AC Milán – Porto 1:1 (kon.) | Real Madrid – Šachtar 2:1 (kon.) | Sporting – Besiktas 4:0 (kon.)
Dortmund – Ajax 1:3 (kon.) | Šeriff Tiraspol – Inter 1:3 (kon.) | Manchester City – Club Bruggy 4:1 (kon.)
RB Lipsko – PSG 2:2 (kon.) | Liverpool – Atlético 2:0 (kon.)
Borussia Dortmund
1:3 (1:0)
Ajax Amsterdam
Středa 03.11.2021, 21:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • Liga mistrů • Skupina C

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště se budu zase těšit u dalšího on-line přenosu. (23:02:50)

Tabulka skupiny C po 4. kole

1. Ajax – 12 bodů
    2. Dortmund – 6 bodů
    3. Sporting – 6 bodů
    4. Besiktas – 0 bodů

Ajax si dnešním vítězstvím zajistil účast v osmifinále Ligy mistrů.

Držení míče: 36 % : 64 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:7. Fauly: 8:6.

Dortmund statečně soupeři ve druhé půli vzdoroval, zpočátku byl aktivnější on a své vedení mohl klidně navýšit, jenže to se mu nepovedlo a přišel trest. Ještě dvacet minut před koncem to bylo 1:0, ovšem po vyrovnávací brance domácí značně znervózněli, zatímco soupeř byl aktivní a po zásluze se radoval z obratu a své vedení v úplném závěru ještě pojistil.
    Hlavní postavou dnešního zápasu byl jednoznačně hostující fotbalista Antony, po faulu na něj šel v první půle předčasně pod sprchy Hummels, což jistě zbytek duelu ovlivnilo. Ve druhém poločase pak hráč Ajaxu přihrával na dva góly, mj. i na ten vítězný.

90+4
    90+3. Davy KLAASSEN - 1:3

90+3
    Ajax právě vstřelil branku!
    Tak teď už o dnešním vítězi nemůže být žádných pochyb. Obrana Dortmundu znovu zaspala, Antony si zpracoval na pravé straně velkého vápna balón, přihrál na střed, kam naběhl nepohlídaný DAVY KLAASSEN, který lehkou střelou po zemi překonal bezmocného gólmana německého mančaftu.

90+2
    Souhra hostujícího celku pokračuje u středového kruhu, minuta zbývá do konce zápasu.

90+1
    Hrát se budou ještě tři minuty.

90
    Hráči Ajaxu v klidu drží balón a šetří čas. Soupeř už nemá síly na nějaký odpor.

87
    Jude Bellingham byl dnes už poněkolikáté chycen v ofsajdu.

86
    Nyní je to hostující tým, který má čas a nemusí nikam pospíchat. Míč drží na své polovině.
    83. Sébastien HALLER - 1:2

83
    Obrat je dokonán. Antony odcentroval z pravé strany do pokutového území, kde Manuel Akanji trochu odbyl bránění SÉBASTIENA HALLERA, který zakončil hlavou do horní části domácí svatyně. Gregor Kobel neměl moc šancí reagovat.

81
    Oba celky se vehementně dožadovaly balónu, ten získává Borussia a rozehrávat od brány bude její brankář.

80
    Dortmund vyrazil do přečíslení, avšak špatně si přihrál a z eventuální šance tak rázem nic není.

79
    Dušan Tadić rozehrál z pravého křídla standardku, Lisandro Martínez tečoval míč hlavou těsně před bránou, ale pouze nad břevno.

79
    Žlutou kartu dostává Ansgar Knauff (Borussia Dortmund) za faul na Noussaira Mazraouie.

76
    Donyell Malen střílel z dálky, Pasveer si bez větších potíží poradil.

Petr Frömel

Branky: 37. Reus (pen.) – 72. Tadić, 83. Haller (Antony), 90+3. Klaassen (Antony)

Karty:   79. Knauff (DOR) – 39. E. Álvarez (AJA)   29. Hummels (DOR)

Borussia Dortmund: Kobel – Meunier, Hummels, Akanji – M. Wolf (58. Passlack), Witsel, Bellingham, T. Hazard (34. Pongračić) – Reus (C) (76. Knauff), Brandt – Tigges (76. Malen).
    Náhradníci: Hitz – Zagadou, Pongračić, Reinier, Passlack, Moukoko, Malen, Knauff, Raschl.

Ajax Amsterdam: Pasveer – Mazraoui, J. Timber, Lisandro Martínez, Blind – E. Álvarez (46. Klaassen), S. Berghuis (67. Kudus), Gravenberch – Antony, Haller, Tadić (C).
    Náhradníci: Gorter, Setford – Schuurs, Rensch, Tagliafico, Klaassen, Labyad, Kudus, Taylor, Neres, Danilo, Daramy.

Rozhodčí: M. Oliver – S. Burt, S. Bennett (všichni ENG)