Lipt. Mikuláš – Prešov 6:0 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:5 (3:4 po s.n.) | Spišská N. Ves – Banská Bystrica 6:2 (kon.)
HC Slovan – Nové Zámky 2:0 (kon.) | Košice – Zvolen 1:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 1:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
HC Prešov
sk Pátek 03.12.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe 22. kolo Tipos extraligy, kde domáci Liptovský Mikuláš privíta hosťujúci Prešov. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch tímov.

HK 32 LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ:

Hokejisti tohto celku v aktuálnom ročníku Tipos extraligy figurujú na úplnom chvoste tabuľky so ziskom 16 bodov. Na svojom konte majú 2 víťazstvá, 2 výhry po predĺžení, 3 prehry po predĺžení a až 12 prehier v riadnej hracej dobe. Svojím súperom dovedna nastrieľali 47 gólov a 69 inkasovali čo z nich robí najhoršie útočiaci tím. Naposledy si zmerali sily s Banskou Bystricou, ktorej na vlastnom ľade podľahli po výsledku 1:3.

HC GROTTO PREŠOV:

Prešovčania musia byť s priebehom súťaže spokojní. Nachádzajú sa na slušnej 6. priečke so ziskom 26 bodov. To sa im podarilo po ôsmych víťazstvách, jednom víťazstve po predĺžení a deviatich porážkach. Po osemzápasovej sérií bez prehry prišli hneď dve porážky. Najprv na lade Zvolena 2:3 a v poslednom kole na lade Slovanu 0:5.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Varttinen, Kurali, Salija, Shepelev, Mezovský, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Uhrík – Jurík, Petráš, Obdržálek – Paločko, Walega, Haluška – Dunčko, Kalousek, Nemec
    Trenér: Jančuška

HC GROTTO Prešov: Petrík (Bespalov) – Bakala, Rajnoha, Rais, Růžička, Turan, Jendroľ, Ťavoda, Fekiač – Michnáč, Čacho, Welychka – Šimun, Zagrapan, Sýkora – Lalík, Fekiač, Žilka – Miškuf, Klíma, Nauš
    Trenér: Bokroš

Rozhodca: Štefik, Orolin – Durmis, Jedlička.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

01:31
    Puk majú pevne pod kontrolou domáci hokejisti, ktorí si ho medzi sebou vymieňajú na vlastnej polovici ľadovej plochy.

02:40
    Uhrík sa dostal k zakončeniu, ale bol z toho len ľahký zákrok gólmana.

03:35
    Puk sa nachádza za bránkou Prešova, ale sú to práve hostia, kto ho má pevne pod kontrolou.

04:14
    Prešovčania sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Puk mal na hokejke Žilka, ktorý sa napokon rozhodol zakončiť sám. Strelu nasmeroval však len do stredu bránky.

04:18
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Tomáš Klíma – 2 min., podrazenie).

05:05
    Prudký projektil vypálil z prvej Kriška. Petrík znížil strelecký uhol, vďaka čomu dokázal tento pokus zachytiť.

05:41
    Salija nahodil puk pred bránku súpera, kde ho Vošvrda ukryl pod svoju lapačku. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

06:18
    Hostia v plnom počte.

06:50
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Dominik Jendroľ – 2 min., podrazenie).

07:28
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Marek Hovorka si nakorčuľoval do voľného priestoru, kde si prevzal puk. Následne skúsil backhandovú kľučku a zakončil. Jeho strelecký pokus bol zrazený, ale k dorážke sa dostal KAMIL WALEGA, pred ktorým stála už len prázdna bránka, a tak nemal najmenší problém skórovať. Stav stretnutia je 1:0! Asistencie: Marek Hovorka, Sameli Ventelä.

08:22
    Puk držia pod kontrolou domáci hokejisti, ktorí sa pokúsia niečo vymyslieť smerom dopredu od vlastnej bránky.

09:24
    Ofsajd na strane domácich má za následok fakt, že sa bude vhadzovať v strednom pásme.

10:22
    Fekiač len vyhodil puk z vlastného obranného pásma do toho stredného, a tak môže jeho tím vystriedať počas hry.

11:01
    Prešovčania hrali istý čas v šestici, čo však uniklo pozornosti arbitrov. Hra pokračuje bez prerušenia.

11:19
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Tomáš Klíma – 2 min., vrazenie na mantinel).

12:00
    Domáci sa už usadili v útočnom pásme, kde si začínajú vytvárať menší tlak počas presilovej hry.

12:55
    Petr Obdržálek si vylepšil streleckú pozíciu a neskôr zakončil. Na tento pokus dokázal ešte Roman Petrík reagovať, no na následnú dorážku ARTURSA SALIJU už nie. Ten puk upratal pod brvno, a tak využil ďalšiu presilovú hru. Stav stretnutia je 2:0! Asistencia: Petr Obdržálek.

13:24
    Jeden z domácich hráčov priviezol puk z vlastnej tretiny až do útočného pásma a následne zakončil. Puk poslal len na zadný mantinel.

14:35
    Prešovčania držia puk vo vlastnom obrannom pásme, odkiaľ sa pokúsia vymyslieť niečo nebezpečné smerom dopredu.

15:25
    Petrík teraz pri svojom zákroku posunul bránku a rozhodca bol nútený prerušiť hru. Hra bude na krátky čas prerušená.

16:48
    Liptáci nepríjemne atakujú súpera v ich vlastnom pásma, vďaka čomu sa Prešovčanom ťažko tvorí niečo smerom dopredu.

17:55
    Puk sa dostal až pred bránku Tomáša Vošvrdu, ktorý hral na istotu a ihneď ho ukryl vo svojej lapačke. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Prešova.

18:34
    Domáci hráči sa usadili v útočnom pásme, kde sa pokúsia ešte súpera prekvapiť v závere prvej tretiny.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva jedna minúta.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme tu koniec prvej časti, počas ktorej domáci jasne dominovali, vďaka čomu zaslúžene vedú o dva góly. Hostia si zatiaľ toho veľa nevytvorili, a tak sme zvedavý na ďalší priebeh stretnutia. Stav zápasu je po prvej tretine 2:0 v prospech Liptovského Mikuláša. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

21:46
    Hostia zatlačili domácich v ich obrannom pásme, kde sa jeden z nich dostal do dobrej streleckej pozície. Jeho pokus bol napokon zblokovaný brániacim hráčom.

22:19
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Samuel Petráš – 2 min., hrubosť).

23:31
    Domáci dobre bránia počas hry v oslabení a svojmu súperovi ponúkajú len minimum voľného priestoru v obrannom pásme.

24:19
    Domáci v plnom počte.

24:36
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Mário Kurali – 2 min., nedovolené bránenie).

25:21
    Liptáci sa poľahky oslobodzujú, vďaka čomu môžu striedať počas hry.

26:14
    Hostia sa opäť usadili v útočnej tretine, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

26:36

27:02
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Oliver Turan – 2 min., podrazenie).

28:45
    Počas presilovej hry Liptovského Mikuláša sme nevideli nič prevratné. Petrík teraz zlikvidoval nie príliš nebezpečnú strelu z hokejky Walegu.

29:02

29:50
    Zagrapan sa nestihol vrátiť do stredného pásma a nachádzal sa tak v ofsajdovom postavení. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

30:33
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Liptovského Mikuláša, kde si ho medzi sebou vymieňajú domáci hráči.

31:39
    Ťavoda teraz nepríjemne narazil Shepeleva na zadný mantinel. Druhý menovaný ostáva ležať na ľadovej ploche a potrebuje opateru lekárov.

32:42
    Zagrapan ťahal puk po ľavom krídle, ale jeho strela z väčšieho uhlu končí len u brániaceho hráča.

33:26
    Salija nahadzoval puk na Petríka, ale puk poslal vysoko nad. Domáci sú aj naďalej pri puku a vytvárajú si obrovský tlak.

34:15
    Kurali korčuľoval s pukom až za bránu súpera, spoza ktorej puk posielal pred ňu. Tento úmysel skvelo prečítal jeden z obrancov Prešova, ktorý tak zabránil nebezpečenstvu.

35:01
    Petrík sa teraz musel poriadne natiahnuť, aby vytesnil puk svojou hokejkou mimo priestorov bránky. Pri puku sa aktuálne nachádzajú hostia.

35:33
    Petr Obdržálek si vymenil puk s JURAJOM JURÍKOM na útočnej modrej čiare. Druhý menovaný bol tiesnený brániacim hráčom a už to vyzeralo tak, že o puk príde, no napokon s veľkou dávkou šťastia zakončil a prekonal gólmana strelou k pravej tyčke. Stav stretnutia je 3:0! Asistencia: Petr Obrdržálek.

36:40
    Puk sa nachádza v rohu klziska v útočnej tretine Prešova. Hosťom sa v dnešnom stretnutí nedarí dostávať do žiadnych vyložených príležitostí.

37:38
    Liptáci skvelo bránia, čo dokázali aj teraz ziskom puku vo vlastnom obrannom pásme.

38:11
    Nemec sa teraz musel vrátiť do stredného pásma pre signalizovaný ofsajd. Hostia majú tak čas vymyslieť niečo smerom dopredu.

38:37
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Oliver Turan – 2 min., napadnutie).

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva jedna minúta.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť jeden presný zásah z hokejky Juraja Juríka, ktorý stanovil priebežný stav na 3:0 v prospech Liptovského Mikuláša. My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:31
    Marek Hovorka prihral puk na útočnú modrú čiaru, odkiaľ napriahol SAMELI VENTELÄ a puk umiestnil presne do odkrytej časti bránky. Presilová hra využitá a stav stretnutia je 4:0! Asistencia: Marek Hovorka.

42:14
    Rajnoha sa dostal do zakončenia, ale obetavým zákrokom tento pokus zblokoval jeden z obrancov Liptovského Mikuláša.

43:37
    Petrík po strele jedného z domácich hráčov musel zasahovať a ukryť puk vo svojej lapačke. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

43:37
    Súčasné vylúčenie:
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Kamil Walega – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Lukáš Lalík – 2 min., hrubosť).

44:42
    Marek Hovorka presnou prihrávkou našiel pred bránkou úplne voľného JURAJA JURÍKA, ktorý sa nachádzal zoči-voči gólmanovi. Toho oklamal rýchlou kľučkou do backhandu a následnou strelou do pravej hornej časti bránky. Stav stretnutia je 5:0! Asistencia: Marek Hovorka.

44:58
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Tomáš Vošvrda – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku). Trest odpyká Matúš Paločko.

45:37
    Kamil Walega spoločne s Lukášom Lalíkom sa vracajú späť na ľadovú plochu.

46:23
    Uhrík sa dostal k puku vo vlastnej tretine a okamžite ho cez všetky čiary vyhodil do bezpečia.

46:58

47:19
    Domáci sa s pukom nachádzajú v zadných radoch, kde trpezlivo vyčkávajú na správny moment prekvapenia.

48:52
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Viliam Čacho – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (David Růžička – 2 min., nešportové správanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie + osobný trest do konca zápasu, nešportové správanie).

49:25
    Domáci sa usadili v útočnej tretine, kde roztočili svoj presilovkový kolotoč.

50:52
    Trest pre Čacha a Růžičku sa skončil, a tak opäť pokračujeme v plnom počte na oboch stranách.

51:54
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Martin Kriška – 2 min., sekanie).

52:35
    Puk sa nachádza za bránkou Prešova, odkiaľ sa hostia pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

53:54
    Martin Kriška si odpykal svoj dvojminútový trest, a tak sa môže pripojiť späť do hry.

54:02
    Hovorka sa individuálnym spôsobom rútil smerom dopredu po pravej strane a dostal sa až do zakončenia. Petrík tento pokus dokázal zachytiť. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

55:35
    Tempo hry sa nám v posledných minútach upokojilo. Nie sme momentálne svedkami atraktívneho priebehu.

56:40
    Domáci sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, avšak bez strely na bránku.

57:11
    Ani jeden z celkov už nejaví zvýšený záujem smerom dopredu. Zápas sa viac-menej už len dohráva.

58:00
    Do konca stretnutia ostávajú posledné dve minúty.

59:10
    Vylúčenie v tíme HK 32 Liptovský Mikuláš (Jakub Nemec – 2 min., hrubosť).

59:10
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Jakub Žilka – 2 min., sekanie).

59:10
    Vylúčenie v tíme HC GROTTO Prešov (Lukáš Lalík – 5 min., hrubosť + osobný trest do konca zápasu, hrubosť).

59:50
    Sameli Ventelä na opačnej strane našiel lepšie postaveného MARTINA KRIŠKU, ktorému poslal presnú prihrávku. Druhý menovaný sa do puku oprel z prvej a poslal do až za chrbát bezmocného gólmana. Stav stretnutia je 6:0! Asistencia: Sameli Ventelä.

Je tu koniec stretnutia, z ktorého si plný bodový zisk odnesie Liptovský Mikuláš, ktorý zdolal slabo hrajúci Prešov vysoko 6:0. Odo mňa to je na dnes všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:32:18)

Róbert Gašpárek

Branky a nahrávky: 8. Walega (Hovorka, Ventelä), 13. Salija (Obdržálek), 36. Jurík (Obdržálek), 41. Ventelä (Hovorka), 45. Jurík (Hovorka), 60. Kriška (Ventelä)

HC Prešov: Petrík (Bespalov) – Bakala, Rajnoha, Rais, Růžička, Turan, Jendroľ, Ťavoda, Fekiač – Michnáč, Čacho, Welychka – Šimun, Zagrapan, Sýkora – Lalík, Fekiač, Žilka – Miškuf, Klíma, Nauš

Rozhodčí: Štefik, Orolin – Durmis, Jedlička