Buffalo – Edmonton 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 3:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (kon.)
Toronto – Calgary 2:1 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:1 (kon.) | New Jersey – Boston 2:5 (kon.)
Buffalo Sabres
3:2 (0:0, 3:2, 0:0)
Edmonton Oilers
Sobota 13.11.2021, 01:00 • KeyBank Center, Buffalo • NHL

Děkuji vám za pozornost, z tohoto přenosu je to vše. Přeji hezký hokejový víkend u dalších přenosů z NHL. (04:03:39)

Tři hvězdy utkání
    1. Dylan Cozens (BUF) 2+0
    2. Dustin Tokarski (BUF) 33 zákroků; úspěšnost 94,3 %
    3. Leon Draisaitl (EDM) 2+0

Česká a slovenská stopa
    Do utkání žádný český a slovenský hokejista nezasáhl.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Dustin Tokarski (BUF) – 33 zákroků, 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 60:00
    Stuart Skinner (EDM) – 20 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87 %, odchytal 57:48.

Statistiky
    Střely na branku: 23 – 35 (6:8, 13:13, 4:14)
    Zablokované střely soupeře: 21 – 6
    Trestné minuty: 12 – 6
    Využité přesilové hry: 0/3 – 2/6
    Vyhraná vhazování: 35 % – 65 %
    Bodyčky: 6 – 8

Po výborném výkonu brankáře Tokarskiho se povedlo Buffalu udržet těsné vedení a bere všechny body. Sabres se ve 23. minutě dostali do vedení, když Bjork proměnil samostatný únik. O čtyři minuty později už byl stav 2:1 pro Edmonton, po pěkných kombinacích se prosadil dvakrát Draisaitl. I Buffalo mělo ve svých řadách dvojgólového střelce, byl jím mladíček Cozens, který ještě v závěru druhé třetiny uzavřel skóre. Olejáři bojovali, ve třetí třetině byli jasně lepší, jenže kýženou třetí branku nevstřelili.

Střely: 23 – 35

59:37
    Zakázané uvolnění Buffala.

59:23
    Edmonton je usazen v útočném pásmu, ale čas rychle plyne.

58:51
    To je obětavost pro tým! Hyman dostal ideální pas od McDavida, střílel do odkryté klece, jenže mu do rány skočil Miller a vyrazil ji mimo!

58:30
    Domácím se povedlo dostat puk do středního pásma.

58:01
    Branka je prázdná, hokejisté Edmontonu to zkouší v šesti v poli!

57:12
    Jeff Skinner skvěle osvobodil svůj tým, když uzmul puk Bouchardovi a následně jej poslal právě do středního pásma. Unavená pětka Buffala mohla vystřídat.

56:05
    Sabres se nyní jen brání velkému tlaku soupeře, Buffalu stačí dostávat puk do středního pásma.

55:17
    To je naprosto neuvěřitelné, co předvádí v posledních minutách Tokarski! Brankář Sabres se roztáhl na brankové čáře a znemožnil Draisaitlovi hattrick! Německý útočník trefil přesouvajícího se brankáře Buffala.

54:54
    Nurse dostal přihrávku na levý kruh, kde byl naprosto osamocen. Udělal tři kroky blíže k brance a poté tvrdou střelou nechal vyniknout Tokarskiho!

Myslím si, že komerční přestávka přijde domácím rozhodně vhod.

54:24
    Další paráda od brankáře Sabres! Edmonton nyní mačkal soupeře v jeho obranném pásmu, Puljujärvi dostal skvělý pas na levý kruh, odkud ovšem svou ránou nechal vyniknout gólmana Buffala.

53:48
    Velký zákrok předvedl Tokarski! McDavid byl zapomenut za obránci zcela sám, dostal kotouč a snažil se udělat bekhendovou kličku, kterou ovšem brankář Sabres vystihl!

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 23. Bjork, 34. Cozens (Caggiula), 40. Cozens (Hinostroza, Pysyk) – 25. Draisaitl (Puljujärvi, Nugent-Hopkins), 27. Draisaitl (McDavid, Nugent-Hopkins)

Buffalo Sabres: Tokarski (Dell) – Pysyk, Dahlin, C. Miller, Bryson, Hägg, Butcher – R. Asplund, Tage Thompson, J. Skinner – Okposo, Eakin, Girgensons – Hinostroza, Cozens, Caggiula – Hayden, Ruotsalainen, Bjork.
    Edmonton Oilers: S. Skinner (Koskinen) – Bouchard, Nurse, Ceci, Keith, Barrie, K. Russell – Puljujärvi, McDavid, Hyman – Yamamoto, Draisaitl, Nugent-Hopkins – Benson, D. Ryan, Foegele – Sceviour, R. McLeod, Brendan Perlini.