Buffalo – Edmonton 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 3:4 (kon.) | Carolina – Philadelphia 1:2 (kon.)
Toronto – Calgary 2:1 (po pr.) | Chicago – Arizona 2:1 (kon.) | New Jersey – Boston 2:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Arizona Coyotes
Sobota 13.11.2021, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, já se s vámi loučím a děkuji za pozornost. Přeji příjemný víkend u dalších zápasů NHL. (05:18:12)

Tři hvězdy utkání

1. Dylan Strome (CHI) – 1+0
    2. Patrick Kane (CHI) – 0+2
    3. Marc-Andre Fleury (CHI) – 22 zákroků; úspěšnost 95,7 %

Česká a slovenská stopa
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 15:21
    Karel Vejmelka (ARI) – v utkání plnil roli náhradního brankáře

Kdo se postavil do brankoviště?
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 22 zákroků, 1 OG, úspěšnost 95,7 %, odchytal 59:43
    Scott Wedgewood (ARI) – 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %, odchytal 58:32

Statistiky
    Střely na branku: 29 – 23 (5:7, 15:6, 9:10)
    Zablokované střely soupeře: 13 – 12
    Trestné minuty: 8 – 12
    Využité přesilové hry: 1/5 – 1/3
    Vyhraná vhazování: 45 % – 55 %
    Bodyčky: 35 – 20

Je konec. Arizona byla blízko minimálně bodu, nakonec si z Chicaga neodveze ani jeden. Domácí se dostali do vedení těsně před polovinou utkání, když se z první prosadil Alex DeBrincat. Vyrovnání přišlo na začátku třetí části, když přesilovku Kojotů využil Andrew Ladd. Deset minut před koncem skórovali v početní výhodě i domácí, konkrétně to byl Dylan Strome, pro něhož šlo o první trefu v tomto ročníku.

59:41
    Hostům nezbývá moc času, přesto drží kotouč na svých hokejkách.

59:00
    Arizona kombinuje v útočném pásmu Chicaga. Střelu z pravého kruhu má na svědomí Kessel, nebyla přesná.

58:46
    Domácí se ubránili, kotouč je v obranném pásmu hostů.

58:34
    Ano, Wedgewood zůstal na střídačce, Coyotes budou hrát v šesti proti čtyřem.

58:34
    Komplikace pro Chicago! Jones (CHI) byl vyloučen za hákování, takže Arizona může při odvolaném brankáři praktikovat přesilovou hru šesti proti čtyřem!

58:31
    Wedgewood míří z branky, Arizona hraje v šesti!

58:08
    Domácí dostali puk do útočné třetiny, kde sbírají cenné vteřinky u mantinelu.

57:26
    Jak dobře je na tom technicky nyní ukázal Kane, který se obtočil kolem protihráče a bekhendem vystřelil na Wedgewooda.

57:05
    Hosté drží puk na svých hokejkách ve vlastním pásmu, pokoušejí se dostat do útočné třetiny.

56:34
    Carpenter ohrozil Wedgewooda střelou z pravého kruhu. Brankář Coyotes ji dokázal vyrazit, protože neměl zakrytý výhled.

56:10
    Capobianco dostal puk na modrou čáru, ihned střílel na Fleuryho. Brankář Blackhawks byl připraven, takže puk snadno lapil. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 26. DeBrincat (P. Kane, R. Stillman), 50. D. Strome (P. Kane, S. Jones) – 42. Ladd (Capobianco)

Chicago Blackhawks: M.-A. Fleury (Lankinen) – McCabe, S. Jones, C. Murphy, de Haan, E. Gustafsson, R. Stillman – P. Kane, Dach, DeBrincat – Khaira, J. Toews, D. Kubalík – Borgström, D. Strome, Kurashev – Hardman, R. Carpenter, Reese Johnson.
    Arizona Coyotes: Wedgewood (K. Vejmelka) – Strälman, Chychrun, Mayo, Gostisbehere, Ljubuškin, Capobianco – Keller, Hayton, Galchenyuk – Kessel, Johan Larsson, Crouse – Ch. Fischer, T. Boyd, L. Eriksson – Ladd, Beagle, Roussel.