UK Kings Prague – HC UP Olomouc 6:3 (kon.)
UK Kings Prague
6:3 (1:2, 3:0, 2:1)
HC Univerzita Palackého v Olomouci
Sobota 04.12.2021, 12:00Univerzitní liga ledního hokeje • 10. kolo

To je ode mně pro tuto chvíli vše. Těším se s vámi u dalších utkání univerzitní ligy, nashledanou zase příště. (14:22:26)

Hráči Univerzity Karlovy potvrdili roli favoritů, když porazili poslední tým univerzitní ligy 6:3 a stále se tak drží v boji o 1. místo po základní části soutěže. Hokejisté Univerzity Palackého nezačali utkání vůbec špatně, v úvodní třetině se blýskli dvěma góly a drželi Pražany zkrátka. Ti však udeřili v druhé části, kdy otočili skóre utkání na svou stranu a během třetí třetiny náskok ještě navýšili. Nejlepším hráčem domácích byl s gólem a dvěma asistencemi Filip Čmejla. Ten samý bodový příspěvek připsal v dresu hostů Mikuláš Rimmel.

19:46
    V závěrečných vteřinách tu máme vyloučení na straně Univerzity Palackého.

19:26
    Olomoučtí se ještě snaží snížit skóre na rozdíl dvou branek, ale obrana Pražanů je pozorná.

19:05
    Hokejisté Univerzity Karlovy v poklidu drží kotouč na svých hokejkách a viditelně už utkání dohrávají.

18:28
    Kombinace v útočném pásmu mezi Čmejlou, Boříkem a Rudolphem finální střelou nekončí. Akce byla ztlumena rychlou obranou Olomouce.

17:48
    Velmi aktivní Rimmel znovu zkoušel zaskočit Maška. Jeho střela zápěstím byla zblokována mimo brankoviště.

17:04
    Glittovi utekl kotouč v té nejhorší chvíli, když se snažil přihrát v pravém kruhu Martínkovi.

16:37
    Piskačova střela z úhlu se neujala. Novotný velmi dobře pokryl svou levou tyč.

15:52
    Bečka se protáhl kolem pravého mantinelu dopředu, Pražané pokračují v útočném pásmu.

15:03
    Ofsajd a v něm útočnící Olomouce po přihrávce Paličky.

14:05
    Mikuláš Rimmel předvedl parádní stahovačku mezi kruhy a z forhendové kličky a následné střely zasáhl pouze břevno Maškovy brány!

13:41
    Puk po nahození Pražanů končí po teči mimo kluziště. Vhazování v útočném pásmu.

12:59
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    VIKTOR MARTÍNEK provedl parádní sólo v útočném pásmu, přehodil si puk na bekhend a šikovně zakončil mezi betony Novotného. Asistence: Piskač

12:13
    Vyloučen hráč hostů Kuchař za hrubost. 2 minuty za hákování. Hrajeme 4 na 4

11:53
    Mašek skvěle pokryl několik přesilovkových pokusů olomouckých.

10:26
    Herní trest dostává Kopenec za hrubost. Přesilovka Olomouce 5 na 4. Další tři osobní tresty si odsedí Vávra, Skopal a Kerda.

10:26
    Tvrdé dorážení v brankovišti Maška vyústilo v menší šarvátku mezi několika hráči obou mužstev. Rozhodčí situaci úspěšně zklidňují.

10:04
    Již několikáté zakázané uvolnění Olomouce.

09:44
    Čmejla skvěle brání ve středním pásmu.

09:02
    Tvrdý souboj neustál Halberštát, a tak přichází o kotouč na útočné modré.

08:28
    Málkův nahozený puk do útočného pásma zastavuje Novotný.

08:12
    Puk končí ve výstroji Piskače. Vhazování v útočném pásmu Olomouce.

07:35
    Rimmel využil tlaku svých spoluhráčů, dostal se k puku v levém kruhu a tvrdě vypálil. Jeho ránu Mašek pohotově vyrazil do rohu kluziště.

07:04
    Glitta šťouchnul kotouč z vlastního pásma směrem k Martínkovi, který nabral rychlost a zkusil překvapit blafákem na forhend Novotného. Olomoucký brankář si ale situaci dobře pohlídal.

06:20
    Hokejisté Olomouce se snaží prokombinovat dopředu, ale naráží na tvrdý odpor domácích. Hra se odvíjí u mantinelu za brankou.

05:45
    Z voleje zkoušel vypálit Rosecký, ale jeho rána byla ihned zblokována.

04:49
    Kopencova střela zápěstím od modré končí těsně vedle pravé tyče Novotného branky.

04:17
    A máme tu znovu vedení o dvě branky. V prostoru mezi kruhy se výborně zorientoval Čmejla, jenž šikovnou přihrávkou vybídl DAVIDA RUDOLPHA. Ten si parádně s naloženou šancí poradil a zvýšil vedení Pražanů -. 5:3. Asistence: Čmejla, Klinger

03:13
    Rozhodčí uklidňují emoce obou mužstev po předchozím střetu dvou hráčů na modré čáře.

02:58
    Hráči Univerzity Palackého opravdu přitvrzují a hlavně zpřesňují kombinaci směrem dopředu.

02:33
    Univerzita Palackého Olomouc právě vstřelila branku!
    Rimmel zatáhl puk do útočného pásma a z levé strany vybídl k voleji PAVLA SKOPALA, který pohotově zakončil nad vyrážečku Maška – 4:3. Asistence: Rimmel.

02:00
    Piskač vyhazuje na zakázané uvolnění. Olomouc začíná přitvrzovat v osobních soubojích.

01:29
    Mašek teď měl hodně práce ve svém brankovišti, ale jeho obětavost zabránila olomouckým ve vstřelení branky.

01:01
    Bořík zabojoval u mantinelu za brankou, když sebral puk Paličkovi a vybídnul Čmejlu před brankou. Ten se však k puku přes dalšího z obránců nedostal.

00:44
    Úspěšnost na buly je očividně výraznější u domácích hokejistů.

00:30
    Univerzita Palackého vyrazil vstříc snížení velmi rychle po úvodním vhazování do útočného pásma.

40:01

Druhá třetina nám skončila. Parádní obrat ve skóre předvedli domácí hráči Univerzity Karlovy, kteří jak rychlostí, tak také přesností v kombinaci výrazně přetlačili hokejisty Univerzity Palackého a zaslouženě vedou 4:2. Třetí třetina začne za nějakých 13 minut.

40:00

19:20
    Halbrštát s Řezáčem zkoušeli ohrozit bránu Olomouce z pravého kruhu. Střely však byly buď zblokovány, nebo je ztlumil do rohu Novotný.

18:23
    Osobní trest za nesportovní chování obdržel gólman hostů Novotný. Trest si jde odsedět jeho spoluhráč.

18:18
    Skrumáž v brankovišti Novotného přerušují po několika vteřinách až rozhodčí! Střely zblízka olomoucký gólman zlikvidoval.

18:02
    Aktivní Klinger ničí rozehrávku olomouckých ve středním pásmu.

17:32
    Pokusem zleva zkoušel ohrozit Maška rychlý Formánek, ale nic z toho nebylo.

16:49
    Po Martínkově střele se kotouč od Novotného odrazil k JANU ŠKODOVI, jehož bekhendový pokus z boku zapadl pod břevno. Parádní hokejový moment! Asistence: Martínek, Glitta.

16:15
    Palička prohrál vhazování v útočném pásmu, a tak Pražané znovu pokračují v ofenzivě

15:52
    Hokejisté Olomouce mají puk v držení a probojovali se na chvíli do útočného pásma.

14:58
    Chybu obrany potrestal Klinger, který viděl po levé straně volného FILIPA ČMEJLU. Ten svou střelou k tyči zařídil domácím poprvé v utkání vedení – 3:2. Asistence: Klinger.

14:03
    Iniciativa směrem dopředu je znovu na straně domácích.

13:22

13:01
    Olomoučtí si zatím žádnou větší šanci v přesilovce nevytvořily.

12:17
    V oslabení se prosmýkl středním pásmem Škoda a mířil sám na Novotného, ale jeho bekhendový blafák mu nevyšel podle představ!

11:22
    Vyloučení na straně domácích. Za faul kolenem je vyloučen Kopenec.

10:52
    Obrovskou šanci prováhal Rosecký, jenž dostal parádní přihrávku z obrany a mířil sám na Maška. Jeho ránu Mašek zlikvidoval vyrážečkou.

10:25
    Piskač vyváží kotouč do útočné třetiny.

09:56
    Solidní střela z voleje z hokejky Cacha ohrozila Maška. Ten si ji však dobře pohlídal svými betony.

09:17
    Tlak hráču Univerzity Karlovy neustává.

08:15
    ŠIMANSKY si parádně nabruslil do mezikruží a zužitkoval zadovku Řezáče z prostoru za brankou. Na parádní střelu do šibenice neměl Novotný nárok – 2:2. Asistence: Řezáč.

07:42
    Za dlouhým nahozením spěchal Rubeš, puk ale dostihl dříve obránce hostů.

07:11
    Zakázaným uvolněním se Olomouc zbavuje puku.

06:49
    Pražané se nemohou dostat z vlastní třetiny kombinací do středního pásma. Puk končí po teči na střídačce.

05:40
    A podobná situace i na druhé straně. Šanci 2 na 1 až překvapivě zahodil Skopal.

05:15
    Martínek nabil spoluhráči za modrou, ten se šance zalekl.

04:50
    Lapačka olomouckého brankáře se teď činila. Zápěstím prověříl Novotného domácí Kopenec.

04:41
    Slabší střela Glitty z pravého kruhu Novotného nemohla ohrozit. Ten si pohotově kryje tělem.

04:25
    Univerzita Palackého se velmi těžce dostává kombinací přes střední pásmo.

03:45
    Více se na puku drží v druhé části hráči Univerzity Karlovy.

03:21
    Klinger prověřil gólmana Olomouce od modré čáry, ale jeho střela gólem neskončila.

02:52
    Olomouc dobře forčekuje v obranném pásmu Pražanů.

02:15
    Málek po buly poslal puk k mantinelu, kde se o něj chvíli bojovalo.

02:05
    Novák z mezikruží nadvakrát zkoušel překonat Novotného, ale marně. Olomoucký brankář skvěle pokryl prostor před bránou.

01:25
    Čmejla navezl puk do útočného pásma, z následné střely zprava Bořík nepropálil Novotného.

00:58
    Brusle obránce zachránila Novotného, jenž nebyl v daný moment v brankovišti a nemohl zabránit střele

00:15
    Mašek skvělě vychytal první střelu olomouckýh v druhé části.

20:01

Úvodní buly druhé třetiny brzy bude vhozeno.

20:00

Sledujeme zatím velmi vyrovnané utkání, jehož první třetina byla nabitá šancemi na obou stranách. Nejvíce se musí chytat za hlavu útočníci Olomouce, kteří spálili několik vydařených akcí, kdy stačilo pouze doklepnout puk za záda Maška. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina tohoto střetnutí. Začínáme za 13 minut.

19:40
    Veliká šance Olomouce před brankou Maška. Chybělo opravdu málo, aby letící kotouč některý z útočníků poslal do branky!

19:25
    Čmejlovu šanci zastavil hvizd píšťalky. Rozhodčí přerušuje hru kvůli posunuté brance Maška na opačné straně.

18:40
    Zakázané uvolnění Olomouce.

18:12
    Bořík měl zajímavou příležitost, ale v dobré šanci branku Novotného minul

17:45
    Mašek si pohlídal svou levou tyčku a kryje šanci Olomouce.

17:25
    Šimanský se s Piskačem snažili vytvořit příležitost z levého kruhu, ale ke střele se ani jeden z nich nedostal.

15:37
    DANIEL PISKAČ natáhl od modré čáry a překonává Novotného. Parádní rána pražského obránce! Asistence: Čmejla

14:52
    Ve velké šanci se objevil pražský Martínek, Novotný střelu zázračným způsobem pokryl. Rozhodčí se nemohli shodnout, zda bylo dosaženo branky nebo ne, a tak nechávají hru pokračovat na buly v útočném pásmu.

14:30
    Kropáč se opřel do puku na modré, Mašek jej vyrazil, avšak k nekrytému PAVLU SKOPALOVI, jenž navýšil vedení Olomouce – 0:2. Asistence: Kropáč, Rimmel.

14:25
    Pražané velmi dobře brání modrou čáru.

14:20
    Hra je přerušena z důvodu zjišťování zdravotního stavu domácího Rubeše.

13:55
    Střela Kuchaře od modré čáry mířila pouze do betonů Maška.

13:32
    Halbrštát prohrál vhazování, Univerzita Palackého pokračuje na puku.

13:00
    Konečně jsme v přenosu, technické potíže vyřešeny, máme 13. minutu a hosté hrají přesilovku 5:4.

05:55
    V páté minutě se poprvé prosazují hosté. Gólu dosáhl MIKULÁŠ RIMMEL. Asistence: Sup.

00:02
    Z důvodu technických potíží momentálně nelze sledovat stream. Čekám na vyřešení těchto problémů

00:01

UK Hockey Prague: Mašek (Novák) – Bečka, Bořík, Čmejla, Glitta, Halberštát, Klinger, Kopenec, Málek, Martínek, Novák M., Piskač, Rubeš, Rudolph, Síla, Šimanský, Škoda, Vávra
    Trenér: Aleš Hybner

HC Univerzita Palackého v Olomouci: Novotný – Cach, Dubovčí, Fojtasek, Formanek, Hajšman, Kerda, Kropáč, Kuchař, Matuška, Palička, Rimmel, Rosecký, Skopal, Šup, Šíp, Veselský
    Trenér: Michal Janeček.

UK Hockey Prague

Zatímco v Olomouci bojují o účast v play-off, Pražané z Karlovy univerzity útočí na 1. příčku, na které se nacházejí jejich městští rivalové Engineers. V dosavadním průběhu soutěže posbírali hráči UK Hockey 21 bodů za 7 výher a 2 porážky. Velmi aktivní skóre 51:26 budí respekt, a i proto bude tento tým proti Olomouci jasným favoritem. Série pěti výher v řadě s minimálně vstřelenými čtyřmi brankami budiž důkazem jejich aktuální formy.

UP Olomouc

Univerzitě Palackého se v prozatimním ročníku soutěže příliš nedaří. V sedmi odehraných utkáních si Hanáci připsali pouze 1 výhru, když porazili Masarykovu univerzitu. Se čtyřmi získanými body se tak nachází na úplném chvostu tabulky. Záporné skóre 27.46 by rádi zlepšili v Praze, nicméně je zde čeká velmi náročné utkání.

Dobré sobotní dopoledne všem fanouškům univerzitního hokeje! Rád bych vás přivítal u textového přenosu z utkání univerzitní hokejové ligy,v němž se střetne domácí UK Hockey Prague s UP Olomouc. Zápas začíná ve 12:00 hod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

MJ

Branky a nahrávky: 16. Piskač (Čmejla), 9. Šimanský (Řezáč), 15. Čmejla (Klinger), 17. Škoda (Martínek, Glitta), 5. Rudolph (Čmejla, Klinger), 13. Martínek (Piskač) – 6. Rimmel (Sup), 15. Skopal (Kropáč, Rimmel), 3. Skopal (Rimmel)

UK Kings Prague: Mašek (Novák) – Bečka, Bořík, Čmejla, Glitta, Halberštát, Klinger, Kopenec, Málek, Martínek, Novák M., Piskač, Rubeš, Rudolph, Síla, Šimanský, Škoda, Vávra

Trenér: Michal Janeček