po s.n. (2:1)
HC LERAM Orli Znojmo
3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
KAC Klagenfurt
Neděle 05.12.2021, 17:30 • Nevoga aréna • bet-at-home ICE Hockey League • 24. kolo

Od nás je to pro dnešek vše, přejeme vám hezký zbytek dne a budeme se těšit u dalších přenosů. (20:00:45)

Oba celky si tvořily několik šancí, hra byla po všech třetinách vyrovnaná, a tak rozhodly až nájezdy. V těch potvrdili své skvělé výkony gólmani obou týmů, nakonec však přeci jen v rozhodujícím okamžiku překonal Dahma Tomáš Svoboda. Za zmínku stojí i dnešní výkon Radka Prokeše, který se zasloužil o oba znojemské góly a navíc proměnil i jeden z nájezdů.

5. série
    2:1
    Tomáš Svoboda proměňuje. Znojmo dnes bude brát dva body!

Samostatné nájezdy začínají.

Tak nakonec o vítězi nerozhodne prodloužení, ale až nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:39
    Znojmo se vydalo vstříc Dahmovi v přečíslení dva na jednoho. Ani teď se ale fanoušci gólu nedočkali.

63:15
    Matuš poslal puk před branku, žádného ze spoluhráčů ale nenašel.

62:50
    Culkin nepřesnou přihrávkou daroval puk hostům.

62:28
    Znojmo se nepřesnou rozehrávkou vyhnalo z útočné třetiny.

61:30
    Luciani z bezprostřední blízkosti Dahma nepřekonal. Znojmo zůstává na kotouči.

60:18
    Ofsajd zastavuje útočnou akci hostů.

60:01

Oba týmy si ve třetí části vytvořily několik šancí, prosadit se jim ale nepodařilo. O vítězi rozhodne prodloužení.

60:00

59:58
    Teď to zkusil ještě Klagenfurt, Kantor si ale střelu z vrcholu kruhu pohlídal.

59:37
    Znojmo drží puk v útočném pásmu, Dahma teď potrápil Němec, přesto zůstává skóre nerozhodné.

58:37
    Bartko od modré minul.

58:01

57:18
    Výborná individuální akce Radka Prokeše, který s pukem zabrousil až před Dahma, střílel ale z ostrého úhlu, a tak se skóre nemění.

56:46
    Po krátké kombinaci hostů vyhazuje Matuš.

56:11
    Znojmo ihned po vhazování vyhazuje.

56:01
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Sedlák – 2 min., podrážení).

55:15
    Ahlovu střelu od modré zblokoval jeden z hostů.

54:43
    Luciani se od modré prokličkoval až před Dahma, ani on ho ale tváří v tvář nepřekonal.

53:25
    Hosté vyhazují, Znojmu se zatím nedaří přejít přes modrou čáru a usadit se v útočné třetině.

52:55
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tavzelj – 2 min., hákování).

51:28
    Matuš od modré minul, puku se ujímají hosté.

50:55
    Tomáš Svoboda to zkoušel z mezikruží, ani jeho střela ale cestu za Dahmova záda nenašla.

49:55
    Po Lucianiho přihrávce to od modré zkoušel Younan, Dahma ale neohrozil.

47:58

47:40
    Klagenfurt se zatím v přesilovce prosadit nedokázal, hraje se v obranném pásmu Znojma.

45:58
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Tejnor – 2 min., držení).

44:59
    Kvasnica na modré čáře vybojoval puk a zkusil to z vrcholu kruhu, branku ale minul.

43:52
    Luciani našel svou přihrávkou pouze hráče Klagenfurtu, hra se přesouvá do obranné třetiny domácích.

43:17
    Zakázané uvolnění domácích.

42:15
    Filip Ahl křižnou přihrávkou před brankou nenašel svého spoluhráče, puku se ujímají hosté.

41:38
    Na druhé straně zahrozil Klagenfurt, i Kantor je ale připraven.

40:45
    Poté, co Matuš zavezl puk do útočné třetiny, se dostal z bezprostřední blízkosti Dahma do velké šance Tomáš Svoboda, rakouského brankáře ale nepřekvapil.

40:01

I ve druhé třetině jsme viděli po jedné brance na obou stranách. Zápas je vyrovnaný a uvidíme, zda přinese vyvrcholení již třetí perioda nebo zda rozhodne o vítězi až nastavený čas.

40:00

39:49
    Ta končí u Dahma. Ještě jednou se bude vhazovat.

39:29
    Jeden z hráčů Klagenfurt dorážel po střele z kruhu, ale Kantor si s kotoučem věděl rady. Znojmo zahajuje útočnou akci.

38:59
    Blíží se poslední minuta druhé třetiny. Vhazovat se bude před Kantorem.

38:06
    Nyní to zase zkouší Klagenfurt. Orli se museli stáhnout, ale Kantor zatím zasahovat nemusel.

37:14
    I závěr přesilovky byl od Orlů velmi povedený, avšak na všechny pokusy našel Dahm odpověď. Koch je již zpět na ledě.

36:41
    Klagenfurt se poprvé během tohoto oslabení osvobozuje.

36:13
    Hosté jsou pod tlakem. Zubov to nyní nadvakrát zkoušel z kruhu, ale na Dahma nevyzrál.

35:14
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Koch – 2 min., vysoká hůl).

34:32
    Dahm nyní špatně rozehrál a k dorážce se dostal Brittain, ale tomu puk vůbec nesedl. Backhandem nedokázal vymyslet nic.

33:53
    Orli se snaží dostat se do útočné třetiny, ale nedaří se jim to. Střední pásmo hlídá Klagenfurt.

31:49
    Ganahl se nyní nebezpečně dostával před znojemskou branku, ale znojemští beci si s ním na poslední chvíli poradili a koncovka mu tak nevyšla podle představ.

31:12
    Další střela od modré. Tentokrát z hole Unterwegera, ale ani v toto chvíli nemusel Kantor zasahovat.

29:40
    Vallant dostal přihrávku na modrou čáru a bez váhání střílel, ale jeden ze znojemských hráčů ji sraz mimo Kantorovo území.

28:55
    Poslední dvě minuty nepřinesly žádnou větší šanci. Puk je převážně ve středním pásmu. Gólmani tak nemají příliš práce.

26:49
    Znojmo se snaží o odpověď. Nastěhovalo se do útočného pásma, ale k žádné střele se zatím nedostalo. Hosté velmi dobře napadají.

25:20
    Puk nyní nebezpečně poskakoval před Kantorem, avšak znojemský gólman byl nakonec pohotovější než soupeř a schoval jej pod lapačku.

24:01
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Znojmo už bylo kompletní, ale MATTHEW FRASSER se dostal ke střele z krátké vzdálenosti a vyrovnává na 2:2. Asistence: Clemens Unterweger, Thomas Koch.

23:28
    Znojmu se konečně podařilo osvobodit se. Jeden z obránců poslal puk do středního pásma.

22:42
    Klagenfurt je zatím v útočném pásmu, ale všechny pokusy jsou blokovány znojemskými obránci.

21:57
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Němec – 2 min., držení).

21:50
    Jeden z hostujících hráčů nyní nastřelil tyčku za Kantorem. Znojmo mělo opravdu štěstí.

20:26
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojmo se ihned po vhazování nastěhovalo do útočného pásma. Po střele Ryana Culkina poskakoval kotouč v brankovišti, našel jej RADEK PROKEŠ a poslal za záda Dahma. Asistence: Ryan Culkin.

20:01

Po první části je skóre smírné. Hosté měli lepší vstup do utkání a už ve druhé minutě se dostali do vedení, ale Znojmo postupně vyrovnalo hru a nakonec zásluhou Prokešovy dorážky i skóre. Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:21
    Orli operují v útočném pásmu, Lucianiho střela z pravého křídla byla sražena.

18:26
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Vallant – 2 min., sekání).

17:49
    Orli hrají v signalizované výhodě, bude se vylučovat.

16:50
    Obersteiner se už už dostával do zakončení před brankou, ale na poslední chvíli byl zblokován jedním z domácích beků.

15:46
    Znojmo postupně má více a více ze hry, nyní operuje v útočném pásmu za Dahmovou klecí.

13:19
    Dahm jen vykopl betonem nahození z pravého křídla, kde byl volný Fejes, ten zkusil zakončovat mezi betony, ale dánský gólman úmysl vystihl.

11:34
    Younanovu střelu od modré vyráží Dahm betonem.

10:21
    Nyní opět pasáž mírného tlaku hostů. Kantor raději přikryl kotouč po nahození od mantinelu.

08:54
    Domácí vyrovnávají po relativně jednoduché akci. Bartko napřáhl po vyhraném buly na modré čáře, Dahm jeho střelu jen vyrazil a volný RADEK PROKEŠ doklepává do prázdné branky. Asistence: Jan Bartko, Radim Matuš.

06:29
    Sledujeme hodně přerušení a vyrovnaný hokej. Orli si po špatném začátku přeci jen připisují první náznaky šancí.

05:35
    Haudum se dostával k dorážce před Kantorovou klecí, ale znojemská obrana si poradila.

03:26
    Při hře ve čtyřech Znojmo vyrovnalo hru, ale vyjma Lucianiho střely z pravého křídla si zatím možnost nevytvořilo.

02:36
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Köver – 2 min., nafilmovaný pád nebo přihrávání).
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Unterweger – 2 min., nedovolené bránění).

01:33
    Hosté jdou do vedení, vydařený start korunují trefou, když se přihrávka na pravý kruh dostala až k NICHOLASI KRAUSOVI, který švihem z dobré pozice překonává Kantora. Asistence: Lukas Haudum, Rok Tičar.

01:18
    Hosté jsou v úvodu aktivnější a drží útočné pásmo.

00:18
    Tečovaná střela hostů od modré skončila v chumlu těl před Kantorem. Znojemský gólman nemusel zasahovat.

00:01

Tesla Orli Znojmo: Kantor (Groh) – Sedlák, Culkin, Younan, Haman, Tejnor, Bartko, Stránský – T. Svoboda, Němec, Luciani – Ahl, Zubov, Fejes – Gorčík, Prokeš, Matuš – Oščádal, Köver, Kvasnica.
    Trenér: Glen Hanlon

KAC Klagenfurt: Dahm (Holzer) – Strong, Schumnig, Maier, Vallant, Würschl, Unterweger – Fraser, Koch, M. Geier – Haudum, Tičar, Kraus – Ganahl, Obersteiner, S. Geier – Witting, Hochegger, Tavželj.
    Trenér: Petri Matikainen

Rozhodčí: Hronský, Soos – Durmis, Kis-Kiraly.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Caha

Lukáš Peroutka

Nikola Katolická

Branky a nahrávky: 9. Prokeš (Bartko, Matuš), 21. Prokes (Culkin) – 2. Kraus (Haudum, Tičar), 25. Frasser (Unterweger, Koch)