Detroit – Florida 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Columbus 4:0 (kon.) | Washington – Arizona 2:0 (kon.)
Carolina – Chicago 6:3 (kon.) | Vegas – Anaheim 5:4 (2:1 po s.n.) | Dallas – Ottawa 1:4 (kon.)
Nashville – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Montreal 5:2 (kon.)

3. Tobias Björnfot (LAK) 0+0 (00:45:20)

Statistiky: Střely na bránu: 38-28; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 62%-38%; Hity: 16-32; Přesilové hry: 3/5-0/3; Trestné minuty: 6-10.

Los Angeles Kings odehrálo velmi slušný zápas a proti Montrealu ukončilo sérii šesti porážek v řadě. Josh Anderson sice poslal Montreal 98 sekund před koncem první třetiny do vedení, jenže poté už se prosazovali pouze domácí Kings. Los Angeles skórovalo pětkrát za sebou a kromě dvou branek padly všechny branky v početní převaze. Skvělý zápas odehrál Alex Iafallo, když vstřelil dva góly a na jeden přihrál. V závěru už jen korigoval skóre Ben Chiarot. Konečný výsledek na ledě LA Kings. Los Angeles Kings 5 Montreal Canadiens 2.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
    57:40 Ben CHIAROT - 5:2

57:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    BEN CHIAROT dostal nádhernou přihrávku na bod levého kruhu a rychlou střelou zápěstím procedil puk přes lapačku přesouvajícího se Cala Petersena k přední tyči! Montreal snížil. Je to 5:2. Asistence: Josh Anderson a Nick Suzuki.

57:13
    Trevor Moore mohl skórovat po rychlém obratu hry během oslabení, Jake Allen se ale u levé tyče překonat nenechal a poházel si s pukem ve své lapačce.

56:35
    Mike Hofmann vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a puk se po hokejce Tobiase Björnfota svezl do ochranné sítě. Hra byla přerušena.

55:34
    Arthur Kaliyev byl vyloučen na dvě minuty za držení a Montreal nyní může korigovat skóre v přesilové hře.

54:46
    Domácí brankář si snadno poradil se střelou Canadiens z pravé strany a na přední tyči kotouč podržel. Po zákroku Cala Petersena následuje komerční přestávka.
    54:16 Alex IAFALLO - 5:1

54:16
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    ALEX IAFALLO zpracoval těžkou přihrávku na ose útočného pásma a v závěru samostatného úniku poslal puk nad hlavou ležícího Jakea Allena pod horní tyč! Čtvrtý gól Kings v přesilové hře – 5:1. Asistence: Phillip Danault a Rasmus Kupari.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:51
    Mathieu Perreault tentokrát usedl na trestnou lavici z řad Montrealu poté, co byl vyloučen za hákování.
    52:16 Viktor Arvidsson ani nadvakrát Jakea Allena nepřekonal!

52:16
    Viktor Arvidsson se teď před trestnými lavicemi krásně otočil s pukem a poté se z levého křídla řítil sám na bránu, Jake Allen ale fantasticky zasáhl proti jeho střele zápěstím levým betonem a po jeho dorážce kotouč u pravé tyče zalehl!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 25. Arvidsson (Kopitar, O. Määttä), 33. Kaliyev (Clague, Kopitar), 42. Kupari (M. Roy, Iafallo), 46. Iafallo (M. Roy), 55. Iafallo (Danault, Kupari) – 19. Josh Anderson (Dvorak, A. Romanov), 58. Chiarot (Josh Anderson, Suzuki)

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Anderson, Björnfot, M. Roy, O. Määttä, Edler, Clague – D. Brown (A), Kopitar (C), Arvidsson – A. Kempe, Danault, Iafallo (A) – Kaliyev, Kupari, T. Moore – L. Andersson, B. Lizotte, B. Lemieux. Hlavní trenér: Todd McLellan.
    Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Chiarot (A), D. Savard, A. Romanov, Kulak, Niku – B. Gallagher (A), Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli (A) – Armia, C. Paquette, Lehkonen. Hlavní trenér: Dominque Ducharme.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Steve Kozari. Čároví: Ryan Gibbons, Jonathan Deschamps

Diváci: 12785