Poruba 2011 – Slavia 5:4 (kon.) | Přerov – Litoměřice 1:2 (kon.) | Vsetín – Třebíč 4:1 (kon.)
Kadaň – Prostějov 0:5 (kont.) | Šumperk – Ústí n/L 6:2 (kon.) | Kolín – Havířov 5:2 (kon.)
Benátky n/J – Frýdek-M. 1:3 (kon.) | Jihlava – Sokolov 2:5 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
4:3 (1:0, 1:3, 1:0 - 1:0)
HK Mladí Draci Šumperk
Sobota 04.12.2021, 12:00 • RT TORAX ARENA • Extraliga dorostu - o účast v play-off • Skupina E

Z dnešního dorosteneckého klání je to ode mne vše. Přeji pohodové sobotní odpoledne a příjemný druhý adventní víkend. (14:29:42)

Ve třetím dějství byla Poruba hodně často ve čtyřech, ovšem soupeři nedala možnost vedení pojistit druhým gólem. Vyhrocenou třetinu, kdy se odebral předčasně do šatny šumperský útočník za hrubé napadení, ukončili domácí nakonec tlakem do brány a v poslední minutě základní hrací doby navíc s hrou bez gólmana vyrovnávací trefou Tomáše Wendelína.

V prodloužení si dávali domácí s útočením na čas, a když už vstoupili do pásma, vynutili si faul. Početní výhodu ve třetí minutě nastavení předčasně ukončil střelou z dálky Petr Sobol, a protože puk vyletěl z brány, pojistil rozhodnutí rozhodčího ještě dorážkou.

Poruba po ztrátě vedení ve druhé třetině dokázala najít mentální síly, ubránit tři oslabení a v poslední minutě utkání dostat zápas do prodloužení. V něm díky početní výhodě získali dorostenci RT TORAX cenný druhý bod.

62:31
    Poruba právě vstřelila branku!
    Autorem branky je PETR SOBOL. Asistence: Daniel Janeček.

62:02
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Verner – 2 min., podrážení).

60:01

59:36
    Autorem branky je Tomáš WENDELÍN. Asistence: Lev Viktorovič Stasiuk a Vincent Glos.

59:15
    Poruba hraje bez gólmana.

58:15

57:13
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Kršík – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Jarmara – 2 min., nedovolené bránění).

56:27

54:27
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Moravec – 2 min., podrážení).

54:15

53:15
    Vyloučení v týmu HK Mladí Draci Šumperk (Čunát – 5 min., napadení + osobní trest do konce utkání, napadení).

52:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (Janeček – 2 min., hákování).

50:01

48:01
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba (hráčská lavice – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká Wardas.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 5. Vehovský (Kalužík, Moravec), 22. Stasiuk (Kalužík, Wendelín), 60. Wendelín (Stasiuk, Glos), 63. Sobol (Janeček) – 26. Verner (Čunát), 27. Seidenglanz (Peškar), 33. Peškar (Seidenglanz, Compel)

HC RT TORAX Poruba: Chylík (Mareček) – Janeček, Michalčík, J. Kalužík, Glos, Pavlíček – Konečný, Moravec, Vehovský – Stasiuk, Kršík, Wendelín – P. Sobol, Šrubař, Wardas – Murin
    Trenér: David Moravec

HK Mladí Draci Šumperk: Ondráček (Valenta) – Hrdina, Jarmara, Cekr, Juřík, Zavoral, Compel – Peškar, Maurer, Tomeš, Verner, Janech, Seidenglanz, Lichner, Prokop, Čunát, Novák
    Trenér: Radek Kučera

Rozhodčí: Holibka – Bubela, Klimek