Barys – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Chabarovsk 0:2 (kon.)
N.Novgorod – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 1:0 (po pr.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Soči – Novosibirsk 1:2 (kon.)
HK Soči
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 02.12.2021, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Poměrně vyrovnaný zápas nakonec dotáhli do vítězného konce svěřence HC Sibir Novosibirsk, kteří si tak připisují další cennou výhru a důležité body. Stav otevřel tvrdou ranou Čajkovský, kterého o pár minut později následoval po rychlém výpadu po vhazování Šenfeld. Ve třetí části dokázal snížit na hranici brankoviště aktivní Feoktistov.

Český a slovenský zástup

Michal Čajkovský (SIB); (1+0), 2 střely, 18:30
    Martin Bakoš (SOC); (0+0), 2 střely, 16:04 (19:56:05)

59:49
    Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, ale při závěrečném útoku se srazili dva hráči před modrou čarou.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny a Soči stále ztrácí jednu branku, aby šel zápas do prodloužení.

57:40
    Před brankou se dostal na kotouč Nikolajev, ale než se stihl otočit a pálit, tak už k němu přistoupil obránce Sibiru.

55:50

54:37
    Hosté se nyní dvakrát po sobě velmi rychle osvobodili, čímž domácí ztrácí drahocenné vteřiny.

53:49
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michal Čajkovský – 2 min., hákování).

53:33
    Peťkov v oslabení vystartoval do rychlé protiakce a ve stíhacím souboji zavařil Krasotkinovi, který se musel roztáhnout na brankové čáře.

53:10
    Právě Shore vyrazil od hrazení na osu hřiště, kde prověřil Hellberga střelou mezi betony.

52:28
    Domácí vyhazují puk pouze do střední třetiny, odkud Shore vrací hru rychle zpět před Hellberga.

51:39
    Vyloučení v týmu HK Soči (Janis Jaks – 2 min., hákování).

51:00
    Pjanov pálil po výměně kotouče s Morozovem, ale jeho střelecký pokus přes bránící hráče neprošel.

50:13
    Golfák Miščenka od modré čáry nebyl pro Krasotkina žádný problém. Naopak dělovka z mezikruží ihned po vhazování už výzva byla.

49:11
    V rohu kluziště si Morozov poradil s útočícím Točickijem a Sibir může vyrazit do protiútoku.

48:02
    Jedovatá střela Pautova, který přijel z druhé vlny! Krasotkin měl před sebou příliš rušno a střelu intuitivně vytěsnil.

47:08
    Naopak zákrok si připisuje Krasotkin, jehož svižnou střelou z levé strany otestoval Nikolajev.

46:50
    Po delší době se hosté dostali k těsné blízkosti Hellberga, ale Setdikov tam o kotouč přišel.

46:13
    Ke střele se napřáhl Jaks, který se pokusil využít clony Glotova.

45:46
    Po střele z ostrého úhlu se puk odrazil od Krasotkina přímo před branku, ale tam byli připraveni hosté.

44:51
    Dyblenko místo střely ze středu modré volil raději přihrávku na pravé křídlo, ale to bylo včas pokryté obranou Sibiru.
    41:45 Nikita FEOKTISTOV - 1:2

41:45
    Soči právě vstřelilo branku!
    Domácí vstupují třetí třetiny kontaktní brankou! NIKITA FEOKTISTOV u levé tyče dokázal dorazit vyražený kotouč po střele Glotova od modré čáry. Asistence: Vasilij Glotov a Ivan Miščenko.

40:01

40:00

39:34
    Velké štěstí pro Soči, které teď udrželo útočnou třetinu. Do brejku už startoval pomalu a jistě Šarov.

39:20
    Pjanov zastavil střelu od modré. Soči stále drží pásmo.

39:00
    Běží poslední minuta druhé části.

38:23
    Nespokojení domácí se v závěru tlačí do útočné třetiny, kde je ale hráči Sibiru do mnoho šancí nepouští.
    36:32 Anton ŠENFELD - 0:2

36:32
    Sibir právě vstřelil branku!
    Další zásah pro domácí Soči! Pjanov na vhazování odehrál puk agresivně na branku, kam okamžitě vystartoval ANTON ŠENFELD, jenž přiklepl kotouč za Hellbergova záda. Asistence: Valentin Pjanov.

35:23
    Murphy naservíroval kotouč přímo na hůl Bakoše, který neměl puk přesně zpracovaný pro finální koncovku! Velká chyba obránce Novosibirsku.
    34:06 Michal ČAJKOVSKÝ - 0:1

34:06
    Hosté otevírají brankový účet zásluhou přesně a tvrdé střely MICHALA ČAJKOVSKÉHO, kterého pobídl zadovkou Anton Šenfeld po přejetí útočné modré. Asistence: Anton Šenfeld a Alexandr Šarov.

33:33
    Na druhé straně musel teď dávat velký pozor Krasotkin, který čelil prudké střele Glotova. Jeho pokus vytěsnil na vzdálenější tyč, kde se měl k dorážce Feoktistov.

33:18
    Bekhendový pokus z vrchu mezikruží od Komarova neprošel.

31:38
    Teď byl příliš dlouho nepokrytý na levém křídle s dostatkem prostoru Shore, ale puk dostal příliš za sebe.

30:49
    Za branku si to namířil Pjanov, ale tam byl odstaven dvojicí hráčů Soči. Hra se přetahuje ze strany na stranu.

28:26
    Lipon po překonání útočné modré nahodil puk přímo do nastavené lapačky Krasotkina.

25:09

24:52
    Tvrdým golfákem to vzal na sebe Murphy, ale střela končí sražena do rohu kluziště.

24:32
    Přesilová pětka SIbiru kombinuje podél hrazení, ke střele se zatím nikdo nemá.

23:41
    Odražený kotouč se odrazil přímo před branku Hellberga na nekrytého Šenfelda. Pro jeho smůlu mu ale puk odskočil od hokejky a ke střele se nedostal.

23:09
    Vyloučení v týmu HK Soči (trest ve hře – příliš mnoho hráčů na ledě).

22:32
    Obranná čtyřka Sibiru dokázala vyhodit a posílá na led čerstvé síly. Soči se v přesilovce příliš nedaří.

20:53
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Oleg Li – 2 min., hákování).

20:01

20:00

19:23
    Vyloučení v týmu HK Soči (Dmitrij Kolgotin – 2 min., napadení).
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michal Čajkovský – 2 min., hrubost).

19:00
    Do konce první třetiny zbývá jedna minuta.

18:03
    Střela od modré byla tečována mezi kruhy a Krasotkin nemusel zasahovat.

17:40
    Diváci mohou vidět druhou delší pasáž bez přerušení, aktuálně jsou to čtyři minuty.

15:00
    Střely na branku – 10:6.

14:40
    Hosté zamkli soupeře v útočné třetině, ale oba celky se spíše přetahují o puk.

13:20
    Nikolajev se protáhl mezi obranou Sibiru před pravou tyč, kde se pokoušel o bekhendové zakončení. Krasotkin střelu srazil.

12:31

12:13
    Vyloučený Feoktistov je zpět na ledě. Právě začíná zkrácená přesilovka Soči, která bude trvat necelých dvacet vteřin.

11:02
    Při hře 4 na 4 vzniklo na ledě více místa na kombinaci. Z pravého kruhu pálil v pokleku Setdikov, ale na jeho pokus se Hellberg včas přemístil.

10:31
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Valentin Pjanov – 2 min., vysoká hůl).

10:13
    Vyloučení v týmu HK Soči (Nikita Feoktistov – 2 min., vražení na mantinel).

09:43
    Ze středu mezikruží chtěl pálit z první Litovčenko, ale domácí obrana jej rychle ubránila.

08:44
    Po ztrátě kotouče na obranné modré přešlo Soči do protiakce, ale Krasotkin střelu z pravé strany vykopl betonem. Sibir vyváží hru před branku Hellberga.

07:44
    Garajev se od levého mantinelu pokusil po zachycení kotouče potrestat vyjetí Krasotkina, ale přes velký provoz před brankou puk neprocedil.

06:34
    Volnou cestu do prostoru mezikruží měl v dobré rychlosti Litovčenko, jehož pokus nenašel cestu za Hellbergova záda.

05:43
    Dlouhé nahození zastavil za brankou Krasotkin, ale domácí pohotově napadli soupeře a zatápí Novosibirsku.

02:49
    Po rychlé rozehrávce až na útočnou modrou se otevřelo pravé křídlo rozjetému Korotkovovi, který se dokázal protlačit za obranu a pokusil se skórovat z pozice před brankou.

01:35
    Mezitím co domácí střídali si Kolgotin prodloužil hru a zkusil individuálně projít přes útočnou modrou. Proti němu ale stála trojice hráčů Sibiru.

00:54
    Točickij se dostal k první střele. Krasotkin střelu soupeře z levého kruhu vytěsnil.

00:01

HK Soči: Hellberg (Myšev) – Dyblenko, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Valencov – A. Nikolajev, Feoktistov, Glotov – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Garajev, Bakoš, Lipon – Žabrejev, Averšin, Romajev – Alijev.

HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, T. Murphy, Čajkovský, D. Bodrov, Kudako, Ilja Morozov, N. Jefremov – Litovčenko, Česalin, O. Li – Pjanov, Šenfeld, Šarov – N. Shore, Setdikov, Kručinin – V. Komarov, N. Korotkov, Nikita Šaškov – D. Ovčinnikov.

Rozhodčí: Romasko, Fraňo – Osipov, Parikov.

HK Soči má na svém kontě po třiceti čtyřech zápasech celkem třicet dva bodů, které zatím stačí na pouhé desáté místo. Před sebou má Soči Novgorod, který má čtyřbodový náskok.

V posledních čtyřech zápasech Soči zvítězilo, včetně Novosibirsku 2:1. Zvládne celek Soči prodloužil vítěznou vlnu?

HC Sibir Novosibirsk je na tom ve Východní konferenci o něco lépe. Třicet osm bodů stačí na šesté místo. Přes Sibirem je Avangard Omsk se čtyřmi body navíc. Naopak na záda Novosibirsku dýchá se ztrátou tří bodů Nižněkamsk.

HC Sibir v posledních patnácti zápasech podlehl pouze třikrát! Do tohoto utkání nastoupí oba celky se slušnou formou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 42. Feoktistov (Glotov, Miščenko) – 35. Čajkovský (Šenfeld, Šarov), 37. Šenfeld (Pjanov)

Rozhodčí: Romasko, Fraňo – Osipov, Parikov