Liberec – Vítkovice 7:3 (kon.) | Kladno – Chomutov 3:5 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:3 (kon.)
Mountfield HK – Havířov 4:3 (kon.) | Plzeň – Motor ČB 4:2 (kon.) | K. Vary – Salzburg 1:3 (kon.)
Pardubice – Třinec 3:2 (kon.) | Sparta – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Slavia – Kometa Brno 1:6 (kon.)
HC Sparta Praha
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
HC Litvínov
Sobota 27.11.2021, 13:00 • Tipsport arena, Praha 7–Bubeneč • DHL Extraliga juniorů • 21. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek dne. Napočtenou příště! (15:08:29)

Jednadvacáté kolo juniorské nejvyšší soutěže přináší minimálně jeden překvapivý výsledek, Litvínov poráží Spartu v Tipsport areně 3:1! Hosté dnes předvedli zodpovědný výkon a vítězí naprosto zaslouženě, domácí se stejně jako včera proti Chomutovu trápili.

59:42
    Chemici bez obtíží drží dění před Krbečkem, tři body dnes jistojistě poputují na jejich konto.

59:06
    No tak pozor, to je pro Spartu hodně nepříjemný zvrat! Rozhodčí po konci oddechového času posílají ven ze hry Michala Vitoucha (SPA) za nesportovní chování. Kouč Richard Žemlička je stejně překvapený jako všichni ostatní v hale a se sudími se hádá.

59:06
    Oddechový čas pro hosty.

59:06
    Puk se po další střele Sparty odrazil do ochranné sítě, uvidíme ještě minimálně jedno buly u Čermáka.

58:34
    Sparťanský gólman se vrací na led, jeho spoluhráči se totiž dostali do postavení mimo hru.

58:13
    Pravděpodobné se stává realitou, Jakub Krbeček opouští brankoviště a míří ven ze hry!

58:13
    K nelibosti severočeských příznivců sedících o pár řad za mnou byl odpískán icing jejich celku.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:54
    Litvínov vytlačil své protihráče ven ze své zóny, do konce zbývá něco málo přes dvě minuty.

57:15
    Sparta se nastěhovala dopředu. Krbeček zatím zůstává v brankovišti, ale už pokukuje po střídačce.

56:42
    Sparta právě vstřelila branku!
    Čermák v závěru třetí třetiny přichází o čisté konto a kdo ví, třeba to v Tipsport areně bude ještě drama! Střeleckou smůlu domácích prolomil střelou z modré jejich kapitán FILIP DUCHÁČ – 1:3! Asistence: Michal Vitouch.

56:28
    Tečovaná slabá střela z pravé strany jen proskákala kolem litvínovské klece, Hávův trest se chýlí ke konci.

55:56
    Po podobném projektilu Ducháče se před brankovištěm strhla hodně chaotická situace. Čermák nakonec dostal puk pod kontrolu a přerušil dění.

55:12
    Krátkou šňůru přihrávek z hranice pásma uzavřel Tomov, jehož střela zaletěla přesně do výstroje připraveného Davida Čermáka.

54:41
    Nakopnout by jí mohlo vyloučení Jiřího Hávy (LIT), který se odebírá na trestnou za držení.

54:22
    Základní hrací doba se pomalu chýlí ke konci, Spartě na vyrovnání zbývá něco přes pět a půl minuty.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 57. Ducháč (Vitouch) – 11. Stehlík (Slavík), 32. Hynek (Stehlík, Šprynar), 51. Hynek (Stehlík)

HC Sparta Praha: Krbeček (Hrabal) – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč (C), Bartoň – Senčák, Mácha, Hauser, Kalný, Slavíček (A), Bareš, Stepanchuk, Theimer, Vitouch, Zembol.
    Trenér: Richard Žemlička.

HC Litvínov: Čermák (Zelenka) – Hynek, Hocelík, Hák, Kroupa, Werner, Háva, Kuchař – Šprynar, Danielčák, Adámek, Stehlík (C), Beran, Iljuk, Špaček, Skuhrovec, Slavík (A).
    Trenér: Martin Tvrzník.

Rozhodčí: Lacina, Sýkora – Špůr, Ganger.