Barys – Dynamo Moskva 2:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Spartak Moskva 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Chabarovsk 0:2 (kon.)
N.Novgorod – Magnitogorsk 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 1:0 (po pr.) | Kunlun – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Soči – Novosibirsk 1:2 (kon.)
HK Soči
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
HC Sibir Novosibirsk
Čtvrtek 02.12.2021, 17:30 • Bolšoj dvorec sporta, Soči • KHL

Poměrně vyrovnaný zápas nakonec dotáhli do vítězného konce svěřence HC Sibir Novosibirsk, kteří si tak připisují další cennou výhru a důležité body. Stav otevřel tvrdou ranou Čajkovský, kterého o pár minut později následoval po rychlém výpadu po vhazování Šenfeld. Ve třetí části dokázal snížit na hranici brankoviště aktivní Feoktistov.

Český a slovenský zástup

Michal Čajkovský (SIB); (1+0), 2 střely, 18:30
    Martin Bakoš (SOC); (0+0), 2 střely, 16:04 (19:56:05)

59:49
    Domácí ještě zkusili hru bez brankáře, ale při závěrečném útoku se srazili dva hráči před modrou čarou.

59:00
    Běží poslední minuta třetí třetiny a Soči stále ztrácí jednu branku, aby šel zápas do prodloužení.

57:40
    Před brankou se dostal na kotouč Nikolajev, ale než se stihl otočit a pálit, tak už k němu přistoupil obránce Sibiru.

55:50

54:37
    Hosté se nyní dvakrát po sobě velmi rychle osvobodili, čímž domácí ztrácí drahocenné vteřiny.

53:49
    Vyloučení v týmu HC Sibir Novosibirsk (Michal Čajkovský – 2 min., hákování).

53:33
    Peťkov v oslabení vystartoval do rychlé protiakce a ve stíhacím souboji zavařil Krasotkinovi, který se musel roztáhnout na brankové čáře.

53:10
    Právě Shore vyrazil od hrazení na osu hřiště, kde prověřil Hellberga střelou mezi betony.

52:28
    Domácí vyhazují puk pouze do střední třetiny, odkud Shore vrací hru rychle zpět před Hellberga.

51:39
    Vyloučení v týmu HK Soči (Janis Jaks – 2 min., hákování).

51:00
    Pjanov pálil po výměně kotouče s Morozovem, ale jeho střelecký pokus přes bránící hráče neprošel.

50:13
    Golfák Miščenka od modré čáry nebyl pro Krasotkina žádný problém. Naopak dělovka z mezikruží ihned po vhazování už výzva byla.

49:11
    V rohu kluziště si Morozov poradil s útočícím Točickijem a Sibir může vyrazit do protiútoku.

48:02
    Jedovatá střela Pautova, který přijel z druhé vlny! Krasotkin měl před sebou příliš rušno a střelu intuitivně vytěsnil.

47:08
    Naopak zákrok si připisuje Krasotkin, jehož svižnou střelou z levé strany otestoval Nikolajev.

46:50
    Po delší době se hosté dostali k těsné blízkosti Hellberga, ale Setdikov tam o kotouč přišel.

46:13
    Ke střele se napřáhl Jaks, který se pokusil využít clony Glotova.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 42. Feoktistov (Glotov, Miščenko) – 35. Čajkovský (Šenfeld, Šarov), 37. Šenfeld (Pjanov)

HK Soči: Hellberg (Myšev) – Dyblenko, Miščenko, Galeňuk, Rundblad, Pautov, Jaks, Valencov – A. Nikolajev, Feoktistov, Glotov – Kolgotin, Točickij, Peťkov – Garajev, Bakoš, Lipon – Žabrejev, Averšin, Romajev – Alijev.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasotkin (Säteri) – Jokipakka, T. Murphy, Čajkovský, D. Bodrov, Kudako, Ilja Morozov, N. Jefremov – Litovčenko, Česalin, O. Li – Pjanov, Šenfeld, Šarov – N. Shore, Setdikov, Kručinin – V. Komarov, N. Korotkov, Nikita Šaškov – D. Ovčinnikov.

Rozhodčí: Romasko, Fraňo – Osipov, Parikov