Vladivostok – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 3:2 (po pr.) | Barys – Nižněkamsk 1:3 (kon.)
Magnitogorsk – Omsk 3:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 3:2 (po pr.) | Petrohrad – Dynamo Moskva 1:2 (0:2 po s.n.)
Soči – Čerepovec 5:4 (kon.) | Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2 (kon.) | Minsk – Jokerit 5:3 (kon.)
Kazaň – Ufa 2:4 (kon.) | Riga – N.Novgorod 1:3 (kon.)
HC Dinamo Minsk
5:3 (0:0, 2:1, 3:2)
Jokerit Helsinky
Neděle 12.12.2021, 15:10 • Minsk Arena, Minsk • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu Kontinentální hokejové ligy. V rámci nedělního programu se proti sobě postaví dva celky mimo Rusko. HC Dinamo Minsk přivítá na svém ledě od 15:10 celek Jokerit Helsinky. Zatímco domácí jsou nejlepším týmem Západu, Minsk bojuje o postup do play-off. Zápas začíná v 15:10 hodin.

HC Dinamo Minsk:
    Domácí jsou v tabulce Západní konference na devátém místě se stejným bodovým ziskem jako osmý Nižnij Novgorod. Minsku se nyní nedaří, třikrát v řadě prohrál a propadl se právě pod osmé místo, které jako poslední zaručuje vyřazovací boje. Běloruský celek má bilanci sedmnácti výher a 21 porážek (sedm za bod), za který získal celkem 41 bodů. Ačkoliv má Dinamo již 108 vstřelených branek, tak 119 inkasovaných je druhý nejhorší počin v celé Západní konferenci.

Jokerit Helsinky:
    Finský celek by letos mohl pomýšlet hodně vysoko. Aktuálně sice v posledních čtyřech zápasech dvakrát prohrál a dvakrát vyhrál, jinak je ale nejlepším celkem Západní konference s 54 body. Pokud chce uhájit první místo, moc dalších zaváhání si nemůže dovolit, protože se na něj tlačí Petrohrad (o bod méně) a dva dvaapadesátibodové moskevské celky Dynamo a CSKA. Jokerit dal již 118 branek, což je druhý největší počet ze všech týmů Západu.

Československá stopa v týmech:
    Patrik Rybár (MIN): 19 zápasů, 2,89 průměr branek, 90,1% úspěšnost
    Jakub Krejčík (MIN): 19 zápasů, 5 bodů (0+5)
    David Sklenička (JOK): 37 zápasů, 10 bodů (3+7)

HC Dinamo Minsk: Rybár (S. Bolšakov) – L. Bengtsson, D. Korobov (C), Almqvist, V. Jerjomenko, Šinkevič (A), Sapego, Děrjabin, J. Krejčík – Strömwall, M. Kempe, R. Gorbunov – Mosaljov, Usov, T. Beck (A) – Pyškajlo, Varfolomejev, Graovac – Děmkov, Alistrov, Bujnickij.
    Trenér: Craig Woodcroft

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Katajainen) – Lindbohm (A), P. Holm, Meňšikov, D. Sklenička, Friman, Kivistö, Mikkola – Kossila, Nicklas Jensen, Pakarinen (A) – Norman, H. Ikonen, Turunen – M. Anttila (C), Savinainen, Hännikäinen – Laakso.
    Trenér: Lauri Marjamäki

Rozhodčí: Roman Gofman, Ivan Fatejev – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin.

00:01

00:53
    Domácí se hned na úvodní minutu musí bránit. Zvládli to ale dobře a nyní už vyváží puk od své branky.

01:27
    Špatná přihrávka ve středním pásmu zkazila útok Dinama, puk vzápětí mizí z hrací plochy.

02:47
    V rohu za brankou hostí bojoval o puk Dmitrij Bujnickij. I přes velkou snahu se mu ale kotouč nepodařilo získat.

03:21
    Střelu Kalle Kossily chytá pozorný Patrik Rybár, na podobné pokusy by měl gólman jeho kvalit mít recept.

03:29
    Běloruský tým je poměrně aktivní, potřebuje body jako sůl. Naopak hosté, kteří nejsou v ideální sestavě, dnes zřejmě nebudou tak velkým favoritem, jak by se na první pohled mohlo zdát.

04:37
    Další útok Dinama likviduje pozorná obrana hostí, která vyhazuje puk do středního pásma.

05:02
    Nyní se s tím hosté vůbec nemazlili a poslali puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

06:01
    Tvrdou ránou z levé strany se prezentoval Philip Holm. Pokus obránce Jokeritu ale šel těsně vedle. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.

07:15
    Velký tlak Dinama! Velkou šanci měl z dorážky Malte Strömwall, který ale nezvedl puk nad betony gólmana, poté z vrcholu levého kruhu trefil Roman Gorbunov brankáře

07:20
    Hra je přerušena po tom, co Andersi Lindbäckovi musí být upravena brusle. A vypadá to na vážnější problém, takže brankář Jokeritu míří mimo střídačku. Do branky jde Janne Juvonen.

07:32
    Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Anders Lindbäck, přichází Janne Juvonen.

08:20
    Pro Janne Juvonena se samozřejmě nejedná o jednoduchou pozici a může být rád, že nyní hrají jeho spoluhráči v útočném pásmu.

08:45
    Za brankou vybojoval puk Temu Turunen. Zkusil nahodit kotouč do předbrankového prostoru, kde dobře zapracovali obránci Dinama.

08:47
    Jenže vzápětí domácí faulovali a Janne Juvonen míří na střídačku. Nikoliv na výměnu za Lindbäcka, ale aby jeho spoluhráči mohil jít do výhody.

09:23
    Denis Mosaljov jde ven na dvě minuty za podrážení.

09:23
    Anders Lindbäck má opravenou brusli a jde zpět do brankoviště.

10:37
    Minsk se brání výborně, protože vůbec nepouští soupeře do útočného pásma nebo k nějakému ohrožení Patrika Rybára. A následuje další vyhození domácích.

11:03
    Pořádně rušno bylo naopak před Andersem Lindbäckem, který je zpět ve své brance. V situaci dva na dva se dostal do zakončení Mario Kempe, kterého vychytal gólman Jokeritu a jeden z dojíždějících hráčů, pokud se nemýlím tak Jakub Krejčík, poslal dorážku vedle!

11:23
    Domácí hrají v pěti.

12:44
    Tommi Kivistö zahrál na útočné modré velmi dobře. Získal puk a připravil mezi kruhy palebnou pozici pro Kalle Kossilu, který ale branku netrefil. Patrik Rybár se jen ohlédl za svou pravou tyčí.

13:25
    Po velkém závaru před svou klecí se domácí osvobozují zakázaným uvolněním.

14:47
    Minsk se po ubráněném oslabení nemohl pořádně dostat před branku Lindbäcka, ale zdá se, že nyní už se hra domácích trošku uklidňuje.

15:57
    Hráči v modrém podruhé za sebou v poklidu rozehrávají od vlastní branky.

16:11
    Dmitrij Bujnickij předložil kotouč na levý kruh pro Arťoma Děmkova, ovšem ten neměl dostatek prostoru pro zakončení.

16:44
    A naopak po ofsajdu Jokeritu je hra přerušena. Hostům se zatím příliš nedaří.

18:35
    Anders Lindbäck nyní vůbec nevěděl, kam dopadne odražený puk. Toho domácí ihned využili k menším rozruchu před brankou a i když se hostům podařilo dostat puk na hokejky, je zde přesilovka pro Dinamo.

18:44
    John Norman je vyloučen na dvě minuty za hákování.

19:00
    V ohlášené poslední minutě první třetiny se Jokerit osvobozuje.

19:27
    Puk mizí do hlediště. Vhazovat se bude po levici Anderse Lindbäcka.

19:30
    Lauri Marjamäki v poklidu sleduje rozkouskovaný závěr první třetiny. Ví, že jeho svěřencům stačí vyhodit puk ven z pásma a přesilovku do konce třetiny už zvládnou.

20:00

První třetina je minulostí. Ačkoliv měli domácí o něco více ze hry a jednu opravdu velkou šanci, dokonce ve vlastním oslabení, skórovat se jim nepodařilo. A protože oba celky nedokázaly využít přesilovou hru, jde se do kabin za stavu 0:0.

20:44
    Hosté se přesilové hře bez problémů ubránili a pokračují v plném počtu hráčů.

21:50
    Před brankou Patrika Rybára bylo trošku rušno, nicméně Sergej Sapego pomohl svému brankáři, aby se soupeř nedostal k dorážce. Bude se vhazovat po levici slovenského brankáře.

22:18
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hosté zcela propadli ve středním pásmu, čímž vznikl protiútok dva na jednoho. Usov přihrál z levé strany na pravou pro TAYLORA BECKA, jehož tvrdou střelu dokázal Anders Lindbäck vytěsnit. Puk ale propadl za něj a gólman nevěděl, kde kus černé gumy je. Domácí se sjeli do branky jako sršni a byť byl Usov odstaven, tak Beck doklepl touš za čáru. Asistence: Ilja Usov, Denis Mosaljov.
    22:18 Taylor BECK - 1:0
    Další pohled na to, jak Taylor Beck dostrkal puk do sítě

23:20
    Aktivnější domácí se nadále tlačí ke vstřelení další branky. Tentokrát Lindbäck neponechal nic náhodě a raději pokryl puk.

24:10
    Útok Dinama ruší ofsajd, to ale domácím nemusí úplně vadit. Předtím byl v dobré pozici u levé tyče Rybára Philip Holm, který už chtěl bekhendem zasunout puk do sítě, ale na poslední chvíli ho zablokoval jeden z domácích plejerů.

24:30
    Z velkého úhlu se ke střele dostal Markus Hännikainen. Podobné rány občas skončí překvapením gólmana, ale nyní se Patrik Rybár u své tyče nachytat nenechal.

25:08
    Buly ve středním pásmu u obranné modré Dinama vyhráli domácí a už směřují s kotoučem dopředu.

25:34
    Mario Kempe ukázal dobré napadání soupeřovy rozehrávky a byť je obránce, nadělal v rozehrávce soupeři hodně neplechy.

26:05
    Další ohrožení branky finského týmu zaznamenal Malte Strömwall, ovšem Anders Lindbäck byl pozorný a kotouč uzmul k sobě.

26:56
    Další buly před Rybárem zvládli domácí na jedničku a rázem přenesli hru na druhou stranu.

27:10
    Od modré zkusil střelu Lukas Bengtsson, puk ale i přes dva hráče před brankou dokázal získat Anders Lindbäck.

27:12
    Veli-Matti Savinainen dostává dvě minuty za vystřelení puku mimo hrací plochu. Další šance pro Dinamo.

27:38
    A bude ještě větší, neboť domácí budou hrát dokonce dvojnásobnou přesilovou hru! David Sklenička jde ven za podrážení. Minutu a 34 sekund dlouhá přesilovka pět na tři pro Dinamo!

27:58
    Přesilová hra pět na tři je po dvaceti sekundách využita. MALTE STRÖMWALL dostal naprosto přesný pas na levý kruh od Becka, opřel se do střely a trefil se nechytatelně na vzdálenější tyč, kterou odkryl přemísťující se brankář Lindbäck. Asistence: Taylor Beck, Mario Kempe.
    27:58 Malte STRÖMWALL - 2:0

28:28
    Taylor Beck, jenž ve druhé třetině otevřel skóre a nahrál na druhou branku Strömwallovi, nyní napadal za brankou a zahrál vysokou holí, čímž dostává také dvě minuty.

29:14
    V pokračující hře čtyři na čtyři si ani jeden tým nedokáže vytvořit nějakou vážnější šanci.

29:38
    David Sklenička je na ledě a hosté hrají v pětí.

29:59
    Jokerit právě vstřelil branku!
    NIKLAS JENSEN vrací Jokerit do hry. Při hře pět na čtyři před sebou měl množství volného prostoru. Z osy hřiště vypálil a jeho střela, i přes clonu spoluhráčů, zapadla přesně k pravé tyči branky Rybára. Asistence: Kalle Kossila, Veli-Matti Savinainen.
    29:59 Nicklas JENSEN - 2:1

30:15
    Hra je ve druhé třetině hodně kouskovaná, na KHL se nahraje v tradičním tempu, kdy třeba tři nebo čtyři minuty není vůbec pískáno.

31:12
    Nedobrá rozehrávka Jokeritu ve středním pásmu přisoudila lehké útočné pásmo pro domácí. A po zmatcích mezi kruhy mohl zakončovat Taylor Beck, ovšem puk mu nakonec lehce sjel z hokejky.

32:02
    Roman Gorbunov byl při přechodu do útočného pásma moc rychlý a je pískán jeho ofsajd.

33:03
    Tommi Kivistö má puk za svou brankou a čeká na spoluhráče, kterým rozehraje. Atraktivní hokej v těchto minutách příliš nevidíme.

34:14
    Sapego se pustil do křížku s Marko Anttilou, což pro něj určitě nebylo úplně vhodné. protože tento obr na ledě je v soubojích pramálo přemožitelný. Ale bek Dinama jen čistil prostor před svou brankou.

34:34
    Druhá třetina se pomalu chýlí ke konci a stále je vše otevřené. Domácí hráči hájí jednobrankový náskok, ovšem hrají velmi obezřetně a zároveň se nebojí zaútočit.

35:24
    Jeden takový rychlý útok vedl po levé straně Nikita Pyškajlo, který tvrdě vypálil z levého kruhu na hlavu Lindbäcka. Švéd měl spoustu práce, aby puk vytěsnil nad horní tyčku.

36:58
    Jokerit si situaci za svou brankou pohlídal a ještě zkusí před koncem třetiny srovnat nepříznivé skóre.

37:38
    Ale jeden z hostí po zákroku na hranici faulu puk ztratil. Domácí postupovali obezřetně, puk na druhou stranu sice dostali, ale nezapomínali na zadní vrátka.

38:26
    A to se jim hodilo, protože následoval rychlý protiútok. Patrik Rybár byl nyní v pořádné permanenci. Jak po střelách, tak po závaru ve své brance. Zatím ale domácí současnému tlaku soupeře odolávají.

39:00
    V ohlášené poslední minutě druhé třetiny se už zdálo, že domácí vyvezou puk z pásma. Ještě se jim to ale nepovedlo.

39:34
    Před koncem druhé třetiny následuje ještě jedno přerušení, puk opět mizí z prostor kluziště a bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:00

Druhá třetina byla rozhodně zajímavější než první. Už po dvou minutách zaspali hosté ve středním pásmu. Taylor Beck se ještě po tvrdé střele neprosadil, ale z dorážky si už věděl rady, když Lindbäck nevěděl, kde má puk. V čase 27:59 pak domácí díky tvrdé a přesné ráně Malte Strömwalla využili přesilovku pět na tři. Ale krátce poté, po hře čtyři na čtyři, zužitkovali zkrácenou přesilovou hru i hosté, jelikož naprosto přesně z osy hřiště zamířil Niklas Jensen a umístil puk k pravé tyči. Další šance na obou stranách už zůstaly nevyužity a stav je tak po dvou třetinách příznivější pro domáci – 2:1.

40:09
    Domácí jdou hned po buly do útoku, ale Lukas Bengtsson neměl jak posunout puk, než přejet červenou a nahodit ho na branku.

Už ve druhé části jsme viděli několik šarvátek a nejinak tomu je i nyní. Za brankou Anderse Lindbäcka se to pořádně pere a sudí nyní ukazuje gólmanovi Jokeritu, že v celé šarvátce měl také prsty.

40:51
    Anders Lindbäck reagoval na hrubost Arťoma Děmkova tak, že mu oplatil stejnou mincí. Oba dva dostávají dvě minuty, za Lindbäcka samozřejmě odpyká trest jeho spoluhráč Tommi Laakso. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

41:48
    Ve hře čtyři na čtyři je samozřejmě na hřišti více prostoru a toho nyní málem využil Dmitrij Bujnickij, který se snažil po pravé straně prodrat až k brance. Nakonec vypálil z pravého kruhu a Lindbäck nepředvedl jistý zákrok. Nicméně vyražený puk odklidili jeho spoluhráči.

42:51
    Oba týmy hrají v plném počtu.

43:18
    Nicklas Jensen za branou vypomohl spoluhráčům udržet puk proti napadajícím plejerům soupeře.

43:41
    Je to ale Jokerit, který musí útočit. Na modré měl spoustu prostoru ke střele John Norman a po jeho ráně bylo před brankou Rybára pořádně rušno.

44:01
    Teemu Turunen se raduje ze vstřelené branky, nicméně rozhodčí se jdou ujistit, zda puk v pořádné mele před brankou přešel čáru nebo nikoliv.
    44:01 Ze záběrů se zdá, že puk za čárou skutečně je
    Další pohled na celou situaci, tentokrát přiblížený z kamery nad brankou

44:01
    Celá situace se měla tak, že od modré vypálil Norman, ale vedle. Obránce Jokeritu ještě dojel puk, ke kterému se následně dostal Niklas Friman, jenž ho znovu nahodil na Rybára, tentokrát z levého kruhu. K odraženému puku se dostal TEEMU TURUNEN a i když měl před sebou volnou klec, otřel puk o tyčku a puk se od ní doklouzal kousek za čáru, byť ho hned vytěsnili obránci domácích. Asistence: Niklas Friman, John Norman.
    44:01 Teemu TURUNEN - 2:2

45:13
    Další možnost pro Minsk, hostů totiž bylo na hřišti šest a jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si jde odsedět Nicklas Jensen.

45:19
    Druhá využitá přesilovka Minsku. Na modré získal kotouč Taylor Beck po přihrávce od obránce. Posunul ho k brance na Tylera Graovace, který dal z hranice brankové čáry parádní přihrávku křížem na MALTE STRÖMWALLA, jenž už si věděl rady a zamířil znovu na vzdálenější tyč. Další skvělá střela domácího forvarda. Asistence: Tyler Graovac, Taylor Beck.
    45:19 Malte STRÖMWALL - 3:2

46:43
    Další nepříjemný moment pro hosty. Henri Ikonen dostává dvě minuty za hákování.

46:56
    Hosté se hned po buly osvobodili, ale domácí už kombinují před brankou Anderse Lindbäcka.

47:39
    Za vlastní brankou dobře zapracoval Tommi Kivistö a hosté opět vyhazují kotouč přes všechny čáry.

48:01
    Do konce přesilové hry chybí Dinamu čtyřicet sekund a domácí loví puk za svou brankou.

48:20
    Ačkoliv to vypadalo, že se už hosté ubrání a vyhodí puk, opak byl pravdou. Dinamo ještě získalo kotouč díky Lukasi Bengtssonovi na modré. Následně se obránci Minsku vrátil kotouč na modrou na osu hřiště a ten jej rychle předal na levý kruh pro MALTE STRÖMWALLA. Sedmadvacetiletý Švéd neměl pro svého krajana v brance Anderse Lindbäcka žádné slitování a ránou z první z levého kruhu mu zasadil hattrick – tři úspěšné střely ze stejného místa z přesilovky! Asistence: Lukas Bengtsson, Taylor Beck.
    48:20 Malte STRÖMWALL - 4:2

48:20
    Nyní již Anders Lindbäck střídá nikoliv kvůli špatné brusli, ale úplně. Do klece jde Janne Juvonen.

50:29
    Domácí hrají v naprosté pohodě a vypadá to, že zápas v klidu dotáhnout k zisku dvou bodů.

50:44
    Tím spíše, že nyní byl v bruslařském souboji rychlejší Vladimir Alistrov a získal svému týmu útočné pásmo.

51:07
    Dinamo napadá rozehrávku soupeře a Jokerit se vůbec nemůže dostat do útočného pásma.

51:31
    Nyní už to hostům vyšlo, ale po tvrdém zajetí do brankáře je klec mimo svou osu a šarvátku rychle uklidňují rozhodčí.

Hned poté následuje komerční přestávka.

52:57
    Hosté se snaží se stavem ještě něco udělat, jsou aktivnější, ale domácí obrana si zatím dává pozor.

53:58
    I nadále se domácí v pořádku brání, vytvářejí na modré neprostupnou hráz.

54:45
    Janne Juvonen se po zákroku dostal do křížku se soupeřem, vzápětí vznikla menší potyčka, ale sudí jí také včas uklidňují.

56:08
    Jokerit chtěl znovu zavést puk do útočného pásma, ale pětice hráčů na obranné modré Dinama mu vystavila stopku.

57:59
    Naděje pro hosty! HENRI IKONEN přebral na levé straně před brankou výbornou přihrávku od Jensena zpoza branky a ránou na přední tyč překvapil Patrika Rybára. Hosté samozřejmě cítí šanci a možná se odhodlají ke hře bez brankáře. Asistence: Niklas Jensen, Tommi Kivisto.

58:31
    Hosté hrají bez brankáře a zkouší srovnat stav, tedy poslat zápas do prodloužení.

58:31
    Jokerit si po zakázaném uvolnění Misku bere oddechový čas.

59:00
    Poslední minuta zbývá hostům na srovnání stavu.

59:49
    Odražený puk po střele Holma vyškrábl ROMAN GORBUNOV a byť se ho Kalle Kossila snažil získat, nepovedlo se mu to. Forvard Dinama přebruslil Philipa Holma, který jej na své obranné modré nedovoleně zastavil a rozhodčí ukazují technickou branku. Je rozhodnuto.
    59:49 Roman GORBUNOV - 5:3

Parádní zápas proti Minsku a Jokeritu! Ačkoliv první třetina branku nenabídla, domácí měli více ze hry a byli aktivnějším týmem. Ve druhé třetině už začali pálit ostrými. V čase 22:19 doklepl svou střelu do sítě důrazný Taylor Beck a na konci 28. minuty se prosadil ránou z levého kruhu z první Malte Strömwall. Za dvě minuty ale hosté snížili po dohrávané přesilovce pět na čtyři ránou Niklase Jensena a rázem bylo o co hrát.

Ve 44. minutě sudí uznali gól Teemu Turunena, jelikož hostující hráč puk vyškrábl z branky v momentě, kdy těsně přešel čáru. Ovšem za minutu a půl domácí opět vedli přesilovkovou trefou Malteho Strömwalla znovu z kruhů. A švédský forvard dokončil svojí kanonádu v čae 48:20, kdy ze stejné pozice opět propálil Lindbäcka, jenž šel už střídat. 132 sekund před koncem ještě snížil pohotovou ránou z levé strany Henri Ikonen, ovšem hra bez gólmana nevedla ke srovnání stavu a naopak jedenáct sekund před koncem rozhodčí připsali technický gól Romanu Gorbunovovi, kterého proti prázdné brance nedovoleně zastavil bek Philip Holm – 5:3.

Využití: 3-1.

S konstatováním, že Dinamo Minsk vyhrálo i díky hattricku Malteho Strömwalla proti nejlepšímu týmu Západní konference Jokeritu Helsinky 5:3, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý (17:55:19)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 23. T. Beck (Usov, Mosaljov), 28. Strömwall (T. Beck, M. Kempe), 46. Strömwall, 49. Strömwall (L. Bengtsson, T. Beck), 60. R. Gorbunov – 30. Nicklas Jensen (Kossila, Savinainen), 45. Turunen (Friman, Norman), 58. H. Ikonen (Nicklas Jensen, Kivistö)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (8.–10., 49. Juvonen) – Lindbohm (A), P. Holm, Meňšikov, D. Sklenička, Friman, Kivistö, Mikkola – Kossila, Nicklas Jensen, Pakarinen (A) – Norman, H. Ikonen, Turunen – M. Anttila (C), Savinainen, Hännikäinen – Laakso.

Rozhodčí: Roman Gofman, Ivan Fatejev – Maxim Bersenjov, Jevgenij Judin