Bologna – Fiorentina 2:3 (kon.) | Spezia – Sassuolo 2:2 (kon.) | Venezia – Hellas Verona 3:4 (kon.)
Sampdoria – Lazio 1:3 (kon.) | Juventus – Janov 2:0 (kon.)
UC Sampdoria
1:3 (0:3)
S. S. Lazio
Neděle 05.12.2021, 18:00 • Stadio Luigi Ferraris (Janov) • Italská Serie A • 16. kolo

To je ode mě vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou! (20:08:37)
    Vítězná radost Římanů

Oslabené Lazio ubránilo třígólový náskok

Komfortní polštář si římský klub vytvořil už v prvním poločase, kdy se dvakrát trefil Immobile a jednou Milinković-Savić. Toho ve druhé půli rozhněval rozhodčí. Běžela 67. minuta, když Michael Fabbri nejprve přehlédl faul na jeho osobu, aby vzápětí odpískal jeho podražení a navrch mu dal kartu. Milinković-Savić byl v tu chvíli vzteky bez sebe, rozhodčímu vynadal a vykartoval se. Oslabené Lazio mělo štěstí, že Sampdoria zahazovala šance. Pouze jednu proměnil Gabbiadini, který jen kosmeticky upravil na konečných 1:3.

Držení míče: 48% : 52%.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:1.
    Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.

90+4

90+3
    Další promarněná šance Sampdorie! Ta nejprve nevyužila roh, ale v navazující akci se po centru do vápna zmocnil odraženého míče Gabbiadini, s jeho přízemní dělovkou měl Strakoša plné ruce práce.

90+2
    Ve druhé ze čtyř nastavených minut nedokázal Riccardo Ciervo obehrát Acerbiho.

90
    Mohli jsme se dočkat dramatu, kdyby Ekdalova rána zapadla k pravé tyči! Strakoša dlouho letěl vzduchem a nakonec si oddechl. Tohle bylo těsné!
    89. Manolo GABBIADINI - 1:3

89
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    Jiskřička naděje! Tečovaná krosová přihrávka propadla ve vápně až k MANOLOVI GABBIADINIMU, který Strakošu překvapil střelou z otočky.

88
    Žlutou kartu dostává Vedat Muriqi (Lazio).

Ostré lokty Kosovana poznal Maja Jošida.

86
    Riccardo Ciervo byl při napadání rozehrávky příliš netrpělivý, k zisku míče si vypomohl faulem.

85
    Střídání v týmu UC Sampdoria: ze hřiště odchází Antonio Candreva, přichází Riccardo Ciervo.

84
    V další akci vybojoval pro Sampdorii Morten Thorsby roh. Na centr z něj si naskočil Julian Chabot, ale v obležení protihráčů nedokázal přesně zakončit.

82
    Maja Jošida se chytá za hlavu poté, co zahodil velkou šanci! Po Candrevově centru z přímého kopu skákal Japonec úplně sám, přesto horní tyčku římské branky přehlavičkoval.

81
    Domácí se rychle nastěhovali zpátky k vápnu a po Felipeho faulu si kopnou standardku z pravé strany.

80
    Žlutou kartu dostává Adrien Silva (Sampdoria).

Při rodícím se brejku Silva zatáhl za záchrannou brzdu.

78
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Mattia Zaccagni, přichází Stefan Radu.

77
    Plně koncentrovaná defenziva Lazia soupeřům nepovoluje možnost ohrožení branky.

Lukáš Jasoněk

Branky: 89. Gabbiadini – 7. S. Milinković-Savić (Zaccagni), 17. Immobile (Zaccagni), 37. Immobile (S. Milinković-Savić)

Karty:   14. Candreva (SMD), 38. Bereszyński (SMD), 39. Quagliarella (SMD), 80. Adrien Silva (SMD) – 67. S. Milinković-Savić (LAZ), 88. Muriqi (LAZ)   67. S. Milinković-Savić (LAZ)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 7:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.
    UC Sampdoria: Audero – Bereszyński (56. Jošida), A. Ferrari (46. Dragusin), Chabot, Augello – Candreva (85. Ciervo), Thorsby, Ekdal, Verre (46. Adrien Silva) – Gabbiadini, Quagliarella (C) (46. Caputo).
    Náhradníci: Falcone, N. Ravaglia – Askildsen, Caputo, Ciervo, Dragusin, Depaoli, Murru, Yepes, Trimboli, Adrien Silva, Jošida.

Trenér: Roberto D'Aversa

S. S. Lazio: Strakoša – Hysaj, Luiz Felipe, Acerbi, Marušić – S. Milinković-Savić, Cataldi (64. Lucas Leiva), Bašić – Zaccagni (78. S. Radu), Immobile (C) (46. Muriqi), Pedro (64. Felipe Anderson).
    Náhradníci: Adamonis, Reina – Akpa-Akpro, Luis Alberto, Felipe Anderson, Lazzari, Escalante, Lucas Leiva, Moro, S. Radu, Vavro, Muriqi.