Kopřivnice – Nový Jičín 1:2 (kon.) | SHK Hodonín – Vel. Meziříčí 4:2 (kon.) | Kometa Brno B – Žďár n/S 3:4 (kon.)
Mostečtí Lvi – Děčín 5:6 (po pr.) | Letňany – Bílina 16:4 (kon.) | Nová Paka – Dvůr Králové n. L. 3:4 (po pr.)
Hronov – Jablonec n/N 4:5 (po pr.) | Cheb – Řisuty 5:0 (kon.) | Klatovy – Kobra 4:6 (kon.)
Havlíčkův Brod – Příbram 2:4 (kon.) | Písek – Tábor 3:7 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HK Nový Jičín
Středa 01.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Kopřivnice • 2. liga skupina Východ • 20. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké odpoledne přeji všem fanouškům druhé ligy, dnes se v rámci 20. kola utkají již potřetí hráči Kopřivnice a Nového Jičína. Obě derby zatím vyhráli hráči Nového Jičína, nejprve na ledě Kopřivnice 5:2 a následně na domácím ledě 5:0. Dnešní třetí vzájemné utkání se odehraje na Zimním stadionu v Kopřivnici.

Kopřivnice z posledních pěti utkání vyhrála, z toho jedno v prodloužení. V sobotním utkání na ledě Komety Brna B prohrála těsně 3:4 před zraky 51 diváků. V sobotním utkání poprvé na led naskočil brankář Andreas Kubáň, který naposledy působil v Hodoníně. Kopřivnice si v tabulce drží 6. příčku s 26 body a je pouze 4 body od Opavy, která je na 4. místě.

Nový Jičín z posledních 5 utkání vytěžil 7 bodů, když vyhrál nad Kometou B a Opavou, a ještě získal bod za prohru s Novým Jičínem v prodloužení. V posledním utkání ale schytal 11 gólů od Velkého Meziříčí a tak jejich cesta domů z Vysočiny asi moc veselá nebyla. Jinak si Nový Jičín stále drží první příčku s 39 body a náskokem 5 bodů na Valašské Meziříčí, které má ale o 3 utkání méně.

HC ISMM Kopřivnice: Kubáň (Kučera) – Fojtík T., Vacula, Krzak, Marek (A), Bail, Štěpánek – Gola, Sluštík, Fojtík F., Pindel, Mach M., Pokorný, Mach J. (C), Hrubý, Pargáč, Suchý, Indrst
    Trenér: Jaroslav Kofroň

HK Nový Jičín: Šimonů (Galuška) – Váňa, Kuboš, Poruba, Foltýn, Kožený, Holáň – Franek, Gebauer, konečná, Káňa, Zdeněk, Sluštík, Flok, Štefka, Maliník, Lehečka (C), Kafka, Kořenek
    Trenér: Kamil Gebauer

Rozhodčí: Vaněk – Rychlý, Hladík.

Oba týmy se již pozdravily na ledové ploše, za chvíli začíná první třetina.

00:01

00:15
    Hosté sice vyhráli úvodní vhazování, ale nevyšel jim ideálně přechod do útočného pásma a tak je na puku Kopřivnice.

00:45
    Tomáš Franek dostal přihrávku přes celé střední pásmo na útočnou modrou, ale nezpracoval přesně.

01:25
    Do útočného pásma domácích pouze prodloužil Vojtěch Pindel.

01:57
    Domácí vybojovali puk v rohu útočného pásma, ale Tomáš Fojtík nezachytil přihrávku na modrou a tak jede puk až do obranného pásma domácích.

02:43
    Další přetlačovaná o puk, tentokrát ze Galuškovou brankou.

02:58
    První zákrok pro Andrease Kubáně.

03:25
    Domácí vybojovali puk a jsou v útočném pásmu.

03:44
    Jakub Vacula nezpracoval puk na útočné modré a do úniku se tak dostal Tomáš Franek, ale nedokázal překonat brankáře domácích.

04:10
    Jan Sluštík skončil v brance domácích, vhazování ve středovém kruhu.

04:29
    Marek Bail dostal přihrávku do jízdy od Tomáše Fojtíka.

05:10
    Dominik Pokorný se snažil projet do útočného pásma, přes napadající hráče Nového Jičína ale neprojel.

05:38
    Jiří Zdeněk prokličkoval s pukem na hokejce až do útočného pásma.

06:09
    Další vyhraný souboj v rohu kluziště pro domácí, kteří se usazují v útočném pásmu.

06:36
    Radim Štěpánek vystřelil po kličce na modré ale brankář Galuška bez problémů chytil.

07:02
    Daniel Hrubý upadl v útočném pásmu při snaze projít přes bránícího hráče.

07:47
    Jiří Pargáč zachytil puk ve středním pásmu a okamžitě obrátil hru, ale brankář Galuška opět rychle reagoval.

08:06
    Zakázané uvolnění domácích.

08:42
    Jakub Vacula nahodil do útočného pásma.

09:33
    Matěj Mach byl v bruslařském souboji pomalejší a tak se píská zakázané uvolnění.

10:13
    Matěj Kořenek si zpracoval vysoký puk bruslí ale odrazil se od něj moc daleko.

11:04
    Jiří Pargáč si stáhnul puk ze vzduchu rukavicí následně byl ale od puku odstaven novojičínskými obránci.

12:10
    Hosté se usadili v útočném pásmu.

12:41
    Matěj Mach zavezl puk do útočného pásma, kde se Kopřivnici podařilo se usadit.

13:20
    Matěj mach neprošel přes obránce Michaela Foltýna.

14:03
    Domácí napadají rozehrávku Nového Jičína skoro až v útočném pásmu.

14:57
    Domácí se dostali do útočného pásma.

15:13
    Od modré střílel Radim Štěpánek, střela ale šla mimo branku.

15:51
    Nový Jičín využil nepřesnosti v domácí rozehrávce a získal puk ve středním pásmu.

16:43

16:46
    Hosté se i přes vyhrané vhazování připravili o útočné pásmo.

17:42
    Viktor Konečný vystřelil z ostrého úhlu, ale jeho střela byla zblokovaná a skončila v ochranné síti.

18:15
    Patrik Gola po šermířském souboji s hokejkama dostal puk do útočného pásma.

18:45
    Domácí začínají svou akci zpoza Kubáňovy brány.

18:55
    Po nepříjemném střetu zůstal na ledě ležet Vojtěch PIndel.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:06
    Nový Jičín nejprve nastřelil tyčku, k následným dorážkám se ale nedostal po pohotovém zákroku domácího gólmana.

19:48
    Domácí jsou v útočném pásmu.

20:00

V první bezbrankové třetině byly oba týmy gólu stejně blízko, když nastřelila tyč nejprve Kopřivnice a pak i v poslední minutě Nový Jičín. Utkání je zatím velmi vyrovnané, šance jsou na obou stranách.

V prvních dvaceti minutách rozhodčí ani jednou nevylučovali, tak uvidíme, zdali se v následujícím průběhu derby trošku přitvrdí či nikoliv.

Druhá třetina začíná zhruba za 12 minut, tedy 18:40.

Oba týmy jsou již na ledové ploše, za necelou minutu začíná druhá třetina.

20:01

20:14
    Domácím se povedlo vyhodit puk tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

20:49
    Hosté v útočném pásmu.

21:24
    Michael Foltýn nahazoval od modré, brankář Kubáň chytil bez problémů.

21:46
    Tečovaný puk skončil v ochranné síti za brankou hostů.

22:06

22:28
    Domácím se nepovedlo vyhodit, a tak jsou hosté stále v útočném pásmu.

22:45
    Vojtěch Pindel promáchnul přihrávku přes osu před brankou hostů.

23:38
    Petr Kuboš jel sám na brankáře, ale domácí obránci se stihli rychle vrátit a zabránit mu ve střele.

24:21
    Dominik Suchý se snažil tečovat nahození, ale marně.

24:28
    Od modré vypálil Ondřej Sluštík, ale tečovaná střela skončila vysoko nad bránou.

24:47
    Patrik Gola protečoval puk do útočného pásma.

25:58
    DAM Flok nejprve nepříjemně tečoval střelu v útočném pásmu, pak skončil na zemi ve vlastním obranném pásmu.

26:34
    Střela mířená před branku se naštěstí pro domácí odrazila od Pargáčovy nohy mimo branku.

26:55

27:21
    Filip Krzak si najížděl před branku, ale střela od Dominika Suchého trefila pouze nohu bránícího hráče.

28:00
    Dvakrát po sobě se hosté dopustili zakázaného uvolnění.

28:07
    Puk mimo hřiště, vhazování v obranném pásmu hostů.

28:20
    Hosté dokázali vystřídat, domácí zakládají útok zpoza vlastní brány.

28:33
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Poruba – 2 min., podrážení).

28:48
    V oslabení se do útočného pásma vydal Adam Flok, a získal dokonce i vhazování v útočném pásmu.

29:19
    Domácím se nepovedlo přesně si přihrát a tak mohou hosté opět vyhodit přes celé klluziště.

29:54
    Další nepřesná přihrávka domácích, píská se zakázané uvolnění.

30:20
    Domácím se nedaří přejít do útočného pásma.

30:33
    Hosté v plném počtu

30:49
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    RADIM ŠTĚPÁNEK dokázal dostat puk za záda brankáře Šimonů střelou od modré. Asistence: Pokorný.

31:11
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (Hrubý – 2 min., hákování).

31:36
    I domácí začínají své oslabení v útočném pásu.

32:19
    Až teď se hosté dostali s pukem do útočného pásma.

32:48
    Další nepřesná přihrávka znamená, že hosté musí vyklidit útočné pásmo.

33:11

33:45
    Daniel Hrubý se od modré napřáhl a vystřelil na vyrážečku brankáře hostů.

34:41
    Další pohotový zákrok proti střele hostů předvedl Andreas Kubáň.

35:00
    Domácí získali dobrým napadáním puk v útočném pásmu.

36:00
    Tomáš Franek vystřelil, ale brankář domácích měl betony na správném místě.

36:50
    Vojtěch Pindel získal napadáním puk, ale vzápětí o něj přišel.

37:46
    MArek bail byl moc rychlý při přechodu do útočného pásma a tak se píská ofsajd.

38:17
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Hosté kombinovali v útočném pásmu při situaci 3 na 2 a střela vyšla z hokejky JIŘÍHO ZDEŇKA, a tak máme derby srovanaé.. Asistence: Kafka a Káňa.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:35
    Domácí vystřelili z prostoru pro vhazování, Šimonů bez problémů chytá.

40:00
    Vyloučení v týmu HC ISMM Kopřivnice (M.Mach – 2 min., napadení).

40:00

Ve druhé třetně vstřelil každý tým právě jednu branku. Nejprve udeřila Kopřivnice, která měla k dispozici přesilovku, kterou sice nevyužila, ale chvíli po návratu Jana Poruby z trestné se od modré trefil Radim Štěpánek , a ve 39. minutě srovnat po pohledné kombinaci hostů Jiří Zdeněk .

Na vyloučení v této třetině 1:1, s tím že ani jeden tým nedokázal využít svou přesilovku, a oba týmy byly rády, že se vůbec do útočného pásma dostaly. Do třetí třetiny půjdou hosté v přesilovce 5 na 4, jelikož po konci třetin byl vyloučen Matěj Mach.

Třetí třetina začíná za 10 minut, tedy zhruba v 19:25.

Oba týmy už jsou na ledové ploše, třetí třetina co nevidět začíná.

40:01

40:10
    Domácí vyhazují přes celé kluziště.

40:54
    Po tvrdém souboji skončil na zemi s rukama v tváři Jiří Pargáč.

41:14
    Hosté se opět dostávají do úročného pásma.

42:00

42:32
    Daniel Hrubý nepřešel přes bránícího hráče.

43:22
    kopřivničtí obránci nepustili Jakuba Lehečku ke střele.

43:35
    Se střelou neuspěl ani Tomáš Franek.

44:12
    Milimetrový ofsajd domácích, ve kterém se ocitnul Dominik Suchý.

44:24
    Vojtěch Pindel zablokoval střelu, od něj se puk odrazil do středního pásma.

44:56
    Samostatný nájezd domácích dokázal chytit brankář hostů.

45:28
    Andreas Kubáň včas scvaknul betony a vyrazil tak střelu hostů.

45:45
    Hosté obracejí vývoj utkání. Střelou od modré se prosadil ROBIN GEBAUER. Asistence: Váňa a Sluštík.

46:50
    Miroslav Marek nedokázal zachytit puk na modré.

47:22
    Hosté rozehrávají zpoza vlastní branky.

48:10
    Dominik Kafka jel sám proti dvěma obráncům a tak jenom vystřelil od modré, s jeho střelou neměl brankář domácích problém.

48:57
    Tomáš Fojtík zavezl puk do útočného pásma, po objetí branky ale nedokázal přesně přihrát.

49:47
    Skoro až před brankáře se dostal Tomáš Franek, ale nepřekonal jej.

50:17
    Střela Patrika Goly se odrazila od nohy Michaela Foltýna a letěla do ochranné sítě.

50:21
    Od modré se do toho opřel Radim Štěpánek.

50:45
    Hosté se snažili projít do útočného pásma, na modré byli ale o puk obráni.

51:35
    Daniel Hrubý se snažil překvapit brankáře zpoza brány.

52:12
    Domácí mají puk na hokejkách a rozjíždějí akci směrem do útočného pásma.

52:56
    Ze středu útočného pásma střílel Ondřej Sluštík.

53:37
    Od modré nahazoval Radim Štěpánek, ale brankář vyrazil a další dorážky již neprošly přes obránce.

53:55

54:24
    Hosté vyhazují tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.

55:15
    Robin Gebauer poslal křižnou přihrávku před brankovištěm, ale nikdo z hostů ji nezachytil.

56:03
    Jiří Pargáč trefil rameno brankáře Šimonů.

56:41
    Hosté drží puk ve středním pásmu.

57:24
    Domácí rozehrávají ze svého obranného pásma.