Buffalo – NY Rangers 1:2 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:4 (kon.) | New Jersey – Nashville 2:3 (kon.)
Arizona – Florida 1:3 (kon.) | Colorado – Detroit 7:3 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 4:3 (1:0 po s.n.)
Vegas – Philadelphia 3:4 (kon.) | Ottawa – Tampa 4:0 (kon.)
Colorado Avalanche
7:3 (3:1, 3:2, 1:0)
Detroit Red Wings
Sobota 11.12.2021, 03:10 • Ball Arena, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Colorado Avalanche a Detroit Red Wings.

Domácí tým je v tuto chvíli na čtvrtém místě Centrální divize se ziskem 30 bodů. Zápasy tohoto celku v poslední době slibují pěkné přestřelky a nejinak tomu bylo i naposledy na ledě NY Rangers, kde se Colorado utrhlo ze řetězu a po drtivé druhé třetině vyhrálo 7:3. Dvakrát se trefili Rantanen s O'Connorem a po jedné brance přidali MacKinnon, Kadri a Newhook.

Cale Makar 23 (11+12)

Hostům patří v Atlantické divizi čtvrté místo s 29 body a po pěti výhrách v řadě nyní prohráli dva poslední zápasy. Nejprve doma s Nashvillem 2:5 a poté i na ledě St. Louis, tam dokonce v poměru 2:6. V tomto duelu se hattrickem blýskl domácí Nathan Walker, za Detroit se trefil pouze Fabbri, jeho dva góly však byly málo.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zápas Ball Areně začne ve 3:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Colorado Avalanche: Kuemper (J. Johansson) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, J. MacDonald, J. Johnson, MacDermid – L. O'Connor, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Rantanen (A), Compher, Ničuškin – Burakovsky, Newhook, Helm – Jost, Aube-Kubel.
    Trenér: Jared Bednar

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, Renouf, DeKeyser (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Fabbri – Naměstnikov, P. Suter, Veleno – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Gagner, Rowney, Givani Smith.
    Trenér: Jeff Blashill

Rozhodčí: Walsh, Halkidis – Kelly, Gawryletz.

00:01

00:30
    Domácí se hned v úvodu nahrnuli do útočného pásma a na Greisse přilétl první puk z pravého křídla.

01:50
    Detroit se zatím prakticky nedostal za červenou čáru, domácí tým se do soupeře pustil s velkou vervou.

02:12
    Po krátké kombinaci v útočném pásmu vystřelil od modré čáry Jack Johnson, Greiss pro jistotu přerušil hru.

02:57
    Landeskog forčekoval v útočném pásmu, tlačil na Hronka, ten zvládl bekhendem poslat pas na spoluhráče.

03:29
    Už se ke střele dostali i hosté, Oesterleho ránu od modré zvládl Kuemper vyrazit před sebe.

03:40
    Vzápětí musel Kuemper řešit ještě dva pokusy, poradil si i s nimi a hru vytlačil do rohu.

04:50
    Toew dojel nahozený puk do rohu a povedlo se mu puk udržet, Colorado si buduje tlak v útočném pásmu.

05:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nápor přinesl své ovoce, domácí jdou do vedení! Po kombinaci se hra přesunula na modrou čáru, odkud napřáhl Toews, jeho švih přes několik hráčů jemně tečoval J. T. COMPHER a puk skončil za zády bezmocného Greisse – 1:0. Asistence: Devon Toews, Cale Makar.
    05:01 J. T. Compher - 1:0

06:16
    Colorado je vedoucí brankou povzbuzeno a zase se tlačí do útočného pásma. Domácí mají výraznou převahu.

07:10
    A už je to o dvě branky. Coloradu sice nevyšel rychlý brejk, hráči domácích ale zůstali v útočném pásmu, na pravou stranu dostal nabito ANDRÉ BURAKOVSKY a jeho prudká rána po ledě prošla za Greisse do branky – 2:0. Alex Newhook, Jack Johnson.
    07:10 André BURAKOVSKY - 2:0

07:59
    Po tvrdém hitu u mantinelu se strhla šarvátka snad všech hráčů na ledě, každopádně se bude vylučovat.

07:59
    Dvě minuty za krosček dostal hostující Moritz Seider.

08:52
    V oslabení se do útočného pásma vydal Naměstnikov a dokonce i přes obránce vystřelil. Kuemper však byl bez práce, puk byl sražen.

09:59
    Detroit první oslabení přečkal bez úhony, stále se ale musí bránit, domácí kombinují před Greissem.

10:49
    Třetí gól Colorada! Domácí se ve vlastním pásmu chopili puku, přešli do rychlého kontru, Aube-Kubel nastartoval DARRENA HELMA, který pláchl Oesterlemu a nekompromisním švihem prostřelil Greisse – 3:0. Asistence: Nicolas Aube-Kubel.
    10:49 Darren HELM - 3:0

10:49
    V brance Detroitu dochází ke změně, Thomase Greisse nahrazuje Alex Nedeljkovic.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:26
    Po zakázaném uvolnění Detroitu se bude vhazovat před Nedeljkovicem, ten se musí hned od svého nástupu na led hodně otáčet.

12:08
    O'Connor nahazoval před branku na teč, Toews byl ale dobře pokrytý a k puku se nedostal.

12:12
    O malou chvíli se domácí opustili útočného faulu, Gabriel Landeskog dostal dvě minuty za hákování.

13:04
    Seider zakončoval od modré čáry, Kuemper si puk našel a povedlo se mu vykopnout k mantinelu.

13:24
    Krátký, ale výživný závar před Kuemperem, ten se na brankovišti dokázal rychle přemisťovat, zastavit další puku a jeho spoluhráči poté vyhodili.

13:58
    A opět letí puk přes všechny čáry až k Nedeljkovicovi.

14:12
    Colorado je v plném počtu, Landeskog se vrátil na led.

15:06
    Nejdeljkovic vykopával střelu od modré čáry, domácí jej zaměstnávají pokusy ze všech možných úhlů.

16:01
    Přes několik hráčů předvedl rychlý švih Rantanen, branku Detroitu minul o malý kousek.

16:34
    Obrovský tlak před brankou Detroitu, blízko úspěchu byl Aube-Kubel, Nedeljkovic ale pokryl i tohle!

17:01
    Po přihrávce na Landeskoga přišla střela z první, Nedeljkovic se ale nenechal zahanbit a ránu pravým betonem vykopl.

17:14
    Z pravé strany si na střed nabruslil Larkin, jeho švih ale Kuemper zkrotil bleskovou lapačkou.

18:23
    Nedeljkovic si poradil i se střelou Burakovskyho přes obránce, zatím tlaku Colorada odolává.

19:07
    Detroit právě vstřelil branku!
    Je sníženo. Burakovsky přišel při kličkované v útočném pásmu o puk, Detroit se dostal do přečíslení dva na jednoho, Suter přihrál na VLADISLAVA NAMĚSTNIKOVA a ten rychlou akci zakončil střelou pod horní tyčku Kuemperovy branky – 3:1. Asistence: Puis Suter, Moritz Seider.
    19:07 Vladislav NAMĚSTNIKOV - 3:1

20:00

Je za námi první třetina, která přinesla velice svižný hokej. Colorado se od úvodu tlačilo do útočného pásma a nápor byl korunován hned třemi góly. Skóre otevřel na začátku šesté minuty J. T. Compher jemnou tečí Toewsovy střely a poté na něj navázali přesnou ranou z křídla André Burakovsky a po brejku i Darren Helm. Greisse v brance Detroitu nahradil Nedeljkovic a ten, byť na něj šlo dost střel, už navýšení náskoku domácích nedovolil. Detroit se pak nadechl k několika akcím a nakonec se dočkal i on, v poslední minutě zakončil brejk dva na jednoho Vladislav Naměstnikov a upravil na současných 3:1.

20:50
    Detroit je v úvodu druhé části v útočném pásmu, zatím ale bez střeleckého vyjádření.

21:24
    Neuspěli ani domácí, Rantanen marně od pravého mantinelu hledal najíždějící spoluhráče.

22:17
    Neměstnikovovo nahození od levého mantinelu nadělalo Kuemperovi docela potíže, ten musel vyrážet do rohu a nebyl si svým zákrokem příliš jistý.

23:21
    No vida, už je to jen o jediný gól! Hosté se osvobodili z vlastního pásma, na pravé straně se k puku dostal JOSEPH VELENO a i když byl těsně bráněn, tak zakončil a jeho bekhend z úhlu proklouzl Kuemperovi mezi betony za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Sam Gagner, Filip Hronek.
    23:21 Joseph VELENO - 3:2

23:59
    Přichází ale blesková odpověď domácího celku. Brejk sice Coloradu nevyšel podle představ, nicméně akce pokračovala a po rychlé kombinaci doputoval puk na vrchol levého kruhu, odkud golfákem vystřelil NATHAN MACKINNON a nedal Nedeljkovicovi šanci na zákrok – 4:2. Asistence: Gabriel Landeskog, Devon Toews.
    23:59 Nathan MACKINNON - 4:2

24:22
    A další gól domácích. Colorado vyhrálo buly v útočném pásmu, Rantanen přiklepl na zcela volného ANDRÉ BURAKOVSKYHO a ten bekhendem pověsil puk za Nedeljkovice. Blesková akce a domácí vedou již 5:2. Asistence: Mikko Rantanen.
    24:22 André BURAKOVSKY - 5:2

25:53
    Domácí nemají dost, stále tlačí a Detroit je teď docela v úzkých.

26:17
    Larkin teď vybojoval ve vlastním pásmu puk, s Velenem se vydali do kontru, druhý jmenovaný se ale na modré čáře vystavil do postavení mimo hru.

27:15
    Nedeljkovic se teď musel přilepit na svou levou tyčku, aby pokryl výpad domácích po křídle, puk srazil do rohu.

27:33
    Střelecká pohoda domácích pokračuje. Colorado bylo stále usazeno v útočném pásmu, po kombinaci dostal pas na pravou stranu SAMUEL GIRARD, nabruslil si na střed a prudkým švihem vymetl horní růžek Nedeljkovicovy branky – 6:2. Asistence: Tyson Jost, Erik Johnson.
    27:33 Samuel GIRARD - 6:2

28:43
    O protiakci se pokoušel Suter, byl ale tvrdě zastaven kousek za modrou útočnou čárou.

29:27
    Burakovsky předvedl v útočném pásmu slušný forčekink, k puku a případnému zakončení už se ale nedostal.

30:02
    Aube-Kubel pronikal do útočného pásma, jenže mu scházela podpora spoluhráčů, ti odjeli střídat. Tak z toho bylo pouze nahození za branku.

30:34
    Po rychlé akci doputoval puk na vrchol pravého kruhu, odkud vystřelil MacDonald, tentokrát si ale Nedeljkovic připsal jistý zákrok.

31:34
    Newhook měl sice velkou rychlost a zbavil se obránce, pak už byl ale moc blízko na to, aby gólmana Detroitu překonal bekhendovým zakončením.

31:45
    Přesilovka pro Detroit, dvě minuty za sekání dostal Nicolas Aube-Kubel.

32:33
    Suter pouze nahodil do pásma, domácí si ale puk vybojovali pro sebe a následně jej vyhodili přes všechny čáry.

33:00
    A zase letí puk až před Nedeljkovice.

33:29
    Až teď se hosté dostali trvale do útočného pásma a po kombinaci i ke střele. Ránu Filipa Zadiny skryl Kuemper mezi svými chrániči.

33:34
    Přesilovka je ale nakonec využitá! Po následném buly se akce Detroitu dostala na modrou čáru, odkud z první vystřelil FILIP HRONEK a jeho projektil se od tyčky odrazil za Kuemperova záda – 6:3. Asistence: Filip Zadina, Nick Leddy.
    33:34 Filip HRONEK - 6:3

34:15
    Colorado chtělo bleskově odpovědět, po akci čtyři na dva zakončoval Girard, jeho švih skončil nad brankou.

35:32
    Detroit cítí, že ještě nemusí být vše ztraceno, sledujeme zvýšenou aktivitu hostů a Kuemper má najednou dost práce.

36:34
    Kuemper teď zaváhal za vlastní brankou, Naměstnikov toho ale nevyužil a nedostal se do lepšího postavení.

36:53
    Další vyloučení na straně Colorada, dvě minuty za krosček dostal Erik Johnson.

37:40
    Naměstnikov zachytil pokus domácích o vyhození, po najetí si do lepší pozice i tvrdě vystřelil, Kuemper jeho dělovku pokryl.

38:22
    A gólman Colorada si poradil i s dalšími ranami, mezi střelci byl i Zadina a poté Kuemper raději přerušil hru.

38:50
    Helm postrčil puk do středního pásma, přesilovka Detroitu se chýlí ke svému konci.

38:53
    A už jsou oba celky zase v plném počtu.

39:18
    MacKinnon se po levé straně nahrnul před Nedeljkovice a snažil se zasunout za jeho záda. Gólman Detroitu odolal a puk vytěsnil.

40:00

Čtyřicet minut hry je za námi a my stále sledujeme velice akční hokej a pořádnou přestřelku. Jako první se ve druhé třetině trefil hostující Joseph Veleno a vypadalo to, že Detroit chytil druhý dech. Jenže domácí bleskově odpověděli hned dvěma góly a po trefách Nathana MacKinnona a André Burakovskyho si vzali zpět svůj tříbrankový náskok. Ten pak ještě navýšil Samuel Girard a vypadalo to, že je odpor hostů definitivně zlomen. Jenže ve 34. minutě využil přesilovku Filip Hronek a ještě vykřesal nějakou naději na drama. Stav po druhé dvacetiminutovce je 6:3.

40:29
    Hosté se hned natlačili do útočného pásma a v šanci na snížení byl Leddy. Kuemper jeho zakončení z levé strany pokryl, a stejně si vedl i proti dvěma dorážkám.

41:34
    Vyloučení na straně Detroitu, dvě minuty za podrážení dostal Danny DeKeyser.

42:22
    Makar se hned několikrát chystal ke střele od modré čáry, ale ani jednou nenašel prostor, kudy by švih vyslal.

43:15
    Další pokusy na Nedeljkovice, ten je zatím v tomto oslabení jistý.

43:20
    Po dalším faulu na Burakovskyho je tu krátké přesilovka pět na tři. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Sam Gagner.

43:44
    Puk je u Kuempera, hosté jsou už mezitím ve čtyřech.

44:54
    Po dlouhé kombinaci na modré čáře přišla střela od pravého mantinelu, Nedeljkovic vyrazil do rohu.

45:20
    Dlouhé oslabení Detroitu je u konce, hosté jsou zase v plném počtu.

46:03
    Fabbriho nahození od modré čáry skončilo v Kuemperově lapačce. Poté se za jeho brankou odehrála krátká pošťuchovaná, tohle bude bez trestů.

47:31
    Snaha Detroitu něco udělat s výsledkem se zatím míjí účinkem, Kuemper se rozchytal a dělá hostům vrásky.

48:17
    Kuemper předvedl zákrok maskou, Colorado se dostalo do kontru, MacKinnon po rychlém přechodu do útoku našel Burakovskyho, toho ale Nedeljkovic vychytal a zmařil mu tak oslavy hattricku.
    48:17 Burakovsky se zatím hattricku nedočkal

49:11
    Zblokovaná střela od modré čáry, Kuemper v tuto chvíli zasahovat nemusel, pomohla mu obrana.

50:04
    Hned dvě střely vyslal Makar, tou první minul, tu druhou mu chytil pozorný Nedeljkovic.

50:37
    Brejk dva na jednoho v podání domácích, Makar to vzal na sebe a střelou z pravé strany zase nechal vyniknout Nedeljkovice.

51:45
    Colorado by dalo rádo pojišťující gól, tlak domácích narůstá. Další pokus vyslal Burakovsky.

52:09
    Zakázané uvolnění Detroitu.

53:11
    Hronek se snažil prosmýknout kolem mantinelu, byl ale faulován a z ledu mu musel pomoci týmový lékař. Dvě minuty za krosček dostal Cale Makar.

53:46
    Seiderovo nahození od modré čáry skončilo vedle, Kuemper si ale na puk sáhl.

54:35
    No a pozor, je tu dlouhá power play Detroitu, Nedeljkovic je na střídačce.

55:03
    Helm se dvakrát pokoušel přes celé kluziště trefit prázdnou branku, v obou případech těsně minul.

55:11
    Domácí oslabení přečkali, jsou zase v plném počtu.

55:30
    Teď už to ale domácím vyšlo. Detroit se pokoušel rozvinout akci, jenže zpoza branky nepřišla přesná přihrávka, k puku se dostal CALE MAKAR a přes celé hřiště trefil prázdnou branku – 7:3. Asistence: Devon Toews.
    55:30 Cale MAKAR - 7:3

57:23
    Střelu zápěstím vyslal Aube-Kubel, Nedeljkovic dokázal prudký pokus vytěsnit.

58:06
    Střelu přes obránce vyslal Helm, Nedeljkovic si puk dokázal najít a ránu vyrazit k mantinelu.

58:57
    Už se dohrává, o vítězi a majiteli bodů je rozhodnuto.

59:09
    Přesto si Alex Nedeljkovic připsal ještě jeden zákrok lapačkou a přerušil hru.

Je dobojováno a domácí tým si ve třetí třetině v poklidu pohlídal náskok a vybojoval dva body do tabulky. Poslední část už nepřinesla gólové hody, jako tomu bylo v předcházejících třetinách, oba gólmani totiž předváděli výborné výkony a vylepšovali si svá čísla. Padl pouze jediný gól, v dlouhé power-play Detroitu jej do prázdné branky dal Cale Makar a uzavřel tak výsledek na 7:3. Colorado tak potřetí v řadě dalo sedm branek a potřetí to znamenalo i výhru, naopak Detroit třetí zápas v řadě ztratil.

Utkání sledovalo 18 021 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké sobotní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:54:23)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 6. Compher (D. Toews, Makar), 8. Burakovsky (Newhook, J. Johnson), 11. Helm (Aube-Kubel), 24. MacKinnon (Landeskog, D. Toews), 25. Burakovsky (Rantanen), 28. Girard (Jost, E. Johnson), 56. Makar (D. Toews) – 20. Naměstnikov (P. Suter, Seider), 24. Veleno (Gagner, Hronek), 34. Hronek (Zadina, Leddy)

Detroit Red Wings: Greiss (11. Nedeljkovic) – Seider, Oesterle, Hronek, Leddy, Renouf, DeKeyser (A) – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Fabbri – Naměstnikov, P. Suter, Veleno – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Gagner, Rowney, Givani Smith.

Rozhodčí: Walsh, Halkidis – Kelly, Gawryletz

Diváci: 18 021