Jaroslavl – Spartak Moskva 4:2 (kon.) | Minsk – Ufa 3:5 (kon.) | Riga – Dynamo Moskva 4:1 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Spartak Moskva
Neděle 31.10.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • KHL

Československá stopa:
    Jakub Jeřábek (SPM) 1+0, 2 střely, čas na ledě 13:28. (17:29:05)

Hity: 22 – 26

Domácí tým dokázal udržet své vedení a nakonec zvítězil o dva góly poměrem 4:2. Třetí třetina zas tak extra napínavá nebyla, Lokomotiv totiž hrál celkem dobře do obrany a svého soupeře pustil k jedinému gólu. Sám přitom vstřelil v závěrečné části dva. Za Spartak se přesnou střelou prosadil český obránce Jakub Jeřábek, pro něhož se jedná o první přesný zásah v sezoně.

59:34
    Po jednoduchém zákroku Pasqualeho jeho spoluhráč vyhazuje. Spartak to ani nezkouší bez brankáře.

58:45
    Teď už se to sice Spartaku povedlo, kotouč však zatím nahání spíše po rozích kluziště.

58:00
    Další minuta pryč a moskevský celek se stále nedokázal dostat a hlavně udržet v útočném pásmu.

57:00
    Postavení hry přerušuje snahu Spartaku o přechod do útočného pásma a jeho šance na vyrovnání se tak opět ztenčily.
    56:30 Georgij IVANOV - 4:2

56:30
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    To už ovšem neplatí! Po přihrávce Denise Alexejeva od mantinelu vystřelil po rychlé kličce z mezikruží GEORGIJ IVANOV a trefil se přesně k tyči. Asistence: Denis Alexejev.

56:15
    Bude to ještě napínavé. Zbývají necelé čtyři minuty a hráči Spartaku ztrácejí jediný gól.

55:37
    Další zásah gólmana Jaroslavle. Tentokrát proti zakončení brankáře Dmitrije Višněvského.

55:05
    Pasquale si našel nahození od mantinelu a ukryl kotouč do lapačky. Po jeho zákroku následuje vhazování.

53:51
    Je to však Spartak, kdo se ještě víc potřebuje dostávat do ofenzivy. Jeho úkol je totiž splněn jen z poloviny. Jeden gól ještě totiž zbývá.

52:30
    Rozdíl mezi oběma týmy je tak opět jednogólový. Po zákroku Krasikova a přerušení hry následuje komerční přestávka.
    52:04 Jakub JEŘÁBEK - 3:2

52:04
    Spartak právě vstřelil branku!
    O chvíli později však už český obránce uspěl. JAKUB JEŘÁBEK zpracoval přihrávku, napřáhl a vymetl horní roh. Je to pro něj první gól v sezoně. Asistence: Maxim Cyplakov, Danila Kvartalnov.

51:50
    Jakub Jeřábek nyní zachytil vyhození puku a o chvíli později pak nastřelil pravou tyč brány soupeře!

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 28. Korškov (A. Marčenko, Pasquale), 33. Denis Alexejev (Georgij Ivanov), 45. Boucher (Maxim Šalunov), 57. Georgij Ivanov (Denis Alexejev) – 37. Emil Pettersson (Bryncev, Čebykin), 53. J. Jeřábek (M. Cyplakov, D. Kvartalnov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (J. Guskov) – A. Marčenko, Rafikov, Barancev, Misjul, M. Osipov, Čerepanov, Malyšev – Boucher, Maxim Šalunov, P. Kudrjavcev – Kraskovskij, Polunin, Korškov – Georgij Ivanov, A. Anisimov, Denis Alexejev – Arťom Iljenko, M. Beljajev, Berjozkin.
    Spartak Moskva: Krasikov (Skovronskij) – Nikišin, Heed, Ručkin, D. Višněvskij, J. Jeřábek, Bryncev, Jevenko, Savikov – Lehterä, Širokov, Jake Virtanen – Kugryšev, Loktionov, Chochlačov – M. Cyplakov, Emil Pettersson, Čebykin – Drozdov, D. Kvartalnov, Avcin.

Rozhodčí: Soin, Fraňo – Slavikovskij, Šeljanin