Buffalo – NY Rangers 1:2 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:4 (kon.) | New Jersey – Nashville 2:3 (kon.)
Arizona – Florida 1:3 (kon.) | Colorado – Detroit 7:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – Philadelphia 3:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:0 (kon.)
Washington Capitals
2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 11.12.2021, 01:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To už je z mé strany vše. Přeji nerušenou dobrou noc! (03:50:10)

1. Kasperi Kapanen (PIT) 1+0
    2. Lars Eller (WSH) 1+0
    3. Tristan Jarry (PIT) 29 zákroků, 93,5 %

Československá stopa:
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 10:27
    Vítek Vaněček (WSH) – do utkání jako druhý brankář nezasáhl

Dominik Simon (PIT) – 0+0, 0 účast, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě 5:43

Kdo se postavil do brankoviště?
    Ilja Samsonov (WSH) – 29 zák., 3 OG, úspěšnost 90,6 %, odchytal 57:51
    Tristan Jarry (PIT) – 29 zák., 2 OG, úspěšnost 93,5 %, odchytal 60:00

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:33 (6:11, 12:11, 13:11)
    Zblokované střely – 11:12
    Vyhraná vhazování – 24:35
    Trestné minuty – 2:4
    Hity – 32:24

Souboj tradičních rivalů mezi Washingtonem a Pittsburghem dopadl lépe pro hostující Tučňáky, kteří dnes zvítězili 4:2. Pens byli odměněni za výborný výkon zejména v prvních dvou třetinách. V nich byli lepší a po čtyřiceti minutách odcházeli do šaten s vedením 3:0. Ve třetí části domácí nastartoval gól Jevgenije Kuzněcova, po němž ještě vycítili naději na zvrat. Necelé tři minuty před koncem pak již při hře bez gólmana dokonce Lars Eller korigoval na rozdíl jediného zásahu, ovšem Pens pak definitivně uklidnil Jeff Carter. Ten dovezl puk do opuštěné domácí klece. Pittsburgh si tak připisuje třetí výhru v řadě.

59:39
    Po ráně Carlsona zakročil Jarry vyrážečkou. T. J Oshie se pak snažil zasáhnout kotouč vysokou holí a rozhodčí vykazují Caps do středního pásma.

59:02
    Je tu už poslední minuta.

58:53
    Domácí si vyžádali oddechový čas. Budou pokračovat s prázdnou brankou.
    58:07 Jeff CARTER - 2:4

58:07
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté ale skórují do prázdné branky soupeře a zase se výrazně přibližují k vítězství! Tristan Jarry rozehrával kotouč po mantinelu. Ten by zřejmě vypadl na hostující střídačku, jenže trefil čárového rozhodčího, který si ve snaze vyhnout se mu, sedl na mantinel. K puku se tak dostal Sidney Crosby, který následně poslal proti opuštěné svatyni soupeře JEFFA CARTERA. Domácí hráči se zlobí, gól ale bude uznán. Asistence: Sidney Crosby a Tristan Jarry.
    57:14 Lars ELLER - 2:3

57:14
    Washington právě vstřelil branku!
    Máme tu pořádnou zápletku! Alexandr Ovečkin našel přihrávkou z rohu LARSE ELLERA, který se z levého kruhu trefil ke vzdálenější tyčce. Už je to pouze o gól – 2:3. Asistence: Alexandr Ovečkin a Conor Sheary.

57:08
    Zakázané uvolnění hostí.

56:55
    Domácí už hrají bez brankáře!

56:49
    Oshie byl v útočné třetině dříve než puk. Domácím tedy pískán ofsajd. Ještě jedna reklamní přestávka.

55:52
    Od modré čáry střílel Pettersson. Samsonov vyrazil puk před sebe a tak se hosté ještě snažili i dorážet. Brankáři Washingtonu pomohla obrana.

55:06
    Už jen pět minut mají domácí na vyrovnání. Další snahu startují za vlastní brankou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 48. Kuzněcov (Ovečkin, Sprong), 58. Eller (Ovečkin, Sheary) – 17. D. Heinen (Marino, Matheson), 29. B. McGinn (Matheson, Aston-Reese), 32. Kasperi Kapanen (Crosby, Rodrigues), 59. J. Carter (Crosby, Jarry)

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, Irwin – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Sheary, Eller, Hagelin – Oshie (A), McMichael, Sprong – Leason, Protas, Malenstyn.
    Trenér: Laviolette

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin (A), Marino, M. Pettersson, Ruhwedel, Matheson – Kasperi Kapanen, Crosby (C), Rodrigues – D. Heinen, J. Carter, Zucker – B. McGinn, Blueger, Aston-Reese – D. O'Connor, Boyle, D. Simon.
    Trenér: Sullivan

Rozhodčí: Dunning, Hebert – Suchánek, Baker

Diváci: 18 573