Liberec – Vítkovice 7:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 3:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Havířov 4:3 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | K. Vary – Salzburg 1:3 (kon.)
Pardubice – Třinec 3:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 1:6 (kon.)
konec
Mountfield HK
4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
AZ Heimstaden Havířov
Sobota 27.11.2021, 12:15 • ČPP Aréna, Hradec Králové • DHL extraliga juniorů • 21. kolo
Partner:
   
  Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost při sledování onlajnu a u dalších se budu těšit, na počtenou. (14:39:24)
   
  Dnešní zápas je minulostí. I přes původní nepříliš záživný hokej jsme nakonec sledovali zajímavý průběh hry a viděli sedm branek. Lvi byli dlouho lepší a ovládli první dvě třetiny, v té poslední ale Havířov zabral a byl z toho napínavý závěr. Ten okořenila ještě bitka Daniela Šedivého s Fabienem Kočím a Slezané se nakonec dostali na rozdíl jediného gólu. Během sekundy ale těžko mohli vstřelit vyrovnávací, a svěřenci Jiřího Janouška tak slaví těsnou výhru 4:3.
   
  Konec zápasu.
   
  59:59
  Havířov právě vstřelil branku!
  Tak ještě jeden gól, který už ale hostům nepomůže k vyrovnání. Do konce totiž zbývá pouhá sekunda. Nicméně nutno pochválit akci Slezanů; Petr Kubíček vystřelil a puk si našel DAVID PASTOR, který ho dostal po zemi za ležícího Sajdla – 4:3. Asistence: Petr Kubíček, Kevin Horváth.
   
  59:10
  Hosté stahují gólmana.
   
  58:47
  Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šedivý – 2 min., krosček + 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, bitka).
  Vyloučení v týmu AZ Heimstaden Havířov (Kočí – 5 min., bitka + osobní trest do konce utkání, bitka).
   
  58:47
  V dnešním zápase po tolika soubojích musela přijít bitka. A to se vším všudy – bez helm a rukavic. Souboj mezi Danielem Šedivým a Fabienem Kočím opanoval domácí hráč a vysloužil si potlesk celé haly. On i jeho sok ale pochopitelně míří do útrob stadionu, zápas pro ně končí.
   
  57:18
  Hradec právě vstřelil branku!
  Dost možná je rozhodnuto. Matěj Beneš chvíli po svém neúspěšném nájezdu na brankáře našel přihrávkou MATYÁŠE BUDINU, jenž se nerozpakoval a propálil Zlatnického – 4:2. Asistence: Matěj Beneš.
   
  57:10
  Na druhé straně ujížděl sám na gólmana Matěj Beneš, ale Zlatnický si poradil za pomoci betonu.
   
  55:58
  Tohle možná bylo podrážení, sudí ale nereagují a nechávají hru volně plynout.
   
  55:17
  Východočeši se vrátili do útoku a rádi by stvrdili výhru. Brání jim v tom dobře organizovaná obrana Havířova.
   
  54:37
  David Pastor dostal obloučkem přihrávku do úniku a jel sám proti Sajdlovi, který si počkal na jeho pohyb a zachránil situaci.
   
  53:57
  Martin Janda si najel do útočného pásma a nepůjčil puk soupeři, ten ho nedostal ani s přispěním spoluhráčů a Lvi pokračují v tlaku.
   
  52:18
  Výborné tempo pokračuje i nyní.
   
  51:48
  Obrovské šance na obou stranách. Na jedné situaci zachraňuje Sajdl, na druhé zase Zlatnický. Těžko uvěřit, že z tohoto branka nepadla.
   
  51:14
  Daniel Šedivý zachránil puk v útočném pásmu a chtěl ho předat spoluhráčům, na to už však neměl prostor.
   
  51:09
  Na ledě končí i Jakub Plevka, brzy se ale zvedá, a až se vrátí do původní pozice posunutá brána Zlatnického, budeme moci pokračovat ve hře.
   
  50:37
  Hradec už je sice v plném počtu, v této třetině má ale zatím navrch Havířov, který se hrne dopředu i nyní.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Jan Brůna

  Branky a nahrávky: 13. Šedivý (Perička, Naar), 26. Boukal (Michal Beneš, Janda), 37. Šimek, 58. Budina (Matěj Beneš) – 22. Bárta (Kubíček), 47. Becher (Pavlačka, Kubíček), 60. Pastor (Kubíček, Horváth)


  Mountfield HK: Sajdl (Dřínovský) – Červenka, Boukal, Havlíček, Naar (A), Perička, Pelda – Matěj Beneš, Šimek, Budina, Kašpar (C), Lang, Pajer, Idžan, Janda, Šedivý (A), Pilný, Michal Beneš.
  Trenér: Jiří Janoušek

  AZ Heimstaden Havířov: Zlatnický (Nowak) – Kremnický, Kubíček (A), Kyselý, Fědor, Ludvík, Kočí (A) – Plevka, Horváth, Pastor, Becher, Pavlačka, Kalčík, Byčkov (C), Špaček, Lysoněk, Hledík, Bárta.
  Trenér: Tomáš Potěšil

  Rozhodčí: Kika, Kopeček – Lučan, Bezděk

  Diváci: 78