Bílina – Nová Paka 6:8 (kon.) | Val. Meziříčí – Kometa Brno B 4:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 2:1 (1:0 po s.n.)
Příbram – Cheb 3:5 (kon.) | Vel. Meziříčí – Opava 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 4:2 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Děčín – Hronov 6:4 (kon.) | Řisuty – Písek 5:4 (kon.)
Tábor – Klatovy 4:6 (kon.) | Kobra – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
HC Řisuty
5:4 (1:2, 1:1, 3:1)
IHC Králové Písek
Sobota 04.12.2021, 18:00 • Zimní stadion Slaný • 2. liga skupina Jih (ČR) • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Řisuty jsou letos zatím jednoznačně nejslabší tým ve skupině Jih. V silné konkurenci zatím dokázaly získat tři body jen ve třech utkáních, jednou z toho právě proti dnešnímu soupeři z Písku.
    Buldoci musí hodně lepit sestavu, už před začátkem sezóny se na dlouho zranil útočník Juja Okegawa, po pár kolech kvůli nemoci na delší časový úsek vypadl i Vincent Keszi. Poslední zápasy nenastupují ani původní asistenti kapitána Formánek s Potěchinem.

Písek je jen pouhé místo před dnešním soupeřem s náskokem čtyř bodů. Králové dokázali zvítězit za tři body pětkrát, z toho dvakrát c posledních třech utkáních. Posledně ale doma podlehli Táboru 3:7.
    V neprospěch Jihočechů hraje i vzájemná bilance. Doma totiž s Buldoky prohráli po nájezdech a ve Slaném prohráli 4:5, když nedokázali udržet vedení v poslední třetině.

HC Řisuty: Stahl (Pánek) – Matula (A), Pika, Malovický, J. Kučera, Houška – Janeček, Havlůj, M. Kučera – Řepka, Patyk, Rendla – Fortelka.
    Trenér: Jan Boháček

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Najman, Dudáček, Popela, Dvořák, Dosek, Novák, Turek – Čížek, Bednařík, L. Volf, Novotný, Brož, Matějček, Januška, J. Volf, Sýbek (C), Šuhaj.
    Trenér: Karel Herr

Rozhodčí: Domský – Gabriel, Zmeškal.

00:01

01:00
    Řisuty právě vstřelily branku!
    Domácí se přesně po minutě utkání dostávají do vedení! Po dobrém startu první lajny naskočil na led MATYÁŠ RENDLA a ten tečoval přihrávku Petra Janečka za záda brankáře! Asistence: Petr Janeček a Petr Patyk.

01:42
    První pokus hostů, Vojtěch Šuhaj ale trefil jen obránce, od kterého jde puk do ochranné sítě.

02:15
    Signalizované vyloučení domácích. Králové tak zatím hraji v šesti hráčích.

02:26
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Matěj Malovický – 2 min., hákování).

03:12
    Domácí získali kotouč na své modré čáře a i ve čtyřech se chtěli vydat do útoku. Přihrávka Houšky ale nebyla přesná a tak šli hostující hráči do rychlého kontru, který skončil střelou těsně mimo.

04:26
    Domácí hrají v plném počtu.

04:42
    Po skončení trestu Patyk jen nahodil kotouč na Malovického. Ten se ho rychle zbavil, aby Buldoci mohli dostřídat.

05:12
    Pika skvělou přihrávkou za obranu našel Petra Janečka. Už to vypadalo, že domácí útočník půjde sám na bránu, obránce ho ovšem vytlačil z ideálního střeleckého úhlu.

05:55
    Po skončení oslabení Řisuty znovu nalezly na soupeře a ohrožují bránu Richarda Kříže. Bude se vhazovat právě u brankáře hostů.

05:59
    Petr Patyk po vhazování našel volného Pavla Řepku mezi kruhy, ten si ale dal až příliš načas a trefil jen obránce.

06:40
    Písek následně šel od přečíslení tři na jednoho, hosté to ale nevyřešili vůbec ideálně a David Stahl ani nemusel zasahovat.

07:13
    Teď už brankář Řisut v akci byl, se střelou Jakuba Čížka ale neměl žádné problémy.

08:31
    Jakub Volf to nyní zkusil z levé strany, z velkého úhlu ale trefil jen boční síť domácí svatyně.

09:22
    Zatím se hostům v předfinální fázi nedaří. Václav Šuhaj teď z levé strany hledal mezi kruhy spoluhráče, ten jeho úmysl nepřečetl.

10:17
    Králové odjeli střídat když u puku byl Jakub Čížek. Ten zkusil překvapit brankáře střelou na přední tyč, Stahl zasáhl lapačkou.

10:38
    Písek právě vstřelil branku!
    V posledních minutách aktivita Řisut trochu opadla a toho Králové využívají! Čížek žabičkou našel MARTINA MATĚJČKA, ten si počkal na pohyb gólmana a zakončil přesně pod břevno! Asistence: Jakub Čížek a Stanislav Dosek.

11:25
    Po nahození se puk odrazil od mantinelu před bránu Písku. Tam dorážel Matyáš Rendla, přízemní střelou svůj druhý gól nepřidal, Kříž byl v pozoru.

12:26
    Na útočné modré se vzdušnou přihrávku snažil zachytit Malovický. Tomu se to ale nepovedlo a tak se hra stěhuje před bránu Stahla po icingu.

13:33
    Domácí hráči měli puk v útočném pásmu, rychle o něj ovšem přišli. Následovala jejich další chyba, tentokrát u vlastní brány, kterou hasil zákrokem Stahl.

14:26
    Králové jeli do přečíslení dva na jednoho. Šuhaj z pravé strany přihrál Stanislavu Doskovi, který zakončoval do odkryté části brány, tam se ale fantastickým rozklekem na poslední chvíli dokázal dostat domácí David Stahl!

15:01
    Rychlý útok Řisut rozjel od vlastní brány Havlůj. Pavel Řepka následně rychle střílel z pravého kruhu, brankář vyrazil.

15:59
    Hosté otáčí průběh zápasu a vedou! Stahl sice předvedl další zákrok, to ovšem bylo málo platné. Králové totiž byli před bránou Řisut v přečíslení a ke kotouči se dostal Bednařík, jehož přihrávka směřovala na úplně volného MARTINA MATĚJČEKA. Ten už musel pouze doklepnout puk do prázdné brány. Asistence: Lukáš Bednařík a Jakub Čížek.

17:53
    Patyk s Řepkou sice jeli dopředu s pukem, neměli ale podporu spoluhráčů a tak domácí kapitán pouze nahodil za bránu Písku.

18:44
    Hosté v závěrečných dvou minutách třetiny mají převahu. Domácí, kteří hrají na necelé tři lajny, už nemají síly na protiútoky.

19:50
    Matěj Houška na modré čáře obehrál soupeře a přihrál doprava Janečkovi. Jeho prudká přihrávka před bránu ale nenašla nikoho v modrém a jen projela brankovištěm.

20:00

Domácí sice vedli od první minuty po trefě Matyáše Rendly, Králové dvěma góly ale skóre otočili na svou stranu. Řisutští hráči měli dobrý vstup do zápasu, poté ale tempo jejich hry opadlo. Může to být tím, že z důvodu různých nemocí a zranění hrají svěřenci Jana Boháčka jen ve dvanácti hráčích do pole.

Poslední třetina začne asi v 18:45.

20:01

20:01
    Střídání v týmu HC Řisuty: ze hřiště odchází David Stahl, přichází Petr Pánek.

22:33
    Řisuty se nyní poprvé ve děje části hry dostaly do útoku. Důrazem se k puku dostal Janeček, brankář Kříž byl poté úspěšný.

24:36
    Pánek musel předvést zákrok proti střele Matějčka. Na druhé straně to z nápřahu zkusil Fortelka, brankář hostů znovu úspěšný.

26:25
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Vojtěch Šuhaj – 2 min., sekání).

27:31
    Lukáš Bednařík jel v oslabení sám na brankáře, v souboji s Petrem Pánkem však selhal!

28:20
    Hokejisté Řisut tuto přesilovku nezvládli. Nedařil se jim přechod do útočného pásma a tak jejich početní výhoda pomalu končí.

28:25

31:04
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Adam Zich – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

33:04

34:49
    Další povedený zákrok domácího brankáře, který si nyní poradil s tvrdou střelou od modré čáry.

35:15
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Lukáš Volf – 2+2 min, podrážení).

36:45
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (Matyáš Rendla – 2 min., podrážení).

37:13
    Buldoci zaváhali v rozehrávce a Králové toho využívají! Havlůj ztratil puk ve svém pásmu a nabídl ho soupeř. Na konci rychlé akce byla přesná střela STANISLAVA DOSKA! Asistence: Lukáš Bednařík a Lukáš Popela.

37:28
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Vojtěch Šuhaj – 2 min., držení).

38:43
    Domácí snižují při přesilovce čtyři na tři! Petr Patyk střelou trefil MICHALA FORTELKU, ten se poté dostal k odraženému puku a poslal ho pod břevno! Asistence: Petr Patyk a Michal Kučera.

39:33
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, Petr Pánek si ale nyní poradil se střelou ze strany.

40:00

Druhá třetina byla hlavně v režii Písku, i tak ale skončila nerozhodně. Ve 38. minutě se prosadil Dosek, minutu před sirénou ale snížil na rozdíl jedné branky Fortelka.

Poslední třetina začne asi v 19:33.

40:01

40:56
    Hosté si pokusili pomoci s rozehrávkou nahozením, to se jim ovšem nevydařilo a je odpískáno zakázané uvolnění.

41:20
    Buldoci měli skvělý vstup do třetiny a rychle vyrovnávají! Michal Fortelka v souboji přesprintoval obránce a dostal se k puku. Ten mezi nohama posunul před bránu, kde ho v pádu dopravil do sítě PETR PATYK! Asistence: Michal Fortelka a Matěj Malovický.

43:12
    Písek nyní chtěl vedení strhnout zpět na svou stranu, akce Šuhaje ale k zakončení nevedla.

44:03
    U modré čáry měl kotouč Martin Matějček, který měl dost času, vystřelit ale nezvládl.

44:20
    V přečíslení dva na jednoho nyní střílel Petr Janeček, jeho dělovku do středu brány Richard Kříž pokryl.

44:38
    Písek je nyní pod tlakem a nyní si musel pomoci zakázaným uvolněním.

45:06
    Jiří Najman nyní rozehrávku zbytečně uspěchal a nahozením tak daroval Buldokům vhazování před bránou Králů.

45:43
    Lukáš Volf nyní byl při střídání svých spoluhráčů v pásmu soupeře ve čtyřnásobné početní nevýhodě, i tak ale dokázal ohrozit bránu Petra Pánka. Ten po delší době musel zasahovat.

46:42
    Králové sice v poslední části hry tahali za kratší konec, nyní si ale berou vedení zpět! Po jejich kratším tlaku se puk před bránou odrazil k JANU SÝBKOVI, který chytře přehodil beton Pánka! Asistence: Vojtěch Šuhaj a Lukáš Volf.

47:50
    Velká škoda pro hosty. Ti jeli do přečíslení tři na dva, Františku Januškovi ale na modré čáře zůstal puk za hokejkou. Je pískán ofsajd.

48:31
    Fortelka udržel puk i proti třem protihráčům. Následně ho posunul k Patykovi, jehož přízemní střelu pokryl Kříž.

49:18
    Bývalý řisutský obránce Filip Novák chtěl nyní prudkou přihrávkou vystihnout nájezd spoluhráče, přihrávka ale měla až příliš velkou razanci a hráč ve žlutém se k ní tak nedostal.

50:07
    Martin Matějček obdržel přihrávku zpoza brány a pohotově vystřelil, zápěstím ale zamířil mimo tři tyče.

51:45
    Boj o kotouč ve středním pásmu vyhráli Králové. Ti se ale do útočného pásma nedostali.

52:35
    Adam Zich vybruslil s pukem na holi od mantinelu a chytrou přihrávkou hledal vedle brány Havlůje, k tomu se puk nedostal.

52:51
    Znovu je srovnáno! MICHAL FORTELKA dostal puk a najel si mezi kruhy, odkud laserově přesnou střelou našel mezeru ve výstroji Richarda Kříže! Asistence: Petr Havlůj.

53:20
    Další útočná akce Řisut bude muset počkat, jejich rozehrávka tentokrát skončila na zakázaném uvolnění.

53:47
    Vyloučení v týmu HC Řisuty (František Matula – 2 min., držení).

54:27
    Písek kombinuje v pásmu Buldoků, zatím ale nevystřelil.

54:47
    Jan Sýbek dostal přihrávku do pravého kruhu a chtěl zakončit z první, kotouč mu ale sjel po čepeli hole.

55:07
    Havlůj v oslabení vybojoval puk a poslal ho na Fortelku, ten v těžké pozici hattrick nedokonal.

55:30
    Petr Pánek nyní vytáhl skvělý zákrok! Tygřím skokem se totiž natáhl proti dorážce z pravé strany a zachránil tak svůj tým od jasného gólu!

55:47
    Řisuty v plném počtu.

56:12
    A znovu fantastický Petr Pánek! Tentokrát do odkryté brány zakončoval Stanislav Dosek, domácí brankář i tentokrát v pádu dokázal chytit jasný gól!

56:33
    Velký tlak Písku, Petr Pánek ale v poslední minutě hned třikrát zachránil svůj tým! Tentokrát zakončoval z mezikruží Jan Sýbek, domácí brankář i tentokrát úspěšný!

56:33
    Domácí lavička reaguje a bere si oddechový čas.

56:42
    Ani po timeoutu se Buldoci nedokáží dostat z vlastního pásma, tentokrát zahráli na icing.

57:03
    Pánek znovu zakročil a tak následovalo vhazování. To sice vyhráli domácí, jejich další rozehrávka ale také skončila na zakázaném uvolnění.

57:16
    Po delší době se hráči Řisut dostali do zakončení, Petr Patyk ale zamířil mimo.

58:15
    Domácí přežili velký tlak soupeře a nyní se dostávají do vedení! PETR PATYK se dostal k puku za bránou a poslal ho před brankoviště. Tam se kotouč od brusle obránce odrazil pod beton Richarda Kříže a Buldoci jdou do vedení! Bez asistence.

58:24
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Filip Novák – 2 min., nedovolené bránění).

58:43
    Domácí ovládají kotouč a nechtějí ho půjčit soupeři, který chce jít co nejdříve do powerplay.

58:55
    Buldoci zavezli puk do pásma Písku a po teči obránce se bude vhazovat.

59:02
    Havlůj žabičkou našel před bránou Michala Kučeru, jeho zakončení ale skončilo vedle brány.

59:18
    Richard Kříž odjíždí na lavičku, hosté hrají v pěti bez brankáře. Po jejich oddechovém času se bude vhazovat u brány Řisut.

59:22
    Vyloučení v týmu IHC Králové Písek (Jan Sýbek – 2 min., hákování).

59:22
    Vypadá to, že šance hostů na vyrovnání jsou na nule, poslední půlminutu totiž budou hrát ve třech.

59:58
    Necelé tři sekundy před koncem se bude vhazovat u brány domácích po dalekonosné střele z pásma Písku.

Je konec, ve velmi napínavém utkání nakonec berou tři body domácí Řisuty! Ty v poslední třetině otočily nepříznivý stav a téměř identicky tak napodobily poslední vzájemný zápas z tohoto stadionu, který skončil stejným výsledkem. (20:16:44)

David Klier

Branky a nahrávky: 1. Rendla (Janeček, Patyk), 39. Fortelka (Patyk, M. Kučera), 42. Patyk (Fortelka, Malovický), 53. Fortelka (Havlůj), 59. Patyk – 11. Matějček (Čížek, Dosek), 16. Matějček (Bednařík, Čížek), 38. Dosek (Bednařík, Popela), 47. Sýbek (Šuhaj, L. Volf)

HC Řisuty: Stahl (21. Pánek)– Matula (A), Pika, Malovický, J. Kučera, Houška – Janeček, Havlůj, M. Kučera – Řepka, Patyk, Rendla – Fortelka "A".

Rozhodčí: Domský – Gabriel, Zmeškal