Slavia – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Kometa Brno – Kladno 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 3:4 (po pr.)
Salzburg – Vítkovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Zlín – Sparta 5:4 (po pr.) | Havířov – K. Vary 4:3 (3:2 po s.n.)
Motor ČB – Olomouc 3:7 (kon.) | Jihlava – Liberec 4:5 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 1:6 (kon.)
Třinec – Plzeň 3:6 (kon.)
po s.n. (1:0)
EC Red Bull Salzburg
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 03.12.2021, 15:00 • RED BULL ACADEMY ARENA, Salzburg • DHL Extraliga juniorů • 22. kolo

Dnešní utkání je u konce, viděli jsme dvě třetiny vyrovnaný hokej, v 10. minutě otvíral skóre zápasu Vinzens, za Vítkovice pak v čase 27:36 vyrovnal Kubík, ve třetí části měli sice převahu hosté, nicméně ze svých šancí nic nevytěžili a zápas šel do prodloužení, ve kterém byly oba týmy velice opatrné, nebezpečná střela přišla jen od Krejsy, jinak se nic moc nedělo. Proto musely rozhodnout samostatné nájezdy, v těch padl jediný gól, o ten se postaral Gschliesser. Domácí tak berou dva body, hosté si odváží jeden. Už zítra hostí Salzburg hokejisty z Olomouce a Vítkovice zavítají na led Českých Budějovic. (17:21:27)

V samostatných nájezdech zvítězil tým EC Red Bull Salzburg.
    Utkání rozhoduje FABIAN GSCHLIESSER, který se prosadil jako jediný, když zakončil pod horní tyčku vítkovické branky.

1:0
    Fabian Gschliesser si položil gólmana a zakončil pod horní tyč.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, na řadě jsou proto samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58

64:33
    Znovu pálil Assavolyuk, ani teď však bránu netrefil.

63:53
    Salzburg je ale zpět, odražený kotouč raději Bartošák přikryl.

63:40
    Hosté se osvobodili.

63:33
    Střela Assavolyuka končí v ochranné sítě, bude se vhazovat po levé ruce Bartošáka.

62:58
    Oddechový čas pro domácí.

62:58
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Prčík – 2 min., podrážení).

62:12
    Teď jsou u puku domácí.

61:40
    Krejsa přišel na led, dostal přihrávku a rychle se přesunul do útočného pásma, z pravého kruhu pak trefil nejspíš tyč!

61:12
    Vítkovice začínají od branky Bartošáka.

60:04
    Úvodní buly v prodloužení pro hosty.

60:01

Ve třetí třetině se mnohem více do šancí dostávali hosté, ani jednu však nedokázali využít, i proto je stav vyrovnaný 1:1. Čeká nás prodloužení, které začne za malou chvíli.

60:00

59:45
    Hosté zastavili Salzburg před modrou čárou.

58:40
    Vítkovicím se teď daří mnohem víc, své šance však nedokážou zužitkovat.

57:48
    Kubík těsně před salzburskou brankou obral o puk jednoho z obránců, jenže se nestihl otočit a zakončit.

57:19
    Ofsajd domácích, vhazovat se proto bude ve středním pásmu.

56:27
    Kotásek začíná novou akci od své brány.

54:36
    Schauer nedokázal vystřelit přes salzburskou obranu, následný pokus Holaníka Wolf vyrazil.

53:30
    Jeden z domácích hráčů ležel hodně otřesený na ledě, jeho spoluhráči už ho odvážejí na střídačku.

53:17

53:14
    Salzburg se osvobozuje.

52:51
    Vítkovice už jsou ale zpět a snaží se dostat až k bráně.

52:25
    Domácí vyhodili puk za vítkovickou branku.

51:51
    Macias vyslal z pravé strany hodně rychlou střelu, Wolf si ale dokázal poradit.

51:17
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Stiegler – 2 min., podrážení).

50:47
    Rozhodčí píská, bude se vhazovat po pravé ruce Wolfa.

50:34
    Salzburg byl zastaven na modré čáře, ani hosté však přes střední pásmo neprošli.

50:04
    Brána Vítkovic je znovu posunuta.

49:33
    Maciasův pokus skončil na prvním obránci v cestě.

48:57
    Vítkovická branka je posunuta, rozhodčí proto přerušil hru.

48:41
    Do své lapačky schoval Wolf vítkovické nahození.

48:03
    Velká šance Vítkovic, když se snažil dorážet Tvrdý, ale Wolf ale včas zasáhl.

47:45
    Schauer nerozehrál dobře, kotouč má Salzburg.

46:54
    Vítkovice udržely útočné pásmo.

46:31
    Machů projel do útočného pásma a chtěl puk posunout na jednoho ze svých spoluhráčů, ten ale přihrávku nedokázal zpracovat.

46:16
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

45:45

45:32
    Vítkovičtí kotouč znovu odeslali k Wolfově bráně.

45:19
    Domácí začínají od vlastního gólmana.

44:53
    Ani teď se Salzburg v pásmu dlouho nezdržel.

44:03
    Assavolyuk nezamířil z pravého kruhu přesně, pak se Vítkovice osvobodily.

43:54
    Domácí na vhazování před Bartošákem úspěšnější, proto můžou hned kombinovat.

43:45
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Macias – 2 min., podrážení).

43:11
    Holaníkovi se nepovedlo dojet kotouč, který tak berou domácí.

42:02
    Wolf vyrazil střelu Schauera.

41:14

40:01

Ani ve druhé části nebyl jeden tým jasně lepší. Vítkovice v přesilové hře vyrovnaly, pak sice nějakou dobu salzburskou bránu ohrožovaly, postupem se ale znovu hra srovnala a šance byly na obou stranách.

Další třetina začne přibližně v 16:25.

40:00

39:14
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Winkelmann – 2 min., hákování).

39:13
    Schauer se pokusil zvednout kotouč nad Wolfův beton, ale neuspěl.

37:51

37:45
    No a po chybě domácích se v útočném pásmu Vítkovic dostal ke kotouči Kubík, kterého ale na poslední chvíli zastavil jeden ze salzburských hráčů.

37:30
    Vítkovice se osvobodily.

37:00
    Hosté mají obrovské štěstí, Salzburg je totiž v pásmu velice nepříjemný.

35:51
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Prčík – 2 min., hrubost).

35:51
    Další bitka byla k vidění před Bartošákem, po debatě rozhodčích se bude vylučovat pouze na hostující straně.

35:45

35:33
    Winkellmanovu střelu drží Bartošák mezi betony.

35:21
    Salzburg se vrátil před Bartošáka, ale hostující hráči dobře brání, Salzburg proto nemůže vystřelit.

34:34
    Kotouč je znovu za salzburskou brankou.

33:58
    Vítkovice poslaly puk až k Wolfovi.

33:45
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Gebauer – 2 min., hákování).

33:28

33:22
    Ve středním pásmu vybojovali puk hosté.

32:57
    Pak ale přišlo dalších několik střel a domácím hráčům se něco nelíbilo, proto se u Wolfovy branky strhla menší potyčka, rozhodčí už ale hráče rozdělili a vylučovat se nebude.

32:39
    Machů udržel pásmo, následnou střelu Maciase Wolf vyrazil.

32:03
    Kotouč se odrazil k Tvrdému, který si najel mezi kruhy, odkud vystřelil, Wolf ale své betony sklapl včas.

31:28
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Sumpf – 2 min., sekání).

31:26
    Hosté mají výhodu, Krejsa totiž objížděl branku a byl faulován.

30:31
    Teď už jsme však na druhé straně, kde si další zákrok připisuje Bartošák.

29:54
    Vítkovice po vstřeleném gólu zrychlily a Salzburg má co dělat, aby stíhal.

27:36
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je vyrovnáno! I hosté se prosazují v přesilové hře. Gebauer po levé straně posunul kotouč na Bystroně, ten ještě našel MARTINA KUBÍKA, který se trefuje do brány. Asistence: Michal Bystroň, Jakub Gebauer.

26:54
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Purdeller – 2 min., podrážení).

26:47
    Vítkovice vyvíjí obrovský tlak, jenže zatím nepřichází žádná střela.

25:44

25:39
    Hosté se sice dostali do útočného pásma, k bráně je však domácí hokejisté nepustili.

25:09
    Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry.

24:07
    Vítkovice vyhrály vhazování před Wolfem, chvíli poté pálil Slusarczyk, ale střela byla zblokována.

23:44
    Vyloučení v týmu EC Red Bull Salzburg (Gschliesser – 2 min., hrubost).

22:53
    Už to vypadalo, že Tvrdý pojede sám na Wolfa, nakonec se k němu ale stihl vrátit jeden z domácích obránců.

22:19
    Nahození Jelavice ze středního pásma Bartošák raději zastavil.

21:21
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

21:18
    Sumpf pálil od modré, k dorážce se pak dostal Vinzens, ale Bartošák si vše pohlídal.

20:28
    Kauhanenovu střelu Bartošák úspěšně vyrazil, na druhou stranu míří hosté.

20:01

Je za námi první třetina, ve které jsme sledovali vyrovnaný hokej. Oba celky se dostávaly do pásma a gólmani museli být ve střehu. Domácí měli přesilovou hru, kterou dokázali využít, a proto vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 15:41.

20:00

19:45
    Krejsa v další šanci, tentokrát však bránu přestřelil.

19:23
    Krejsa výborně zmátl hostující obranu, v závěrečné fází mu ale puk sjel.

18:36
    Gebauer nahodil kotouč za branku, Vítkovice už si v útočném pásmu začínají přihrávat.

17:38
    Po útočné akci Vítkovic se bude vhazovat před Wolfem.

15:25
    Střelu Purdellera vyrazil Bartošák hokejkou, kotouč je stále blízko jeho brány.

14:27
    Mackner se prosmýkl mezi hostujícími obránci, zakončení mu ale vůbec nevyšlo.

14:01
    Tvrdý hodně dobře napadal domácího obránce, který neměl šanci rozehrát.

13:21
    Salzburg ve svém obranném pásmu přebírá puk a míří k Bartošákovi.

12:52
    Rozjetý Slusarczyk zakončil těsně vedle brány.

12:26
    Maciasovu dělovku od modré Wolf pokryl.

11:49
    Ziesche se chystal vystřelil, na poslední chvíli mu ale kotouč sjel z hole.

10:45
    Hosté kombinovali v pásmu, střela Machů zaduněla o zadní mantinel.

09:09
    Salzburg právě vstřelil branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Sumpf přihrál PAULU VINZENSOVI před bránu, ten se po ledě trefuje do brány. Asistence: Julius Sumpf, Jesse Kauhanen.

08:56
    Střela Kauhanena byla sražena mimo, domácí ale stále drží pásmo.

08:28
    Ani teď se však Salzburg v pásmu neudržel, kotouč je znovu až u Wolfovy brány.

08:10
    Hosté se osvobodili, domácí tak musí začínat od vlastní branky.

07:43
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Schauer.

07:24
    Bystroňovu střelu od modré Wolf vyrazil před sebe, jen tak tak na se na ni nenatáhli hostující útočníci.

05:53
    Vítkovice sice prošly přes modrou čáru, ale pak jim domácí kotouč sebrali.

04:43
    Gschliesser posouval puk před bránu, nikdo z jeho spoluhráčů se tam však nedostal.

03:55
    Pokus Jelavice hostující gólman vyráží, pak hosté neudrželi útočnou třetinu.

03:24
    Tvrdý si dobře vybruslil k levému kruhu, odkud trefuje beton Wolfa.

02:59
    Zakázané uvolnění Vítkovic, vhazování po pravici Bartošáka.

02:33
    Domácí byli zastaveni na modré čáře, a proto míříme na druhou stranu.

02:09
    Gebauer pálil po vyhraném vhazování, bránu však hodně přestřelil.

01:45
    Prčíkovu přihrávku Slusarczyk rychle zpracoval, ale nepovedla se mu koncovka.

01:09
    Nahozený kotouč Stieglera za vítkovickou brankou berou hosté.

00:18
    Hned na začátku utkání musel být Bartošák hodně pozorný, Salzburg se totiž snažil ze všech stran dorážet.

00:01

EC Red Bull Salzburg: Wolf (Clara) – Kauhanen (C), Weber (A), Winkelmann, Venier, Hübner, Kirchebner – Assavolyuk, Gschliesser, Purdeller, Mackner, Stiegler, Ziesche, Jelavic, Sumpf (A), Vinzens, Eckl, Szieber
    Trenér: Ilkka Pakarinen

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Irgl) – Bystroň, Puchala, Hodinář, Machů, Prčík, Bialy, Havlík – Tvrdý, Gebauer (A), Kubík, Macias, Krejsa (C), Kotásek (A), Schauer, Holaník, Slusarczyk, Skřipčák
    Trenér: Pavel Trnka

Rozhodčí: Kainberger, Wallner – Seewald, Vierthaler.

Nejlepší hráč:
    Alex Kotásek – 18 zápasů – 30 bodů (12+18)
    Nejlepší obránce:
    Michal Bystroň – 15 zápasů – 12 bodů (0+12)

Max Stiegler – 21 zápasů – 9 bodů (5+4)
    Philip Ziesche – 12 zápasů – 9 bodů (4+5)
    Matthew Rafalski – 18 zápasů – 6 bodů (1+5)

30. 11. 2021 HC Vítkovice Ridera – EC Red Bull Salzburg 6:1

Domácí do zápasu vstoupili s velkou energií a v první třetině Salzburg jasně přehrávali, několikrát však zasáhla hostující obrana, skvěle si počínal i gólman Clara. Domácí Bartošák moc práce neměl. Do kabin se šlo tedy za stavu 0:0.
    Do druhé části vstoupily Vítkovice velice dobře, hned se totiž usadily v pásmu a začali ohrožovat hostující branku, v čase 21:25 Clara poprvé inkasoval – 1:0. Za chvíli mohli jít domácí do dvoubrankového vedení, puk až na brankové čáře zastavil jeden ze salzburských obránců. Ostravané pokračovali v tlaku, v čase 33:58 zvýšili na 2:0. Pak se ale Salzburgu naskytla přesilová hra, kterou po necelých 50 vteřinách dokázal využít – 2:1. Po chvilce šli domácí znovu do čtyř a Salzburg se snažil ze všech sil vyrovnat, což se však nepodařilo. Dalo se ale očekávat, že se budou hosté ve třetí třetině cpát k bráně a budou velice nepříjemní.
    Jenže opak byl pravdou, hosté už se pořádně před Bartošáka nedostali, domácí se však trefili hned čtyřikrát a 6:1, dvakrát navíc trefili tyč!

22. Krejsa (Macias), 34. Kotásek (Krejsa), 48. Kotásek (Macias, Krejsa), 53. Tvrdý (Gebauer, Kubík), 58. Machů (Holaník), 60. Macias (Kotásek) – 37. Jelavic (Sumpf, Assavolyuk)

Krásné páteční odpoledne. Extraliga juniorů pokračuje 22. kolem, my budeme sledovat zápas EC Red Bull Salzburg – HC Vítkovice Ridera. Oba celky už se v tomto týdnu střetly, to když se na ostravském ledě dohrávalo utkání 3. kola, které bylo dvakrát odložené, roli favorita zde potvrdily Vítkovice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Klára Bártková

Branky a nahrávky: 10. Vinzens (Sumpf, Kauhanen), rozh. náj. Gschliesser – 28. Kubík (Bystroň, Gebauer)