AC Milán – Porto 1:1 (kon.) | Real Madrid – Šachtar 2:1 (kon.) | Sporting – Besiktas 4:0 (kon.)
Dortmund – Ajax 1:3 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Inter 1:3 (kon.) | Manchester City – Club Bruggy 4:1 (kon.)
RB Lipsko – PSG 2:2 (kon.) | Liverpool – Atlético 2:0 (kon.)
Manchester City
4:1 (1:1)
Club Bruggy KV
Středa 03.11.2021, 21:00 • Etihad Stadium, Manchester • Liga mistrů • Skupina A

Skončilo nám utkání mezi Manchesterem City a Bruggami, které nabídlo jednoznačnou dominanci domácího celku. Citizens dnes zvítězili 4:1. Po prvním poločase sice platil stav 1:1, ale v tom druhém se už trefovali jen svěřenci kouče Guardioly. V 54. minutě se trefil hlavou Rijád Mahríz. Na alžírského reprezentanta navázal o osmnáct minut později Raheem Sterling, který právě Mahríze na trávníku nahradil. V úplném závěru se ještě do střelecké listiny zapsal Gabriel Jesus. Nesmíme opomenout ani tři asistence dnes perfektně hrajícího Joãoa Cancela. Citizens tak mají po čtyřech zápasech devět bodů a o bod vedou tabulku před PSG, které dnes jen remizovalo 2:2 na hřišti Lipska.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Na počtenou! (23:00:43)

Držení míče: 70 % : 30 %.
    Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2.

90+3
    90+2. Gabriel JESUS - 4:1

90+2
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Přece jen ještě Manchester City čtvrtou branku přidává. João Cancelo si připisuje svou třetí dnešní asistenci, neboť perfektně připravil střeleckou pozici pro GABRIELA JESUSE, který s přehledem zamířil k zadní tyči. 4:1. Asistence: João Cancelo.

90+2
    V závěru utkání si ještě domácí kapitán Ilkay Gündoğan užívá balónu.

90+1
    Sudí Lahoz bude přidávat už jen dvě minuty. Je tak zcela jasné, že tři body dnes zůstanou na Etihad Stadium.

90
    Sterling zrychlil hru na pravé straně. Posléze hledal Colea Palmera, před kterým ale skluzem zasáhl poctivě se vracející Brandon Mechele.

89
    Z ničeho nic mohli hosté snížit. Po nedůrazu v defenzívě City se k odraženému míči dostal Hans Vanaken, jenž ale napálil jen bránící hráče ve skluzu.

87
    Střídání v týmu Club Brugge KV: ze hřiště odchází Charles De Ketelaere, přichází Kamal Sowah.

87
    Ani další velká šance domácích čtvrtým gólem nekončí! Raheem Sterling se objevil úplně sám před Mignoletem, kterého ale nepropálil. Belgický brankář včas vyběhl, aby Sterlingovi zmenšil střelecký úhel.

86
    Zinčenko prostrčil na Palmera, který si posunul míč na pravačku a poté vystřelil. Brankář Simon Mignolet ale výtečným zákrokem svůj tým podržel.

85
    Po velmi dobré práci Zinčenka na levé straně se Citizens málem dostali do další velké šance. Na poslední chvíli ale defenzíva celku ve žlutých dresech zareagovala.

84
    Jack Hendry se ocitl v nepříliš ideální pozici, poněvadž hned dva hráči soupeře na něj dotírali. Mohl zvolit jen přihrávku na brankáře Mignoleta, který hrací předmět raději odkopl.

83
    Bruggy zrychlily hru ve středu zálohy, jenže Charles De Ketelaere přihrávku na levou stranu příliš nezvládl.

81
    Bas Dost se ihned zapojil do hry tím, že pro svůj celek vyhrál hlavičkový souboj. Následná série přihrávek ale přesná nebyla, tudíž Bruggy se k zakončení nedostanou.

80
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Kyle Walker, přichází Olexandr Zinčenko.
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Cole Palmer.

79
    Sterling přihrál Gündoğanovi, který se snažil vracet míč na malé vápno. Tam ale hosté odvrátili na rohový kop.

79
    V posledních minutách hra ztratila tempo, neboť jsme viděli střídání. Za chvíli navíc kouč Guardiola znovu sáhne do sestavy.

Daniel Fekets

Branky: 15. Foden (Cancelo), 54. Mahríz (Cancelo), 72. Sterling (Gündoğan), 90+2. Jesus (Cancelo) – 17. Stones (vla.)

Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:2.
    Manchester City: Ederson – Walker (80. Zinčenko), Stones, Laporte, Cancelo – Gündoğan (C), Rodri, B. Silva (75. De Bruyne) – Mahríz (68. Sterling), Foden (80. Palmer), Grealish (68. Jesus).
    Náhradníci: Carson, Steffen – Rúben Dias, N. Aké, Jesus, Sterling, Zinčenko, De Bruyne, Fernandinho, Palmer.

Club Bruggy KV: Mignolet – Mechele, Hendry, Nsoki, Sobol (72. Ricca) – Mata (78. Van der Brempt), Rits (78. Mbamba), Vanaken, Vormer (C) – Lang (78. Dost), De Ketelaere (87. Sowah).
    Náhradníci: Lammens – Wesley, Ricca, Maouassa, Izquierdo, Sowah, Van der Brempt, Dost, Mbamba.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, del Palomar (všichni ESP)