov, Strelcov

Diváci: 1 240