Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:5 (kon.) | Columbus – Anaheim 1:2 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | St. Louis – Detroit 6:2 (kon.) | Calgary – Carolina 1:2 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 4:0 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.)
Montreal Canadiens
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 10.12.2021, 01:00 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Pěkné video k Fleuryho pětisté výhře v soutěži.

1. Marc-Andre Fleury (CHI) 30 zákroků, 500. vítězství v NHL
    2. Jake Allen (MTL) 23 zákroků, 92,0 %
    3. Jonathan Toews (CHI) 1+0 (03:40:38)

Československá stopa:
    Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, 0 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 14:31

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jake Allen (MTL) – 23 zák., 2 OG, úspěšnost 92,0 %, čas na ledě 57:14
    Marc-Andre Fleury (CHI) – 30 zák., 0 OG, úspěšnost 100 %, čas na ledě 59:37

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 30:25 (12:13, 6:8, 12:4)
    Zblokované střely – 10:13
    Vyhraná vhazování – 23:20
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 23:24
    Velká radost hráčů Chicaga z pětisté výhry brankáře Fleuryho.

Chicago tedy v Montrealu vítězí 2:0, nutno říci, že asi zaslouženě. Hosté navíc měli v brance zmíněného Fleuryho, který podal bezchybný výkon, a když bylo třeba, podržel svůj tým výborným zákrokem. Na gól se čekalo do 34. minuty, kdy v přesilovce tečoval Jonesovu nabídku Jonathan Toews. Pro hostujícího kapitána se jednalo o první zásah v ročníku. V 52. minutě pak zpečetil skóre duelu Henrik Borgström, který potrestal hrubku obránce Romanova v rozehrávce.

Marc-Andre Fleury se ocitl v obležení svých spoluhráčů, kteří mu gratulují k pětisté výhře kariéry. Kanadský gólman je po Patrickovi Royovi a Martinovi Brodeurovi teprve třetím brankářem, který se dostal na tuto metu. Fleury je oslavován diváky a také hráči Montrealu uznale poklepávají holemi o led. Pětistovka výher je už velmi významný milník.

59:48
    Fanoušci Montrealu vyvolávají Marca-Andreho Fleuryho! Hostující brankář si připíše 500. vítězství v kariéře.

59:15
    Branka Habs je opět prázdná! Fleury nyní odolal tlaku hráčů Montrealu!

59:00
    Zakázané uvolnění Montrealu! To se teď domácím vůbec nehodí. Allen se musí vrátit do branky. Do konce třetí třetiny schází rovná minuta.

58:38
    Jake Evans vlétl na pravém křídle do útočného pásma a zkusil zakončit po chytré otočce. Fleury ale i nyní udržel nulu na kontě inkasovaných gólů. Allen zase pouští na led šestého domácího bruslaře...

58:12
    Po hostujícím ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu. Allen musí zpátky do branky.

58:02
    Zakázané uvolnění hostí poté, co Brandon Hagel těsně minul opuštěnou branku domácích!