Detroit – Florida 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Columbus 4:0 (kon.) | Washington – Arizona 2:0 (kon.)
Carolina – Chicago 6:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:4 (2:1 po s.n.) | Dallas – Ottawa 1:4 (kon.)
Nashville – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Montreal 5:2 (kon.)
Washington Capitals
2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Sobota 30.10.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemně strávený sobotní den. Na počtenou! (03:40:36)

Statistické okénko

Střely na bránu: 32 – 16 | Přesilová hra: 1/6 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?

Ilja Samsonov (WSH) – 16 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 59:21
    Karel Vejmelka (ARI) – 30 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,8%, odchytal 59:01

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:30
    Dmitrij Jaškin (ARI) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:41

Tři hvězdy utkání

1. Ilja Samsonov (WSH) – 16 zákroků
    2. John Carlson (WSH) – 1+1
    3. Karel Vejmelka (ARI) – 30 zákroků

Je dobojováno! Dva body z dnešního duelu zcela po zásluze vytěžil Washington, který byl ve všech třetinách lepším týmem. Dlouhých 53 minut ale ztroskotával na výborném Karlu Vejmelkovi, jenž držel naděje svého týmu na bodový zisk. Rozdílový gól ale padl v přesilové hře po dokonale zakryté střele obránce Johna Carlsona. Žádný větší nápor si Arizona v závěru nevytvořila, navíc ještě jednou inkasovala, když se prosadil Alexandr Ovečkin. Capitals se tak radují z vítězství 2:0. Arizona má také po dnešku na kontě jen jeden jediný bod.

59:39 Alexandr OVEČKIN - 2:0

59:39
    Washington právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního duelu je rozhodnuto! Také v tomto zápase se do střelecké listiny zapisuje ALEXANDR OVEČKIN, který z vlastního pásma trefil prázdnou bránu Arizony. Pro kapitána Washingtonu se jedná o devátý gól v sezoně. 2:0. Asistence: Jevgenij Kuzněcov a John Carlson

59:32
    Arizona se marně snaží získat klid na kotouči. Domácí jí nedopřávají ani centimetr prostoru.

59:09
    Rána Phila Kessela byla zastavena bránícími hráči. Posléze se puk dostal do neutrální zóny.

58:46
    Vejmelka už je na střídačce, takže hostující tým to zkouší v šesti.

58:20
    Domácí se ale dobře brání. Nyní se hraje okolo středového kruhu.

57:53
    Nakonec si čas na oddech hosté ještě ponechali. Vejmelka zůstává v bráně.

57:44
    Po střele Söderströma hosté získali vhazování v útočné třetině. Teď zřejmě přijde na řadu oddechový čas hostující střídačky.

57:26
    Hokejisté v bílých dresech už operují v útočném pásmu. Za pár desítek sekund zřejmě Vejmelka zamíří na střídačku.

56:45
    Barrett Hayton se na červené čáře dostal do střetu s Martinem Fehérvárym. Zhruba deset sekund se oba hráči pošťuchovali, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

55:58
    Teď už své umění v útočném pásmu ukazují domácí hokejisté. Zvlášť první formace je po dobu celého utkání velice aktivní.

55:13
    Anton Strälman se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho projektil ale až k brankáři Samsonovovi nedoputoval.

54:52
    Garnet Hathaway už odjel z trestné lavice. Okamžitě se zapojil do hry, když si zpracoval pobídku Ellera. Ranou z ostrého úhlu ale Vejmelku nikterak nepřekvapil.

54:22
    Conor Sheary zavezl puk do útočného pásma. Čtveřice hráčů Washingtonu může vystřídat.

53:50
    To se daří až nyní. Phil Kessel drží kotouč na levém kruhu, ale celkem kvalitně je střežen Nickem Jensenem.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 53. Carlson (Kuzněcov, Ovečkin), 60. Ovečkin (Kuzněcov, Carlson)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson (A), Kuzněcov, Ovečkin (C) – Mantha, McMichael, Sprong – Hathaway, Eller, Hagelin – H. Lapierre, Sheary, Leason.
    Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Prosvetov) – Mayo, Chychrun (A), Strälman, Gostisbehere, V. Söderström, Ljubuškin – Keller, Hayton, Crouse – Kessel, Johan Larsson, Jaškin – L. Eriksson, Ch. Fischer, Roussel – Ladd (A), Beagle (A), L. O'Brien.

Rozhodčí: Blandina, Charron – Barton, Marquis

Diváci: 18 573