Sparta – Liberec 4:1 (kon.) | Litvínov – Vítkovice 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Olomouc 5:1 (kon.)
Mladá Boleslav – Zlín 3:1 (kon.) | Plzeň – Kladno 4:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:3 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:1 (1:0, 0:1, 4:0)
HC Olomouc
Neděle 28.11.2021, 15:30 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 27. kolo

49:42
    Šance, jak tlak Ocelářů zmírnit. Hosté si zahrají přesilovku, Jan Zahradníček dostává dvě minuty za držení, provinil se v souboji ve středním pásmu.

47:00
    A oddech dostane domácí gólman nejspíš i teď, protože si Oceláři zahrají přesilovku. Dvě minuty za podrážení jednoho z unikajících třineckých hráčů dostává hostující kapitán Jiří Ondrušek.

37:57
    Z tlaku hostů pramení i vyloučení. Vladimír Dravecký dostává dvě minuty za hákování, Olomouc si zahraje přesilovku.

25:20
    Olomouc dostane příležitost si oddychnut a navíc i zaútočit, zahraje si přesilovku. Dvě minuty za sekání dostává Marko Daňo.

18:41
    Další zásah hokejkou do tváře, Tomáš Marcinko se sesunul k ledu a dvě minuty za vysokou hůl dostává olomoucký útočník Jan Káňa. Oceláři si zahrají v závěru první třetiny ještě jednu přesilovku.

14:24
    Další vyloučení a znovu na domácí straně, Marian Adámek u mantinelu podrazil Jana Káňu, takže přesilovka tentokrát pro Moru.

12:07
    A nepovedlo se jim to ani v závěru, navíc uvidíme vyloučení také na druhé straně. Lukáš Klimek trefil v útočném pásmu hokejkou do obličeje Marinčina, a také on dostává menší trest za vysokou hůl.

10:09
    Uvidíme první přesilovou hru zápasu a zahraje si ji Olomouc. Erik Hrňa ve středním pásmu trefil jednoho ze soupeřů hokejkou do obličeje a dostává menší trest za vysokou hůl.

Adam Sušovský

Branky a nahrávky: 17. P. Vrána (M. Adámek), 42. A. Nestrašil (Zahradníček, O. Kovařčík), 48. M. Doudera (Martin Růžička), 59. A. Nestrašil (O. Kovařčík), 60. M. Kovařčík (R. Szturc) – 27. Nahodil (J. Káňa, J. Knotek)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, Zahradníček, M. Adámek – Daňo, P. Vrána, Martin Růžička – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Hrehorčák, Marcinko, Miloš Roman – O. Šedivý, R. Szturc, Hrňa – Dravecký.
    Trenér: Václav Varaďa

HC Olomouc: Lukáš (Špunar) – Ondrušek, T. Černý, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík, Švrček – J. Káňa, Kusko, Kucsera – Klimek, J. Knotek, Bambula – Olesz, P. Kolouch, Navrátil – Strapáč, Nahodil, Kunc.
    Trenér: Zdeněk Moták

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Lederer, Rožánek