Omsk – Kazaň 1:3 (kon.) | Petrohrad – Jokerit 3:1 (kon.) | Viťaz – Minsk 2:5 (kon.)
Avangard Omsk
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Ak Bars Kazaň
Pátek 03.12.2021, 14:20 • Coca-Cola Aréna, Dubaj • KHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:47:03)

Česká a slovenská stopa

Šimon Hrubec (OMS) – 22 zákroků, 3 OG, úspěšnost 88%
    Peter Cehlárik (OMS) – 0+0, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:32

Je konec. Ak Bars Kazaň ve speciálním zápase hraný v Dubaji zvítězil nad Avangardem Omsk 3:1. První třetina kromě několika trestů nepřinesla žádnou branku. Ta totiž přišla až ve 31. minutě z hole Galimova. Do třetí periody hosté rovněž vstoupili velice dobře, když se ve 44. minutě trefil Kampfer. Vše pojistil ve 49. minutě Gluchov. Pět minut před koncem sice snížil Sošnikov, ale to bylo od Omsku vše.

59:43
    Následně hosté dokázali odpálit kotouč ze svého pásma a je hotovo.

59:28
    Kazaň velice poctivě brání a Avangard si nemůže vytvořit nějakou velkou příležitost ke skórování.

59:12
    Domácí drží puk v útočné třetině a následná rána z pravé strany byla zblokována.

58:57
    Oddechový čas pro domácí.

58:57
    Nyní se kotouč ocitl na střídačce hostujícího celku a následuje tak buly ve středním pásmu.

58:39
    Nyní měl Timur Biljalov hodně práce se skákavou střelou z pravé strany, kterou nakonec vyrazil.

58:25
    Domácím se nepodařilo projít do útočného pásma a musí se o to pokusit znovu.

58:00
    Avangard Omsk hraje bez brankáře!

57:38
    Omsk se po delší době dostal k puku, ale následně jej zastavil rozhodčí, který signalizoval ofsajd.

56:39
    Ak Bars Kazaň se snaží držet puk co nejdéle a snížit tak tlak ze strany domácího celku.

56:05
    Domácí vstřelená branka nakopla, ale tentokrát se nedostali do útočné třetiny.
    54:31 Nikita SOŠNIKOV - 1:3

54:31
    Avangard právě vstřelil branku!
    Nakonec Omsk využívá přesilovou hru těsně před jejím koncem a snižuje na 1:3! NIKITA SOŠNIKOV dostal kotouč do levého kruhu a posléze zakončil fantasticky do pravé šibenice. Asistence: Nikolaj Prochorkin.

54:13
    Nyní Omsk sevřel soupeře a Kirill Adamčuk zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale minul bránu.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 55. Sošnikov (Prochorkin) – 31. Arťom Galimov (Dyňak, Rukavišnikov), 44. Kampfer (Paňukov, P. Lindholm), 49. M. Gluchov (Lukojanov)

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko, Dianov) – Pokka, Šaripzjanov, Kaski, Jemelin (C), Čisťakov, K. Gotovec – Gricjuk, C. Knight (A), Cehlárik – Sošnikov, Prochorkin, Tolčinskij – N. Jakupov, Děrgačov, Brjukvin – V. Žarkov, Kablukov (A), Dědunov.
    Trenér: Bob Hartley

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Judin, D. Žuravljov, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov – D. Voronkov (A), Arťom Galimov, Dyňak – K. Petrov, Weal, Tarasov – Paňukov, P. Lindholm, Kagarlickij – M. Gluchov (A), Safonov, Lukojanov (C).
    Trenér: Dmitrij Kvartalnov

Rozhodčí: Kulakov, Olenin – Šalagin, Šeljanin