Liptovský Mikuláš – Prešov 6:0 (kon.) | Michalovce – Poprad 4:5 (3:4 po s.n.) | Spišská N. Ves – Banská Bystrica 6:2 (kon.)
HC Slovan – Nové Zámky 2:0 (kon.) | Košice – Zvolen 1:4 (kon.) | Nitra – Trenčín 1:2 (kon.)
konec
HC Košice
1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
HKM Zvolen
sk Pátek 03.12.2021, 18:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 22. kolo
Partner:
   
  Vyrovnaný duel medzi Košicami a Zvolenom je na konci. Viac sa v ňom darilo hosťom, ktorí boli neporovnateľne efektívnejší a súpera zdolali pomerom 4:1.

  S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. (20:16:38)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:16
  Zápas sa už len dohráva, s najväčšou pravdepodobnosťou sa už toho veľa neudeje.
   
  58:49
  Zvolen dal gól!
  Je definitívne rozhodnuté. Zvolenčania strieľajú gól do opustenej košickej bránky, stará sa o to PETER ZUZIN. Asistencia: Maroš Jedlička.
   
  58:22
  Po Klhůfkovom priťuknutí zakončoval spoza kruhov Pereskokov. Rahm sa stihol presunúť a hru prerušiť. Zvolenčania budú striedať.
   
  58:09
  Posledné dve minúty riadnej hracej doby.
   
  57:35
  Domáci si vypracovali slušný tlak. Rahm drží dvojgólové vedenie svojho tímu.
   
  57:20
  Kubka zblokoval zakončenie Tanseyho. Následne nezakončoval Paršin.
   
  56:47
  Oba celky prestriedali. Košarišťan korčuľuje na striedačku tiež. Šiesti domáci proti piatim hosťom.
   
  56:01
  Snuggerud stratil stabilitu, našťastie pre Košice takto dopadol aj Jedlička. Ten mohol v opačnom prípade pokračovať v nebezpečnom výpade proti Košarišťanovi.
   
  55:18
  Rogoň si nakorčuľoval do útočnej tretiny z druhej vlny, švihom poslal puk priamo do Rahmovej lapačky. Nasleduje komerčná prestávka.
   
  54:46
  Pereskokov si prilepil puk o čepeľ, následne vpredu hľadal Klhůfka. Po nepresnom zakončení sa môžu hostia oslobodiť a puk poslať ku Košarišťanovi.
   
  53:28
  Hluchá pasáž, ktorá môže vyhovovať Zvolenčanom. Deyl hľadal vysokým oblúčikom Paršina. Aj by ho bol našiel, ruský útočník bol však unavený a potreboval striedať.
   
  52:01
  Píska sa zakázané uvoľnenie Zvolena.
   
  51:37
  Rahm si nerozumel so spoluhráčmi, puk posielal do priestoru, kam korčuľovali len domáci. Do bránky sa však stihol vrátiť, zakončenie Šedivého tak v sieti neskončilo.
   
  50:37
  Oba tímy hrajú v plnom počte.
   
  50:16
  Opäť sa hrá pri Rahmovi. Pre Zvolen je však dôležité, že od 12. minúty stále neinkasoval.
   
  49:36
  Zvolenu zatiaľ táto početná výhoda nevychádza podľa predstáv. Kotvanovi skĺzol puk z čepele, Košičania to využili na dlhé sekundy strávené ďaleko od Košarišťana.

  Lukáš Pancurák

  Branky a nahrávky: 12. Klhůfek (Pereskokov, McPherson) – 5. Krieger (Kubka, Pierog), 6. Saracino (Meliško, Roy), 11. Roy (Saracino, Stupka), 59. Zuzin (Jedlička)


  HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Saucerman, Snuggerud, Tansey, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec — Pereskokov, McPherson, Klhůfek — Rogoň, Chovan, Paršin — Lapšanský, Slovák, Mrázik — Mlý, Havrila, Jokeľ
  HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Barcík, Chlepčok — Jedlička, Viedenský, Zuzin — Pierog, Krieger, Leskinen — Saracino, Mikúš, Stupka — Török, Marcinek, Csányi

  Rozhodčí: Stano, Fridrich — Šoltés, Gegáň (všetci SVK)