Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Toronto – Tampa 3:5 (kon.) | Columbus – Anaheim 1:2 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Nashville 3:4 (kon.) | St. Louis – Detroit 6:2 (kon.) | Calgary – Carolina 1:2 (po pr.)
Edmonton – Boston 2:3 (kon.) | Seattle – Winnipeg 0:3 (kon.) | Los Angeles – Dallas 4:0 (kon.)
San Jose – Minnesota 2:5 (kon.)
po s.n. (1:2)
Columbus Blue Jackets
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Anaheim Ducks
Pátek 10.12.2021, 01:08 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (04:03:53)

Utkání přihlíželo 16 029 diváků.

Dramatické střetnutí mezi Columbusem a Anaheimem dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž získali bonusový bod na své konto Kačeři.

Domácí poslal v 9. minutě do vedení Alexandre Texier, na jeho zásah ovšem dokázal odpovědět o dvě minuty později Isac Lundeström. V dalších dvou třetinách ani prodloužení regulérní branka nepadla, proto se šlo do nájezdů. Kačery na konci druhé série přiblížil k vítězství Zegras, ale skóroval i Voráček a zápas pokračoval. Ne na dlouho, protože třetí sérii uzavíral anaheimský Rickard Rakell a i on uspěl, forhendovou střelou pod břevno rozhodl o vítězství Ducks.

Svěřenci kouče Eakinse zvítězili podruhé v řadě, přesto v Pacifické divizi zůstávají druzí za Plameny z Calgary. Columbus získaný bod přiblížil v tabulce Metropolitní divize čtvrtému Pittsburghu na dva body.

65:00 Rickard RAKELL - 1:2

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Anaheim Ducks.
    Autorem vítězné branky je RICKARD RAKELL.
    Rickard RAKELL

3. série
    1:2
    Je konec! Rickard Rakell do poslední chvíle čekal, jak se Merzlikins proti pomalé jízdě zachová. V momentě, kdy Lotyš vystrčil vyrážečku, udělal švédský forvard blafák do forhendu a ve finále zvedl puk dostatečně vysoko nad gólmanův levý beton.
    Jakub VORÁČEK

3. série
    1:1
    Naději Columbusu na vítězství ještě udržel Jakub Voráček. Český forvard parádně vymíchal gólmana a forhendem snadno zasunul puk za brankovou čáru podél jeho pravého betonu.
    Trevor ZEGRAS

2. série
    0:1
    Trevor Zegras výrazně přibližuje Anaheim vítězství! Na Merzlikinse jel ze svého pohledu zleva a při cestě na střed jej prostřelil mezi betony.
    Alexandre TEXIER

2. série
    0:0
    Skóre neotevřel ani Alexandre Texier. Zakončoval bez přehnaných náznaků, forhendovou střelou minul cílové zařízení.
    Troy TERRY

1. série
    0:0
    Neuspěl ani Troy Terry. Bekhendovým blafákem si sice roztáhl Merzlikinse, ale následně zvedl kotouč jen do břevna.
    Oliver BJORKSTRAND

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 9. Texier (E. Robinson, Kuraly) – 11. Lundeström, rozh. náj. Rakell