Česko – Rusko 0:6 (kon.)
Česko
0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
Rusko
Středa 03.11.2021, 18:00 • Turnov, Zimní stadion Ludvíka Koška • Reprezentace do 17 let

Utkání reprezentací do 17 let mezi Českem a Ruskem skončilo jasnou výhrou hostujících hokejistů v poměru 6:0. Rusové vedli po první třetině už o dva góly, v té druhé přidali další tři trefy a v úplném závěru se podruhé v zápase prosadil Ivan Děmidov. Sluší se však vyzdvihnout také výkon Daniila Buta, jenž si ke svým dvěma trefám připsal i dvě asistence.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. Na počtenou! (19:59:46)

Statistiky

Střely na branku: 31 – 48
    Vyloučení: 1 – 6
    Využití přesilovek: 0 – 0

59:33
    Maximov si ještě hledal volný prostor před brankovištěm, ale poměrně těžkou přihrávku si zpracovat nedokázal.

59:02
    Je ohlášena poslední minuta třetí třetiny. Nyní se hraje v obranném pásmu českého týmu.

Dnešní utkání sleduje 305 diváků.

58:32
    Už to vypadalo, že by se také domácí mohli dočkat vstřelené branky, ale přečíslení dvou na jednoho nevyřešili zrovna nejlépe.

57:49
    Muchanov nezachytil přihrávku svého spoluhráče. Český celek ale příliš dlouho touš na svých hokejkách nepodržel.

56:59
    Kavan toho při střele od modré čáry mnoho neviděl. Do zákroku však nakonec nemusel.

56:35
    Hosté jsou stále při chuti. Opět se dostali do útočného pásma, kde se snaží o nápor.
    55:52 Ivan DĚMIDOV - 0:6

55:52
    Rusko právě vstřelilo branku!
    První formace Rusů znovu prokázala svůj um. Krásnou akci na jeden dotek zakončil IVAN DĚMIDOV, který si před brankovištěm našel brilantní přihrávku Matveje Maximova. 0:6. Asistence: Matvej Maximov a Daniil But.

54:54
    Chalyj se na útočné modré čáře možná zbytečně pustil do série kliček. Už už to vypadalo, že by hned tři hráči Česka mohli vyrazit do brejku, ale nakonec z toho žádné nebezpečí nevzniklo.

54:08
    Rykov hledal v mezikruží volného kolegu, ale jeden z bránících hráčů českého mužstva do přihrávky skočil.

53:26
    Dominik Badinka ve střední třetině Rusům nedopřál tolik potřebný prostor. Kotouč precizně zachytil.

52:41
    Alexandr Rybakov poslal kotouč na zadní mantinel. Do konce dnešního utkání zbývá zhruba 7 minut.

51:52
    Přečíslení dvou na jednoho hostům nevyšlo. Přihrávka směrem k zadní tyči byla až moc skákavá, tudíž k zakončení nedošlo.

51:16
    Kavan měl plné ruce práce. Zadovka Buta zamířila na čepel Karpova, který se natlačil na brankoviště. Černou gumu až za brankovou čáru ale nedostal.

50:16
    Daniil But se uvolnil za českou klecí, nicméně přesnou přihrávku na hůl spoluhráče nevyprodukoval. But by rád přidal svůj čtvrtý kanadský bod v tomto utkání.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 1. But (Maximov), 8. Muchanov (Rimaševskij, Kudašov), 29. But, 38. Poljakov (Nědopekin, Muchanov), 40. Děmidov (But, Rodionov), 56. Děmidov (Maximov, But)

Česko: Kavan (Dybal) – Dom. Badinka, Kočí, Port, Žižka, Eichler, Eich, Bialy – Šprynar (A), Adámek (A), Šimek (C) – Maštalířský, Fábry, Kalužík – Pérez, Fiala, Csabi – Heš, Kučera, Spěváček – Dan. Badinka
    Rusko: Zavragin (Nikulšin) – Šimašev (A), Chalyj, Verbickij, Kudašov, Karpov, Rodionov, Rybakov, Matvejev – But, Děmidov, Maximov – Černyšov, Zajcev (A), Rimaševskij – Muchanov (C), Nědopekin, Poljakov – Nizamejev, Tělegin, Rykov – Rjabov

Rozhodčí: Pilný – Kajínek, Bohuněk