Poruba 2011 – Vrchlabí 4:5 (po pr.) | Vsetín – Litoměřice 4:5 (1:3 po s.n.) | Kadaň – Třebíč 0:5 (kont.)
Šumperk – Sokolov 3:5 (kon.) | Kolín – Prostějov 4:2 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 1:2 (kon.)
Frýdek-M. – Havířov 4:0 (kon.) | Jihlava – Slavia 4:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
3:5 (2:1, 0:2, 1:2)
HC Baník Sokolov
Sobota 27.11.2021, 17:00 • Škoda aréna, Šumperk • Chance liga • 24. kolo

V poslední třetině jsme viděli opět jiný průběh. Domácí sice byli aktivnější, ale i tak inkasovali zásluhou Filipa Kuťáka, v následné powerplay se ještě za hosty prosadil Tomáš Rohan. Z přesilové hry ještě dokázal korigovat Daniel Vachutka.

V dalším programu bude hrát Šumperk v moravském derby na půdě Prostějova. Hosté zavítají po odloženém utkání doma s Kadaní na půdu Jhlavy.

Bylo mi ctí vás provést dnešním přenosem a doufám, že se shledáme zase někdy příště.

Napočtenou. (19:27:34)

59:55
    Domácí už v tomto utkání vyrovnat nedokážou, hosté si tedy odvezou cenné tři body.

59:00
    Poslední minuta utkání.
    58:39 Daniel VACHUTKA - 3:5

58:39
    Draci právě vstřelili branku!

Domácí se přeci jen prosazují a korigují tak skóre! Potom co se hosté zatáhli se domácí dostali k rychlé kombinace, kdy si puk za brankou zpracoval Spratek , který ještě připravil puk ke střele pro DANIELA VACHUTKU a ten svou prudkou ránu vsítil branku na 3:5. Asistence: Daniel Spratek, Rok Macuch.

58:03
    Vojtěch Tomi teď měl velmi dobrou šanci po nahrávce od Jurčíka! Ovšem před odkrytou bránou zazmatkoval a trestuhodně netrefil.

57:40
    PPo dobré kombinaci se nakonec nedokázal Žalčík dostat ani ke střele.

57:25
    Domácí už to mají velmi těžké, přes několik střel nedokážou dostat touš do branky.
    56:50 Tomáš ROHAN - 2:5

56:50
    Baník právě vstřelil branku!

Po Žalčíkově chybě zřejmě hostující TOMÁŠ ROHAN definitivně rozhoduje o vítězství pro hosty. Do prázdné banky to měl opravdu velmi lehké. Asistence: Vojtěch Tomi.

56:43
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Filip Kuťák – 2 min., nedovolené bránění).

Domácí budou pokračovat tři a tři čtvrtě minuty před koncem v šesti!

56:15
    Oddechový čas pro domácí.

56:15
    Další dobrá střela byla zblokována hostujícím Rohanem.

55:55
    Vynikající rána Hrachovského bohužel pro domácí skončila na horní tyčce Cichoňovi svatyně.

55:30
    Střela Drtila byla opět nepřesná.

54:58
    Rozehrávka hostů byla sice nepřesná, ovšem díky napadajícímu Šikovi se usazují hosté v pásmu.

54:22
    Domácí i hosté v plném počtu.

54:12
    Dobrá střela Žačíka byla opět pokryta dnes skvělým Cichoněm.

53:47
    Rohanova nahrávka byla nepřesná, bude se tedy vhazovat v obranné pásmu hostů.

53:22
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Martin Pěnčík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Petr Vodička – 2 min., hrubost).

52:22
    Domácí si nedokážou vypracovat šanci proti velmi dobře organizované obraně.
    51:37 Filip KUŤÁK - 2:4

51:37

i přes to, že byli prozatím aktivnější domácí, tak se prosazují hosté. Po ztrátě puku v útočné třetině se řítili hosté do rychlého kontru, který vyřešili skvěle. Nejprve se k puku dostal Jaromír Kverka, jenž ho posunul FILIPU KUŤÁKOVI a ten svou střelou z příklepu dává svou druhou branku v utkání a zvyšuje tak skóre. Asistence: Jaromír Kverka, Daniel Kružík.

50:39
    Domácí teď potřebují vystřídat, a poroto kombinují ve vlastní třetině.

50:13
    Skrytou střelu Tomáše Rohana pokryl včasným zaklapnutím betonů Richard Běhula.

49:42
    Macuch teď byl v dobré šanci, ovšem za pět minut dvanáct mu puk vypíchl z hokejky Novák.

49:20
    Icing hostů.

48:50
    Domácím se zatím nedaří překonat brankáře Cichoně. Uvidíme, zda-li to dokážou do konce zápasu.

48:22
    Kontakt Vildumetze s Jurčíkem byl podle rozhodčích čistý.

Následuje komerční přestávka.

47:44
    Střela Spratka zamířila do lapačky Cichoně.

46:36
    Cichoň bezpečně pokryl střelu Kindla.

46:06
    Z mezikruží Lukáš Žalčík minul! Hráč tohoto kalibru měl takovéto příležitosti proměňovat.

45:34
    Střelu hostujícího Kuťáka zablokoval Antoníček.

44:40
    Nahrávk Pořízka byla ztečována do hlediště.

44:05
    Střela Tomáše Šmerhy zamířila nad svatyni domácích.

43:40
    Dimácí teď bojují o puk ve středním pásmu proti Rulíkovi.

43:10
    Průnik Klejny pohotově zastavil Vildumetz.

42:35
    Hosté teď nahazují všechny puky za branku Běhuly.

42:10
    Rána Hrachovského byla sražena do ochranné sítě.

41:40
    Střela Durychy byla ještě tečována Spratkem, i přesto byl ale Cichoň úspěšný

41:09
    Prudká střela Březáka zamířila pouze do lapačky Cichoňe.

40:30
    Hosté teď měli dobré příležitosti, všem všechny je pokryl Běhula.

40:02
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:47.

Po druhé třetině je její hodnocení zcela jiné, jelikož hosté dokázali dvěmi brankami obrátit skóre zásluhou Weinholda a Tomiho a vedou tak 2:3. Nutno podotknout, že zasloužen, jelikož domácí se ve druhé třetině nedostali ani pořádně do útočné třetiny, natož do nějaké šance. Uvidíme, s čím přijdou trenéři obou týmu do třetí třetiny.

40:00

39:35
    Žalčík teď nevyřešil situace nejlépe a při přečíslení přišel o puk.

39:14

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Domácí opět úspěšně vyhazují.

38:33
    Aktuálně probíhá úprava ledové plochy, zatím neznámo proč.

38:33
    Střela Otakara Šika zamířila do betonů Běhuly.

38:21
    Hostům se nedaří prozatím usadit v pásmu domácích.

37:33
    Po dojíždění na branku Běhuly zde opět probíhá menší šarvátka. Tentokrát se vylučovat nebude.

37:14
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Lukáš Žálčík – 2 min., nedovolené bránění).

36:58
    Domácí jsou teď velmi zakřiknutí, není se čemu divit, jelikož přišli o veden především během druhé části.
    36:27 Vojtěch TOMI - 2:3

36:27

A máme tu obrat ve skóre!
    Po dlouhém nahození od Pořízka, dokázal tento puk zachytit VOJTĚCH TOMI a těsně před brankou pouze jemně posunul puk do branky domácích. Asistence: Radek Pořízek.

35:45
    Macuch teď udělal zbytečnou chybu, když se mohl dostat do dobré příležitosti a přenechal tak puk hostům.

35:15
    Střela hostujícího Vodičky byla zblokována do ochranné sítě.

33:40
    Antoníček si teď dojel své nahození, ovšem poté hned puk ztratil.

33:20
    Utkání je teď velmi nepřesné z obou stran. Několik zbytečně z kažených nahrávek od domácích i od hostí.

32:55
    Aktuálně následuje komerční přestávka.

32:44
    Při přečíslení hostí nedojde ani k ohrožení branky, jelikož vše velmi brzy uhasil defenzivním zákrokem Dudycha.

32:15
    Střela z mezikruží od Kindla byla zblokována Rulíkem.

31:22
    Domácí jsou po delším čase opět v útočné třetině. Uvidíme, jestli se jim z toho podaří těžit.

30:44
    Cichoń raději přikryl nahození od Vildumetze.

30:10
    Střela Pěnčíka zamířila mimo svatyni hostí.

29:55
    Potom co se puk dostal na střídačku hostí, se bude vhazovat ve středovém kruhu.

29:30
    Domácí teď vůbec nehrají s pukem a mají to velmi těžké.

28:42
    Vojtěch Tomi teď byl ve velké příležitosti! Před prázdnou brankou ale nepochopitelně zamířil mimo.

28:14
    V obrovské šanci teď byl domácí Kratochvíl! Ovšem proti jeho střele vytasil Cichoň velmi šťastný zákrok a zachytil tak tento puk.

27:48

27:48
    Nahození na Cichoně z poloviny hřiště bezpečně brankář hostí pokryl.

27:15
    Už to vypadalo na obrovskou šanci pro domácí, ovšem včasný obranný zákrok znemožnil zakončení Vachutky.

26:54

26:05
    Cichoň teď musel rychle rozehrát před dotírajícím Kindlem.

25:32
    Střela Otakara Šika zamířila do boční stě.

24:54
    Domácí jsou teď pod velkým tlakem. Uvidíme, zda-li hosté utečou do vedení.

24:34
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Štěpán Dudycha – 2 min., držení).
    23:46 Martin WEINHOLD - 2:2

23:46

A máme vyrovnáno! Hosté byli teď lepší a zaslouženě vyrovnávají. Potom, co se puk od mantinelu dostal k MARTIN WEINHOLDOVI, si tento obránce počínal neomylně a z mezikruží střílí vyrovnávací branku. Asistence: Jaromír Kverka, Filip Kuťák.

23:44
    Rána Filipa Kuťáka zamířila těsně mimo.

23:16
    Běhula teď zasahuje, aniž by věděl jak. Předvedl několik reflexivních zákroků.

22:34
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Adam Rulík – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu DRACI PARS ŠUMPERK (Aleš Furch – 2 min., hrubost).

22:34
    Probíhá další strkanice tentokrát před brankou hostů. Rozhodčím se začíná utkání jemně vymykat z rukou.

21:58
    Hosté jsou zatím stále na puku, ovšem nedokážou se dostat ke střele.

21:25
    Rok Macuch teď schytal pořádný hit od Březáka.

20:59
    Aktuálně dochází ke strkanici za brankou domácích, potom co se střetl brankář Běhula a Kružíkem.

20:28
    Zakázané uvolnění od hostů.

20:17
    Potom co puk skončil na střídačce se bude vhazovat ve středovém kruhu.

20:02
    Na úvodní buly byli úspěšnější domácí.

20:01

Hráči společně s rozhodčími již nastupují na led. Druhá třetina začne za okamžik.

Další třetina začne přibližně v 17:54.

V první třetině jsme viděli tři branky. Dvě na straně domácích a jednu na straně hostů, kdy se prosadili Pěnčík s Žalčíkem za domácí, naopak za hosty to byl Kuťák. Byli jsme svědky též střídaní brankářů na straně domácích, díky zranění Vojtěcha Mokrého. Zatím je zápas velmi vyrovnaný, nutno tedy podotknout, že v dalším průběhu se skóre pravděpodobně ještě otočí.

20:00

19:30
    Domácí teď pět v klidu rozehrávají, jelikož potřebují dostřídat.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:44
    Rok Macuch si teď stěžuje směrem k hlavnímu arbitrovi, jelikož se cítí křivdu po zákroku od Klejny.

18:08
    První ofsajd v utkání pro hosty.
    17:27 Filip KUŤÁK - 2:1

17:27

Hned z první střely na Richarda Běhulu vidíme gól hostů. Po střele Kverky se k puku dostal FILIP KUŤAK, který pohotově zakončil bekhendem. Asistence: Jaromír Kverka, Daniel Kružík.

17:10
    Pěkným zákrokem se prezentoval Cichoń po střele Hrachovského.

16:59
    Vojtěch Mokry odjíždí do kabin. Vypadá to tedy, že do zápasu se již nevrátí.

16:49

16:44
    Střelu Tomáše Drtila pokryl svým betonem Oldřich Cichoň.

16:06
    Hosté zatím nemůžou vyhodit a vystřídat. Ovšem nutno podoktnout, že domácí zatím nevystřelili.

15:22
    Po pěkně rozjeté akci zkazil finální nahrávku Rok Macuch.

14:49
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Tomáš Šmerha – 2 min., nedovolené bránění).

14:49
    Otřesený Vojtěch Mokry bohužel nebude moci pokračovat v dnešním zápase po nájezdu od Šmerhy. Střídá ho tedy nováček z Kadaně Richard Běhula.

14:33
    Velká šance pro hosty! Nenápadná střela Tomáše Šmerhy zazvonila na horní tyčce Mokreho branky.

14:05
    Střela od modré v podání Dennise Kindla byla zblokována clonícím Rulíkem.

13:31
    Obrana hostů se již zkoncentrovala po úvodních chybách v rozehrávce.

12:44
    Po dobré nahrávce od Tomiho střílel Otakar Šik pouze do boční sítě.

12:20
    Sokolov je teď aktivnější při pohybu a dostává tak domácí pod tlak.

11:50
    Po velké chybě hostů v rozehrávce si puk vybojoval Lukáš Žalčík a řítil se sám na Oldřicha Cichoň, ovem zamířil vysoko nad a tím tedy trestuhodně zahodil šanci na navýšení skóre.

11:12
    Důležitý defenzivní zákrok vytasil Dajčar proti Kružíkovi v obranné třetině.

10:34
    Dlouhou nahrávku od Rulíka nedokázal zpracovat Tomi. Kotouč teď mají na hokejkách opět domácí.

9:55
    Střelu Zemana dokázal Mokry pokrýt rychlým přesunem.

09:20
    Domácí teď potřebují vystřídat, a tak drží puk za vlastní bránou.

08:55
    Cichoń teď opět musel být v pozoru, když si Macuch poradil s dvěmi obránci, ovšem zakončení zamířilo vysoko nad jeho svatyni hostů.

08:30
    Rychlá nahrávka Weinholda se neujala a zamířila až na zakázané uvolnění.

07:59
    Další velká šance pro domácí! Potom co Kindl přenesl hru na Žalčíka si druhý jmenovaný udělal prostor, ale z mezikruží trefil pouze lapačku Cichoně.

07:28

06:48
    Kverka teď byl v dobré příležitosti, ovšem v rozhodující chvíli nedokázal puk trefit ze vzduchu.

06:12
    Domácí jsou po druhém vstřeleném gólu pod tlakem. Hosté chtějí minimálně korigovat skóre.
    05:35 Lukáš ŽÁLČÍK - 2:0

05:35

A máme tu velmi rychlý přesilovkový gól! Draci teď dokázali skvěle kombinovat a po přenesení hry přes osu se dostal ke střele LUKÁŠ ŽALČÍK, jenž se svou bombou nemýlil. Asistence: Dennis Kindl, Tomáš Drtil.

05:25
    Vyloučení v týmu HC Baník Sokolov (Otakar Šik – 2 min., hrubost).

04:33
    Domácí jsou teď lepší a trápí hosty v útočné třetině.

03:56
    Po střele Nováka se k dorážce dostal hostující Sloboda, ovšem Mokry opět včas dokázal vytěsnit puk. Velmi dobrá šance.
    03:23 Martin PĚNČÍK - 1:0

03:23

I přes začáteční tlak hostů, střílí první branku domácí. Po usazení v útočném pásmu se k puku na modré dostal MARTIN PĚNČÍK, který svým naznačením vyřadil ze hry clonícího Šmerhu a následně pohotově zakončil. Asistence: Tomáš Drtil, Petr Antoníček.

3:01
    Obrovskou šanci teď spálil domácí Petr Antoníček! Po rychlé přihrávce od Pěnčíka se dostal do samostatného úniku, ovšem nedokázal vyzrát na Oldřicha Cichoně a trefil ho pouze do vyrážečky. Vybojoval pouze vhazování v útočné třetině.

02:35
    Mokry opět pohotově dokázal vykrýt střelu Jurčíka.

02:20
    Hosté jsou teď usazeni v útočné třetině.

01:48
    Zemanova střelu pohotově pokryl Mokry.

01:26
    Zakázané uvolnění domácích.

01:10
    Kverka teď dobře získal puk, ovšem nepovedla se mu následující nahrávka.

00:22
    Rychlou střelu Žalčíka dokázal Cichoń pohotově vyrazit.

00:02
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Na úvodní buly se staví Denis Kindl za domácí, za hosty to bude Vít Jiskra.

Hráči obou celků již jsou na ledě.

Ještě jednou vítám všechny příznivce dnešního zápasu. Utkání započne za okamžik.

DRACI PARS ŠUMPERK: Mokry (R. Běhula) – Pěnčík, Drtil (A), Dudycha, Březák, Dajčar, Hrachovský – Vildumetz, D. Kindl (C), Žálčík (A) – Vachutka, Macuh, P. Kratochvíl – A. Furch, Spratek, Kohút – Antoníček, L. Rutar, Scheuter – J. Horký.
    Trenér: Martin Janeček

HC Baník Sokolov: Cichoň (A. Beran) – J. Novák, Klejna, Weinhold, A. Rulík, D. Zeman, Vodička, Mrowiec – Tomi, Jiskra, Jurčík (A) – Kružík, Kverka (A), Kuťák – Šmerha, T. Rohan (C), Pořízek – M. Sloboda, Hašek, Šik.
    Trenér: Martin Štrba

Rozhodčí: Cabák, Nikola – Otáhal, Vašíček.

Sestavy z minulého kola:

DRACI PARS ŠUMPERK:
    Mokry (Křupka) – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík (A), D. Kindl (C), Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, L. Rutar, Antoníček – J. Horký.

HC Baník Sokolov Cichoň (A. Beran) – Klejna, J. Novák, J. Pohl, Strejček, A. Rulík, Weinhold, Mrowiec – Jurčík (A), Jiskra, Tomi – D. Přibyl, Kverka (A), Kružík – Šik, T. Rohan (C), Šmerha – Kuťák, Hašek, Pořízek.

Vzájemná utkání:

Od návratu obou celků do 1. ligy jsou dohromady lepší hráči Sokolova se zajímavým skóre 15:6 ze tří zápasů.

HC Baník Sokolov 2:5 DRACI PARS ŠUMPERK
    DRACI PARS ŠUMPERK 0:5 HC Baník Sokolov
    HC Baník Sokolov 8:1 DRACI PARS ŠUMPERK

Hosté mají aktuálně výtečnou formu. Naposledy prohráli před měsícem na půdě lídra z Třebíče. Od této doby čítá Baník šest vítězství, což je opravdu solidní bilance. Sokolovští se mohou prozatím opřít především o vyrovnané skóre, jelikož jim ladí ofenzíva i defenzíva.

Kanadskému bodování vévodí Vojtěch Tomi a to především díky výborné práci v přesilovkách. V brankovišti se jedná především o dvojici Cichoň-Neužil, kteří si v letošním ročníku zachytali i naši nejvyšší soutěž za Spartu Praha při absenci Alexandra Saláka.

Prozatímní příčka je jedním z největších překvapení letošní sezóny. Uvidíme, jak si výběr ze Západních Čech povede v následujících zápasech.