Francie – Slovensko 3:1 (kon.) | Polsko – Česko 0:16 (kon.) | Maďarsko – Norsko 5:3 (kon.)
Maďarsko
5:3 (0:0, 2:3, 3:0)
Norsko
Sobota 13.11.2021, 20:00 • ROCKNET Aréna, Chomutov • Kvalifikace žen na OH

Ode mne je to z Chomutova vše. Přeji pěkný sobotní večer a dobrou noc. (22:21:04)

Hráčky utkání:

Kinga Jókaiová-Szilágiyová (HUN)
    Mathea Fischerová (NOR)

Utkání končí! Maďarky to nakonec zvládly a díky třígólové třetí třetině otočily skóre a zvítězily poměrem 5:3. Nyní už je tak stoprocentně jasné, že se zítra v 16:00 v přímém souboji utkají s Českou republikou o postup na ZOH do Pekingu.

59:30
    I závěr třetiny a celého zápasu se odehrává v obranném pásmu Norek. Už je rozhodnuto.

58:27
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    K vyrovnání to ovšem nevedlo a naopak Maďarky se gólem do prázdné branky ještě více přiblížily vítězství. Postarala se o něj MIRA SEREGÉLYOVÁ. Asistence: Francesca Kissová-Simonová.

57:50
    Už hrajeme a Norky to zkoušejí bez brankářky!

57:37
    Vynucená pauza. U maďarské trestné lavice se totiž rozpadlo plexisklo. A bylo to kuriózní. Nastalo tak v moment, kdy jeden z trestoměříčů zavíral dveře po návratu Jókaiové-Szilágiyové.

57:30

57:09
    Norky tak dlouho dokázaly bránit výhozům soupeřek, až se nakonec z útočného pásma vyhnaly samy.

56:25
    Další zákrok maďarské gólmanky. Tentokrát to měla jednodušší, zasahovala totiž proti střela od modré čáry doprostřed branky.

56:04
    Důležitý zákrok lapačkou od Némethová. Tohle je možná klíčový moment. Norky by potřebovaly počtvrté v zápase vyžít přesilovou hru.

55:30
    Oddechový čas pro hosty.

55:30
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Jókaiová-Szilágyiová – 2 min., nedovolené bránění).

55:14
    Maďarky se po pohledné kombinaci vracejí do vedení! Souhru po přihrávce z pravého kruhu zakončila usměrněním kotouče do odkryté branky EMMA KREISZOVÁ. Asistence: Alexandra Huszaková.

54:46
    Vyloučení v týmu Norsko (Tendenesová – 2 min., podrážení).

54:22
    Po střetu hokejek ve středním pásmu vyskočil puk mimo mantinely mezi střídačky. Hra tak musela být přerušena.

53:20
    Seveřanky v současných chvílích téměř vůbec neútočí, nedaří se jim to. To je rozdíl oproti druhé třetině, kdy byly na koni.

52:30
    Pro Norky to nebude jednoduché, soupeřky jsou totiž skoro celou třetí aktivnější a ve stejném trendu pokračují i po vstřelení vyrovnávacího gólu.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 23. Metzlerová (Horvathová), 36. Gasparicsová (Jókaiová-Szilágyiová, Williamsová), 50. Jókaiová-Szilágyiová (Williamsová), 56. Kreiszová (Huszaková), 59. Seregélyová (Kissová-Simonová) – 27. Hansenová (Morsetová), 27. Fischerová, 29. Fischerová (Hansenová, Kruseová)

Maďarsko: A. Némethová (Szabóová) – Kissová-Simonová, Tothová, B. Némethová, Odnogaová, Kneeová, Bakerová, Mayerová – Gasparicsová, Kreiszová, Szamosfalviová – Horvathová, Williamsová, Jokaiová-Szilagyiová – Seregelyová, Huszaková, Dabasiová – Metzlerová, Ronaiová, Stroblová – Gondosová.
    Norsko: Nyströmová (Holterudová Olssonová) – Johansenová, Morsetová, Jorgensenová, Bergesenová, Tendenesová, Haukaliová, Tillmanová – Bialiková, Haugová Hansenová, Dalénová – Nybergová, Sirumová, Fischerová – Bergeová, Kruseová, Furulundová – Bjellandová, Pedersenová, Biethová Engmannová

Rozhodčí: Ketonenová, Senuková – Danilovová, Spresserová