Kladno – Pardubice 4:5 (po pr.) | Třinec – Motor ČB 3:0 (kon.) | Zlín – Litvínov 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Sparta 3:4 (po pr.) | Kometa Brno – K. Vary 3:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Pátek 10.12.2021, 17:00 • WERK ARENA, Třinec • Tipsport extraliga • 31. kolo

Absence hokeje pod Javorovým ale nebude trvat dlouho. Už v neděli 12. prosince 2021 se od 15 hodin přihlásíme s textovým online přenosem z utkání HC Oceláři Třinec – HC Škoda Plzeň. Do té doby mějte pěkný víkend! (19:31:35)

Nejlepší hráči utkání: Ondřej Kovařčík – Jiří Novotný

Ještě při podávání rukou došlo k ostré rozmíšce mezi Aronem Chmielewskim a Davidem Štichem, patrně si vyříkávali jeden tvrdší zákrok těsně před třetí sirénou. Oceláři si ve třetí třetině pojistili vedení vypracované v prvních čtyřiceti minutách, zápas zpečetila dvěma góly druhá formace. Trefil se Andrej Nestrašil a do prázdné branky vítězství potvrdil Ondřej Kovařčík. České Budějovice tak proti Třince neskórovali s koncem základní části 2020-21 už počtvrté v řadě.

59:49
    Domácí drží puk na svých holích a vypadá to, že skóre se už nezmění.

59:29
    Vhazuje se v útočném pásmu Třince.

59:19
    Hrachovina odrazil puk Vráblíkovi a hostující obránce se ještě snaží rozehrát.
    58:58 Ondřej KOVAŘČÍK - 3:0

58:58
    Třinec právě vstřelil branku!
    Pechovi nevyšla střela z první z pravé strany a Musil odrazil puk k Michalu Kovařčíkovi který jej posunul Nestrašilovi. Ten jej vyvezl do středního pásma a poslal na branku. Kotouč by tam asi nedoputoval, nebo by jej dřív dojel bránící hráč českobudějovického Motoru, a tak jej do sítě poslal ONDŘEJ KOVAŘČÍK. Asistence: Andrej Nestrašil, Michal Kovařčík. Stav utkání 3:0.

58:24
    Hosté vyhráli buly, ale v útočném pásmu nepokombinovali. Nestrašil brzy získal puk a odrazem jej poslal mimo obrannou třetinu.

58:17
    Zakázané uvolnění Třince, po kterém se bude vhazovat před Kacetlem. To vše po oddechovém čase Českých Budějovic.

58:03
    Hosté jsou na ledě v šesti. Hrachovina je na střídačce.

57:49
    Po Kundrátkově tvrdé a nepřesné střele od modré se hosté rychle dostali zase do útočné třetiny. Pálil Štencel, ale Kacetl je na místě.

57:28
    Hosté tlačili, ale v rohu kluziště získal puk Adámek a šikovně nevysokým dloubáčkem vyhodil tak, že část třinecké pětice mohla vystřídat.

57:00
    Po Hrňově vyhození je pískáno zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Kacetlem.

56:38
    Hosté se nevzdávají, jsou směrem dopředu velmi snaživí. Teď ale domácí z krize vybruslili kreativně, Roman vyvezl puk až do útočné třetiny.

56:04
    Ondráček v útočném pásmu obtěžován Kundrátkem nic nevymyslel a na druhé straně si na modré překážel Růžička se Šedivým.

Michal Samiec

Branky a nahrávky: 16. Kundrátek (Marinčin, Miloš Roman), 47. A. Nestrašil (O. Kovařčík, M. Kovařčík), 59. O. Kovařčík (A. Nestrašil, M. Kovařčík)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Marek Mazanec) – Marinčin, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský – Martin Růžička (A), P. Vrána (C), O. Šedivý – O. Kovařčík, M. Kovařčík, A. Nestrašil – Hrňa, Marcinko, Chmielewski – Dravecký (A), Miloš Roman, Hrehorčák – Kofroň.
    Trenér: Václav Varaďa

Banes Motor České Budějovice: Hrachovina (Strmeň) – Bindulis, Percy, Šenkeřík, Bučko, Štencel, Vráblík, Štich, Piskáček (A) – J. Novotný (C), M. Hanzl, Valský – Abdul, Pech (A), J. Ondráček – Vondrka, D. Voženílek, Karabáček – Holec, M. Beránek.
    Trenér: Jaroslav Modrý

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Rožánek, Malý

Diváci: 1 000