Poruba 2011 – Slavia 5:4 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.) | Vsetín – Třebíč 4:1 (kon.)
Kadaň – Prostějov 0:5 (kont.) | Šumperk – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Kolín – Havířov 5:2 (kon.)
Benátky n/J – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:5 (kon.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
HC Kometa Brno
Sobota 04.12.2021, 13:00 • CZ LOKO Aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina B

Poslední vzájemný zápas

Oba týmy se utkaly hned dvakrát během přípravy. Poslední srpnový den se mužstva střetla v Brně. Dukla se během druhé třetiny dostala do tříbrankového vedení, které udržela až do konce utkání. Brno sice několikrát dokázalo snížit náskok Dukly, ta už se o něj připravit ale nenechala a zápas nakonec vyhrála 6:3.

Kometa Brno neprošla základní skupinou tak jednoznačně jako Dukla, i přes porážky ve dvou závěrečných kolech dokázal dorost Komety postoupit ze třetího místa se ztrátou sedmi bodů na první Třinec. Vítěze základní skupiny vyzvalo Brno hned v úvodním kole o pořadí v play-off. Ve Werk Aréně se ale trefovali pouze domácí a Kometa se tak vracela zpět na jižní Moravu bez bodu s porážkou 5:0.

Dukla Jihlava zvládla úvodní skupinu Střed bez větších potíží. Dlouhou dobu se držela na čele tabulky, nakonec ale skupinu zakončila na druhém místě se ztrátou jediného bodu na první Hradec Králové. Také úvodní střetnutí skupiny o pořadí v play-off se Dukle vydařilo. Ve 26. minutě sice Dukla hned dvakrát inkasovala od Vítkovic, nakonec ale dokázala otočit utkání ještě ve druhé třetině, ve třetí si ho dokázala pohlídat a nakonec brala tři body za vítězství 4:3. Hned dva góly v utkání vstřelil Andrej Klapica.

Dobré odpoledne z CZ LOKO Arény. Druhé kolo skupiny o pořadí v play-off se mělo původně odehrát v Brně, týmy si ovšem prohodily pořadatelství a tak Dukla Jihlava vyzve doma Kometu Brno. Utkání začíná v 13:00.

HC Dukla Jihlava: Sigmund (Novák) – Vandas, Löffler, Jeletz, Ošmera, Jungwirth, Hamřík – Coufal, Veselský, Klapica – Vojáček, Chlubna, Kudrna – Habermann, Váňa, Modl
    Trenér: Viktor Ujčík

HC Kometa Brno: Matoušek (Kavan) – Mitro, Kuswito, Máša, Spanel, Eich, Zubíček, Antony – Nesvadba, Halačka, Škodík – Pavlík, Nekvapil, Červenka – Zduba, Bělohlav, Šantora – Röss
    Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Trnka – Hájková, Zíka.

Týmy už pomalu nastupují na led, utkání bude za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:01
    Úvodní vhazování pro Duklu.

00:45
    Brno se snažilo o útočnou akci, puk ale vyjel ven z útočného pásma a byl odpískán ofsajd.

01:07
    Zakázané uvolnění posouvá hru k Sigmundovi.

01:18
    Vojáček se tlačil s pukem do útočného pásma, hostující obránci ho ale stihli dojet a ještě před zakončením připravili útočníka Jihlavy o puk.

02:28
    Dukle je odpískáno zakázané uvolnění.

02:50
    Nesvadba na vrcholu kruhu trefuje pouze jednoho z hráčů Dukly.

03:42
    Brno se pokoušelo tečovat střelu z modré, domácí hráči ovšem stihli včas odehrát puk do bezpečí.

04:44
    Dukla právě vstřelila branku!
    Dukla střílí úvodní branku zápasu. Habermann přihrál k pravé tyčce na volného JAKUBA MODLA, který již pouze zamířil do odkryté části branky a bez větších potíží akci proměnil. Asistence: Jindřich Habermann, Kevin Coufal.

06:09
    V souboji o puk za Sigmundem úspěšnější Brno.

06:21
    Po přihrávce rukou se hra přerušila, následuje vhazování ve středním pásmu.

06:48
    Jeletz nedokázal zachytit puk na modré a domácí mu museli rychle přispěchat na pomoc, aby zabránili samostatnému úniku Komety.

07:35
    Vhazuje se u Sigmunda.

07:50
    Vandas vyzkoušel střelu z minimálního úhlu, ale neuspěl.

08:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Máša – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku).

08:19
    Kometa se hned v úvodu oslabení úspěšně dostala ven z obranného pásma, dokonce mohla založit i útočnou akci.

09:06
    Kometě se zatím daří v oslabení držet na puku a nepouštět Duklu do větších příležitostí.

09:49
    Dukla opět musí pro puk až k Sigmundovi a tuto přesilovku již zřejmě domácí nevyužijí.

10:09

10:30
    Po zakázaném uvolnění Jihlavy se bude vhazovat u Sigmunda.

12:00
    Hraje se už delší dobu bez přerušení. Žádné vážnější aktuálně na ledě k vidění nejsou.

12:51
    Vojáček trefuje mezi kruhy tyč.

13:56
    Kometa hledala vhodné místo pro průchod do útočného pásma, nakonec se ale hosté rozhodli nahodit puk k Sigmudovi a vystřídat. Následný průchod Dukly do útočného pásma zastavuje ofsajd.

15:03
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

15:09
    Puk poskakoval nebezpečně před Sigmundem, domácí brankář si dokázal ale se situací poradit. Následnou strkanici před gólmanem rozhodčí rychle rozpouští.

16:08
    Spanelova střela od modré míří pouze do zadního rohu hřiště.

16:46
    Hamřík mířil do modré na Matouška, jenže trefil pouze brusli Nesvadby.

17:30
    Kometa se pokoušela o střelu na Sigmunda, nakonec ale puk končí za modrou čarou a hosté musí z útočného pásma ven.

18:28
    Ofsajd přerušuje přechod Dukly do útočného pásma. Vhazuje se u Sigmunda.

18:57
    Vojáček sáhnul hokejkou do přihrávky Komety a pokoušel se ujet obraně a jet sám, v zakončení byl ale neúspěšný.

19:55
    Kometa hledá v závěru ideální místo pro střelu, zatím si jen přihrává.

20:00

První třetina je za námi. V CZ LOKO Aréně byl k vidění velmi svižný hokej plny zajímavých akcí. Gól zatím ale padl jen jeden, v 5. minutě úspěšně zakončil kombinaci Dukly před Matouškem Jakub Modl. Ve 13. minutě mohl přidat druhý gól Matěj Vojáček, při zakončení mu ale chybělo více štěstí a trefil pouze tyč. Po první třetině tak zatím vede Jihlava 1:0. Druhá třetina začne přibližně v 13:42.

Týmy se už vrací na ledovou plochu, utkání bude za malou chvíli pokračovat.

20:01

20:01
    Po úvodním buly se k puku dostává Jihlava.

20:30
    Klapica ve středním pásmu zkoušel připravit Eicha o puk, útočník Komety si ho ale vzít nenechal a Kometa zůstává na kotouči. Následnou střelu Splanela od modré chytá Sigmund do lapačky.

21:16
    Kuswito trefuje horní tyč, ani následné zakončení Komety nakonec gólem nekončí.

22:51
    Kometa dlouho držela Duklu v jejím obranném pásmu, domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění a nemůžou vystřídat.

23:08
    Po ofsajdu Komety se vhazuje ve středním pásmu.

24:08
    Dukla se sice dokázala vyprostit z tlaku Komety, jenže poslala puk pouze do středního pásma a hosté se rychle vrátili do útoku. Následné vyhození puku končí zakázaným uvolněním a hra zůstává v obranném pásmu Dukly.

25:06
    Puk trefuje střešní konstrukci a hra je přerušena, vhazovat se bude po levici Sigmunda.

25:27
    Dukle se nepodařil přechod do útočného pásma, rozhodčí pískají ofsajd.

25:42
    Ani tentokrát se Dukla nedostala do útoku, opět se provinila ofsajdem.

26:45
    Zubíček nedokázal zpracovat puk u své střídačky a k puku tak můžou domácí.

27:09
    Zakázané uvolnění Komety.

27:28
    Útočníci Dukly mohli před Matouškem zakončovat, jenže ani jeden si nedokázal poradit se skákajícím pukem.

28:17
    Veselský se dostal do dobré pozice a střílel na vzdálenější tyč, jeho ránu nakonec chytá Matoušek do lapačky.

29:08
    Vandasova rána od modré míří přímo do připravené lapačky Matouška.

29:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Zubíček – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).

29:47
    Domácí musí s pukem až za vlastního brankáře.

30:17
    Dukla se zatím v přesilové hře nedostala do útoku, Kometa drží puk mimo své obranné pásmo.

30:58
    Hamříkův pokus končí pouze na zadním plexiskle.

31:12

31:36
    Série střel na Matouška nakonec končí druhým gólem. K puku se na pravém kruhu dostal JINDŘICH HABERMANN, na nic nečekal a pohotovým zakončením překonal brankáře Matouška. Asistence: Jáchym Jungwirth.

32:19
    Dukla posílá puk na zakázané uvolnění.

32:35
    Domácí nemohou pokračovat v souboji o puk, vystavili by se totiž ofsajdu.

33:19
    Domácí brankář si dokázal poradit se zakončením Komety. Hráči si po odpískání ještě chtěli vyřizovat účty, jenže rozhodčí je rychle rozehnali.

34:15
    Pavlík se chystal dorážet přihrávku Nekvapila, jenže puk se mu nepovedlo zpracovat a ke střele se nedostal.

35:09
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Löffler – 2 min., držení).

35:18
    Mášovu střelu vyráží Sigmund před branku. Dukla následně dokázala vyhodit puk ven z pásma, jenže hosté se dokázali velmi rychle vrátit.

36:11
    Vhazuje se ve středním pásmu, Kometa se totiž během přechodu do útočného pásma dopustila ofsajdu.

36:53
    Dukla v závěru oslabení úspěšně vyhazuje puk ven z pásma.

37:09

38:27
    V souboji o puk u mantinelu nakonec úspěšnější Kometa.

38:57
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Nekvapil – trest ve hře, nedovolený zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Zduba.

39:15
    Löffler na modré trefil pouze nejbližšího hráče Dukly a puk už mířil ven z pásma, domácí obránce ho ale stihl včas zachytit.

39:27
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Coufal – 2 min., sekání).

40:00

Druhá třetina je u konce. Hosté několikrát tlačili na Duklu a dostali se do několika šancí, jenže Kometa ani v této třetině nepřekonala Sigmunda. Jihlavě se opět podařilo vstřelit jeden gól, ve 32. minutě po několika střelách nakonec úspěšně střílel Jindřich Habermann. Dukla i po druhé třetině odchází do kabin s vedením, tentokrát už dvoubrankovým. Třetí třetina začne přibližně ve 14:30.

Mužstva se vrací na led, za chvíli začne třetí třetina.

40:01

40:01
    Úvodní vhazovaní pro Duklu.

40:25
    Váňa prověřil hned v úvodu Matouškovu pozornost střelou od modré.

41:27

41:40
    Pavlíkovu střelu Sigmund chytil do lapačky a rychle položil na led, aby Dukla mohla pokračovat ve hře.

42:52
    Kometa posílá z rohu puk až za Sigmunda.

43:43
    Dukla střílí na Matouška ze všech stran, ale neúspěšně.

43:57

44:51
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hamřík – 2 min., nedovolené bránění).

45:00
    Coufal na úvod oslabení posílá puk podél mantinelu až za Matouška.

45:30
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Ošmera – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Bělohlav – 2 min., hrubost).

46:30
    Sigmund zatím odolává všem pokusím Komety.

46:51

46:58
    Vhazování u Matouška se bude opakovat, Dukla dostává varování.

47:33
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa snižuje na rozdíl jedné branky a závěr dnešního utkání tak bude ještě hodně zajímavý. Za hosty snižuje MICHAL ČERVENKA. Asistence: Jakub Zubíček.

48:07
    Zakázané uvolnění vrací hru k Sigmundovi.

48:22
    Další zakázané uvolnění Jihlavy. Ujčíkovi se toto rozhodnutí sice nelíbí, nicméně rozhodčí si za svým rozhodnutím stojí.

49:59
    Coufal neudržel puk na modré a Dukla tak musí vyjet ven do středního pásma.

50:29
    Hamřík vyhazuje nikým nehlídaný kotouč rychle pryč od Sigmunda až do středního pásma.

51:37
    Eich od modré trefuje střešní konstrukci, vhazuje se po levé ruce Sigmunda.

52:28
    Dukla si bere dvoubrankové vedení zpět. Klapica nejprve trefil z kruhu Matouškovy betony, od kterých se puk dostal na volného ADAMA VESELSKÉHO, který zblízka poslal puk až za brankovou čáru. Asistence: Andrej Klapica.

53:47
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Bělohlav – 2 min., hákování).

53:53
    Vandase trefilo vyhození Komety do výstroje. Obránce Dukly puk nedokázal udržet za brankovou čarou a Jihlava musí do středního pásma.

55:06
    Zakázané uvolnění Dukly.

55:47

56:02
    Bělohlav se chystal na kruhu ke střele, jenže byl v pásmu příliš brzo a je mu odpískáno zakázané uvolnění.

56:45
    Habermann střílel na Matouška z minimálního úhlu, střela vypadala pro domácího útočníka nadějně, jenže Matoušek stihl včas a efektivně zasáhnout.

57:51
    Kometa se žene za vyrovnáním, v závěru třetiny si připisuje několik střel, ale Sigmund zatím odolává.

58:49
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Hamřík – 2 min., vražení na mantinel).

58:57
    Matoušek míří na lavičku a hosté zkusí hru v šesti!

59:10
    Kometa musí zpět do středního pásma.

59:25
    Třicet pět sekund před koncem je Kometa opět na dostřel. Přízemní střelou přidává druhý gól hostů KAMIL ŠKODÍK. Asistence: Jakub Zduba.

59:25
    Oddechový čas pro hosty.

59:34
    Kometa opět hraje bez gólmana. Dukla mířila na prázdnou branku, ale netrefila a píská se zakázané uvolnění.

Zápas je u konce. Kometa dvakrát sahala ve třetí třetině po vyrovnání. Ve 48. minutě snížil na 2:1 Michal Červenka, v 53. minutě si ale Dukla opět vzala dvoubrankové vedení zpět díky gólu Adam Veselský. Dvě minuty před koncem Brno odvolalo gólmana a dokázala v poslední minutě po střele Kamila Škodíka opět snížit na rozdíl jedné branky, další gól už ovšem hosté nepřidali a Dukla tedy bere v dnešním utkání všechny tři body za výhru 3:2. Se čtenáři se loučím a přeji příjemný zbytek sobotního dne. (15:10:04)

Daniel Lhotský

Branky a nahrávky: 5. Modl (Habermann, Coufal), 32. Habermann (Jungwirth), 53. Veselský (Klapica) – 48. Červenka (Zubíček), 60. Škodík (Zduba)

Rozhodčí: Trnka – Hájková, Zíka