Detroit – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Washington – Columbus 3:1 (kon.) | Boston – Tampa 2:3 (po pr.)
Ottawa – Colorado 6:5 (po pr.) | Nashville – Montreal 4:3 (po pr.) | Minnesota – Toronto 4:3 (2:1 po s.n.)
Carolina – Buffalo 6:2 (kon.) | NY Rangers – Chicago 3:2 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 1:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
Minnesota Wild
4:3 (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Neděle 05.12.2021, 01:15 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočetnou příště! (04:18:12)

Do poslední sedačky zaplněné ochozy v Xcel Energy Center dnes večer sledovaly bitvu, která byla napínavá až do samotného konce. Minnesota v jednu chvíli v utkání vedla o tři branky a své soky jasně přehrávala, Toronto se ale poté kouslo a během druhé poloviny prostřední periody srovnalo. Následovala bezgólová poslední část, prodloužení a pak i nájezdy, ve kterých Minnesotě bod navíc vystřelil Kirill Kaprizov. Maple Leafs tedy sice na severu Spojených států předvedli výborný výkon, který ale na výhru nestačil.

Kirill KAPRIZOV - 4:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Minnesota Wild.
    Autorem vítězné branky je KIRILL KAPRIZOV.
    William NYLANDER

3. série
    2:1
    Talbot Nylandera vychytal, Minnesota vítězí!
    Kirill KAPRIZOV

3. série
    2:1
    Kaprizov se nenechal zahambit a uklidil puk pod víko!
    Auston MATTHEWS

2. série
    1:1
    Matthewsovi už bekhend vyšel, máme vyrovnáno!

1:0
    Kaše bekhendem zakončil mimo domácí branku.
    Mats ZUCCARELLO

1. série
    1:0
    Zuccarello vymíchal Campbella a zakončil k pravé tyči!

Jako první pojedou domácí.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:54
    Kombinaci Maple Leafs z kruhu zakončil Nylander, Talbot kotouči do cesty nastavil beton. Jdeme do nájedzů!

64:30
    Eriksson Ek se ve vlastním oslabení dostal do útoku a nehodlal tuto šanci zahodit, Campbell byl ale i tentokrát rychlejší než střela protihráče.

64:03
    Oddechový čas pro hosty.

64:03
    Tohle může být rozhodující moment střetnutí! Jonas Brodin (MNS) se za zvuku bučení publika odebírá na trestnou lavici za sekání, přesilovka pro Toronto!

64:00
    Poslední minuta prodloužení!

63:52
    Brodinova střela z otočky se neujala, Eriksson Ek se následně po dorážce natahoval marně!

63:28
    Minuta a půl do konce prodloužení. Na Campbella nevyzrál ani Dumba, jehož projektil z prostoru mezi modrou a kruhy zmizel ve výstroji gólmana.

62:53
    Kaprizov podruhé v prodloužení přestřelil, Toronto se ujímá kotouče a může jít do protiútoku.

62:35
    Po souhře s Matthewsem z hranice brankoviště zakončoval Rielly, Talbot ani tentokrát nepovolil.

62:03
    Matthews byl u mantinelu zneškodněn Hartmanem, Minnesota akci Maple Leafs rozložila už v zárodku.

61:33
    Talbot po střele Muzzina zaznamenal další úspěšný zákrok, na kotouč se vrací domácí hráči.

61:07
    Fiala se protlačil do bezprostřední blízkosti branky, Campbell mu kotouč hokejkou vyšťouchl z hole.

60:39
    Campbell vystřelil puk na jednu ze střídaček, vylučovat se ale nebude. Dění bude pokračovat vhazováním před svatyní Toronta.

60:13
    Kaprizov kvůli bránícímu Riellymu z kruhu výrazně přestřelil hostující branku, parádní práce hostujícího zadáka.

60:01

Šedesát minut vyrovnané bitvy o vítězi nerozhodlo, za malou chvíli tak půjdeme do prodloužení!

59:43
    Foligno se v samotném závěru základní hrací doby dostal do krátkého úniku, který Campbell zlikvidoval betonem!

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:57
    Dumba udržel puk v útočném pásmu, domácí ještě mají šanci pokračovat v mírném náporu.

58:37
    Po souhře s Raskem z hranice brankoviště bekhendem zakončil Fiala, Campbell má ve statistice další zákrok.

57:56
    Bunting poslal puk za sebe Matthewsovi, jehož projektil letěl několik centimetrů nad horní tyč.

57:10
    Rozhodnout se zachtělo TJ Brodiemu, jenže jeho střela byla zblokována. Puk zaletěl do ochranné sítě.

57:01
    Icing Minnesoty připraví vhazování vedle svatyně Cama Talbota, Toronto má nyní na ledě převahu.

56:41
    Matthews se pokusil naservírovat puk Simmondsovi, kterého ale bleskově odzbrojili protihráči.

56:10
    Do konce základní hrací doby zbývají necelé čtyři minuty, nastavení se pomalu ale jistě blíží.

55:41
    Nylander našel Taverese, který se na moment zbavil Kulikova a zakončil do Talbotova betonu.

55:13
    Maple Leafs se dostali do postavení mimo hru, následné buly před modrou vyhrál Duhaime.

54:45
    Zatím vše nasvědčuje tomu, že půjdeme do prodloužení. Možná se to v následujících pěti minutách ještě změní, ale obrany jsou zatím nekompromisní.

Střely na branku: 35 – 34.

54:22
    Fiala poslal puk do rohu, odkud se odrazil na hokejku Pitlicka. Ten jej z hodně ostrého úhlu nasměroval na Campbella, který chytá.

53:56
    Tečovaná střela z modré čáry se otřela o vnějšek sítě torontské branky, hosté následně znovu vyhodili kotouč až za Talbotovo brankoviště.

53:30
    Brodin dojel vyhozený kotouč, sudí odpískal další icing Javorových listů. Vhazovat se bude před Campbellem.

52:58
    Dumba pronesl puk do útočného pásma, Minnesota se dostala dopředu poprvé po několika minutách.

52:35
    Matthews nabídl puk k mantinelu Spezzovi, jehož následné lehké zakončení přistálo pod lapačkou domácího gólmana. Přerušuje se.

51:30
    Zaplněné ochozy haly si přejí branku, ani jeden tým ale momentálně v útoku není moc kreativní. Oba gólmani moc práce nemají a když už jsou nuceni zasáhnout, příliš se u toho nenadřou.

50:46
    Hosté vyhráli buly před Talbotem a po pár sekundách na něj vyslali naprosto rutinní střelu, se kterou si připravený domácí brankář naprosto hravě poradil.

Střely na branku: 32 – 30.

50:15
    Nylander ze středního pásma nahodil puk do Talbotovy nastavené rukavice. Komerční přestávka.

49:35
    Minnesota velmi rychle rozložila další hostující výpad a znovu vrací hru před klec Jacka Campbella.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:02
    Campbell má od začátku třetí třetiny podstatně více práce než jeho protějšek na druhém konci hrací plochy, nyní zastavil další ránu. Tentokrát z levé strany.

48:16
    Maskovaný strážce hostujícího brankoviště Bjugstadovo skákající nahození schoval do své rukavice.

Střely na branku: 29 – 30.

48:00
    Po Folignově střele z pravého kruhu ještě dorážel Fiala, Campbell ale udržel puk před brankou.

47:28
    Rielly zachytil odražený kotouč až za modrou čárou, Toronto se musí stáhnout ven z útočného pásma.

47:03
    Maple Leafs to zvládli, Rielly i Kämpf jsou z trestné lavice venku. Oba týmy hrají v plném počtu.

46:39
    Campbell vytáhl z rukávu další dva zásahy, tlak Minnesoty v závěru početní výhody graduje.

46:15
    Muzzin vyhazuje puk až k Talbotovi, který jej zastavil svou holí a přenechal vracejícímu se spoluhráči.

46:00
    Oddechový čas pro domácí.

46:00
    Gólman Toronta si na své konto připsal dvaadvacátý zákrok a na malý moment pozastavil hru.

45:42
    Šňůru přihrávek prudkou ranou z mezikruží uzavřel Kaprizov, který nastřelil Campbellovo rameno.

45:11
    Zuccarello chtěl poslat puk na modrou Brodinovi, který ale puk nezvládl zachytit. Minnesota se vlastní nepovedenou přihrávkou připravila o pásmo.

44:58
    A pozor, domácí čeká hodně dlouho dvojnásobná početní výhoda! Riellymu bude dělat společnost David Kämpf (TOR), který je vykázán za vysokou hůl!

44:46
    Rozhodčí tentokrát směrem k boxu časoměřičů naznačil držení hole, trestán je Morgan Rielly (TOR).

44:46
    Volný puk projel až k hostujícímu brankovišti, Campbell jej bez váhání přikryl svou rukavicí. Bude se vylučovat, na trestnou půjde někdo z Toronta.

43:50
    Hra se už nějakou dobu drží před Campbellem, Tavares se nyní snaží se prokousat skrz silný domácí forček a vyvézt puk ven ze své obranné třetiny.

43:30
    Kaprizov navzdory dotěrnému protihráči zvládl poslat puk na opačný kruh, Zuccarello ho ale nezachytil.

42:49
    Rychlou akci domácích borců zakončil Duhaime, Campbell byl ve střehu a přerušil dění.

42:29
    Hra se po Fialově střele výrazně zrychlila, neposedná pryž nyní velmi často mění majitele. Ani jednomu celku se nedaří jí na delší dobu zkrotit.

41:54
    Ospalý úvod třetí třetiny prořízl Kevin Fiala, který těsně po vyhraném buly u hostující svatyně nastřelil brankovou konstrukci!

Dnešní utkání sleduje 18 568 diváků.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:42
    Po zakázaném uvolnění Toronta proběhne vhazování po pravé straně branky Jacka Campbella.

41:19
    Své ofenzivní schopnosti nyní dávají na odiv zase hráči Minnesoty, Foligno z kruhu přestřelil.

40:50
    Toronto se opět probojovalo před domácí branku. Uvidíme, co před Talbotem vymyslí tentokrát.

40:21
    O první ránu třetí třetiny se postaral William Nylander, který z modré trefil Talbotův beton.

40:01

Minnesota měla druhou třetinu rozehranou naprosto ideálně a v jedné chvíli nad silným Torontem vedla hned o tři branky, když se krátce po sobě prosadili Zuccarello s Folignem. Hosté pak ale udělali přesně to, co jsem při popisu třetího domácího gólu psal, že udělat musí – pořádně zabrat. Maple Leafs ve druhé polovině periody takřka nepustili protihráče k puku a svou naprosto obrovskou převahu přetavili hned ve tři góly. Stav je tak před startem posledního dějství vyrovnaný a čeká nás zřejmě hodně napínavých dvacet minut.

Toronto právě vstřelilo branku!
    Tak to je pro Minnesotu závěr periody jako z hororu! Toronto svou další početní výhodu využívá naprosto bleskově, máme vyrovnáno! Spezza tentokrát místo zakončení celou akci připravil – poslal puk k tyči na volného AUSTONA MATTHEWSE, který měl následně hodně jednoduchou práci a prostrčil puk do sítě – 3:3! Asistence: Jason Spezza, Morgan Rielly.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:30
    Domácí prožívají hodně nepříjemné chvíle, Alex Goligoski (MNS) inkasuje trest za hákování a Maple Leafs dostávají naprosto ideální šanci srovnat.
    37:51 Jason SPEZZA - 3:2

37:51
    JASON SPEZZA má zaděláno na hattrick, Toronto využívá přesilovku a kontaktní branka je na světě! Matthews od mantinelu poslal pryž na mezikruží přesně na hůl zkušeného veterána, který následně Talbota překonal ranou mezi betony. Kotouč jen tak tak projel za čáru – 3:2! Asistence: Auston Matthews, Morgan Rielly.

37:21
    Jordie Benn (MNS) to nyní před brankovištěm přehnal a po zákroku na Tavarese dostává menší trest za hrubost.

36:58
    Hartman vyhodil puk ven z pásma. V tom středním se ho neúspěšně pokusil zachytit jeden z hostů, pryž tak nakonec doklouzala až za Campbella na icing.

36:32
    Talbot lapil další kotouč a po hvizdu sudího následovala strkanice mezi Buntingem a Erikssonem Ekem.

35:55
    Po souhře s Greenwayem od modré čáry pálil Foligno, který ale trefil jen bránícího protihráče.

35:24
    Více ze hry mají na ledové ploše stále Maple Leafs, Minnesotě se nyní nedaří protihráče na delší dobu vytlačit ven za modrou čáru.

34:47
    Kerfoot z pravého kruhu poslal puk jen do levého betonu připraveného domácího gólmana.

Střely na branku: 16 – 18.

34:13
    Hosté krkolomně kombinují v útočném pásmu, pevné minnesotské obraně navzdory.

33:47
    Vstřelená branka hostující hráče nabudila, Cam Talbot musel znovu zasáhnout. Tentokrát pálil Matthews.
    32:47 Jason SPEZZA - 3:1

32:47
    Hosté zničehonic snižují a nutno podotknout, že jde o hodně šťastnou trefu! JASON SPEZZA chtěl z rohu kluziště poslat puk před brankoviště, místo toho se ale neposedná pryž odrazila od Bennovy brusle nad rameno Talbota a prošla do sítě – 3:1! Asistence: Nick Ritchie, Morgan Rielly.

31:52
    To byl zákrok! Nylander bleskově ze středního pásma po straně projel až před brankoviště a zakončil ke vzdálenější tyči, ale natažený Talbot kotouč zastavil bruslí!

31:04
    Domácí mají hru pod kontrolou a drží se na kotouči, Javorovým listům se stále nedaří se vrátit do zápasu.

30:46
    Dumba chtěl rozšířit střelecké portfolio Minnesoty projektilem z modré, kterou ale gólman Toronta s velkou lehkostí zastavil.

Střely na branku: 15 – 10.

29:56
    Záblesk aktivity Leafs: Brodie pronikl do útoku po pravé straně a přenechal puk dojíždějícímu Kämpfovi, jehož střelu Talbot vyrazil nad sebe do ochranné sítě.

29:38
    Hosté jsou nyní zralí na ručník, Minnesota rotuje v útočném pásmu a přehrává opařené protihráče.
    28:07 Marcus FOLIGNO - 3:0

28:07
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Wild se ujímají propastného tříbrankového vedení a Toronto bude muset v nejblížší době pořádně zabrat, jinak by to rychle mohlo být ještě horší! Eriksson Ek přestřelil a svým nahozením zasáhl sudího, přičemž puk se následně odrazil k volnému MARCUSU FOLIGNOVI, která zakončil přesně za Campbella – 3:0! Asistence: Joel Eriksson Ek.

Střely na branku: 14 – 10.

27:58
    Fiala se pokusil puk za Campbella nyní doslova procpat, což se hostujícím hráčům vůbec nelíbilo. Po přerušení byla k vidění malá strkanice.

27:48
    Fiala byl na kruhu málem odzbrojen Kerfootem, na poslední chvíli ale zvládl puk předat Greenwayovi.

27:28
    Hartman se sice dostal ke střele z voleje, kvůli dotěrnému protihráči, který na něj byl nalepený, ale nezvládl do kotouče dát takovou sílu, jakou chtěl.

26:53
    Minnesota operuje v útočném pásmu, dosud ale na Campbella v této přesilovce nevystřelila.

26:26
    Kerfoot nahodil puk do rohu za Talbota, pro vyhozenou pryž se dozadu vrací Jonas Brodin.

25:54
    Další komplikace pro Toronto, tohle by už mohlo mít pro hosty hodně nepříjemné důsledky. Za podrážení je tentokrát vykázán Travis Dermott (TOR).
    25:21 Mats ZUCCARELLO - 2:0

25:21
    Domácí přetavili svou druhou přesilovku v prostřední části v gól a odskakují do dvoubrankového vedení! Na listinu střelců se tentokrát zapisuje MATS ZUCCARELLO, jehož nahození z prostoru pro vhazování se od brusle nešťastně stojícího Holla odrazilo přesně do prázdného prostoru u vzdálenější tyče – 2:0! Asistence: Jonas Brodin, Kirill Kaprizov.

24:43
    S fauly se roztrhl pytel. Ondřej Kaše (TOR) za brankou podrazil Goligoskiho, po sedmi sekundách hry ve čtyřech na obou stranách tak uvidíme přesilovku Wild.

24:22
    Buntingovu přihrávku zachytil Brodin, který bez váhání vyhodil puk až za Campbella.

23:41
    Eriksson Ek se díky dobrému forčeku ve vlastním oslabení dostal ke kotouči a z modré čáry vypálil, připravený Campbell odpověděl vyrážečkou.

23:20
    Nepříjemná skrumáž před brankovištěm Cama Talbota skončila tyčkou!

22:49
    A právě Kämpf byl následně Kevinem Fialou (MNS) u mantinelu zahákován, situace se obrací. Maple Leafs si vyzkouší další početní výhodu.

22:38
    Fiala se pokusil protlačit do slotu, na poslední chvíli se ale něj ale pověsil Kämpf a zabránil mu v zakončení.

21:58
    Engvall schytal ostrý ale čistý hit v neutrální zóně. Goligoski drží puk před modrou čarou a snaží se najít nějakou cestu skrz hostující defenzívu.

21:32
    Fiala před brankou hledal rozjetého Dumbu, přihrávka ale nebyla úplně přesná.

20:34
    Formát pět na pět nám ale dlouho nevydržel, Morgan Rielly (TOR) míří ven ze hry za krosček.

20:21
    Prostřední část budiž zahájena. Hraje se v plném počtu na obou stranách, kvůli bitce z předchozí třetiny však na trestných stále sedí Foligno a Simmonds.

20:01

První třetina nabídla jednu jedinou branku, kterou v samotném závěru dějství vsítil domácí Greenway. Wild tak odchází do kabiny s jednogólovým náskokem, který je vesměs zasloužený. Minnesota se v úvodní části prezentovala výbornou, pevnou defenzívou a nebezpečným útokem, zatímco Toronto krom jedné či dvou šancí nezvládlo pořádně ohrozit Talbotovu klec. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet po pauze.

19:36
    Gól do šatny pro Maple Leafs, Xcel Energy Center je na nohou! Čtyřiadvacet sekund před koncem první části z modré čáry napřáhl Matt Dumba, jehož střela sice Campbellovi proletěla skrz výstroj, ale ťukla jen tyčku. Obrana Toronta si ovšem nepohlídala JORDANA GREENWAYE, který k odraženému kotouči bleskově dojel a usměrnil ho přesně za bezmocného brankáře – 1:0! Asistence: Joel Eriksson Ek, Matt Dumba.

19:23
    Muzzin podél mantinelu vyhazuje kotouč daleko od svého brankoviště, na hole si ho berou domácí.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:57
    Maple Leafs po rozebrání domácího výpadu zamířili do protiútoku, Talbot je však stále stoprocentní.

18:31
    Zuccarello hodně vysokým obloučkem nahodil puk až do rohu za Campbella, kam pro něj jako první dojel Kaprizov. Na něj se ale hned pověsili protihráči.

18:00
    Oba aktéři kočkované, tedy Marcus Foligno (MNS) a Wayne Simmonds (TOR), po vyrovnané bitce stráví pět minut na trestné lavici.

18:00
    V St. Paulu to nyní šlo z nuly na sto, po několika domácích šancích se hra rychle zostřila a celá situace vyústila v pěstní souboj mezi Marcusem Folignem a Waynem Simmondsem!

17:30
    Wild prožívají dosud asi nejaktivnější pasáž v utkání, Campbell musel v poslední půlminutě vytáhnout z rukávu hned několik těžkých zákroků.

16:58
    Minnesota bleskově prostřídala lajny a míří dopředu, kotouč do pravé straně pronáší dopředu Greenway.

16:34
    Sledujeme bitvu o kotouč za svatyní Toronta, do které je zapojeno hned několik hráčů.

15:52
    Pitlick se dostal do kvalitní šance na druhém konci hrací plochy, Campbell ale zakončení z pozice těsně vedle levou tyčí zneškodnil.

15:05
    Matthews chtěl oplatit službu, kterou mu v přesilovce prokázal Tavares, na nabídnout mu puk před brankoviště. Kvůli bránícím hráčům ale hostům akce nevyšla.

14:26
    Domácí se po dlouhých minutách bránění začínají probouzet, Campbell je ovšem stále bez práce.

13:50
    Eriksson Ek opustil trestnou lavici, Wild jsou v pěti. Talbot jen pár sekund po konci oslabení podržel svůj tým dalším zákrokem a na moment přerušil hru.

13:33
    Sandinova střela se zasekla někde v chumlu těl před brankovištěm, kotouč následně opět opustil minnesotskou část hrací plochy.

12:52
    A znovu, Toronto nyní po skvělém startu v přesilovce kulhá a nedaří se mu Talbota potrápit.

12:30
    Minnesota se dostala ke kotouči a bez váhání jej vyhazuje ven ze svého obranného pásma.

12:03
    Tavares vybídl k zakončení volného Matthewse, jehož prudkou ránu výborný Talbot vykryl vyrážečkou! Parádní zákrok!

11:48
    Jako první se dnes na trestnou lavici usazuje Joel Eriksson Ek (MNS), který byl vykázán za vysokou hůl. Uvidíme, co Maple Leafs vymyslí.

Střely na branku: 4 – 4.

11:29
    Hosté mají ponechanou výhodu, Jack Campbell startuje ven ze svého brankoviště. Uvidíme přesilovku.

10:36
    Dermott udržel puk v útočném pásmu a nahodil ho zpět za klec, Toronto se zuby nehty drží vepředu a snaží se nějak zlomit pevnou domácí obranu.

09:57
    Jednu bitvu o kotouč brzy vystřídala druhá. Javorové listy vyhrály obě a díky tomu se znovu usazují před brankovištěm Cama Talbota.

09:10
    Toronto se nyní nepovedenou přihrávkou vyhnalo z útočného pásma, kotouč zpoza branky projel až do středního pásma.

08:43
    První icing dnešního utkání si na své konto připisují hráči Minnesoty, vhazovat se bude po pravé straně jejich klece.

08:32
    Maple Leafs po svém ofsajdu vyhráli vhazování u modré čáry. Jen krátce poté přišel projektil z hranice pásma, který Talbot zachytil.

08:08
    Bunting se nyní blýskl hodně nepříjemnou a hlavně nenápadnou střelou z hranice brankoviště, Talbot ho ale měl přečteného a pryž vykopl mimo nebezpečí.

Střely na branku: 4 – 2.

07:56
    Buntingův pokus byl zblokován Brodinem, kotouč se následně odrazil na jednu ze střídaček. Přerušuje se, míříme do první komerční pauzy střetnutí.

07:20
    Kämpf se z mezikruží přesunul do rohu a z hodně ostrého úhlu zakončil, Talbot střelu bez větších obtíží hokejkou vyrazil do rohu.

06:47
    Poměrně dlouho se teď hraje bez přerušení, Wild se svými soky srovnali krok a bojují.

05:58
    Kevin Fiala to teď v rozmezí několika sekund zkusil z obou kruhů, v obou případech ale nastřelil jen připraveného strážce hostující svatyně.

05:22
    Dumba se zbavil dotěrného Simmondse a následně rozehrál puk podél mantinelu dopředu. Minnesota přechází do ofenzívy.

04:34
    Wild brání skutečně excelentně, protihráče drží u mantinelu a agresivně se je snaží připravit o kotouč. Toronto si zatím v útoku neví rady.

04:09
    Talbot stále nebyl nucen jít do akce, i další střelecký pokus hostů byl zblokován.

03:44
    Kaše nahodil puk za minnesotskou branku, Maple Leafs opět přesouvají dění do soupeřova pásma.

03:10
    Zuccarello hledal před brankou volného Brodina, který ale jedoucí kotouč v ideální pozici nezvládl zachytit. Z druhé vlny pálil až Hartman, jenž přestřelil.

02:48
    Fiala byl odzbrojen Dermottem hned na modré čáře, tenhle výpad Minnesoty skončil hodně brzo.

02:04
    Střelu Engvalla z pravého kruhu zblokoval Benn, kotouč se odrazil do ochranné sítě nad Talbotem.

01:45
    Toronto je zatím na ledě aktivnějším celkem, ale Talbot má díky dobré práci své obrany jen minimum práce.

01:09
    Rielly nahodil puk na Talbota, Maple Leafs následně využívají situace a odjíždí střídat.

00:40
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, týmy se snaží se usadit před klecí soupeře.

00:10
    Campbell musel už deset sekund po startu utkání zasahovat, Kaprizov se ho pokusil překvapit rychlou střelou z pravého kruhu.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!

Hráči jsou seřazeni na modrých čarách, halou zní kanadská hymna. Duel je na spadnutí.

Z hostující soupisky na poslední chvíli zmizel Mitch Marner, který se podle dostupných informací zranil v tréninku. To je pro Toronto nepříjemná ztráta...

Domácí mezi tři tyče pošlou veterána Cama Talbota, který si v 17 dosavadních startech připsal úspěšnost zákroků 91,4 %. Mladší Jack Campbell, jenž bude střežit svatyni Leafs, je na tom o dost lépe – v 19 utkáních pochytal 94,3 % střel soupeřů.

Ještě jednou vás zdravím, duel mezi Minnesotou a Torontem začne za pár minut! Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní sestavy obou výběrů.

Minnesota Wild: C. Talbot (Kähkönen) – Goligoski, Dumba, J. Brodin, Jordie Benn, Merrill, D. Kulikov – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Greenway, J. Eriksson Ek, M. Foligno – K. Fiala, V. Rask, R. Pitlick – Duhaime, N. Sturm, Bjugstad.
    Trenér: Dean Evason.

Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Hutchinson) – Rielly, Brodie, Muzzin, Holl, R. Sandin, Dermott – Bunting, Matthews, Simmonds – Kerfoot, Tavares, W. Nylander – Engvall, Kämpf, O. Kaše – N. Ritchie, Spezza, Joey Anderson.
    Trenér: Sheldon Keefe.

Rozhodčí: Hanson, McIsaac – Murray, Mills.

Krásnou noc u sledování NHL! Dnešní bohatý program prestižní zámořské soutěže nabízí mimo jiné i bitvu mezi Minnesotou Wild a Torontem Maple Leafs.

Bude se jednat o bitvu dvou velmi kvalitních celků – domácí jsou s třiatřiceti body na vrcholu Centrální divize a hosté, ač mají na kontě o dva body víc, jsou druzí v Atlantické divizi. Oba kluby navíc do bitvy půjdou s výbornou fazónou, oba vyhrály posledních pět zápasů v řadě. Uvidíme, kdo se bude v St. Paulu radovat dnes.

Z českých hráčů mohou do tohoto duelu potenciálně zasáhnout dva rodáci z Ústeckého kraje, torontští útočníci Ondřej Kaše a David Kämpf.

Nastavte si budíky, případně zůstaňte vzhůru – úvodní buly bude vhozeno pár minut po jedné ráno!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 20. Greenway (J. Eriksson Ek, Dumba), 26. Zuccarello (J. Brodin, Kaprizov), 29. M. Foligno (J. Eriksson Ek), rozh. náj. Kaprizov – 33. Spezza (N. Ritchie, Rielly), 38. Spezza (Matthews, Rielly), 40. Matthews (Spezza, Rielly)