Toronto – Vegas 4:0 (kon.) | Montreal – Detroit 3:0 (kon.) | Philadelphia – Arizona 3:0 (kon.)
Winnipeg – Dallas 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – Ottawa 5:4 (po pr.) | Calgary – Nashville 2:3 (po pr.)
Vancouver – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Anaheim – New Jersey 4:0 (kon.) | San Jose – Buffalo 5:3 (kon.)
Minnesota Wild
5:4 (3:1, 1:3, 0:0 - 1:0)
Ottawa Senators
Středa 03.11.2021, 01:08 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:05:14)

Utkání přihlíželo 15 276 diváků.

Minnesota se proti Ottawě pořádně nadřela, ale nakonec získala očekávané dva body, Senátory udolala 4:3 po prodloužení.

První třetinu zvládli domácí na jedničku, vstřelili tři branky a soupeři povolili jedinou. Druhé dějství ovšem probíhalo v úplně opačné režii, stav zápasu tak byl rázem 3:3. V závěrečné dvacetiminutovce hýřili větší aktivitou hokejisté Minnesoty, ale rozhodující trefu v této části nevstřelili. Rozezlení přišlo až v prodloužení, kdy Fiala předložil puk Kirillu Kaprizovovi, a ten střelou k levé tyči ukončil zápas a rozjásal fanoušky v hale.

Svěřenci kouče Evasona se díky vítězství posunuli v tabulce Západní konference na čtvrtou pozici, Ottawa i přes získaný bod zůstává na předposlední patnácté příčce Východu.

62:02 Kirill KAPRIZOV - 5:4

62:02
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Bonusový bod bere Minnesota! Fiala tělem odmítl Stützleho a v přečíslení dvou proti jednomu vybídl ke skórování v pravém kruhu čekajícího KIRILLA KAPRIZOVA, Gustavsson proti ráně z první k levé tyči neměl žádnou šanci. Asistence: Kevin Fiala.

61:42
    Thomas Chabot strávil na ledě minutu a půl, až nyní si odjel odpočinout na střídačku, když obral Spurgeona a nahodil touš do útočného pásma.

61:22
    Joel Eriksson Ek udělal dva oblouky, až poté najel do útočného pásma. V levém kruhu našel Kevina Fualu, jehož pokus skončil na zadním mantinelu.

60:30
    Právě Jonas Brodin obstaral první pokus nastaveného času. Střelou zápěstím trefil padajícího Bathersona, touš vyletěl do ochranné sítě.

60:12
    Kirill Kaprizov se natočil k Chabotovi zády, nakonec si ovšem rozmyslel kličku po mantinelu. Na jistotu hrál dozadu na Brodina.

60:01

Šedesát minut o vítězi nerozhodlo, půjde se do prodloužení. Přestřelka ve třetí dvacetiminutovce nepokračovala, gól nevstřelil ani jeden z celků. Tak uvidíme, jestli přijde rozhodnutí při hře tři na tři, nebo se půjde až do samostatných nájezdů.

Střely na bránu po 3. třetině: 42 – 28.

60:00

59:45
    Ruský forvard Kirill Kaprizov napadal Joshe Browna. Hostující obránce si pod tlakem poradil na výbornou, po mantinelu přesunul hru do středního pásma.

59:21
    Kevin Fiala si na hranici brankoviště počkal na nahrávku od Foligna. Počkal na pohyb brankáře, přesto nedokázal puk zvednout dostatečně nad jeho levé rameno.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 4. M. Foligno (Spurgeon, J. Eriksson Ek), 5. Addison (Kaprizov, Merrill), 14. N. Sturm (D. Kulikov, K. Fiala), 31. M. Foligno (Dumba, J. Brodin), 63. Kaprizov (K. Fiala) – 11. N. Paul (C. Brown, Formenton), 23. Batherson (B. Tkachuk, Del Zotto), 24. Norris (Batherson, Stützle), 28. Tierney (Ennis, Del Zotto)

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), D. Kulikov, Dumba (A), J. Brodin, Addison, Merrill – K. Fiala, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Hartman, F. Gaudreau, Kaprizov – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime – K. Rau, Dewar, Beckman.
    Ottawa Senators: F. Gustavsson (M. Murray) – Zub, Chabot (A), N. Zajcev, Del Zotto, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – C. Brown, N. Paul (A), Stützle – Ennis, Tierney, Formenton – L. Shaw, Watson, Sanford.

Rozhodčí: South, Rehman – Kovachik, Shewchyk

Diváci: 15 276