Bílina – Nová Paka 6:8 (kon.) | Val. Meziříčí – Kometa Brno B 4:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 2:1 (1:0 po s.n.)
Příbram – Cheb 3:5 (kon.) | Vel. Meziříčí – Opava 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 4:2 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Děčín – Hronov 6:4 (kon.) | Řisuty – Písek 5:4 (kon.)
Tábor – Klatovy 4:6 (kon.) | Kobra – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Dvůr Králové n. Labem
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Mostečtí Lvi
Sobota 04.12.2021, 17:002. liga skupina Sever (ČR) • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vítáme Vás u dnešního onlajnu ze zápasu 21. kola skupiny SEVER 2. ligy. Domácí HC RODOS přivítá tým MOSTEČTÍ LVI. Tabulkově jde o souboj druhého týmu (HC RODOS) s třetím (Most), nicméně tým Dvora Králové má k dispozici ještě dohrávky s Jabloncem (venku) a Bílinou (doma). Tyto zápasy byly odloženy z důvodu karantény RODOSu. Ve středečním zápase (prvním po vynucené přestávce) se našim hráčům povedlo v derby na ledě Nové Paky otočit výsledek z 3:0 na konečných 3:4 PP. V prodloužení rozhodl gólem v přesilovce – 4 na 3 obránce Martin Tondr. Domácí premiéra čeká na novou posilu z Kolína Petra Poppela, chybět naopak budou obránci Karlík a Vašíček a útočníci Moučka s Havlasem. Náš dnešní soupeř vyráží na venkovní zápas po minisérii domácích utkání, ze kterých do tabulky dokázal vytěžit 4 body (výhra 5:2 nad Novou Pakou, prohra v prodloužení 5:6 s Děčínem). Oba letošní vzájemné zápasy s Mostem nabídly vyrovnaný průběh s malým množstvím branek – doma vyhrál RODOS 2:1, v Mostě pak 0:2. O tom, zda se domácím podaří uspět v souboji se silným týmem Mostu i napotřetí, budeme vědět více dnes po 19. hodině.

00:01

Úvodní buly pro hosty.

V domácí bráně zahajuje utkání Jaroslav Brázdil, v brance hostí Lukáš Hosnedl.

Po nahrávce Jana Dvořáka střílel Michal Procházka, hostující brankář si připsal první těžší zákrok.

První vážnější šanci hostů si pohlídal domácí brankář.

Bojuje se především ve středním pásmu, příliš šancí zatím nevidíme.

Po chybné rozehrávce se v šanci ocitl hostující hráč, ale výborný blok předvedl Martin Franc.

Po dobrém napadání prvního útoku byl v dobé příležitosti Petr Poppel, platí však stále bezgólový stav.

Signalizované vyloučení domácích.

14:00
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Franc – 2 min., podrážení).

Domácí se zatím brání bez problémů.

16:00

Nebezpečná teč Vojtěcha Havlase, těsně mimo bránu.

Další chybná rozehrávka domácích, kterou ale vyřešil Jaroslav Brázdil ke spokojenosti domácích příznivců.

Na druhé straně střílel od modré Martin Tondr, také hostující brankář měl střelu pod kontrolou.

17:52
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Sříbrný – 2 min., podrážení).

20:43
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Procházka – 2 min., vysoká hůl).

21:24
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Mical – 2 min., podrážení).

22:10
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Dušek – 2 min., podrážení).

Domácí vyhazují.

22:43
    Procházka na ledě.

23:24

Nájezd Martina Micala skončil na tyči domácí branky, s následnou dorážkou si poradil domácí gólman.

24:10

Jaroslav Brázdil má další střelu v lapačce.

27:38
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    Autorem branky je PŮHONÝ. Asistence: Dušek a Tondr.
    Jiří Půhoný zakončil mezi nohy brankáře, po skvělém průniku Dominika Duška.

Ani napodruhé si Martin Mical v samostatném nájezdu neporadil, branku domácího týmu přestřelil.

31:33
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Hoffmann – 2 min., podrážení).

Hosté se osvobozují.

Po nahrávce Matějíčka střílel Martin Franc, hostující gólman střelu vyrazil.

31:33

32:00
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
    Autorem branky je PROCHÁZKA. Asistence: Písařík.

Signalizované vyloučení hostů.

34:42
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Šesták – 2 min., hákování).

Hosté se již radovali z gólu, ale skákající kotouč dokázal ještě před brankovou čarou zachytit domácí brankář.

36:42

Na druhé straně v dobré pozici Tomáš Bláha, netrefil však bránu.

Přečíslení dva na jednoho – opět hosté, výborný obranný zákrok Jakuba Mušky.

39:03
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Valášek – 2 min., držení).

Ve stejném čase dochází ke střídání gólmanů hostů – nastoupil Adam Kubík.

40:00

40:01

41:03

Hosté opět v přečíslení, tentokrát dva na jednoho, situaci vyřešil v obraně Vojtěch Havlas.

V další příležitosti Jakub Dohnal, střílel z dobré pozice, ale netrefil branku.

V samostatném nájezdu Jakub Lušticec, puk nakonec skončil v brance, ale bohužel pro domácí až po odpískání.

Několik dorážek po střele Martina France, hosté se ubránili.

Střela Milana Böhma z vrcholku kruhu, tu však tečoval mimo hřiště Martin Tondr.

Dnešní utkání sleduje 283 diváků.

Další výborný zákrok Jaroslava Brázdila, který drží domácímu týmu remízu.

Nahození Mušky vyráží hostující gólman.

Hraje se v rychlém tempu.

Nájezd Dominika Duška z levé strany, který neuspěl ani s dorážkou.

Hosté jsou ve svém obranném pásmu velice důrazní.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:29
    Puk mimo hrací plochu.

Zakázané uvolnění hostů.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

Hosté vyhazují, vypadá to, že uvidíme prodloužení.

60:00

V třetí třetině měli více vážnějších šancí hosté. Domácí udržel ve hře brankář Jaroslav Brázdil. Těšme se, co oba týmy předvedou v prodloužení.

60:01

Prodlužuje se pět minut.

Oba týmy střídají.

Pěkný průnik Michala Procházky zakončený střelou z levé strany, stav však nezměněn.

62:03
    Oddechový čas pro hosty.

62:03
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Dušek – 2 min., držení).