New Jersey – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.) | Philadelphia – Colorado 5:7 (kon.) | Washington – Anaheim 4:3 (3:1 po s.n.)
Dallas – Arizona 4:1 (kon.) | Vancouver – Los Angeles 4:0 (kon.) | Seattle – Pittsburgh 1:6 (kon.)
Seattle Kraken
1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Pittsburgh Penguins
Úterý 07.12.2021, 04:00 • Climate Pledge Arena, Seattle • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Seattle Kraken a Pittsburgh Penguins.

Pittsburgh Penguins odehrál 24 zápasů s bilancí 9-2-5-8 a získal 27 bodů. V tabulce Východní konference je na osmé pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s New Yorkem Islanders 1:0 a Vancouverem Canucks 4:1. Tým nestačil na Montreal Canadiens 3:6, Calgary Flames 1:2 v nájezdech a na Edmonton Oilers 2:5.

Seattle Kraken odehrál 24 zápasů s bilancí 9-0-2-13 a ziskem 20 bodů. V tabulce Západní konference je tým třináctý. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým tři. Poradil si s Floridou Panthers 4:1, Buffalem Sabres 7:4 a a Edmontonem Oilers 4:3. Tým nestačil na Tampu 0:3 a na Detroit Red Wings 3:4 v nájezdech.

Historicky se jedná o první vzájemný zápas těchto dvou týmů.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zápas brzy začne.

Seattle Kraken: Grubauer (Daccord) – A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, H. Fleury, Lauzon – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – Donato, Gourde, Donskoi – McCann, Geekie, B. Tanev – Blackwell, Sheahan, Lind.

Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Rodrigues – Zucker, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, D. O'Connor, D. Simon..

00:01

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro domácí.

00:27
    Evan Rodrigues vedl zajímavou akci hostujícího celku, ale po individuální akci nedokázal zakončit.

01:00
    Vince Dunn rozehrává od své branky, následně Jaden Schwartz protečoval puk do útočného pásma.

01:47
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hostující celek začal aktivně a prosazuje se jako první. Střelu JEFFA CARTERA si nešťastně do vlastní branky srazil brankář Seattlu. Asistence: Danton Heinen a Jason Zucker.
    01:47 Jeff CARTER - 0:1

02:40
    Sidney Crosby měl obrovskou šanci na druhou branku svého týmu, ale Philipp Grubauer předvedl velmi dobrý zákrok proti střele z hranice brankoviště.

03:32
    Teddy Blueger si vybruslil do dobré střelecké pozice, ale puk spoluhráči k němu dostat nedokázali.

04:04
    Hosté rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

04:42
    Hostující celek navyšuje své vedení, po střele SIDNEY CROSBYHO končí puk v brance, podle všeho došlo ještě k teči obránce Krakenů. Asistence: Jake Guentzel a Brian Dumoulin.
    04:42 Sidney CROSBY - 0:2

05:07
    Tvrdou ránou se prosazuje ze střední vzdálenosti hostující celek. Střelou na přední tyč překvapil domácího brankáře DANTON HEINEN. Asistence: John Marino a Marcus Pettersson.
    05:07 Danton HEINEN - 0:3

05:07
    Střídání v týmu Seattle Kraken: ze hřiště odchází Philipp Grubauer, přichází Joey Daccord.

05:54
    Hra je pro ofsajd Penguins přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

06:08
    Joey Daccord musel zasahovat proti dvěma střelám soupeře, Dominik Simon byl v dobré střelecké pozici, ale neuspěl.

06:55
    Kasperi Kapanen byl zcela volný před brankou, ale trefil jen brankáře. Komerční přestávka.

07:56
    Will Borgen dostal hru do útočného pásma, ale jeho spoluhráči nedokázali nic vymyslet.

08:17
    Sledujeme klidnější pasáž hry, souboje o puk se odehrávají zejména ve středním pásmu.

08:43
    Joonas Donskoi se nedokázal v útočném pásmu dostat k puku, následně obrana Penguins dokázala puk dostat do bezpečí.

09:19
    Will Borgen jako obránce pálil od modré čáry, nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat puk přesněji do branky.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:46
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, 2:7, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase. Jednoznačně jsou lepší hosté.

11:47
    Alexander Wennberg hledal před brankou spoluhráče, Mason Appleton zakončoval, ale trefil jen obránce, který zblokoval střelu.

12:11
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Spokojenější mohou být fanoušci hostujícího celku.

12:30
    Brock McGinn se dostal do útočného pásma, následně Michael Matheson nahazoval puk na branku, jeho rána byla hodně nepovedená.

13:31
    Yanni Gourde pálil, jeho pokus kryje Tristan Jarry. Komerční přestávka.

13:50
    Domácí hokejisté pomalu začínají vyrovnávat statistiku střel na branku, stále však ale na výraznější šanci čekají.

14:17
    Jeff Carter rozehrával od své branky, následně pálil jeden z hráčů, ale Joey Daccord vytáhl skvělý zákrok.

14:45
    Komerční přestávka. Hosté neproměnili obrovskou šanci.

14:53
    Hra je přerušená, vhazovat se bude v útočném pásmu Krakenů. Domácí hráči se nemohou dostat stabilněji do pásma.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, hostující celek vede o tři branky díky skvělému vstupu do utkání.

15:23
    Alexander Wennberg pálil z velké dálky, jeho ránu v pohodě vyrazil brankář před sebe, pak už hrála obrana.

16:00
    Kasperi Kapanen dostal kotouč do útočného pásmo, ale spoluhráčova rána byla hodně nepovedená. Jamie Oleksiak na druhé straně netrefil branku.

16:42
    Domácí hráči se nyní na delší dobu dostali do útočného pásma, ale výraznější šanci si vypracovat nováček v NHL nedokázal.

17:07
    Carson Soucy rozehrával od své branky, následně jeho spoluhráč tečoval puk před brankou, ale Tristan Jarry vyrazil puk.

17:37
    Velkou šanci měli domácí, ale kotouč ležící na brankovišti nedokázali dostat za brankovou čáru.

18:07
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.

18:18
    Evan Rodrigues dostal puk do útočné třetiny, ale jeho rána z horní hranice kruhu byla hodně nepovedená.

18:54
    10:8, tak vypadá statistika střel na branku, domácí už jsou aktivnější.

19:11
    Hosté rozehrávají od své branky, Teddy Blueger neměl hodně prostoru, Will Borgen k němu rychle přistoupil a nenechal ho vypálit.

19:35
    Už se pravděpodobně nic nestane.

20:00

Díky skvělému vstupu do zápasu vede hostující celek na ledě Seattlu 3:0. Domácí měli výrazně lepší druhou polovinu první třetiny, ale zatím se neprosadili.

20:01

20:19
    Vhazovat se nyní bude před domácí brankou, hostující celek nedokázal proměnit velkou šanci.

20:53
    John Marino dostal hru do útočného pásma, obrana si v pohodě dokázala poradit. Střely na branku jsou nyní 10:10.

21:34
    Puk vypadl na střídačku, hra je tak přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22:09
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže dostat do útočného pásma, mnoho šancí k vidění není.

22:49
    Morgan Geekie se sice dostal do útočného pásma, ale rána se mu nepovedla podle představ. Následně Marcus Johansson přihrál rukou, hra je přerušení.

23:43
    Seattle právě vstřelil branku!
    Domácí celek se poprvé v tomto zápase prosazuje v ponechané výhodě a snižuje. Po krásné Wennbergově přihrávce se prosazuje střelou do prázdné branky JORDAN EBERLE. Asistence: Alexander Wennberg a Jaden Schwartz.
    23:43 Jordan EBERLE - 1:3

24:11
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Michael Matheson – 2 min., vysoká hůl).

24:25
    Zach Aston-Reese bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale nedokázal se ho zmocnit.

24:50
    Pittsburgh vyhazuje přes všechny čáry, Vince Dunn se vracel do svého pásma, odkud rozehrává.

25:18
    Teddy Blueger se při vlastním oslabení dostal do brejku, ale blafákem nedokázal překonat brankáře. Joey Daccord své spoluhráče nyní podržel.

25:41
    Až nyní se domácí celek usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

26:07
    Joonas Donskoi se propracoval do zakončení, jeho bekhendová střela nebyla přesná.

27:00
    Sidney Crosby z dobré pozice neuspěl, následně od modré čáry trefil jen brankáře John Marino.

28:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ve druhé třetině už hraje domácí celek o poznání lépe.

28:21
    Joey Daccord přerušuje hru, kryje puk. Komerční přestávka.

28:30
    Alexander Wennberg se rychle po vhazování dostal do útočného pásma i do zakončení, ale neuspěl.

29:08
    Souboje o kotouč probíhají zejména ve středním pásmu.

29:43
    Carson Soucy hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost.

30:24
    Seattle se pokouší hrát aktivně a zdramatizovat zápas, ale zatím čeká na nějakou další výraznější šanci.

30:46
    Morgan Geekie to zkoušel z ostré pozice, ale brankáře nepřekonal. Následně ani jeho spoluhráč neuspěl od modré čáry.

31:05
    Komerční přestávka.

31:37
    Danton Heinen se propracoval do zajímavého zakončení, ale kotouč poslal příliš vysoko nad.

32:13
    Joey Daccord přerušuje hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

32:43
    Mason Appleton a Marcus Johansson kombinovali v útočném pásmu, ale obrana Penguins je nenechala vypálit. Krakeni se neprosadili.

33:09
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku hostujícího celku.

33:36
    Brandon Tanev špatně přihrál, a tak se směr hry otáčí, hosté se stabilněji v útočném pásmu neusadili, navíc rozehráli jen na icing.

35:01
    Adam Larsson pálil jako obránce od modré čáry, ale jeho rána byla snadnou prací pro brankáře.

35:19
    Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, ale zatím na nějakou další výraznější šanci čekají.

36:00
    Dominik Simon výborně tečoval kotouč před brankou, ale brankář si dokázal poradit. Následovat bude komerční přestávka.

36:41
    Hostují celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.

37:14
    Morgan Geekie měl obrovskou šanci, dostal přihrávku a jeho ránu nataženou hokejkou vytěsnil brankář nad branku. Bude se vhazovat. Zajímavá příležitost.

37:17
    17:16, tak vypadá statistika střel na branku, mírně aktivnější je domácí celek.

38:00
    Domácí celek pálil od modré čáry, rána byla nepovedená. Následně hosté vyhodili tak, aby z toho nebyl icing.

38:31
    Domácí hokejisté své šance neproměnili, a tak inkasují. Penguins se po rychlé akci dostali do situace dva na jednoho a přesně se trefuje po dobém pasu JAKE GUENTZEL. Asistence: Evan Rodrigues a Sidney Crosby.
    38:31 Jake GUENTZEL - 1:4

38:54
    Hosté bleskově navyšují své vedení, střelu JEFFA CARTERA do své branky nešťastně srazil nohou Jamie Oleksiak. Asistence: Kris Letang a Danton Heinen.
    38:54 Jeff CARTER - 1:5

40:00

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Hostující celek má převahu, proměňuje své šance, a tak po čtyřiceti minutách hry vede 5:1 a míří za výhrou.

40:01

40:10
    Mason Appleton se dostal do střelecké pozice, ale rána byla zblokovaná. Utkání pokračuje třetí třetinou.

41:08
    Jamie Oleksiak rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

41:26
    Hosté rozehrávají do své branky, Morgan Geekie získal puk a rychle zakončoval. Casey DeSmith vytáhl pohotový zákrok.

42:07
    Evan Rodrigues se dostal do brejku, ale v rozhodující chvíli se mu sjel puk z hokejky. Vypadalo to na faul domácího vracejícího se obránce, ale sudí nechávají hru plynout dál.

42:40
    Vince Dunn rozehrával od své branky, ale rychle po přechodu do útočného pásma přišel domácí tým o puk.

43:04
    Kasperi Kapanen si přehodil puk na forhend, a pak vypálil. Trefil jen brankáře Krakenů.

43:27
    Joey Daccord musel být pozorný, zastavil další středu, hosté v tomto ohledu vedou 24:22.

44:13
    Yanni Gourde kombinoval se svými spoluhráči v útočném pásmu, jeden z hráčů Seattlu pálil od modré čáry. Casey DeSmith vykopl puk betonem.

46:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže usadit v útočném pásmu.

46:21
    Dominik Simon měl obrovskou šanci po situaci dva na jednoho. Joey Daccord vytáhl skvělý zákrok. Komerční přestávka.

46:40
    Utkání pokračuje dál, sledujeme rychlý hokej, hostující celek míří v tomto zápase za výhrou.

47:30
    Domácí brankář rozehrává od své branky, Joey Daccord pomohl obráncům, Joonas Donskoi vedl útočnou akci, ale Michael Matheson rychle získal puk. Následně však hosté zahráli na icing.

48:29
    Blesková akce hostů a máme tu další gól. Evan Rodrigues dostal puk do útočného pásma, a pak našel přesným pasem JAKE GUENTZELA. Jeho zakončení zapadlo přesně do branky. Asistence: Evan Rodrigues a Brian Dumoulin.
    48:29 Jake GUENTZEL - 1:6

50:33
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, hostující celek vede střelecky 28:24 a na góly 6:1.

50:56
    Hosté hrají zodpovědně, kontrolují hru a míří za výhrou.

51:07
    Joey Daccord rozehrává od své branky, následně se Vince Dunn dostal do problémů, ale situaci zvládl.

51:29
    Brian Dumoulin rozehrává, ve středním pásmu se akce Penguins zastavila, na chvilku mohli hrát domácí hokejisté.

51:50
    Joey Daccord přerušuje hru. Komerční přestávka.

52:43
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, domácím nelze odepřít snahu, ale nestačí to.

53:25
    Hraje se rychlý hokej, Will Borgen byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal. Dobře zapracovala obrana Penguins.

54:19

54:43
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, dostáváme se do jeho finální fáze.

55:34
    Jérémy Lauzon rozehrává od své branky, rychle jeho spoluhráči dostal puk do útočného pásma, ale střelu dokázal zblokovat Michael Matheson.

56:00
    28:29, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

56:11
    Brandon Tanev se dostal ke střele, ale trefil jen brankáře.

57:41
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, v poklidném tempu se zápas dohrává.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:13
    Marcus Pettersson od modré čáry nedokázal přesněji vypálit.

58:29
    Jordan Eberle zkoušel pro své spoluhráče vybojovat střeleckou pozici, ale hostující obrana ho nenechala vypálit.

58:50
    Joey Daccord rozehrává od své branky, následně domácí dostali puk do útočného pásma. To už byla oznámena poslední minuta zápasu.

59:38
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.

3. Jeff Carter (PIT) – 2+0

Pittsburgh Penguins díky skvělému vstupu do zápasu vyhrává tento mač 6:1, z kraje první třetiny se prosadil hned třikrát z prvních čtyř střel na branku. Seattle se snažil, ale dnes na svého soupeře neměl. (06:50:09)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Jordan Eberle (Wennberg, Schwartz) – 2. J. Carter (D. Heinen, Zucker), 5. Crosby (Guentzel, Dumoulin), 6. D. Heinen (Marino, M. Pettersson), 39. Guentzel (Rodrigues, Crosby), 39. J. Carter (Letang, D. Heinen), 49. Guentzel (Rodrigues, Dumoulin)

Seattle Kraken: Grubauer (6. Daccord) – A. Larsson, Vince Dunn, Oleksiak, Soucy, Lauzon, Borgen – Marcus Johansson, Wennberg, Appleton – Donato, Gourde (A), Donskoi – McCann, Geekie, B. Tanev – Sheahan, Schwartz (A), Jordan Eberle (A).
    Pittsburgh Penguins: DeSmith (Jarry) – Dumoulin (A), Letang (A), M. Pettersson, Marino, Matheson, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rodrigues – Zucker, J. Carter, D. Heinen – B. McGinn, Blueger, Kasperi Kapanen – Aston-Reese, D. O'Connor, D. Simon.

Rozhodčí: Furlatt, MacDougall – Knorr, Gawryletz

Diváci: 17 151