Detroit – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Washington – Columbus 3:1 (kon.) | Boston – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Colorado 6:5 (po pr.) | Nashville – Montreal 4:3 (po pr.) | Minnesota – Toronto 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 3:2 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 1:4 (kon.)
Nashville Predators
4:3 (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)
Montreal Canadiens
Neděle 05.12.2021, 01:15 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z tohoto utkání je to vše. Děkuji vám za pozornost a pokud se ještě chystáte spát, tak dobrou noc, jinak krásnou neděli. Od klávesnice se s vámi loučí Igor Mainka. (04:34:42)

Získaný bod udržel Montreal ve východní konferenci na 14. místě před Islanders a Ottawou, kteří také dnes v noci bodovali. Nashville po vítězství poskočil o čtyři pozice na sedmé místo.

Oba týmy sehrají další zápas až ve středu ráno. Nashville doma přivítá Detroit a Montreal pocestuje na led Tampy Bay.

0+2, čas na ledě 24:48 (+2)

Třetí třetina jednoznačně patřila domácím hráčům, kteří soupeře přestříleli vysoko 17:2. Velký podíl na tom měla první střela montrealského Kulaka, díky které se Canadiens dostali do vedení 3:2. Kunin v 51. minutě vyrovnal a v závěru třetí části mohly jít oba celky do vedení, ale výborné zákroky předvedli oba gólmani.

V prodloužení už každý chvilku tahal pilku. Montrealu se povedlo dvakrát ujet, ale brankáře Sarose neobelstili. To se povedlo až v závěru Forsbergovi, který z velkého úhlu dostal puk pod horní tyč a rozhodl o druhém bodu pro Nashville.

64:49 Filip FORSBERG - 4:3

64:49
    Nashville právě vstřelil branku!
    Montreal špatnou přihrávkou nabídl soupeři kotouč na poslední půl minutu. Domácí toho využili, Granlund objel branku po mantinelu ve směru hodinových ručiček, přihrál k druhé tyči FILIPU FORSBERGOVI, který z velkého úhlu napálil puk do horní poloviny branky! Asistence: Mikael Granlund, Roman Josi – 4:3!

63:46
    Dvorak střílel po buly z vrcholu levého kruhu, avšak přestřelil domácí branku.

63:42
    Caufield zkoušel vystřelit přes bránícího hráče, ale trefil jeho nohy. Následně jeho spoluhráč vjel do domácí branky.

62:30
    Allen předvedl parádní zákrok, poté co si jeden z hráčů Nashvillu položil obránce a přihrál volnému Tomasinovi, který z první trefil beton gólmana Montrealu.

61:46
    Po buly se znovu dostal do úniku hráč Montrealu, ale střelu Toffoliho z pravého kruhu vyrazil brankář Saros vedle branky.

61:39
    Na druhé straně střílel z pravé strany Granlund, ale ani tento pokus brankář za svá záda nepustil.

61:28
    Caufield dostal přihrávku k pravému rohu, vyjel si před branku, ale přes Sarose puk neprotlačil.

60:54
    Po buly pláchl na branku Nashvillu Hoffman, nachystal si puk na forhendovou stranu a vystřelil k levé tyči. Saros se natáhl a puk zkrotil.

60:46
    O první střelu se pokusil Granlund, jeho pokus z levého kruhu srazil bránící hráč do ochranné sítě.

60:30
    První půlminutu strávili na kotouči domácí hráči, ale bez střeleckého pokusu.

60:01

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 5. Tolvanen (Ekholm, Kunin), 38. Jeannot (Ekholm, A. Carrier), 51. Kunin (Johansen, Benning), 65. F. Forsberg (Mikael Granlund, Josi) – 25. Suzuki (Ch. Wideman, Caufield), 31. Dvorak (D. Savard, Toffoli), 44. Kulak (Caufield, Toffoli)

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Josi (C), Fabbro, Ekholm (A), A. Carrier, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Mikael Granlund (A), Duchene – Tolvanen, Johansen, Kunin – Trenin, Sissons, Jeannot – Cousins, Novak, Tomasino.
    Trenér: Ducharme.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Chiarot (A), Kulak, A. Romanov, D. Savard, Norlinder, Ch. Wideman – Lehkonen, Suzuki (A), Toffoli (A) – Drouin, Poehling, Armia – M. Hoffman, Dvorak, Caufield – Pezzetta, M. Perreault, Evans.
    Trenér: Hynes.

Rozhodčí: South, Sutherland – Cherrey, Hunt.

Diváci: 17159