Litvínov – Olomouc 3:4 (kon.) | Plzeň – K. Vary 3:2 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 1:2 (po pr.)
Kometa Brno – Kladno 5:2 (kon.) | Pardubice – Třinec 6:3 (kon.) | Sparta – Zlín 4:6 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1)
Mountfield HK
Pátek 03.12.2021, 17:30 • Ostravar aréna • Tipsport extraliga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V devětadvacátém kole Tipsport extraligy se Vítkovice znovu představí na svém ledě, prodloužit čtyřzápasovou šňůru domácích výher budou chtít proti Mountfieldu HK.

Vítkovickým se v posledních kolech daří, mají za sebou šest kol, ve kterých bodovali, a to je posunulo na 6. místo v neúplné tabulce, za bilanci 11-3-1-11 a pasivní skóre 56:64 nasbírali 40 bodů. Východočeši jsou na tom v tabulce o poznání lépe, Mountfieldu HK patří aktuálně 2. místo v tabulce, s bilancí 6-4-1-5 a aktivním skóre 86:56 jim patří 57 bodů. Z posledních šesti zápasech bodovali pětkrát, vysokou prohru (3:8) jim na domácím ledě uštědřila Sparta.

Nejproduktivnějším hráčem Vítkovic je s patnácti kanadskými body útočník Robert Bukarts společně s útočníkem Rostislavem Maroszem(oba 4+11). Nejlepšími střelci jsou se sedmi góly útočníci Lukáš Krenželok (7+4) a Dominik Lakatoš (7+2), který po svém návratu potvrzuje roli střelce. Mezi obránci nasbíral osm bodů Alexej Solovjov (3+8). Nejčastěji střílejícím hráčem je s 64 pokusy útočník Roberts Bukarts. Nejvytíženějším hráčem je obránce Roman Polák s průměrným časem 22:15 stráveným na ledě. který také vede s 90 body týmovou statistiku Radegast indexu. Nejvíce času na trestné lavici prozatím strávil obránce Patrik Koch, který si vykoledoval 53 trestných minut. Gólman Aleš Stezka si v letošní sezóně připsal jednu vychytanou nulu, jeho průměr je 2,16 a úspěšnost 92,74 %.

Kanadské bodování Mountfieldu vede s jednadvaceti body útočník Ahti Oksanen (12+9), který je také s 87 pokusy nejčastěji střílejícím hráčem, nejlepším nahrávačem je pak s patnácti přesnými příhrami obránce Graeme McCormack (3+15). Nejproduktivnějším bekem je s devatenácti body Jeremie Blain (7+12), který je zároveň s průměrným časem 21:40 nejvytíženějším hráčem týmu. Statistiku Radegast indexu vede s 93 body obránce Richard Nedomlel. Šestadvacet trestných minut si od sudích v dosavadním průběhu sezóny vykoledoval útočník Jakub Lev. Čtyři poslední zápasy odchytal gólman Henri Kiviaho, který si letos připsal jednu asistenci, jedno čisté konto a jehož průměr je 1,99 a úspěšnost 92,55 %.

V prvním vzájemném utkání v letošní sezóně vyhrál Mountfield na svém ledě 4:2. Vítkovičtí sice po první třetině vedli góly Bernovského a Kaluse, ale Východočeši obrátili ve druhé části utkání ve svůj prospěch dvěma góly Oksanena a jedním gólem Smoleňáka, ve třetí části pečetil výsledek Jergl.
    Trefí se Krenželok proti Hradci?

HC Vítkovice Ridera: Stezka (Dolejš) – Galvinš, R. Polák (C), Gewiese, Jakub Stehlík, P. Koch, L. Kovář, Plášil – L. Krenželok (A), J. Hruška (A), Lakatoš – R. Bondra, Lindberg, M. Kalus – Dej, Marosz, Roberts Bukarts – Lednický, Chlán, Fridrich.
    Trenér: Miloš Holaň

Mountfield HK: Kiviaho (Š. Lukeš) – Nedomlel, Blain, Gaspar, F. Pavlík (A), Jank, McCormack – Smoleňák (C), Lev (A), Oksanen – Perret, Kevin Klíma, Jergl – Orsava, Lalancette, Kelly Klíma – R. Pilař, Koukal, Lamper – Miškář.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Frodl, Komárek.

00:01

00:04
    Úvodní bully pro domácí.

00:18
    Hosté vytlačili puk do středního pásma.

00:34
    Smoleňák mířil k puku, ale domácí u něj budou jako první.

00:40
    Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

01:00
    Perret v pásmu ztratil hůl. vítkovičtí mohou kupředu.

01:27
    Domácí v pásmu, ale Kiviaho zatím nemusel zasahovat.

01:51
    Mountfield se chtěl usadit v pásmu, ale Koukal ani Pilař puk neudrželi.

02:20
    Vítkovičtí hrají v šesti, je signalizováno vyloučení hostů.

02:50
    Dej, Kovář, ani Bukarts na hostujícího gólmana recept nenašli.

03:00
    Za držení bude pykat hostující Kelly Klíma.

03:23
    Kovář napálil puk do gólmana, domácím se nepodařilo puk dorazit do branky.

03:52
    Domácí musejí zahájit útočnou akci od své branky.

04:05
    Perret dobře narušuje další domácí rozehrávku.

04:26
    Ofsajd pro vítkovické.

04:51
    Marosz pálil zleva, ale Kiviaho si tyč pohlídal.

05:00

05:20
    Marosz našel najíždějícího Lindberga, ale ten hostující branku netrefuje.

05:44
    Domácí se znovu dostali do pásma a zkoušejí Kiviahovu pozornost.

06:09
    Chlán poslal puk na Fridricha, ale skóre se nemění.

06:21
    Fridrich nahrával do prostoru Lednickému, ale Nedomlel byl proti.

07:03
    Hradečtí vyrážejí do pásma, Jan poslal puk ke Stezkovi, ale ten nedal případným dorážkám šanci, schovává puk pod lapačku. Následuje komerční přestávka.

07:14
    Gewiese dostal puk do pásma, ale u mantinelu dál neprošel.

07:37
    Bondra si nabruslil do pásma, vystřelil od kruhu, ale lapačka Kiviaha byla na místě.

08:12
    Domácí znovu v pásmu, Bukarts ale neprošel kolem Nedomlela.

08:39
    Hosté v pásmu, Stezka měl zakrytý výhled, ale Pilař toho nedokázal využít.

08:48
    Další přesilovka pro domácí, tentokrát bude vyloučen Kevin Klíma za nedovolené bránění.

10:00
    Vítkovicím se přesilovka příliš nedaří, naopak hosté vyhazují jeden kotouč za druhým.

10:43
    Koch nahrával na modrou, ale puk míjí spoluhráčovu hůl.

10:48

11:21
    Domácí se dostali rychle do pásma, Fridrich měl u mantinelu problém s dotírajícím McCormackem.

11:59
    Galvinš si bere puk pod svá křídla a pokouší se dostat puk blíž Kiviahově brance.

12:34
    Hosté byli proti, naopak střelu na Stezku vyslal Smoleňák, ale neuspěl.

12:41
    Mountfield kombinoval na zakázané uvolnění.

12:46
    Puk se ocitl ve výstroji hostujícího Orsavy, hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

13:03
    Kovář si sjel do kruhu pro opuštěný puk, ale nemá kam nahrát.

13:24
    Hosté se protáhli do pásma, Kelly Klíma ale pálil vedle.

13:44
    Blainova střela končí na pozorném Stezkovi.

14:10
    Marosz zabránil dorážce královehradeckého útočníka, který chtěl umístit za Stezku střelu McCormecka.

14:22
    Dej s Maroszem u hostující klece, ale Kiviaho puk rychle přikrývá.

14:55
    Kovář nahazoval puk od modré, ten se odrazil od zadního mantinelu, ale nikdo z domácích nebyl na blízku.

15:12
    Na opačné straně zkusil pozornost Stezky Nedomlel, ale vítkovičtí si zpracovávají puk a mění směr hry.

16:05
    Hra je přerušena pro přihrávku rukou, bude se vhazovat před útočnou modrou Mountfieldu.

16:50
    Pavlík kroužil pásmem, ale jeho přihrávku nikdo nezachytil.

17:15
    Pavlík tentokrát nahazuje od modré, Stezka puk vyboxoval do rohu.

17:45
    Hostující gólman rozehrává zpoza své klece, Mountfield se tlačí do pásma.

18:29
    Lvova střela Stezku nevyděsila, hra je přerušena.

18:29
    Hákováním se provinil domácí Kovář a odjíždí na trestnou lavici.

18:42
    Pavlík si vybruslil blíž k brance, ale jen nahrává spoluhráčům.

18:58
    Oksanen pálil prudce na domácí klec, ale minul.

19:10
    Vítkovickým se nepodařilo vyhodit puk, Mountfield pokračuje v tlaku.

19:33
    Znovu to od kruhu zkouší Oksanen, ale Stezka je pozorný.

19:41
    Domácí přece jen vyhazují puk do bezpečí a rychle střídají.

19:54
    Hosté se usadili u domácí branky, Kevin Klíma ale skulinku v brance nenašel.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:17.

Střely na branku:
    1/3 – 11:7

V první třetině byl k vidění hokej na obě strany, oba týmy prověřili gólmany, ale přesto je stav na interaktivní kostce nad ledem bez branek. Vítkovice měly k dispozici dvě přesilovky, ale ani jedna se jim nějak zvlášť nevyvedla. Mountfield získal přesilovku před koncem první části a ta v porovnání s tou domácí vypadá úplně jinak. Stezka je ale pozorný, uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet nadále.

20:01

20:01
    Východočeši dohrávají přesilovku z předchozí třetiny.

20:04
    Vítkovičtí vyhrávají vhazování.

20:29
    Kovář je zpět ve hře, Mountfield se u Stezky usadit nedokázal.

20:57
    Lev pálil z prostoru mezi kruhy, ale nastřelil jen zadní mantinel.

21:22
    Hostům se nepodařilo udržet pásmo, Bondra sprintuje do pásma.

21:54
    Vítkovice kombinovaly v pásmu, ale Kiviaho jen sledoval kotouč očima.

22:17
    Vítkovický Kalus sebral puk ve středním pásmu a domácí mohou zpět ke Kiviahovi.

22:57
    Domácí měli dlouze ponechánu výhodu, Dej to myslel dobře, ale Kiviaho byl na místě, snažil se i Marosz, ale ani Gewiese od modré neuspěl.

22:57
    Za držení je potrestán hostující Gaspar.

23:06
    Lakatoš to zkusil zprava, ale skulinku nenašel.

23:30
    Domácí stále v pásmu, ale spíše si jen přihrávají.

23:43
    Hosté posílají puk do středního pásma.

24:02
    Lakatoš vyzval ke střele Krenželoka, ale Kiviaho měl dobrý výhled.

24:15
    Bukartsova střela zleva do branky neprošla.

24:33
    Od modré vypálil Gewiese, ale je to tyč!!

24:57

25:22
    Vítkovice se znovu usazují kolem hostující branky.

26:00
    Polákova rána končí u Kiviaha.

26:21
    Mountfield vyráží do útoku, Oksanen krouží u domácí branky.

26:42
    Smoleňák se ocitl tváří v tvář Stezkovi, ale i tentokrát byl úspěšnější vítkovický gólman.

27:00
    Kelly Klíma bojuje v rohu útočného pásma o kotouč.

27:07
    Za napadení je vyloučen domácí Koch, hosté mají další přesilovku.

27:14
    Oksanen v pozici klečícího střelce, ale Stezka je pozorný.

27:38
    Domácí vyhazují puk do bezpečnějších vod.

27:58
    Hosté ostřelují domácí branku, Oksanen měl dvě velké šance, ale Stezka byl vždy na místě.

28:05
    Lakatoš se dostával k hostující brance, stačil i vystřelit, ale byl faulován Blainem, který teď srovnává stav hráčů na ledě, když je vyloučen za sekání. Oba týmy hrají ve čtyřech.

28:44
    Hosté se dostávají do rychlých brejků, ale Stezka je má přehled a hasí nebezpečné situace.

29:07
    Domácí v plném počtu, zahrají si zkrácenou přesilovku.

29:38
    Gewiese pálil od modré, Lakatoš ale puk netrefil přesně.

29:47
    Lakatoš našel u branky Krenželoka, ale Kiviaho byl přesně tam, kde měl být.

30:05

30:20
    Vítkovičtí se i nadále drží v pásmu a ostřelují klec Mountfieldu.

30:49
    Východočeši se dostali k puku a přenášejí hru do středu kluziště.

31:24
    Vítkovice hodně chtějí uspět, ale Marosz ani Dej puk do branky nedostali.

31:40
    Puk mizí na zakázaném uvolnění Mountfieldu.

32:07
    Vítkovičtí znovu v pásmu, ale Hruška se nedokáže dostat z rohu k brance.

32:22
    Hosté změnili směr hry, Jergl se projel kolem branky domácích, ale neuspěl.

33:03
    Východočeši jen odevzdali puk do pásma, Vítkovice budou rozehrávat zpoza své branky.

33:28
    Fridrichova prudká střela končí na Kiviahově výstroji, následuje komerční přestávka.

33:35
    Kochova střela od modré se podrazila od zadního mantinelu k brance, Kiviaho si ho ale pohlídal, aby mu nezapadl díky betonům k tyči.

33:52
    Kalus s Bondrou u branky, ale Kiviaho měl dobrý výhled.

34:04
    Pavlík nastřeluje puk ze středního pásma do Stezky a střídá.

34:32
    Oksanen znovu nastřeluje puk na Stezku, ale jeho spoluhráči nejsou na blízku, aby mohli dorážet.

34:43
    Vítkovičtí posílají puk do pásma, ale první u něj budou hosté.

35:00
    Lamper vlétl do pásma jako velká voda, ale posílá puk mimo branku.

35:32
    Mountfield se udržel v pásmu, z mezikruží vypálil McCormack, ale Stezkova náruč byla připravena.

35:46
    Útočící strany se pravidelně střídají.

36:10
    Jank si sjel do rohu pro puk, při vyhození se k puku ale dostal Lakatoš, který místo střely zvolil zpětnou přihrávku na Poláka, jeho nápřah ale končí v Kiviahově lapačce.

36:49
    Lindberg na vhazování proti Lvovi, puk zamířil k Oksanenovi, který pálil z první, ale Stezka byl připraven.

36:52
    Lindberg bojoval za hostující brankou, puk poslal na Kocha, ale jeho střela k brance neprošla.

37:19
    Prudká rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Mountfieldu.

37:33
    Galvinš odpálil puk na své obranné modré proti Smoleňákovi.

38:05
    Jank poslal puk na vzdálenější tyč, kde se nacházel Kevin Klíma, kterému se otevřel prostor ve vítkovické kleci, ale skákavý puk a dotírající Bukarts byli proti.

38:54
    Boj o puk u mantinelu v útočném pásmu Královehradeckých.

39:17
    Vítkovičtí rozehrávají od své klece.

39:35
    Kalusova nahrávka o mantinel našla Kocha, ale ten nebyl v dobré pozici.

39:57
    Velká šance pro domácí, Kalus poslal puk na branku, projíždějící Lindberg ho ale nemohl poslat do volného prostoru.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:10.

1/3 – 11:7
    2/3 – 15:9

Ani po druhé třetině není jasnější, kam dnes budou putovat body, oba gólmani jsou stoprocentní. Vítkovice sehrály jednu celou přesilovku a jednu zkrácenou, ale ani tentokrát ji nedokázaly využít. Hra se zrychlila, ale oba týmy tempo zvládají a hra je vyrovnaná. Budeme si muset počkat na další třetinu, která by mohla rozhodnout.

40:01

40:03
    Hradec vyhrává vhazování a míří do pásma.

40:22
    Oksanen operuje za domácí brankou, ale nikdo se mu nenabízí.

40:37
    Vítkovičtí se propracovali do pásma.

40:44
    Sekáním se provinil hostující Blain a putuje za katr.

40:50
    Hosté posílají puk do bezpečí.

41:12
    Domácí zpět v pásmu, rozehrávají přihrávkový kolotoč.

41:40
    Puk v bezpečí z pohledu hostů, domácí musejí znovu rozehrát.

42:00
    Kiviaho v brance stále ještě neměl co do činění s pukem.

42:17
    McCormack posílá kotouč ke Stezkovi.

42:44

42:56
    Hruška se protáhl k hostující kleci, ale Kiviaho zblokoval puk do rohu.

43:10
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí otevírají skóre dnešního utkání!! Fridrich poslal puk směrem k VOJTĚCHOVI LEDNICKÉMU, který dostal puk za Kiviaha – 1:0. Asistence: Petr Chlán.
    43:10 Vojtěch LEDNICKÝ - 1:0

44:00
    Mountfield přidává na tempu i důrazu, ale vítkovičtí jsou připraveni.

44:26
    U hostující branky se našli Bukarts s Dejem, ale Kiviaho byl na místě.

45:05
    Smoleňákův pokus končí u Stezky.

46:05
    Hosté kombinovali do pásma, Jergl poslal puk Kevinu Klímovi, ale Stezkova lapačka byla rychlejší. Následuje komerční přestávka.

46:30
    Nedomlel s Oksanenem postupovali k vítkovické kleci, Lev dostal puk dozadu, ale nemířil přesně.

46:52
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

47:18
    Kovář si u tyče poradil s Orsavou, kterému vypíchl kotouč.

47:46
    Východočeši se drží u domácí branky, Stezka je v pohotovosti.

48:04
    Kotouč ve středním pásmu, domácí mohou na pár vteřin vydechnout.

48:37
    Nepřesnosti v pásmu posílají hosty zpět do středu kluziště.

48:41
    Vítkovický Dej putuje na trestnou lavici, sudí mu udělili trest za vražení na mantinel.

48:47
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno!!! Tak to byla rychlovka, po vhazování se puk dostal na modrou k McCormackovi, který střílel na branku, puk za Stezku tečoval RADEK SMOLEŇÁK – 1:1. Asistence: Graeme McCormack, Kevin Klíma.
    48:47 Radek SMOLEŇÁK - 1:1

50:00
    Vítkovičtí touží strhnout vedení na svou stranu, ale Kiviaho je v pozoru.

50:16
    Čtvrtá vítkovická formace motá hlavy hostujícím hráčům docela zdatně.

50:38
    Nečekaně se před vítkovickou klecí zjevil Oksanen, ale Stezka branku dokázal uhájit.

51:20
    Domácí rozehrávají od své klece.

51:34
    Hosté se rozjeli do pásma, ale zastavuje je ofsajd.

51:50
    Kevin Klíma se protahoval k brance, ale nakonec mu ve střele zabránili domácí beci.

52:24
    Vítkovice v pásmu, ale Koch neměl dost prostoru.

52:47
    Marosz si objel hostující branku, ale královehradečtí měli svoje hokejky připravené.

53:33
    Hraje se od branky k brance ve velmi rychlém tempu.

53:50
    Polák se dostal až do rohu ke Kiviahovi, ale puk mu odskočil.

54:13
    Jank se dostal rychle mezi kruhy, ale puk mu nesedl, na opačné straně hledal Lednický u branky spoluhráče, ale marně.

54:52
    Domácí ve středním pásmu přebírají puk.

55:23
    Kovář dobruslil puk rychleji než Smoleňák.

55:48
    Nahození Vítkovic končí na zakázaném uvolnění, vhazuje se po pravici Stezky.

55:53
    Kotouč končí bez problémů ve Stezkově lapačce, následuje komerční přestávka.

56:04
    Dej dostal puk do pásma, ale za branku si pro něj sjel Kiviaho a rozehrává.

56:25
    Také na opačné straně rozehrává puk za svou brankou Stezka.

56:32
    Hruška vyhrává vhazování, domácí mohou do útoku.

56:51
    Nahození Hrušky na branku odpaluje vyrážečkou Kiviaho.

57:05
    Nahození Poláka chtěl tečovat Lakatoš, ale Kiviaho vše viděl.

57:23
    Hra je přerušena, puk se ocitl mimo hrací plochu.

57:38
    Kochovi se nedařilo připravit Orsavu kroužícího za brankou Stezky o puk, hostující útočník si nakonec pomohl faulem, a je potrestán za hru vysokou holí.

58:13
    Vítkovičtí kombinují u hostující klece, ale spolupráce Hrušky s Krenželokem ani jednou nevyšla.

58:31

58:59
    Domácí v pásmu, ale nedaří se jim najít dost prostoru.

59:17
    Rozehrávka od Stezky, hosté jsou semknuti u své branky.

59:38

59:47
    Královehradečtí posílají puk do pásma, Galvinš se ho ujímá.

59:55
    Nahození Janka nebude pro Stezku nijak rušivé.

60:00

1/3 – 11:7
    2/3 – 15:9
    3/3 – 7:8

Vítkovičtí ve třetí části otevřeli skóre, hosté se ale nevzdali a srovnali po pěti minutách hry. Ta se i nadále přelévala ze strany na stranu, ale oba gólmani už znovu zamkli své branky a tak se body budou rozdělovat. V jakém poměru, uvidíme už za pár minut.

60:01

60:06
    Vítkovice vyhrály vhazování a putují k hostující kleci.

60:22
    Hruška se dostal do kruhu, měl prostor, ale nemířil přesně.

60:50
    Rozehrávka hostů končí na Kochovi, který okamžitě posílá puk do útočného pásma.

61:20
    Lindbergova střela končí na Kevinu Klímovi, který padl na led.

62:01
    Vítkovičtí znovu v pásmu, ale hosté hrají pozorně.

63:06
    Hosté strhávají vedení na svou stranu a tím si zajišťují prémiový bod! Lalancette poslal puk na rychlíka Kevina Klímu, ten se v kruhu zastavil, počkal si na najíždějícího ALEŠE JERGLA, který z mezikruží propálil Stezku – 1:2. Asistence: Kevin Klíma, Christophe Lalancette.

Mountfield HK – HENRI KIVIAHO

V Ostravě už je dobojováno. Dnes tedy doslova. Dvě třetiny se hrálo bez branek, gólmani obou týmů kralovali. Během zápasu nebyl na ledě lepší a horší tým, hra byla hodně vyrovnaná až na přesilovky, ve kterých se přece jen lépe vedlo Mountfieldu. Ve třetí třetině otevřeli domácí skóre, ale hosté srovnali právě v přesilovce. Přetahovaná o led i o puk pokračovala i nadále, gólmani byli v permanentní pohotovosti a zápas tak dospěl až do prodloužení. V něm se necelé dvě minuty před koncem dostal do šance Kevin Klíma, který se neunáhlil, počkal si na spoluhráče, kterým byl Jergl a který urval pro svůj tým prémiový bod.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek večera a já se budu těšit brzy znovu na počtenou. (20:34:39)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 44. Lednický (Chlán) – 49. Smoleňák (McCormack, Kevin Klíma), 64. Jergl (Kevin Klíma, Lalancette)

Rozhodčí: Svoboda, Obadal – Frodl, Komárek